Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1594. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.647.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15921593159415951596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turkuvaz33

Ankara buluşması olursa benim de haberim olsun montaj etmeye korktuğum gözlük kabı benim de montajı bekliyor. Selamlar...

quote:

Orijinalden alıntı: eyakut

Ankara buluşması olacak ise katılmayı bende isterim.

Tamamdır, +2 olmak daha bir güzel.

Kalabalık bir organizasyon olacak sanırım.

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CxOm

Ümraniye Kadosan'dan fiyat almıştım, melodramm başkan "2 yıldır sorunsuz" yazınca siparişinide geçtim bugün.

Can oto bana çiftine 460 tl + 160 tl işçilik fiyatı vermişti.

Çiftini 320 tl ye alıp kendi ustama taktıracağım...
    "Çok birşey tutmaz" dedi, aldığı rakamı ayrıca paylaşırım.

Bizde İstanbulda olan arkadaşlarla bir arayada gelebiliriz.

İzmir ve Ankara tayfasını kıskanmaya başladım sanırım :)

320 TL güzel fiyat, 50 de işçilik alsa, 370TL; hadi düz olsun 400 olsun.

Serviste aynı uygulama yaklaşık 1000 TL tutuyor.

İyi forumlar...

Not: Amortisörleri piyasadan bulabiliyor olmanız ise daha bir güzel.

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Günayıdın,

servis fiyatı almıştım servis (arabanında alındığı peugeot can oto) toplamda 620 tl fiyat ile 1 saat içinde halleder veririz demişti. Tabi servise girince ekstra birşeyler çıkartırlarmı bilemem.

Amortisörler için için kısa bir araştıma ile 160 tl ile 225 tl arası birkaç fiyat buldum. 225 tl diyenin servisteki fiyatlardan haberi yok sanırım. Bugün Peugeot servise gidip adetini 233 tl ye alabiliyorunsunuz.

Ayrıca parçayı aldığım arkadaşa pazarlıkta atayım dedim, "147 tl den alıyorum sana kaçtan vermemi istiyorsun" dedikten sonra sustum :)
  • CxOm C kullanıcısına yanıt
    Ben maslak tarafındayım, organizasyon yapan olursa katılmaya çalışırım.
    Istanbul malesef Ankara - İzmir gibi değil mesafeler uzak ve trafik berbat.
    Bu nedenle baştan açık söyleyeyim bu trafikte karşı tarafa geçmeyi hiç düşünmem hatta bakırköy bile uzak gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: turkuvaz33

Ankara buluşması olursa benim de haberim olsun montaj etmeye korktuğum gözlük kabı benim de montajı bekliyor. Selamlar...

quote:

Orijinalden alıntı: eyakut

Ankara buluşması olacak ise katılmayı bende isterim.

Tamamdır, +2 olmak daha bir güzel.

Kalabalık bir organizasyon olacak sanırım.

İyi forumlar...

önceden planlayalım da.. bazı hafta sonları imkansız oluyor benim..
  • Amortisörleri aldım, resimde paylaşmış olayım.

yarın taktırınca işçilik süre vs gibi bilgileride iletirim.

Peugeot 5008
    Hadi hayırlı olsun konforlu şürüşler

Bugün bende resimdeki yatağı taşıdım 100*200 ölçüleri Aslana sığmaz dediler sığar dedim, az bişey yatağıı bükerek halloldu

Peugeot 5008

• quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Ben maslak tarafındayım, organizasyon yapan olursa katılmaya çalışırım.
    Istanbul malesef Ankara - İzmir gibi değil mesafeler uzak ve trafik berbat.
    Bu nedenle baştan açık söyleyeyim bu trafikte karşı tarafa geçmeyi hiç düşünmem hatta bakırköy bile uzak gelir.

evet hocam bence de.. o trafikte taaaa oralara gidene kadar ankaraya gelirsin.

e ankaraya gel gelmişken.
  • jonjonbaba J kullanıcısına yanıt
    ön tarafı kafalıklara doğru biraz yükseltseniz daha rahat sığarmış sanki
  • yahu bu ilan verme işi hakikaten bir garip olmuş. bir bakayım dedim ne alemde fiyatlar diye, kafalıklarda ekran yok, jantlar 16, (bu avantaj mı değil mi o ayrı. 17 lastikler daha pahalı, daha çok ses, titreşim vs.oralara giriyorum, ama sonuçta extra olarak extra fiyata satılıyor) model 2012.. fiyat 75000. ben d 99 a satayım, üj-bej koyar bi 2016 alırım
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    öyle olmuş yahu , kusura bakma....
    @CxOm....nasıl oldu ? ses kalmayınca araba güzel olmnuştur.

