Şimdi Ara

Peugeot 5008 (247. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.646.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

Arkadaşlar çaba gayret ve azimli davranışlarınız adına hepinize teşekkür ederim.

küçük kızımın isteklerini sizlere anlattım ortaya neler çıktı.azdaha hayırlı bir duruma bile vesile oluyordum sanki ama neyse ben olayı anladım kişisel çözümler üretmek var olan dizayna adapte şekilde.

evet jonjonbaba kardeşimiz bize küçük bir heyecan yaşattı.. ama yanlış alarm demiyecekti..

• Günaydın .. Ekşınn oldu biraz evett sayfayı arada hareketlendiriyim ben böle şaka bi yanada olsa süper olacaktı ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Bu arada benim ASLAN'ı hastenede ziyaret ettim.

Kapı sökülmüş; kapı sacı değişimi bekleniyor. (resimler aşağıda)

P.tesi kapı sacı sökülüp, yeni kapı sacı takılacak.

Sonrasında astar boya, baz kat boya (GRİ), metalik sim ve vernik ile boyama işlemi sonlanacak.

Ardından toplama işlemler sonrasında teslimi yapılacak.

Bakalım çarşamba yada perşembe teslim ederler sanırım.

İyi forumlar...

aslında size c.tesi teslim edeceklerdi yanılmıyorsam arabayı..umarım çarşamba yada perşembe gününe kadar teslim ederler aslanınıza..ama bu servislerin ortak özelliğimidir nedir bilmiyorum ama daha henüz dedikleri gün işlerini halledecek kadar işlerini prof.yapan servis görmedim ben..kesin bir aksilik çıkartıyorlar..servislerin söyledikleri güne göre plan yapacak olsak(yazın falan olsaydı bu olay mesela) işimiz var hani..

Aynen.

Perşembe kapı sacı gelecek, cuma boya ve c.tesi teslimdi.

Cuma aradım; abi kapı sacı geldi montaj hattına aldık arabayı dediler.

Atladım arabaya gittim; bizim araba kuzu gibi yatıyo. (yalan beyan)

Attım fırçayı ama neye yarar.

Dün tekrar aradılar, abi kapıyı söktük bugün kapı sacını takacağız bir ihtimal p.tesi ye bir miktar iş kalabilir felan.

Aynen atladım arabaya (daha önceden yalan borçları var)

Araba atölyede kapıları sökülmüş; iç mekanizmalar sökülmüş.

Ancak kapı sacı sökme işlem bile yapılmamış (2. yalan beyan)

Akşam 16:00 a kadar servis de oyalandım, usta ile görüştüm abi p.tesi sabahı başlarım aceleye gelmesin felan dedi. Bende üstelemedim.

Sonuç; takibi bırakmamak lazım. (yoksa sürekli araya iş alıp bizim işi sallıyolar)

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Aybirdija...hocam okudum üflettim..(benim o işler biraz zayıf oldüğu için..bilen birine)... Artık arabaya sinek konamaz...gercekten güzelmis..
    Bu arada resim koyan arkadaslar foruma uygun formatta koyarlarsa sayfa yogunlugu acısından iyi olur...veya alıntı yaparken en azından resimleri cikarabilirsek...
    Jonjon baba.
    Olmayacagi belli idi ama emeklerin icin tesekkurler...

arkadaşlar herkersten özür dilerim..sabah tablette resimler kocaman idi ve sayfa açılmıyordu...şimdi laptopta herşey normal..belki resimler tablete göre optimize değildi....yani sorun yok..sayfa kolay açılıyor..devam
  • quote:

quote:

Aybirdija...hocam okudum üflettim..(benim o işler biraz zayıf oldüğu için..bilen birine)... Artık arabaya sinek konamaz...gercekten güzelmis..
    Bu arada resim koyan arkadaslar foruma uygun formatta koyarlarsa sayfa yogunlugu acısından iyi olur...veya alıntı yaparken en azından resimleri cikarabilirsek...
    Jonjon baba.

