Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.524
Cevap
145
Favori
1.643.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15651566156715681569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ilginç benim michelin"ler ayda bir çivi,civata v.s girmesse şaşıyorum..mıknatıs gibi bütün metalleri çekiyo sanki.. bu arada petlasları kaça aldınız..
  • tttnet.net kullanıcısına yanıt
    Dolastiginiz yoldaki insaatlar ile birebir ilgisi var. Son iki yilda 3 kez lastikten civi cikarttim. Hepsi insaat vb ziyareti sonrasi oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde sol öne çivi girmiş sabaha kadar inmiş, araca lastikleri kontrol etmeden binmiştim aracı çalıştırdım hiç bir sorun yok yürümeye başladık ki vurmaya başladı ama sensörler de tık yok ! neyse baktık ki inmiş hava basıp lastikçiye gittim hallettik.. havayı 32 bastı lastikçi sensör uyandı :D dedim sen 36 bas sonra sustu tamamen inmişken neden uyarı vermedi ilginç! Bu arada lastikçiye petlası sordum aman abi uzak dur ben bıktım artık satmıyorum, yanaklar çalıyor sıkıntılı lastikler, onun yerine dunlop takalım daha iyi dedi.. alan arkadaşlar kullanın bakalım sonuçlar nasıl olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

Benimde sol öne çivi girmiş sabaha kadar inmiş, araca lastikleri kontrol etmeden binmiştim aracı çalıştırdım hiç bir sorun yok yürümeye başladık ki vurmaya başladı ama sensörler de tık yok ! neyse baktık ki inmiş hava basıp lastikçiye gittim hallettik.. havayı 32 bastı lastikçi sensör uyandı :D dedim sen 36 bas sonra sustu tamamen inmişken neden uyarı vermedi ilginç! Bu arada lastikçiye petlası sordum aman abi uzak dur ben bıktım artık satmıyorum, yanaklar çalıyor sıkıntılı lastikler, onun yerine dunlop takalım daha iyi dedi.. alan arkadaşlar kullanın bakalım sonuçlar nasıl olacak..

Bence lastikçi elindekini satmak için klasik diğerine kötü deme taktiğini kullanmış. Benim lastikçim, iyi de tanışıyoruz, özellikle son 2 senedir Petlas lastiklerinde hiçbir sorun yaşamadıklarını, 0 iade durumu olduğunu söyledi. Sorun olsaydı, söylerdi açıkçası (Michelin ve Petlas bayisi, tabi her lastiği de satıyor). Ama 2 seneden önce sorunlar yaşanmış. Ben de epey araştırıp aldım, gayet memnunum şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENG_civ -- 27 Temmuz 2015; 1:18:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

Benimde sol öne çivi girmiş sabaha kadar inmiş, araca lastikleri kontrol etmeden binmiştim aracı çalıştırdım hiç bir sorun yok yürümeye başladık ki vurmaya başladı ama sensörler de tık yok ! neyse baktık ki inmiş hava basıp lastikçiye gittim hallettik.. havayı 32 bastı lastikçi sensör uyandı :D dedim sen 36 bas sonra sustu tamamen inmişken neden uyarı vermedi ilginç! Bu arada lastikçiye petlası sordum aman abi uzak dur ben bıktım artık satmıyorum, yanaklar çalıyor sıkıntılı lastikler, onun yerine dunlop takalım daha iyi dedi.. alan arkadaşlar kullanın bakalım sonuçlar nasıl olacak..

Bence lastikçi elindekini satmak için klasik diğerine kötü deme taktiğini kullanmış. Benim lastikçim, iyi de tanışıyoruz, özellikle son 2 senedir Petlas lastiklerinde hiçbir sorun yaşamadıklarını, 0 iade durumu olduğunu söyledi. Sorun olsaydı, söylerdi açıkçası (Michelin ve Petlas bayisi, tabi her lastiği de satıyor). Ama 2 seneden önce sorunlar yaşanmış. Ben de epey araştırıp aldım, gayet memnunum şimdilik.

aynen klasik satmadığın lastiği kötüle taktiği..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

ilginç benim michelin"ler ayda bir çivi,civata v.s girmesse şaşıyorum..mıknatıs gibi bütün metalleri çekiyo sanki.. bu arada petlasları kaça aldınız..

