Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1462. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.647.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: waywedie

Benimki de aldığımdan beri öyle, start stop' tan kaynaklanıyor. Start stop devreye girmiyorsa akü can çekişiyor demektir.

benim akü biterken bluetooth bağlanmamaya başlamıştı ne aküyü değiştirdik anında bağlanmaya başlamıştı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün zayıf geçmiş...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Başkan ön tarafa bir kamera alma zamanı geldi.. Senin bilgin var bu konuda... Ne öneriyorsun ?
    GT 600 chipset liler var. G1w Serisi var... Mini 800ler var. GPS özelliği olmasada olur. Bu g1 Serisi Çok tutuluyor..

Abi benim arabada önde gt680w gps'li model var...kaliteli çekimleri var ama içindeki piller çok dandik galiba forumda bir seneyi doldurmadan şişen bir çok kamera var...bende yazın özellikle sıcak güneş altında bırakmıyorum mecbur kalırsamda kamerayı çıkarıyorum...şimdilik şişme v.s yok...arkada ise gw1h var..yeni g1w-c diye bir kamera çıktı.. Pil olmaması ve kapasitörle çalışması iyi..keşke ondan alsaydım...onu tavsiye ederim..en azından yazın sök tak uğraşmassın...her iki kamerada 32gb hafıza kartı kullanıyorum ve 1080p kalitede 6 saat kadar kayıt yapıyor...bu arada gps aslında çok önemli..bir kaza anında mesela hız sınırı olan bir yerde Allah göstermesin ama kaza yapsan yada yola fırlayan birine çarpsan karşı taraf çok hızlı geliyordun diye suçu sana atabilir...böyle bir durumda gps'nin önemi ortaya çıkıyor..al kardeşim hızım bu diyebilirsin yada iş ciddi bişeyse mahkemede kanıt olarak gösterebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: seyda07

Akünün bu kadar etkisi oluyormu gerçekten eğer öyle ise 120.000 km bakımında hemen değiştireceğim.

Oluyor ama psikolojik olarak... yani üzerinden akü bugün mü numara yapacak yarın mı yolda bırakacak derdinden kurtuluyorsun ve kafan rahatlıyor ve bu durumda haliyle araç daha sessiz çalışıyor ve vites geçişleri hızlanıyormuş gibi geliyor...

• Bu arada ayın 17'sinde trafik sigortam bitiyormuş bu gün haber geldi...185 liraymış..geçen sene 190 lirayı..araba3seneyi doldurdu ama düşe düşe 5 liracık düşürmüşler...

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Başkan ön tarafa bir kamera alma zamanı geldi.. Senin bilgin var bu konuda... Ne öneriyorsun ?
    GT 600 chipset liler var. G1w Serisi var... Mini 800ler var. GPS özelliği olmasada olur. Bu g1 Serisi Çok tutuluyor..

Abi benim arabada önde gt680w gps'li model var...kaliteli çekimleri var ama içindeki piller çok dandik galiba forumda bir seneyi doldurmadan şişen bir çok kamera var...bende yazın özellikle sıcak güneş altında bırakmıyorum mecbur kalırsamda kamerayı çıkarıyorum...şimdilik şişme v.s yok...arkada ise gw1h var..yeni g1w-c diye bir kamera çıktı.. Pil olmaması ve kapasitörle çalışması iyi..keşke ondan alsaydım...onu tavsiye ederim..en azından yazın sök tak uğraşmassın...her iki kamerada 32gb hafıza kartı kullanıyorum ve 1080p kalitede 6 saat kadar kayıt yapıyor...bu arada gps aslında çok önemli..bir kaza anında mesela hız sınırı olan bir yerde Allah göstermesin ama kaza yapsan yada yola fırlayan birine çarpsan karşı taraf çok hızlı geliyordun diye suçu sana atabilir...böyle bir durumda gps'nin önemi ortaya çıkıyor..al kardeşim hızım bu diyebilirsin yada iş ciddi bişeyse mahkemede kanıt olarak gösterebilirsiniz...

Levent evet kapasitorlü daha iyi.. Pil derdi olmaz en azından... Aküye zarar vermesinde... Malum benim akü.
    Sen arkadaki g1-wh yi nereden aldın? Türkiyede biraz zor bulmak... Aliexpress falanmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Levent evet kapasitorlü daha iyi.. Pil derdi olmaz en azından... Aküye zarar vermesinde... Malum benim akü.
    Sen arkadaki g1-wh yi nereden aldın? Türkiyede biraz zor bulmak... Aliexpress falanmı?

evet senin akü malum.. yok abi ya aküye falan zararı olmaz..zaten çakmak girişinden alıyosun elektiriği..kontağı kapattıktan 5-10 sn sonra kapanıyor..en kötü ihtimal aküye bişey olmadan tasarruf modu devreye girer..ben Antalyadan bir arkadaştan aldım..130 liraydı galiba..zaten yurt dışı sitelerde 1-2 ay beklemesi var ..

• quote:

quote:

Akünün bu kadar etkisi oluyormu gerçekten eğer öyle ise 120.000 km bakımında hemen değiştireceğim.