arkadaşlar herkersten özür dilerim..sabah tablette resimler kocaman idi ve sayfa açılmıyordu...şimdi laptopta herşey normal..belki resimler tablete göre optimize değildi....yani sorun yok..sayfa kolay açılıyor..devam

büyük resim konusunda haklısınız, site büyük resmi otomatik olarak küçültüyor sayfaya sığmıyorsa ama sayfayı yavaşlatıyor, resimleri özellikle 800X480 koymak lazım. ve dediğiniz gibi alıntıda resmi değil yazıyı kullanmak lazım ama kendi adıma da söyleyeyim pek dikkat etmiyoruz.

• Şu video sesini araç ses sisteminden almayı 2-3 kez denedim ama başarılı olamadım. Ses sistemine tanıtımı başarılı oluyor hatta bluetooth cihazlar listesinde de görüyorum ama kaynak olarak seçmeye çalışınca görünmüyorlar. Acaba neyi eksik yapıyorum?? Bir püf noktası var mı bu işin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^muzocat^

Şu video sesini araç ses sisteminden almayı 2-3 kez denedim ama başarılı olamadım. Ses sistemine tanıtımı başarılı oluyor hatta bluetooth cihazlar listesinde de görüyorum ama kaynak olarak seçmeye çalışınca görünmüyorlar. Acaba neyi eksik yapıyorum?? Bir püf noktası var mı bu işin?

Maalesef..bu konu efsane olmustur 5008 topiginde..yapan yok diye biliyorum....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayblrdija

quote:

quote:

Sevgili tttnet.net nöbeti devralmaya mı geldin?Uykum yok gerçi istersen sen yat.Yarına dinç kalkman lazım senin aslanının aylık ödemesi yaklaşıyor!!

aynen abi ödeme gününe bişey kalmadı..çok çalışmam gerekiyor çok ama senin gözünden de bişey kaçmıyor hani..

Aile ortamında değilmiyiz.Az çok takip etmeye çalışıyoruz.En azından yalnız olmadığımızı bilmemiz bile yeter..İnsanların sevgilerini kalpten paylaşması hakikaten çok güzel.Bu konuda araçlarımız bir bahane oldu bizlere...

abi bu yorumunu sadece aynen dediğiniz gibi arabalarımız birazda bahane..ama ortam gerçekten şahane...bu arada şu pazar gününde herkese kocaman günaydınlar gönderiyorum izmirden..

Eyvallah kardeşim sağolasın..

• quote:

quote:

Jonjon baba.

Çok teşekkür ederim.Tüm arkadaşların iyi niyet duygularıyla hepimizin araçlarına manevi zırh oluşacaktır ve aksiliklerden korunacağına da inanıyorum.BU arada faydası olur mu bilmiyorum ama geceden beri hemen
    hemen tüm siteler açılma konusunda çok nazlı idiler.Bir film bile izleyemedimdi..Şu anda da açılışı normal hale gelmiş.Bizim aslanlarda Kayserispordan maçı almada hayli zorlandılar.Az daha gidiyordu da hani...Sizleri bilemiyorum ama aslanla şöyle bir tur atma vakti geldi.Herkesler hazırlanıyor Sizlerde iyi eğlenceler ve keyifli sürüşler...

• quote:

Miji kardes..
    İphone de zaten sorun yok...burada önemli olan iphoneyi video film izlerken arkaya kablosuz olarak (blutooth ile tanitabailmek) ki bu da mümkun degil gibi...iphenenin kablosu cok pahalı....o parayla uygun bir mp4 alınıp baglanabilir..ama zaten bu kablo varsa sorun yok..
    Birde tel caldıgında baglanti gidiyor...ona göre...arkadaki elemanlar isyan etmesin..

Sayin Geneja Bluetooth ile video aktarimi yapilamaz zaten, blutooh ancak ses aktarabilcek hizlarda calisiyor, ikinci olarakda arka orta konsol sadece bluetooth ile ses veriyor alicisi yok, yani ses de video da kablosuz alamaz...

