Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1486. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
37.524
Cevap
145
Favori
1.643.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14841485148614871488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Guncel bilgi....

5008 bu yil eylul ayi gibi tam otomatik sanzimana gececekmis, otv zammi ile kaybettikleri pazari, sanziman degisimi ile yeniden kazanmaya calisiyorlar.

Ancak bu sefer de dusuk yakit tuketimi ile 5008 i tercih eden pazari kaybedecekler.

İyi forumlar...

ah "tam otomatik vah tam otomatik" diye dövünen kimseye rastlamadım ben henüz.. herkes de memnun sanırım. niye böyle bir karar almışlar ki? daha mı az maliyetli tam otm? hele hele yakıt ekonomisi için bu kadar rekaber varken, üstelik bunun için start-stoplu araç üretirken???

bu arada benim s&s çalışmaya başladı nihayet...
    ama çok nadir açıyorum.

Su anda 5008 vergiler sebebi ile yukselen fiyati neticesinde satilmamayan bir arac oldu.

Peugeot ise, bu kaybi sanziman sebebi ile araci almaktan vazgecen veya onyargilarini kiramayan musterileri hedefliyor.

Tabii bu karar ile dusuk yakit tuketimi sebebi ile tercih eden musterileri kaybedecek.

Fakat satis grubu en fazla, 0,5 yakit artisi olacagini soyluyor.

Bakalim, arac gelsin test surusu yapar bakariz artik.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğiniz şanzıman 1.6 benzinli modelinde var. Fabrika verilerine göre şehir içi tüketimini 9.1'den 10.5'e çıkartıyor. Bu genelde tüm klasik otomatik şanzımanlarda olur.
    Benim eski Captivadan tecrübeliyim, sürüş açısından çok mükemmel vites geçişleri ve kesintisiz hızlanma sağlasada tüketimi ciddi etkiliyor.
    Gerçi Chevy kadar tüketimde başarısız olmasada 5008'de japon Aisin'den alınma bu şanzımanın kullanılması güzel olacaktır.
    Arada eşimin kullandığı dsg vitesli a3'ü kullanınca keşke 5008'de dsg olsa diye içimden geçmiyor değil.
    5008'deki ETG veya auto6r bazı durumlarda insanı çıldırtabiliyor.
    Daha yeni ana yola çıkarken gaza basınca vites değiştirme saçmalığına girerek gelen kamyondan korna yememe bile neden oldu.
  • 5008 çapında ve ağırlığındaki bir arabada yakıt tüketimi bence can yakıcı olabilir. neredeyse fiesta kadar ş. dışı performansı var yahu..
  • ikide bir yok şanzumandan ses geliyor,yok ısındı kenara çek uyarısı veriyor yok fazla yakıyor diye servislerle akraba olacaksak eğer tek kavramalı olarak kalsın daha iyi..
  • Siz burada yazan ve nacizane Fikrinizi soran yeni üyelere cevap vermeyi gereksiz mi goruyorsunuz. Araba ile ilgili Fikrinizi sormustum. Bircok mesaj yazılmış ama bir kişi benim mesajmi yorumlamamis.
    Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cansu79 -- 27 Ocak 2015; 14:56:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cansu79 C kullanıcısına yanıt
    Almışken 2012 e-hdi yani star&stop lu alın tabii bütçeniz yetiyorsa.. 2011 model alırsanızda kronik sorunları giderilmiş bi araç olsun çünkü 2010 ve 2011 'in ilk yarısında gelen araçların çoğu kronik sorunluydu ve servisler tarafından sorunlar çözüldü.. Fiyat olarakta 2012 model için bence km de düşükse 63 - 68 bin arası fiyatlar değişiyo sahibindene baktığımızda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

ikide bir yok şanzumandan ses geliyor,yok ısındı kenara çek uyarısı veriyor yok fazla yakıyor diye servislerle akraba olacaksak eğer tek kavramalı olarak kalsın daha iyi..

Benim aklima boyle bir sanziman geliyor ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burayla alakalı değil ama burayı güvendiğimden sorayım 225 * 55 * 16 yerine 205 * 55 * 16 lastik taksak sıkıntı olur mu ? program % 3,36 fark çıkarıyor .. araçla yurtdışına gidilecek ve araç orda bırakılacak .. açıkcası var olan arka lastikler 2003 yılından kalma yolda başımza sıkıntı olmasın diyoruz .. ebat ta çok ters çıkma bile 400 tl civarı istiyorlar .. 205 ebatta 150 tl sıfır kış lastiği buldum .. ne dersiniz sizin fikirleriniz önemli açıkcası buraya güveniyorum ..
  • dragotreis kullanıcısına yanıt
    Gerçekten şimdi ruhsata baktım araç ağırlığı 1688kg yazıyor, benim aklımda 1560kg kalmış. Bu forumda bir sürü yere 1560kg falan diye yazmışımdır gerçekte daha da ağırmış..
  • tttnet.net kullanıcısına yanıt
    Aisin marka tam otomatik şanzımanı Captiva'da kullandım, ETG'ye göre daha sorunsuz fakat tüketimi coşturan bir şanzımandır.
    Peugeot, BMW'nin kullandığı ZF yerine daha ucuz olan japon aisini tercih ettiğine göre tüketimde fark olacaktır.
    Konfor ve servis konusunda ise klasik otomatiğin %99, tek kavramalı şanzımandan çok daha sorunsuz olacağını düşünüyorum.
    Ayrıca bu aisin şanzımanlar çok fazla araçta örneğin Renault, ford, honda, volvo, toyota, hyundai, kia, chevrolet (GM) gibi kullanılıyor. Yani parça bulmak sadece Peugeot ve Citroen'e özgü kalıplardan çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 27 Ocak 2015; 19:37:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Gerçekten şimdi ruhsata baktım araç ağırlığı 1688kg yazıyor, benim aklımda 1560kg kalmış.