çok şükür üzerinden çıkardığım michelinler bri kez bile patlamadı,tertemiz.daha önce de söylediğim gibi rahat 57km yaptım daha en az 5 km yapardım fakat bir karadeniz turu olduğu için yağmurdan dolayı riske atmak istemedim...lastikler 28/2015 yani temmuz 20-26 arasındaki haftada üretilmiş ve performans lastiği tanesi 270₺ ye aldım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

bence de,bu lastikler yeni üretilmiş velox sport performans lastiği şimdilik memnunum....michelinler,goodyear almış başını gidiyor 450-480₺ arasında fiyatları değişiyor hiç gerek yok kadar para verip almaya...bazı lastikçilerin işine gelmiyor dediğiniz gibi benim aldığım lastikçi de michelin,good year satıyor.bana diyebilirdi hocam iyi değil alma illa ki michelin veya goodyear al...ama tanıdığım biri olduğu için michelin kadar kaliteli bir lastiği petlasın yeni üretttiğini söyledi sana bunlardan verelim dedi...aslında michelin satmak onun da işine gelirdi ama öyle yapmadı....bana garanti verdi,o yüzden petlas velox sport aldım....
    ben derim ki zaten her lastiğin bir ömrü var 55-60bin km ben zaten bu km yi her türlü yapıyorum petlas velox sport alın deneyin derim👍👍👍👍

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese hayırlı günler.Bu aralar benim de lastikleri değişme vaktim geldi artık.Elimde bulunan kışlık lastiklerim 1 sene daha idare edecek durumda.Yazlıkları ise değiştirmem lazım.Sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum.
    Erzurum da yaşıyorum.Malum kışlık lastik bizde araç yakıtı gibi mecburi :) Michelin crossclimate yaz-kış lastiklerinden almayı planlıyorum.Gerçi bu lastiklerin yoğun kış performansları henüz tam belli değil.Yalnız elimde kışlık lastik olduğu için bu lastiklerden taktırıp eğer kışlık performansını beğenmezsem eski kış lastiklerimle değişmeyi düşünüyorum.Bunlarıda sadece yazın kullanırım.Eğer Erzurum da kış şartlarında sorun çıkarmazsa bende iki mevsimi tek lastikle geçiririm diye bir umudum var :) bu konuda fikirleriniz almak istedim.
    Ayrıca araç lastik ebadı 215/50r17 bunun yerine 225/45r17 alsam güvenlik açısından sorun olur mu?
    Herkese şimdiden teşekkürler. Hayırlı günler dilerim.
  • selcuky1 kullanıcısına yanıt
    Ay başında dört lastiği Michelin Crossclimate ile değiştirdim. Benimde düşüncem sizn gibi idi. Bir lastikle iki mevsim geçirmek ancak nasip olmadı. Haftasonu sapanca dönüşünde Gebze OSB de bir çukura düştüm ve sol taraf ön lastik yarıldı, arka taraf ise koca bir balon yaptı. Çukur çok derin olmamasına ve hızım da 40 civarında olmasına rağmen arabanın yüklü olmasından dolayı galiba hasar fazla oldu.
    Diyeceğim lastikler o güne kadar sorunsuzdu. Yol tutuşu ve sesi gayet başarılı idi. Yumuşak olması sizin için de sorun olmaz ise kesin tavsiye ederim. Biraz dikkat etmek gerekecek galiba.

Bu arada çekici ile bir lastikçiye giderek çıkma lastik aldım ancak yeni lastik almam gerek. Eğer sigortadan bedelini alabilirsem Michelin alacağım yine...Alamazsak artık sizlerden fikir isteyeceğim.
    Şimdilik önlere michelinleri taktım. Dolayısıyla arka sağ jant ön sol jantla yer değişti. Bu şeklide kalması sorun yaratır mı bilmiyorum. Düşüncelerinizi alabilir miyim?

İyi forumlar
  • Büyük geçmiş olsun. Yorumlar için teşekkürler. Lastiklerinizin şu anki durumunun sorun yapıp yapmayacağı konusunda size herhangi birşey söylemem doğru olmaz. Çünkü bende bu konuda çok bilgili değilim.Ama bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.Tekrar geçmiş olsun.Yalnız lastik bedelini eğer sigorta karşılarsa buradan bizleri bilgilendirebilirseniz iyi olur. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar için bir referans olur.Tekrar geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailb

Ay başında dört lastiği Michelin Crossclimate ile değiştirdim. Benimde düşüncem sizn gibi idi. Bir lastikle iki mevsim geçirmek ancak nasip olmadı. Haftasonu sapanca dönüşünde Gebze OSB de bir çukura düştüm ve sol taraf ön lastik yarıldı, arka taraf ise koca bir balon yaptı. Çukur çok derin olmamasına ve hızım da 40 civarında olmasına rağmen arabanın yüklü olmasından dolayı galiba hasar fazla oldu.
    Diyeceğim lastikler o güne kadar sorunsuzdu. Yol tutuşu ve sesi gayet başarılı idi. Yumuşak olması sizin için de sorun olmaz ise kesin tavsiye ederim. Biraz dikkat etmek gerekecek galiba.

