Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1600. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15981599160016011602
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim avgo da tunerde.. Bir kanalı kaydediyorum.. Ama o kanalı dinlerken.. 1-2 dk. sonra frekans arama yapmaya başlıyor.. ilerliyor.. alternatif frekans (af) falan kapalı.. fikri olan varmı...?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

bir ara kurcalayın bakalım... 512 mb ram. ve 1 ghz cortex işlemciye sahip bu alet... Bende avgo dan sonra bu cihaza veya necvoxa geçeceğim....
    Hafta sonu bir arkadaşın land rover evouge ine bindim. Ön ekranda aynı anda yolcu film veya tv seyrederken... sürücü güvenlik nedeniyle sadece ana ekranı görebiliyor.. çift yönlü ekran.. vay be... bende avgo da radyo kanallarına nasıl manuel isim verebilirim diye düşünüyorum..

aha başkan duydun mu.. millet neler yapmış..

eee ne zaman başlıyoz proceye?

iş çıkarma başkana... sendeki başkanın yolladığı cyclon temaları avgo ya uyarmı Turgut..? linkmi... dosyamı..?

hocam ne yaptın, var mı benim yapabileceğim bir şey?

bu arada ben saati düzeltiyorum düzeltiyorum hep ileri gidiyor, ne yapmalı?

güncellemeyi nasıl yapıyorduk bir de biz? ciclonsal güncellemeleri

• Sevgili Dostlar.....bir şey önerebilir miyim ?

5008 sahipleri olarak biz bu konuya çok meraklıyız ve 5008 hakkında bir çok konuyu burada paylaşmaktan mutluyuz... araçların Bakımları ve arızaları olsun - yedek parça ve lastik konuları olsun, yeni kasa ve makyaj meselesi olsun araç hakkında bilgi paylaşımı süper...

Ancak beni burada maalesef arabanın sadece basit bir aksesuarı olan LCD Ekran / Navigasyon / TV konularının ( örnek Cyclone benzeri ) çok ön planda olduğunu ve sahifeler boyunca bu konunun yazıldığını görüyorum...

Acaba mümkünse bu mesajları buradan ayırıp başka bir konu açıp / Sadece bu konuda bir başlık açılsa daha iyi olmaz mı ?

Şöyle bir geriye doğru bakınca, sahifeler dolusu bu konu konuşulduğunu göreceksiniz...Bence bu konu sadece meraklıları için ayrıca işlenmeli diye düşünüyorum

Herkese Selamlar,
  • Tornio T kullanıcısına yanıt
    Dostum haklısında araç 5 yaşında.. sorunu yok.. bundan sonra ancak..kışlık lastik.. Bagaj havuzu.. arabaya şu kadar yük yükledim.. multimedia.. v. s bu gibi şeyler konuşulur. yani başka konuşacak şey yok gibi.. Yeni kasaya belki..Ama yinede başkan değerlendirip farklı bir konu açabilir. aslında var.. Ama burada herkes artık aile gibi olduğundan akla ilk gelen yer ve tr nin en büyük 5008 konusu burası..

• quote:

quote:

quote:

quote:

bir ara kurcalayın bakalım... 512 mb ram. ve 1 ghz cortex işlemciye sahip bu alet... Bende avgo dan sonra bu cihaza veya necvoxa geçeceğim....
    Hafta sonu bir arkadaşın land rover evouge ine bindim. Ön ekranda aynı anda yolcu film veya tv seyrederken... sürücü güvenlik nedeniyle sadece ana ekranı görebiliyor.. çift yönlü ekran.. vay be... bende avgo da radyo kanallarına nasıl manuel isim verebilirim diye düşünüyorum..

iş çıkarma başkana... sendeki başkanın yolladığı cyclon temaları avgo ya uyarmı Turgut..? linkmi... dosyamı..?

yok turgutum.. saolasın. Sadece avgo nun radyosunda sorun var.. şöyleki.. Bir kanalı dinlerken radyo kendiliğinden kanal arama yapıyor.. af .. ta.. falanda kapalı.. sanırım sinyal zayıf gelince aramaya başlıyor.. (tornio kızmadan bunuda yazayım.. =)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 27 Kasım 2015; 11:31:30 >

