Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1576. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.529
Cevap
146
Favori
1.646.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15741575157615771578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • androidli cihaz ile androidli olmayan normal multimedya cihazı arasında ciddi bir fark var mı.yani bu yeni nesil androidli cihazları beklemeye değer mi arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Dunloplarda ses nasıl hocam... yüksekmi biraz ..?

Yahya kemal sokak ta bizzat test etmek lazım :D

İyi forumlar...

haydaaa... Sen nereden biliyorsun hocam o sokağı...????
    meraklandım şimdi.. =)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Şu anda yaklaşık 50 km yaptım hiç ses yok.
    Yol tutuş falan çok iyi ama bir şey söylemek için erken olduğunu düşünüyorum.
    Fazla zorlayan biri değilim, bir yağmur yağsın, su birikintilerinden geçeyim bir fikrim olur.
    Zaten yeni lastik yumuşak olur, bir kaç ay geçsin detaylı bilgi veririm.

Yaz lastiğinin kışın kar görmemesi gerektiğini düşünüyorum.
    Kar gören yaz lastiği sertleşip bir daha düzelmiyor.
    Yazın kuruda fark edilmiyor ama ilkbahar-sonbahar yağmurda tutuş zayıflıyor.
    En iyisi kar düşmeden yazlıkları saklayıp kışlık takmak.

Eşimin audiye orijinal bridgestone re040 yerine Continental Premium contact2 aldım, yol sesi yüzünden pişmanım.
    Her ikiside 71db'ydi. Şimdiki aklım olsa sessiz lastik alırdım.

özellikle audi a3 te... stock gelen continental değilde dunlop yüzünden birkaç arkadaş paraya kıyıp primacy 3 ile lastikleri değiştirdi... a3 gibi premium segment bir arabada bile dunlop larda çokça ses vardı...
    c
    ben şimdilik petlas pt 741 ile idare ediyorum... gücümüz şimdilik ona yetti...
    yerli malı yurdun malı..

• 69-70-71 arası ses farkını nasıl ayırt edebiliyorsunuz? benim de kulağım hassastır ama motor sesi-rüzgar sesi lastik sesi karışıyor hepsi.. açıkçası çok da dikkatli dinlemiyorum, bu konuda fazla beklentim yok belki ondan, belki o sessizliği daha üst segment araçlardan beklememnden.. bilemedim
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaşta bizim beyaz 2012 a3 tdi'ın aynısının siyahı var.
    Lastik olarak goodyear efficent grip performance almış.
    Benim araba ile arasında bariz yol sesi farkı var.
    O zaman bu db hikayesinin fark ettiğini anladım.

Bu arada dunlopları ako grup getiriyor. Yani petlas bayileri satıyor.
    Hatta pt741 ile aynı paraya aldım diyebilirim.
  • dragotreis kullanıcısına yanıt
    İnsan kulağı db'yi 69 ile 70 arasındaki 1 tık fark gibi algılıyor. Aslında db logaritmik bir birim 69 ile 70 arasında tam iki misli gürültü farkı var.
    Bizim 5008'ler aslında premium sınıf standardında çok sessiz araçlar.
    Örneğin arka omuz genişliği a6'dan fazla...
  • quote:

İnsan kulağı db'yi 69 ile 70 arasındaki 1 tık fark gibi algılıyor. Aslında db logaritmik bir birim 69 ile 70 arasında tam iki misli gürültü farkı var.
    Bizim 5008'ler aslında premium sınıf standardında çok sessiz araçlar.
    Örneğin arka omuz genişliği a6'dan fazla...

lastik eskidikçe ses artışı da artıyor mu acaba? benim arabada kaç db dir şimdi?

bu tekerlekçi dunlopla diğer dunloplar aynı mı acaba? o konuda bilgi var mı hocam? tenis topu-raketi, masa tenisi malz. spor ayakkabı derken ciddi ürün gamı var. bir de son dönemde flo -migroslarda tişört, şort çocuk ayakkabılarını görür oldum. flo bir ayağını almış diyordu bir satıcı geçelerde

dişler azaldıkça (yani lastik eskidikçe)... ses azda olsa artar Turgut...

• 100-200 arası biraz bölük-pörçük oldu ama şükür sonuna geldim 526 sayfa... roman mı desem, ansiklopedi mi =)

Şimdi şöyle yapayım,
    vakti ile cevaplayamasamda;

geriye dönük
    araç alımlarına hayırlı olsun ve ağız tadı ile kullanın,
    tüm kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun ve Allahım beterinden saklasın,
    bayram, kandil, tatil vs gibi iyi dileklerine bilmukabele diyeyim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Dunloplarda ses nasıl hocam... yüksekmi biraz ..?

Yahya kemal sokak ta bizzat test etmek lazım :D

İyi forumlar...

haydaaa... Sen nereden biliyorsun hocam o sokağı...????
    meraklandım şimdi.. =)

Bildiğimi bildikleriniz, benim size açık ettiklerim ile sınırlıdır.

İyi forumlar...

İnternette baktım, hakikaten yol sesi lastik dişleri azalıp, tabandaki çelik kuşak yola yaklaştıkça artıyormuş.
    Nedeni ise tabandaki çelik kuşağın yol temasındaki titreşimden kaynaklıymış.
    Ben sesin değişmeyeceğini düşünmüştüm ama artıyormuş.
  • Arkadaşlar selam,

daha önce aracına kılıf alan arkadaşlar olmuştu, hatta ilk alan arkadaş 2. yılda deformasyon vs den bahsetti, tay tüğü ile beraber deri kombinasyonunu önerdi. Paylaşılan resimlerde başarılı gözüküyor ve bende renk ve modele karar vermemiş olsamda kılıfı almayı düşünmeye başladım...