Bu forumda bir sürü yere 1560kg falan diye yazmışımdır gerçekte daha da ağırmış..

Benim araç 1579 KG olarak tescil edilmiş.

STOP&START farkı olmasın

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elel

Burayla alakalı değil ama burayı güvendiğimden sorayım 225 * 55 * 16 yerine 205 * 55 * 16 lastik taksak sıkıntı olur mu ?

program % 3,36 fark çıkarıyor ..

araçla yurtdışına gidilecek ve araç orda bırakılacak ..

açıkcası var olan arka lastikler 2003 yılından kalma yolda başımza sıkıntı olmasın diyoruz ..

ebat ta çok ters çıkma bile 400 tl civarı istiyorlar ..

205 ebatta 150 tl sıfır kış lastiği buldum ..

ne dersiniz sizin fikirleriniz önemli açıkcası buraya güveniyorum ..

Kış lastiği de kullanılabilir, hatta arkadaşım yaz~kış, yumuşak olması sebebi ile kış lastiği kullanıyor ve oldukça memnun.

Kışın da istediği şehre gidebiliyor

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Aisin marka tam otomatik şanzımanı Captiva'da kullandım, ETG'ye göre daha sorunsuz fakat tüketimi coşturan bir şanzımandır.
    Peugeot, BMW'nin kullandığı ZF yerine daha ucuz olan japon aisini tercih ettiğine göre tüketimde fark olacaktır.
    Konfor ve servis konusunda ise klasik otomatiğin %99, tek kavramalı şanzımandan çok daha sorunsuz olacağını düşünüyorum.
    Ayrıca bu aisin şanzımanlar çok fazla araçta örneğin Renault, ford, honda, volvo, toyota, hyundai, kia, chevrolet (GM) gibi kullanılıyor. Yani parça bulmak sadece Peugeot ve Citroen'e özgü kalıplardan çıkıyor.

2012 de 8 ileri şanzımanı üretilmiş, 5008 de hangisi gelecek acep

İyi forumlar...
  • Kayınbirader arabasını satıyor....Beyaz 3008 ( 2011 Model ) eşi kullandı...40bin KM'de....1.6 otomatik.....Fiat 58bin diye düşündük...( Istanbul-Kadıköy ) bu konuda pazardaki fiatlar hakkında bilgisi olan var mı ? İstanbul trafiğinde ufak tefek kazaları oldu - dolayısı ile parça boya var ....Ama genelde temiz bir araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornio

Kayınbirader arabasını satıyor....Beyaz 3008 ( 2011 Model ) eşi kullandı...40bin KM'de....1.6 otomatik.....Fiat 58bin diye düşündük...( Istanbul-Kadıköy ) bu konuda pazardaki fiatlar hakkında bilgisi olan var mı ? İstanbul trafiğinde ufak tefek kazaları oldu - dolayısı ile parça boya var ....Ama genelde temiz bir araba

yaşına göre km"si fena değilmiş..tabi hangi donanımda olduğuda önemli..1 ay kadar önce bir tanıdık felline"nin bir alt donanımlısı ne oluyorsa xenon far ve deri koltuk yok(şu an hatırlayamadım adını) ondan 2011 model almıştı 55 bine..km"sini falan aklımda değil ama..
  • quote:

5008 çapında ve ağırlığındaki bir arabada yakıt tüketimi bence can yakıcı olabilir. neredeyse fiesta kadar ş. dışı performansı var yahu..

mazot 4,1 tl iken 220 tl ye 1300 km Antalya ya gidip geldiğimi kimseye inandıramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cansu79

Siz burada yazan ve nacizane Fikrinizi soran yeni üyelere cevap vermeyi gereksiz mi goruyorsunuz. Araba ile ilgili Fikrinizi sormustum. Bircok mesaj yazılmış ama bir kişi benim mesajmi yorumlamamis.
    Tesekkurler.

estağfurullah....gördüğünüz gibi genel bir memnuniyet var..ama 5008 konusunda ....5008 i sorunca...biraz garip olmuş...bence temiz bulabilirseniz alın derim..memnun kalırsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytac_1973

quote:

5008 çapında ve ağırlığındaki bir arabada yakıt tüketimi bence can yakıcı olabilir. neredeyse fiesta kadar ş. dışı performansı var yahu..

mazot 4,1 tl iken 220 tl ye 1300 km Antalya ya gidip geldiğimi kimseye inandıramadım.

3.5 tl lukoil'de burda .. 173 tl bu hesaba göre ... şaka gibi bir durum oluyor .. ama 5008 makul kullanımda ben inanırım ..5008'i sattım eşim yüzünden sonrasında 1 yıl olmadı 2. arabayı satıyorum şu an ...hayal kırıklığım tavan yapmış durumda ..arkadaş var yorumu çok iyiydi... abi sen daha iflah olmazsın dedi :) 5008 sonrası araba beğenmezsin dedi ...
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    Simdi web sitesine baktim. Aisin fwd olarak sadece 6 ileri uretiyor. 8 ileri sadece rwd sanzimani var. 5008 benzinlidekide 6 ileri fwd sanziman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamdi mert kullanıcısına yanıt
    Audi a3 de hic soylediginiz sikintilari yasamadim. Kuru dsg lerde dedikleriniz olmus ama artik bunu kaldirmislar. Hep islak dsg kullaniliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14841485148614871488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.