bana amörtisörleri aldığın ve takdırdığın yeri söylersen sevinirim....bende şu Lokurtuyu halletmem lazım...Eşimin umurunda değil ama ben kafaya taktım.
  • Tornio T kullanıcısına yanıt
    selam,

Severek kullanıyorum Tornio, bence lokurtu arabada müzik dinleyene sorun değil. Kızımın uyuduğu durumlar ve cam tavanda yağmur keyfini yaptığım ses sisteminin çalışmadığı durumlarda lokurtu olmaması aldığım keyifli daha bir arttıracak :)

Lakin yetkili servisin 620 tl sine mecbur olsaydım yaptırmazdım!

Velhasıl bugün 11:30 gibi gittim, 20-25 dk da hallettiler sağolsunlar. 50 tl aldılar.

Amortisörleri Kadosan HazarBey otodan aldım, değişiminide yine kadosan da Cüneyt oto da hallettim.

5008 i aldıktan sonra tanışmıştım triger değişimi vs yapmıştım Cüneyt ustada, sanayide 2 kelam edebileceğimiz usta tanımak iyi birşey.

Merak edenler için giderkende dönerkende video çektim, ses ne oranda duyulmuştur bilmiyorum ama toparlayabilirsem ekleyeceğim...
  • jonjonbaba J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim jonjonbaba,

bugün taktırdım malum, kısa bir pazar turu dışında uzun uzadıya test edemedim ama koforu arttıracağını düşünüyorum...
  • Araçtan çıkan yağ kaçağı vs olmayan amortisörler bir işe yararmıydı acaba?
    Ustaya bıraktım ama alsamıydım bilemedim...
  • Arka Amortisör değişmeden duyulan (yağlı amortisör) lokurtu sesi:

Değişim sonrası (gazlı amortisör) ses durumu:

• hayırlı olsun... fark var gerçekten.. Şu anki Konfor dan memnunmusunuz..? "özellikle kısa kasis ve çukurlarda..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar.. Bende değişiklik olsun diye.. cyclon yerine avgosmart taktırdım aslana... Ama gelen çağrılarda rehbere kayıtlı olduğu halde.. isimleri göremiyorum.. Sadece no. gözüküyor. cihazı reason isimli arkadaştan almıştım. sağlam ve sözüne güvenilir bir arkadaş. kendisi gelen çağrılarda isminde görüldüğünü söylemiştiki sözüne güvenirim... Acaba bir fikri olan varmı..? mesela kartta kayıtlı olanların başına +9 ilave etsek .. v. s...?

bu arada operatör avea...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 11 Kasım 2015; 20:21:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,
    kasis yada çukurlarda öncesinde de beni rahatsız eden bir durum yoktu. Eve uzun yolum yoktu, ilk fırsatta kulak kabartır fark varsa yazarım.

En bariz duyduğum yer şirket otoparkı olduğu için iki amortisörlede aynı şartlarda çekim yaptım.
    Belirtmem lazım ki videoda eski amortisörün lokurtu sesi fazla duyuluyor. Gerçekte kulak o kadar tok duymuyordu...

Sonuç olarak lokurtu varsa yaptırın arkadaşlar, tabi yetkili serviste değil =)

250 tl lik fark daha iyi değerlendirilebilir.
    Mesela 4in1 video çevirici ile ön-arka ve yan ayna altlarına kamera konumlanarak park vs işleri daha keyifli hale gelebilir.

iyi akşamlar
  • Bu arada farkettim ki videolarda motor sesi ayrımıda çok rahat yapılıyor.

İlk videoda motor soğuktu o yüzden hırıltısı belirgin, ikinci video da lokurtu dışında motor sesi de duyulmuyor.

Motor teknolojisimi marka-model yalıtım başarısımı bilemem ama fazlaca memnunum bu halinden =)
  • 
Sayfa: önceki 15921593159415951596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.