Fakat kapı kollarındaki döşemelerin sırıtacağından çekiniyorum.

Yine yanlış hatırlamıyorsam Melodramm başkan daha önce hoparlör değişimi için kapı döşemelerini sökmüştü, o bölgeye aşina olduğunu düşünüyorum

Dolayısı ile başkana ve bilgisi olabilecek diğer arkadaşlara sorum kılıfı alırken kumaştan 2 metre istesem bütünlük sağlaması için kapılardaki kumaş bölgeleri değiştirebilirmiyim?
  • quote:

İnternette baktım, hakikaten yol sesi lastik dişleri azalıp, tabandaki çelik kuşak yola yaklaştıkça artıyormuş.
    Nedeni ise tabandaki çelik kuşağın yol temasındaki titreşimden kaynaklıymış.
    Ben sesin değişmeyeceğini düşünmüştüm ama artıyormuş.

artıyor dostum... dişlerdrki erime 4 mm. yi geçince ses artışını hissediyorsunuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: CxOm

Arkadaşlar selam,

daha önce aracına kılıf alan arkadaşlar olmuştu, hatta ilk alan arkadaş 2. yılda deformasyon vs den bahsetti, tay tüğü ile beraber deri kombinasyonunu önerdi. Paylaşılan resimlerde başarılı gözüküyor ve bende renk ve modele karar vermemiş olsamda kılıfı almayı düşünmeye başladım...

Fakat kapı kollarındaki döşemelerin sırıtacağından çekiniyorum.

Yine yanlış hatırlamıyorsam Melodramm başkan daha önce hoparlör değişimi için kapı döşemelerini sökmüştü, o bölgeye aşina olduğunu düşünüyorum

Dolayısı ile başkana ve bilgisi olabilecek diğer arkadaşlara sorum kılıfı alırken kumaştan 2 metre istesem bütünlük sağlaması için kapılardaki kumaş bölgeleri değiştirebilirmiyim?

Kuvvetli bir yapıştırıcı ile mümkün.

Fakat ben önermiyorum.

Yilda bir defa detay temizliğe gönderip koltuklarımı korumaya alıyorum.

İyi forumlar...

Ben daha önce sesin değişmeyeceğini düşünürken, yine bu forumdaki birisi lastik kabaklaştıkça sesi azalır yazmıştı, şüphede kalmıştım.
    Sizde tam tersini söyleyince webden araştırdım.
    Alltaki linkte yazmışlar artıyormuş.

http://www.tirereview.com/the-fight-against-tire-noise/
  • Merhaba arkadaslar yuksek hizlarda frene basildiginda direksiyonda titreme vardi. Tekerleklerin balansi bozuktur dediler balans yaptirdim titreme azaldi ama hala biraz titreme vardi. Sonrasinda salincak burclarini değiştirdim yine etkisi oldu ama tamamen gecmedi. Fren disklerinden olabilir dediler degistirtmedim simdilik bu sekilde biniyorum. Benzer sorunu yasayan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iceshark İ kullanıcısına yanıt
    Frene basınca titreme oluyorsa fren diskidir. Değişmeli yada kurtariyorsa tornalama (tavsiye edilmez) ile düzeltilmeli.

Sicak frenlerle yıkamaya girip su tutturmamak fren disklerinin yamulmasini büyük oranda engeller.

• quote:

Bir arkadaşta bizim beyaz 2012 a3 tdi'ın aynısının siyahı var.
    Lastik olarak goodyear efficent grip performance almış.
    Benim araba ile arasında bariz yol sesi farkı var.
    O zaman bu db hikayesinin fark ettiğini anladım.

Bu arada dunlopları ako grup getiriyor. Yani petlas bayileri satıyor.
    Hatta pt741 ile aynı paraya aldım diyebilirim.

Ben 2 yıl önce Good year efficient grip performance almıştım. 215 55 16. 5008 değil ama kardeşi grand picasso ile kullanıyorum.

Eylülde tam 2 yıl olacak ve 41 bin km yol yaptım. Sessizlik yönünden önceki Yokohama C drive 2 Xl lastiklere göre çok iyi.

Şuan diş derinliği olarak da 5-6mm arası şuanda.

Hem nispeten sessiz
    Hem yuvarlanma direnci iyi
    Hem dayanıklı
    Hem de uzun ömürlü

Ben memnunum.

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    bundan sonraki lastiğim büyük ihtimal bu olacak.. Michelin primacy kadar sessiz.. Ama ondan daha dayanıklı..

Dunlop kuruluşu bir İngiliz şirketi ama sonradan Amerikan goodyear'a satılmış. Goodyear ayrı marka pazarlama stretejisini uzun süre sürdürmüş.
    Amerikan dunlop japonyada sumitomo ile ortak dunlop üretip satarken 10 yıl öncesi biraz küçülmeye karar verip.
    Amerika ve Avrupayı kendinde bırakıp kalan heryeri, Japonya'va yani japon dunlopa(sumitomo) bırakarak çekilmiş.
    Şimdi Türkiye'yide Avrupa'dan Asya'ya bağladılar ve artık japon dunlop buraya lastik satıyor.
    Goodyear, Dunlop'u yan marka olarak kullanıyor yakında belki Amerika ve Avrupa dunlop'u başka birine satarlar.
    Her ikisinin lastik modelleri farklı, geçiş dönemi yeni bitti. Artık petlas grubu(AKO) dunlop'un dagıtıcısı.

Dunlop tekstil-giyim konusunda isim hakkınıda burada başka bir gruba sattı.
    Dunlop adıyla olan ayakkabı ve giyaceklerin Amerikan-İngiliz dunlop ile ilgisi yok.
  • 
Sayfa: önceki 15741575157615771578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.