• tekrar merhaba arkadaşlar.
    bi mesajımda belirtmiştim 307 sw muzu 3008 ya da 5008 ile değiştirmeyi düşünüyorum diye.
    5008 in daha yakışıklı olmasından dolayı 5008 de karar kıldım.
    inşallah 1 ay içinde 2012 ve üstü hatasız 100 bin altı 60 civarında bir araç bulursam alacağım.

sizlere bikaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

1-e-hdi 2011 lerle 2012 ler arasında start stop da sarsıntılı çalışma farkı varmı?(ben 2012 den sonra daha iyi olduğunu duydum)
    2-307 sw da kumandadan kilitlemeye uzun bastığımda camlar kalkıyor ve kapılar içerden de açılmıyor süper kilitleme deniyor galiba buna.bu özellik 5008 lerin hepsinde varmı yoksa ayrı bir paketmi almış olması lazım alan kişinin,nereden anlarım bunu?
    3-son olarakta 2011 ile 2012 arasında 4-5 bin tl fiyat farkı var,değermi 2012 almaya.ne dersiniz?
    2011 ile 2012arasında ne değişklikler oldu?
  • kral1840 kullanıcısına yanıt
    Dostum sadece 2 ve 3 e cevap vereyim.. Bende start stop yok.. (araba Ağustos 2011)sanırım Hemen sonra e-hdi ler çıktı 2012 de..
    Bence fiyat farkına değer.. Ama temiz 2012 yi 60k ya bulmak zor gibi.. bulursanda 3-5 e bakma.. kap hemen..

• quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

tekrar merhaba arkadaşlar.
    bi mesajımda belirtmiştim 307 sw muzu 3008 ya da 5008 ile değiştirmeyi düşünüyorum diye.
    inşallah 1 ay içinde 2012 ve üstü hatasız 100 bin altı 60 civarında bir araç bulursam alacağım.

1-e-hdi 2011 lerle 2012 ler arasında start stop da sarsıntılı çalışma farkı varmı?(ben 2012 den sonra daha iyi olduğunu duydum)
    2-307 sw da kumandadan kilitlemeye uzun bastığımda camlar kalkıyor ve kapılar içerden de açılmıyor süper kilitleme deniyor galiba buna.bu özellik 5008 lerin hepsinde varmı yoksa ayrı bir paketmi almış olması lazım alan kişinin,nereden anlarım bunu?
    3-son olarakta 2011 ile 2012 arasında 4-5 bin tl fiyat farkı var,değermi 2012 almaya.ne dersiniz?

İlk sorunuza cevap veriyim.
    Bizde 2012 ehdi 112 bg lik model var. Aracı ilk aldığımızda baba bu arabanin dizel olduğundan emin misin demiştim. Çünkü sadece çalıştırırken motor sesi geliyor. Sonrasinda da duymuyorsunuz. Start stop yanlis bilmiyorsan mars motorundan calistirmiyor motoru daha farkli bir sistem var o yüzden ilk mars kadar bir sarsinti olmuyor. Ayağınızı frenden cwkerken sadece ufak bir motor homurtusu geliyor o kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ganeja kullanıcısına yanıt
    hamdi mert kullanıcısına yanıt
    teşekkürler haklısınız hocam 63-64 e anca alırım gibi 2012 yi.
    2. soruma cevap sizde o özellik varmı hocam?

hamdi mert hocam
    size de cevabınız için teşekkürler.
    bende aynen öyle duymuştum ama kesin mi bilmiyordum sayenizde öğrendim.
    2012 e hdi larda marş motorundan almamışlar start stop bağlantısını diye.
    marş motorunun da ömrü uzamış.
    2011 e hdi larda marş motorundanmış.

düzenleme:eksiklikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral1840 -- 27 Kasım 2015; 13:50:03 >
  • quote:

teşekkürler haklısınız hocam 63-64 e anca alırım gibi 2012 yi.
    2. soruma cevap sizde o özellik varmı hocam?

hamdi mert hocam
    size de cevabınız için teşekkürler.
    bende aynen öyle duymuştum ama kesin mi bilmiyordum sayenizde öğrendim.
    2012 e hdi larda marş motorundan almamışlar start stop bağlantısını diye.
    marş motorunun da ömrü uzamış.
    2011 e hdi larda marş motorundanmış.

düzenleme:eksiklikler.