Ucuncu olarak iPhone pahali dersiniz sanmistim ama sorun kabloysa 20 TL ye baska firmalarin urettikleri var ve hic bir fark yok... AVPlayer programi ise 3 USD...

Ama 5008 de pahali, kalite pahali oluyor maalesef ama cok sukur ki apple diye kalite sacan bir firma var dunyada rekabet sadece fiyat uzerine dustugu icin, ne alirsaniz alin kalite bulmak cok zor oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ^muzocat^

Şu video sesini araç ses sisteminden almayı 2-3 kez denedim ama başarılı olamadım. Ses sistemine tanıtımı başarılı oluyor hatta bluetooth cihazlar listesinde de görüyorum ama kaynak olarak seçmeye çalışınca görünmüyorlar. Acaba neyi eksik yapıyorum?? Bir püf noktası var mı bu işin?

Video çalar olarak kullandığınız alet nedir?
  • quote:

quote:

Jonjon baba.

Selamlar,

Suanda ayni sorunu ben yasadim, tablet ile baglaninca resimler o kadar buyyk gorunuyorlarki :-)

• Sorun aslında resimlerin büyüklüğünden ziyade maalesef topiğin alt yapısı ile ilgili.Çoğunlukla ağır abi şeklinde çalışmakta.Bu sitenin hangi konu kısımlarına baksam maalesef böyle çalışmakta.Hele hele mozilla kullanıyorsanız iyice ağır çekimde.Ben şu anda google chrome ile takılmaktayım ve orta karar işimi görmekte.
  • Şu anda yine müthiş ağırlaştı.Deneme amaçlı başka siteler arasında giriş yapmaya çalıştım çoğunlukla ağırlar.Genel bir sorun ve bizin forum sitesinin alt yapısıyla birleşince iyice yavaşlamakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 12 Şubat 2012; 18:33:21 >
  • Her neyse yakalamışken size bitirmek üzere olduğum stand çalışmamı anlatayım.Başarı oranım bugün itibariyle % 90 civarına çıktı.İnşallah haftaya tam manasıyla emin olurum ve sizlere detaylı anlatırım.
    Stand sistemimiz tamamen oem ve fly audio kullanmayan arkadaşlara göredir(NAVİGATÖR-TELEFON vb)
    Sistemimiz aslında cam aparatı kullanmak istemeyenlere özellikle ilgilendirmekte.
    Evde masa üstünde pratik nasıl kullanabiliriz düşüncesinden hareketle araç torpido üstündede aynı şekilde düşürmeden ve etrafa zarar vermeden en pratik şekilde kullanılabilmesi meselesidir.Bugünkü denememde silikonlu (piyasada magic pad şeklinde veya aldığım aparatıyla mevcut)pad açılır kapanır mekanizmaya sahip (piyasada satılmakta)ve ilave spider podium ahtapot ayaklı sistemimi harmanlayıp , hafif ateşte pembelişinceye kadar kavurduktan - baharat-tuz ve sonra soslarını ilave ederek ;
    PEUGEOT 5008 SİTESİNDEKİ ORİJİNAL NAVİGASYON ŞEKLİNDE DURAN HAKİKATEN ÇOK ŞIK OLACAK BİÇİMDE KULLANIMINA HAZIR HALE GETİRİLMİŞTİR.MEVCUT NAVİGASYON CİHAZIMIZI '1' SANİYEDE
    İŞİMİZ BİTTİĞİNDE HEMEN ALIP EVİMİZE GETİRİP AYNI ŞEKİLDE İSTEĞE BAĞLI KONSÜL-MASA-BÜFE ÜSTLERİNDE DE KULLANABİLMEKTESİNİZ.KEM GÖZLER SADECE BAKMAKLA YETİNECEKLER VE AYNI ZAMANDA İYİ DİLEKLERİYLE MANEVİYATI GÜÇLENDİRİLMİŞ ARAÇLARIMIZA DA ART NİYETLE YAKLAŞAMAMAKTA OLACAKLARDIR.lÜTFEN FAZLA ABARTTIĞIMI DÜŞÜNMEYİNİZ.
    Şakası bir yana arkadaşlar normal sarsıntılarda ve asfalt yollarda 7 inch piranha navigatör cihazım aynen orijinal gibi yerinde masa üstünde duruyormuş şeklinde özellikle göz alıcı şeklinde durmaktadır.Testi bugün itibarıyla başarılıdır.Pratik olması-araçtaki görüntüsü ve anında sorunsuz çıkartılabilmesı çok caziptir.
    Resimlerden sonra yorumlarınız elbette önemlidir.Ar-ge araştırması bitmiş son test sürüşünden sonra muhtemelen haftaya resim ve detayları açıklayacağım.Toplam maliyeti bana 35 TL.olmuştur.Navi hariç tabiiki.Şu andaki piyasa fiyatlarına baktığımda isteyen arkadaşlara piyasadan alınacak aparatlarla birlikte 47 TL. olacaktır.Aracımıza hiç bir şekilde zararı yoktur ve kalorifer sıcaklığından da muaftır.3008 sahibi resmini koyan arkadaşımızın ki gibi sadece cam aparatına gerek yoktur ve sistemimiz torpido ortasında orijinal sistemi gibi yerindedir.Özellikle sürücülerin görüş açısı ve dikkatini dağıtmayacak şeklinde olmuştur.Sokrat zamanında ne demiştir ' hiç bir şey bilmiyorum ama bildiğimi de biliyorum o da sizin bildiğinizi biliyorum gibiydi sanırım.Yanlış alarm da vermiyelim ve biraz daha bekliyelim hep beraber değerlendirelim.Beğenilirse 3008-508-5008 topiklerine ait patent mi alsak acaba?Sağlıcakla kalınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 12 Şubat 2012; 20:23:38 >