Bu arada çekici ile bir lastikçiye giderek çıkma lastik aldım ancak yeni lastik almam gerek. Eğer sigortadan bedelini alabilirsem Michelin alacağım yine...Alamazsak artık sizlerden fikir isteyeceğim.
    Şimdilik önlere michelinleri taktım. Dolayısıyla arka sağ jant ön sol jantla yer değişti. Bu şeklide kalması sorun yaratır mı bilmiyorum. Düşüncelerinizi alabilir miyim?

İyi forumlar

10-15 günlük(1 ayda olabilir tam bilmiyorum) lastiği kasko karşılıyor ama bir sonra ki kaskoda fazlasıyla çıkartıyorlar..
  • ismailb İ kullanıcısına yanıt
    Jantlar sağlam oldukça sorun olmaz, ama düşen jantlar eğilmiş olabilir.
    Düzeltiyorlar bence yeni lastik takarken düzelttirin.

İstanbulda kış çok sert değil 3 ay kış yapıyor diye kış lastiği alıyorum.
    9 ay yaz lastiği yeterli oluyor.
    Yazın nerdeyse asfalt eriyecek kadar sıcakken 4 mevsim lastiğinin faydalı olacağını düşünmüyorum.
    Yeni lastiklerimi normal yaz lastiği alacağım.
  • 2011 Model aracımız 92bin KM'de....daha önceki paylaşımlarımda yazmıştım arabayı eşim kullanıyor...Ben sadece yazın seyahat olduğunda v.s kullanıyorum. Aynen geçen bayramda olduğu gibi...

Maalesef aracın 2nci defa Baskı Balata ve Volant değişimi yapıldı...eşim artık nasıl kullanıyorsa ???

Baskı balata 2013 senesinde 50bin KM'de bitmişti, o zaman 2300 TL'ya Volan dahil değiştiydi - hadi dedim olabilir ama bu sefer daha 42binde yine bitti...bu seferde 2400 TL 'ya patladı....yani 4 senede sadece baskı balata için 5bin Lira masraf çıkarttı.....Sanırım artık arabayı satma zamanı geldi :(

Elbette kullanmaktan kullanmaya fark var...Eşim sert kullanır...Şehir içinde 8-8,5 Litre yakıyor...Geçen Bayram tatilinde Çanakkale üzerinden Ayvalık yaptık, toplam gidiş dönüş 1200 km tuttu...Benim kullanmam ile ortalama 5,6 litre yaktım....Klima sürekli açık / arabada 4 kişi / Bagaj yarım-dolu. ( diğer 2 çocuk artık bizle tatile gelmiyor :) )

Lastik konusunda ise daha önce burada yazmıştım...Aldığımda üzerinde çıkan Michelin Primacy 'leri 48binde Bridgestone ile değiştirmiştim...Şu anda 44bindeler , sanırım 5bin KM daha gider...arka solda balon vardı, Lastikçi içeriden yama yaptı, o şekilde idare ediyoruz. tatil yolunda Fazla sürat yapmadım 110-120 ile gittim...sorun çıkmadı.

Yeni Lastik alırsam bende Petlas düşünüyorum...Çünkü Fiat farkı çok....Bridgestone 4 Lastik için Kampanyalı Fiat 1600 TL istedi. Michelin' ler daha pahalı. Bir arkadaş Dunlop demiş, ama onlar da çok sert...

Erzurumlu arkadaş 50 yerine 45 yanaklı Kış lastiği kullanabilirmiyim diye sormuş ? Bu konuda 2 sene önce epey paylaşım yapıldı...215*45*17 olarak Kullanan çok var... belki "Forumda arama yaparsan " bulabilirsin...yani sorun çıkmaz...Eğer orijinal ebat bulamıyorsan, alternatif olarak kullan...ama ilk tercih her zaman Fabrika çıkışı orjinal ebat olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tornio -- 28 Temmuz 2015; 18:29:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