Oluyor ama psikolojik olarak... yani üzerinden akü bugün mü numara yapacak yarın mı yolda bırakacak derdinden kurtuluyorsun ve kafan rahatlıyor ve bu durumda haliyle araç daha sessiz çalışıyor ve vites geçişleri hızlanıyormuş gibi geliyor...

aküye su eklemeyi sordum bugün, eskisi gibi değil bunlar dediler. ancak akücü eklermiş, ölçüm yapmak suretiyle..

balataları değiştirdim de bugün.. geç kalmışım zaten çiziktirmişiz diskleri...

aramızda kimler varmış kimleeer.. eski otobüs şoförleri mi ararsıın

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

quote:

aküye su eklemeyi sordum bugün, eskisi gibi değil bunlar dediler. ancak akücü eklermiş, ölçüm yapmak suretiyle..

balataları değiştirdim de bugün.. geç kalmışım zaten çiziktirmişiz diskleri...

aramızda kimler varmış kimleeer.. eski otobüs şoförleri mi ararsıın

hocam aküyü naptınn..akü bitene kadar bize rahat yok...

• akü şarj kablosunu daha ulaşılabilir bölgeye koydum

içine kaçan ön park sensörü için arabayı aldığım yere gittiğimde ölçtürmeyi deneyeceğim. ama dediklerinize bakarak büyük ihtimal değişim gerekecek. hem 3 sene olmuş, hem s&s çalışmıyor, camlar inerken takılıyor vs.. sürekli kısa mesafe de kullanıyorum, yani mutlu son için her şey müsait
  • Selam

Yarın Ankara- İstanbul seyahatıne aslanımla çıkacağım. Hazır otoban bulmuşken şu debriyaj kavramasını da halledeyim dedim ancak işleni anlatan sayfayı bulamadımn.

Kolayında veya yerini hatırlayan varsa, linki benimle paylaşabilirse memnun olurum.
  • bitik balata, yenik balata... disk..
     Peugeot 5008 Peugeot 5008

• bu da eski kaptanlardan titinet hocamızın değiştirdiği yakıt ısıtıcı, ve alttan fotolar.. nereye sürttülerse koruma plastiği çatlamış.. bu kadar kısa sürede ve az km debu kadar hor kullanılan başka araç görmedim.
     Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008

• quote:

bitik balata, yenik balata... disk..
     Peugeot 5008 Peugeot 5008

hocam senin araç kaç km"de merak ettim... ne kadar sürede bu hale gelmiş bunlar..

• 37700 de ben aldım, şimdi 41300.. sol kapı fitilinde delik oluşmuş, akü bitmiş, sağ dikizin lambası çıkmıştı, sağ arka kapının altındaki plastik kapak kırıldı çıktı.. daha da var
  • quote:

37700 de ben aldım, şimdi 41300.. sol kapı fitilinde delik oluşmuş, akü bitmiş, sağ dikizin lambası çıkmıştı, sağ arka kapının altındaki plastik kapak kırıldı çıktı.. daha da var

Allah Allah km'side azmış gerçekten..demek ki ilk sahibi çok hor kullanmış..kapı fitilleri benimde garantiden değişmişti..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu da eski kaptanlardan titinet hocamızın değiştirdiği yakıt ısıtıcı, ve alttan fotolar.. nereye sürttülerse koruma plastiği çatlamış.. bu kadar kısa sürede ve az km debu kadar hor kullanılan başka araç görmedim.
     Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008

Isıtıcı değil soğutucu..bende ısıtıcı sanıyodum ama değilmiş..

• yakıtın nesini soğutuyormuş? zaten soğuktur? yazın bile en fazla kaç derece olabilir ki?

+1 sene garantim vardı, değiştirirler mi ki benim fitilleri de ?
  • Ben arabayı 2010 Haziranında almıştım. Aküde henüz bitme belirtisi yok. Akü nasıl ölçülüyor? Uzun süren bir işlem mi?
  • quote:

yakıtın nesini soğutuyormuş? zaten soğuktur? yazın bile en fazla kaç derece olabilir ki?

+1 sene garantim vardı, değiştirirler mi ki benim fitilleri de ?

Hocam şöyle oluyormuş..depodan çıkan yakıtı soğutmuyor depodan çıkan yakıt motorda yakıldıktan sonra yakılmayan mazot depoya geri dönüyormuş..tabi motordan çıkan kullanılmayan fakat ısınan yakıt o ızgara gibi yerden geçerken tekrar hava sürkülasyonu sayesinde soğuyor ve depoya soğutulmuş olarak dönüyormuş..ısınmış yakıt direk depoya sıcak olarak girse artık ne gibi bir zararı olur bilmiyorum..ama böyle bir soğutma sistemi yaptıklarına göre demek ki gerekli bir şey...

Kapı fitillerini garantiden değiştirmeleri gerekir..benim artı garantim yoktu..2 sene bitmesine 15 gün kalmıştı..fitiller çok kötü değildi ama garantimi ilk ve son kez orda kullandım..eğer garantiden değiştirme işine yanaşmazlarsa pislik yap..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tttnet.net -- 16 Aralık 2014; 20:55:24 >

• 
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.