• arkadaşlar hepinize iyi akşamlar;
    aracımdan memnunum fakat bir depo mazot ile 600 km. yol yapabildim. ortalama hız 23 km. ayrıca 2.depo mazotumu almış oldum ve her ikisinde de 52 litre mazot aldım. depo ağzına kadar doldu. bilgisayar son 30 km. dediğinde aldığım miktar budur. hatta pompacıya inanmayıp mazotu deponun ağzında gördüm. bu değerler bana biraz düşük geldi. gerçi araba kar lastiği olması ve çok kısa mesafede kullanılması ( 1,5 km. gidiş sabah, akşam 1,5 km. dönüş ) herhalde etkiliyordur.
    ayrıca bu hafta sonu bozuk olan sol ekran gelmiş servise ama kulaklıklar haftaya geleceği için o işi haftaya bıraktım. çünkü ekranın değişimi 4-5 saat sürüyor dediler. anlam veremedim haftaya bıraktım bende.
    arkadaşlar kızım daha fazla oyalayamıyorum. şu oynatıcı işini halletmem gerekiyor artık. eşim ve bende iphone 4 var ama onları kullanmak taraftarı pek değilim. hem şarj olayı hemde kompozit kablo olayından dolayı.
    acaba mp4 player bir cihaz alsam. onu sisteme bağlayıp kullanamazmıyım. hem onu mp3 olarak kızım olmadığı zaman teybe bağlayıp ( aux girişinden ) müzik dinlerim. hem araç dışında iken kız oyalansın diye mp4 player dan video seyreder. hemde araca bağlayabilirsem araç ekranlarından da çizgi film izler diye düşünüyorum. hem uygun maliyeti olur hemde bir taşla 3 kuş vururum diye düşünüyorum.
    tabi bu mümkün mü onu bilmiyorum. desteklerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: heroist