bugün lastikler Petlas 215/50 R17 95W RF Velox Sport PT741 ile önler 2,5 mm arkalar 3 mm iken değiştirildi.önlere 36 arkalara 38 hava basıldı çok şükür sensörler sorunsuz çalıştı her sökülen jant aynı yerine takıldı...
    Petlas 215/50 R17 95W RF Velox Sport PT741 yanakları güçlendirilmiş 28/2015 üretim yılı gayet yol tutuşu güzel michelin kadar yumuşak güzel lastik,bakalım 5-10 bin km binip memnuniyetimi daha sonra yine paylaşacağım..üzerindeki orijinal michelinlerle 57 km yaptım tek bir çivi dahi almamıştı,hiç patlamamıştı daha en az 5 bin km daha rahat yapardım ama riske atmak istemedim....inşallah bu petlas velox larla da en bi 50-55 bin km yaparım...
    tüm 5008 severlere hayırlı yolculuklar dilerim,yolunuz açık olsun...
    5008'le hayat çok rahat.....
     Peugeot 5008

5.000 km yigeçtim sorun yok çok şükür..

Ben klilsa dan kupon indirim vs 180 Tl civarı almıştım, 270 i duyunca inanamadım tekrar baktım

http://www.kliksa.com/urun/petlas-21550-r17-95w-rf-velox-sport-pt741-oto-lastik/902070941

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auzdil -- 29 Temmuz 2015; 1:33:34 >
  • uzun maceralardan sonra 2011 80bin km'de siyah bir peug 5008 aldım.
    bu surecte Devrim abinin manevi yardımını cok gordum.kendisine buradan da tsk edeyim tekrar
    yapılacaklar;
    - detaylı ic temizlik (cok kotu kullanmıs sahibi)
    - direksiyon derisi degisecek (onerileri bekliyorum-yetkili servis veya dısarıda)250-300 arası deri dosemeci fiyatları var
    - navi + geri gorus kamerası (orta vade diyelim)kaliteli bir sey istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendizz -- 29 Temmuz 2015; 9:26:51 >
  • muhendizz M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun diyeyim öncelikle.

Direksiyon ile ilgili iyi bir haber vereyim size... Zaten yetkili serviste direksiyon simidinin orjinali 200 tl nin altında bir fiyatı var.. :) tam rakamı hatırlamıyorum ama zannedersem 170 lira idi.. yedek parçadaki çalışan bile şok olmuştu fiyatı görünce.. bende aracımı mart ayında alır almaz direksiyon simidini değiştirtmiştim...

*** bir hatırlatma daha yapayım. benim arabam 2012 model ve garantisi bitmişti ama 40 bin kilometrede idi. muhtemelen bu nedenle benim direksiyon simidini garantiden değiştirdiler. Kapora için verdiğim 100 tl yi de iade ettiler... Bu vesileyle Peugeot'a tekrar teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 29 Temmuz 2015; 13:08:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reason

Hayırlı olsun diyeyim öncelikle.

Direksiyon ile ilgili iyi bir haber vereyim size... Zaten yetkili serviste direksiyon simidinin orjinali 200 tl nin altında bir fiyatı var.. :) tam rakamı hatırlamıyorum ama zannedersem 170 lira idi.. yedek parçadaki çalışan bile şok olmuştu fiyatı görünce.. bende aracımı mart ayında alır almaz direksiyon simidini değiştirtmiştim...

*** bir hatırlatma daha yapayım. benim arabam 2012 model ve garantisi bitmişti ama 40 bin kilometrede idi. muhtemelen bu nedenle benim direksiyon simidini garantiden değiştirdiler. Kapora için verdiğim 100 tl yi de iade ettiler... Bu vesileyle Peugeot'a tekrar teşekkürler...

keske olsa :(
    5008 icin 420 tl fiyat var
    + iscilik
    200 ler falan olsa serviste degisirim
  • Merhaba arkadaşlar sol on farin içindeki 4 lu sinyal lambasi patlamis nasil degistirebilirim? Teşekkürler

• iceshark İ kullanıcısına yanıt
    Farın arkasındaki kapakları açıp olmalı, benimki xenonlu olduğu için farklı olabilir.
  • muhendizz M kullanıcısına yanıt
    Aracı almışsınız öncelikle hayırlı olsun.

Benim araç 2010 model 123 binde. üç hafta önce 120 bin bakımını özel serviste yaptırdım. Her ihtimale karşı triger setinide değiştirdim. Özel servisteki ustam normalde 180 binde değiştirebilirsin dedi.

Yapılanlar standart 120 bin bakımı, triger seti, ön diskler ve balatalar değişti. Toplamda 1200 TL'ye maloldu. Yetkili servis triger + 120 bin bakımı için 1400 TL fiyat yermişti. Bu fiyata fren diskleri ve balatalar dahil değil.
  • 
Sayfa: önceki 15651566156715681569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.