Basılı tutunca camlar kapanıyor. Ama süper kilitlemeyi bilmiyorum

• Benimki 2012 ehdi start-stop var. Süper kilitleme mevcut ama aractaki, on-arka park, bluetooth , video veya xenon paketleriyle gelmiş olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güncelleme yapma dostum, saat dilimini değiştir.

İyi forumlar...

• kral1840 kullanıcısına yanıt
    Hocam malum sitede 246222999 nolu ilan temiz gözüküyor. Şahsen 60 civarına düşünsem gidip bakardım.
    Model 1.6 e-HDi Premium Pack
    Yıl 2012
    Yakıt Dizel
    Vites Otomatik
    Km 58.000
  • quote:

tekrar merhaba arkadaşlar.

2011 lerde e-hdi yok, STOP&START sadece 2012 modellerde var.

Süper kilitleme alarm donanımı olan araçlarda bulunur, motor kaputunu açtığınızda sol kısımda fana benzer bir parça bulunur ve bu parça alarm sirenidir.

Süper kilitleme ise aracı kilitledikten 2~3 saniye sonra tekrar kilitleme yaparsanız devreye girer ve sadece alarm donanımı olan araçlarda vardır.

2011 ve 2012 arasındaki değişiklik ise stop&start donanımı ile sınırlı.

2009~2010 110 BG 80KW HDI ünite
    2011~2011 sonu 112 BG 82 KW HDI ünite
    2012~2012 sonu 112 BG 82 KW E-HDI ünite
    2013~2013 sonu 115 BG 83 KW E-HDI ünite
    2014~2014 sonu 115 BG 83 KW E-HDI ünite makyajlı kasa.
    2015~2015 sonu 120 BG 83 KW E-HDI ünite makyajlı kasa, tork konvertörlü şanzıman.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 29 Kasım 2015; 17:49:42 >

• Bende 2014 model makyajlı kasa var ve alarm yok. Aracı kitlerken uzun basınca açık cam varsa kapatıyor ancak hiç bir şekilde camları açmıyor. 5008 gibi bir araca yakıştıramadığım eksiklerden birisi de bu. 2004 model Scenic'te (ki en full olan Privilage bile değildi) bile camlar kumandadan açıp kapanıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.k.o. -- 28 Kasım 2015; 12:54:19 >
  • teşekkürler üstadlarım süper kilitleme ile ilgili yardımlarınız için.
    benim 307 sw premiumda süper kilitleme var alarm yok.5008 de de kesin vardır diye ummuştum çünkü güvenlik için güzel bir özellik iki kilitleme sonrası içerden kapıların açılmaması.

biyerden alacağım gelmedi gelmesini bekliyorum.
    o 62 bin tl lik araç güzel fiyatta 60 alınabilir ama şuan önce paramın gelmesi lazım.nasip.
    para gelince de bu araç olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Hocam malum sitede 246222999 nolu ilan temiz gözüküyor. Şahsen 60 civarına düşünsem gidip bakardım.
    Model 1.6 e-HDi Premium Pack
    Yıl 2012
    Yakıt Dizel
    Vites Otomatik
    Km 58.000

ewet iyi gibi.. zate ufak tefek bel altı şeylere bakmayın.. Araç büyük... Ve bayan kullanıyorsa illaki dokunmuştur bir yerlere.. bu fiyata ancak 2011 bulabilirsiniz..

• Gündüz farlarım geldi.

İyi forumlar...

Sürücü tarafı LED, yolcu tarafı akkor lamba

Sürücü tarafı LED, yolcu tarafı akkor lamba

Sonuç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 29 Kasım 2015; 10:19:43 >

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Ellerine sağlık başkan.. arabayı değiştirmezsek senin bu uygulamaları benim tosunada isterim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

Ellerine sağlık başkan..

arabayı değiştirmezsek senin bu uygulamaları benim tosunada isterim :D

Yaparız dostum neden olmasın

İyi forumlar...
  • 
Sayfa: önceki 15981599160016011602
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.