arkadaşlar hepinize iyi akşamlar;
    aracımdan memnunum fakat bir depo mazot ile 600 km. yol yapabildim. ortalama hız 23 km. ayrıca 2.depo mazotumu almış oldum ve her ikisinde de 52 litre mazot aldım. depo ağzına kadar doldu. bilgisayar son 30 km. dediğinde aldığım miktar budur. hatta pompacıya inanmayıp mazotu deponun ağzında gördüm. bu değerler bana biraz düşük geldi. gerçi araba kar lastiği olması ve çok kısa mesafede kullanılması ( 1,5 km. gidiş sabah, akşam 1,5 km. dönüş ) herhalde etkiliyordur.
    ayrıca bu hafta sonu bozuk olan sol ekran gelmiş servise ama kulaklıklar haftaya geleceği için o işi haftaya bıraktım. çünkü ekranın değişimi 4-5 saat sürüyor dediler. anlam veremedim haftaya bıraktım bende.
    arkadaşlar kızım daha fazla oyalayamıyorum. şu oynatıcı işini halletmem gerekiyor artık. eşim ve bende iphone 4 var ama onları kullanmak taraftarı pek değilim. hem şarj olayı hemde kompozit kablo olayından dolayı.
    acaba mp4 player bir cihaz alsam. onu sisteme bağlayıp kullanamazmıyım. hem onu mp3 olarak kızım olmadığı zaman teybe bağlayıp ( aux girişinden ) müzik dinlerim. hem araç dışında iken kız oyalansın diye mp4 player dan video seyreder. hemde araca bağlayabilirsem araç ekranlarından da çizgi film izler diye düşünüyorum. hem uygun maliyeti olur hemde bir taşla 3 kuş vururum diye düşünüyorum.
    tabi bu mümkün mü onu bilmiyorum. desteklerinizi bekliyorum.

hocam mazot konusunda sanki biraz fazla gibi geldi..ben ilk depomda 59 lt mazot aldım..217 tl ödemiştim..ve 1020 km'de ışık yandı 1050 km'de tekrar depoyu fulledim..ortalama hızım 40 km..sizin mesafa çok kısa ama çok dur kalk olmuyorsa yinede çok...5008'in deposu 60 lt yakıt alıyor..sizin 52lt aldığına göre demek ki depoda daha 8 lt mazot varmış..onunlada nerden baksan 100-150 km yapabilirdiniz..forumda arkadaşlar depoyu fullediğiniz zaman yol bilgisayarını sıfırlamanın gerektiğini söylemişlerdi..sizin yol bilgisayarı kalan mesafeyi yalnış ölçüyor olabilir..
    şu ekranlarda video seyretme olayını henüz bende çözemedim..flyaudio taktırıncaya kadar en basit ve hesaplısını araştırıyorum..ufaklıkları bir kaç ay idare etsin yeter..

• quote:

Her neyse yakalamışken size bitirmek üzere olduğum stand çalışmamı anlatayım.Başarı oranım bugün itibariyle % 90 civarına çıktı.İnşallah haftaya tam manasıyla emin olurum ve sizlere detaylı anlatırım.
    Stand sistemimiz tamamen oem ve fly audio kullanmayan arkadaşlara göredir(NAVİGATÖR-TELEFON vb)
    Sistemimiz aslında cam aparatı kullanmak istemeyenlere özellikle ilgilendirmekte.
    Evde masa üstünde pratik nasıl kullanabiliriz düşüncesinden hareketle araç torpido üstündede aynı şekilde düşürmeden ve etrafa zarar vermeden en pratik şekilde kullanılabilmesi meselesidir.Bugünkü denememde silikonlu (piyasada magic pad şeklinde veya aldığım aparatıyla mevcut)pad açılır kapanır mekanizmaya sahip (piyasada satılmakta)ve ilave spider podium ahtapot ayaklı sistemimi harmanlayıp , hafif ateşte pembelişinceye kadar kavurduktan - baharat-tuz ve sonra soslarını ilave ederek ;
    PEUGEOT 5008 SİTESİNDEKİ ORİJİNAL NAVİGASYON ŞEKLİNDE DURAN HAKİKATEN ÇOK ŞIK OLACAK BİÇİMDE KULLANIMINA HAZIR HALE GETİRİLMİŞTİR.MEVCUT NAVİGASYON CİHAZIMIZI '1' SANİYEDE
    İŞİMİZ BİTTİĞİNDE HEMEN ALIP EVİMİZE GETİRİP AYNI ŞEKİLDE İSTEĞE BAĞLI KONSÜL-MASA-BÜFE ÜSTLERİNDE DE KULLANABİLMEKTESİNİZ.KEM GÖZLER SADECE BAKMAKLA YETİNECEKLER VE AYNI ZAMANDA İYİ DİLEKLERİYLE MANEVİYATI GÜÇLENDİRİLMİŞ ARAÇLARIMIZA DA ART NİYETLE YAKLAŞAMAMAKTA OLACAKLARDIR.lÜTFEN FAZLA ABARTTIĞIMI DÜŞÜNMEYİNİZ.
    Şakası bir yana arkadaşlar normal sarsıntılarda ve asfalt yollarda 7 inch piranha navigatör cihazım aynen orijinal gibi yerinde masa üstünde duruyormuş şeklinde özellikle göz alıcı şeklinde durmaktadır.Testi bugün itibarıyla başarılıdır.Pratik olması-araçtaki görüntüsü ve anında sorunsuz çıkartılabilmesı çok caziptir.
    Resimlerden sonra yorumlarınız elbette önemlidir.Ar-ge araştırması bitmiş son test sürüşünden sonra muhtemelen haftaya resim ve detayları açıklayacağım.Toplam maliyeti bana 35 TL.olmuştur.Navi hariç tabiiki.Şu andaki piyasa fiyatlarına baktığımda isteyen arkadaşlara piyasadan alınacak aparatlarla birlikte 47 TL. olacaktır.Aracımıza hiç bir şekilde zararı yoktur ve kalorifer sıcaklığından da muaftır.3008 sahibi resmini koyan arkadaşımızın ki gibi sadece cam aparatına gerek yoktur ve sistemimiz torpido ortasında orijinal sistemi gibi yerindedir.Özellikle sürücülerin görüş açısı ve dikkatini dağıtmayacak şeklinde olmuştur.Sokrat zamanında ne demiştir ' hiç bir şey bilmiyorum ama bildiğimi de biliyorum o da sizin bildiğinizi biliyorum gibiydi sanırım.Yanlış alarm da vermiyelim ve biraz daha bekliyelim hep beraber değerlendirelim.Beğenilirse 3008-508-5008 topiklerine ait patent mi alsak acaba?Sağlıcakla kalınız.

merak ettim gerçekten şu patentini almayı düşündüğünüz şu yeniliği..artık resimlerini ekleyince ayrıntılı olarak inceleriz.. bu arada içiniz rahat olsun maneviyat konusunda o kadar çok hayır duası ve maşallah aldı ki arabanız manevi bir zırh oluşmuş durumda etrafında..bundan sonra tank ve tüfekle gelseler bile içiniz rahat olsun,kaskoya falan gerek yok(biraz fazla mı abarttım ne).. şaka şaka siz yinede kaskonuzu iptal ettirtmeyin..

• quote:

Şu anda yine müthiş ağırlaştı.Deneme amaçlı başka siteler arasında giriş yapmaya çalıştım çoğunlukla ağırlar.Genel bir sorun ve bizin forum sitesinin alt yapısıyla birleşince iyice yavaşlamakta.

82.sayfa çok kasıyor 83.sayfa da sorun yok gayet hızlı...82.sayfada ne var..tabiki senin araban var(melodramm'ında resimleri çok büyük ama olsun)..sanırım senin arabanın ağırlığına topik bile dayanamıyor abi..
  • quote:

Her neyse yakalamışken size bitirmek üzere olduğum stand çalışmamı anlatayım.Başarı oranım bugün itibariyle % 90 civarına çıktı.İnşallah haftaya tam manasıyla emin olurum ve sizlere detaylı anlatırım.

Abi, cok merak ettik simdi yaaa.. 1 hafta nasil beklenir simdi resimler???
    Soyle idareten bir resim koysandin da merakta kalmasaydik :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.