Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1447. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14451446144714481449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: hewes

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Ön silecekler picasso ile aynı mıdır acep? Banana tip mi? Marka bosch mu? Öyle ise ben bile ugrarim bi pug servisine

Bizim silecekler 800mm 800mm.. Bosch marka aldım geçen yıl. 75tl verdim takımına ve 1 senede gicirti yapmaya başladı.

Öncesinde modacar dan almıştım. 40tlye onlar da 1 senede atlama yapıyordu. Birşey değişmedi yani. Belki 5008inki çare olur.

Valla ben servisten aldım bosch marka değil ama üzerinde takılan orjinal parçası. 4 Sene kullandım artık bu sene kullanılmayacağını anladım

Ben sadece silecek lastiğini değiştirip, yoluma devam edeceğim.

İyi forumlar...

http://www.aliexpress.com/item-img/Free-Shipping-High-Quality-Auto-Parts-Car-Wiper-Blade-Strips-Wiper-Blades-Windscreen-Soft-Wiper-Rubber/1899535021.html

Hocam sadece lastiği nasil degistiriyoruz? Iyi aksamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MAS207 M kullanıcısına yanıt
    Üstadım tam konuyu anlamadım ama
    Şanzumanda yağ sızıntısı yazmışsınız hemen sizi aydınlatayım.
    3008 sahibiyim muayene bitince mecburi muayeneye götürdüm.
    Muayene bitimi raporda şanzumanda yağ sızıntısı var yazıyordu.
    1ay sonra bakıma gittiğimde servise söyledim bakmalarını.
    Beni aradılar ve Hidrolik Bloğu yağ sızdırıyor değişecek dediler.
    Fiyatı 2800 TL garantimiz biteli bir yıl olmuştu işçilik Hariç.
    Garantiniz bitmiş olsada servise gidin ve değiştirtin ve Ücret ödemek için Israr edin.
    Değiştireceklerdir ücretsiz olarak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5008 in odb soketine nereden ulaşılıyor acaba...

• Arkadaşlar araba ilk Euro 5 motordu 112 lik olan bir tekleme vardı ilk aldığım zamanlarda. Enjektör alıştırması yapılmıştı ve yeni yazılım yüklenmişti 15.000 bakımında. 30.000 bakımında terleme gitmediği için enjektör temizleme konmuştu. Tekleme yapmaya devam etti. Sorun şu 1600 - 2000 devirde hafif gazda arabada ara sıra tekleme yapıyordu. Mesela en son 3. Vites 40 km hızda tekleme yapıyordu. Bu vites ve hızda araba yaklaşık 1600 devirde.

Sonuç : arabanın tüm enjektörleri yenisi ile değişecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ylcn1111

5008 in odb soketine nereden ulaşılıyor acaba...

Sol taraftaki bozuk para koyma yerinin orada. Kaplamayi cikarin. Soket hemen onunuzde olacaktir

• Merhaba Sevgili Arkadaşlarımız,

Bilindiği Üzerewww.ugurmutlu.net üzerinden ulaştığımız Serbest Kürsü Forum Sitemiz Bulunmaktaydı.

Forumumuzun 1. yılı doldu ve bu süreçte çok yol katedildi. Forum içerisinde ki konuların okunma sayısı ve ziyaretçi sayısı epeyce bir arttı. Bu nedenle Serbest Kürsü Forum sitemiz artık
    www.serbestkursu.org adresinden devam edecektir.

Herkese Hayırlı uğurlu olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdi mert

quote:

Orijinalden alıntı: ylcn1111

5008 in odb soketine nereden ulaşılıyor acaba...

Sol taraftaki bozuk para koyma yerinin orada. Kaplamayi cikarin. Soket hemen onunuzde olacaktir

Teşekkürler. Elm327 cihazını deneyeceğim..

• Selam arkadaşlar. 4 yıl 121.000 km severek kullandığım aracımı sattım. Fırsat buldukça sayfayı okumaya çalışıyorum. Herkese iyi forumlar.

• Yağmurlu bir Konya sabahindan herkese günaydın
     Peugeot 5008

Resmi full zoomla 4. Kattan cektim. Kalitesi biraz kotu bu yuzden

• drsnrky D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun 2011 di değil mi kaça gitti galeriye mi verdiniz

Hayirlisi, yeni arac ne marka model oldu?

• teşekkürler arabayı 52.000 tl ye sattım. 2011 121.000 km deydi. Fabrikasyon lpg li Honda civic executive eco otomatik aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 23 Kasım 2014; 14:10:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

teşekkürler arabayı 52.000 tl ye sattım. 2011 121.000 km deydi. Fabrikasyon lpg li Honda civic executive eco otomatik aldim.

Hayırlı olsun..lpg'li hondayla 5008'in yakıt durumu nasıl..

Birde bir arkadaşımda civic var benzinli..yakıtından ve servis bakım ücretlerinden şikayetçi..10 binde bakıma gidiyor..şu an 60 binde aracı..en düşük 600 en fazla 4700 tl ödemişti..bizim serviste 1500 tl taktıkları cylon benzeri cihazın hemen hemen aynısını 4000 liraya taktırmıştı..

• quote:

Orijinalden alıntı: serisonu101

Arkadaşlar yakut tüketimi paylaşabilir misiniz acaba. Mesala 150km sabit hizda kaç olur anlik tüketim

Ben yaklaşık 2000 km dir ortalama 5 lt ile gidiyorum. Bu bizim motor basmaya başlayınca yakıtı içiyor. Ben en düşük 3.8 lt gördüm 80 km de. 150 bandında 10 lt altına bence de düşmez.
     Peugeot 5008

• quote:

Arkadaşlar araba ilk Euro 5 motordu 112 lik olan bir tekleme vardı ilk aldığım zamanlarda. Enjektör alıştırması yapılmıştı ve yeni yazılım yüklenmişti 15.000 bakımında. 30.000 bakımında terleme gitmediği için enjektör temizleme konmuştu. Tekleme yapmaya devam etti. Sorun şu 1600 - 2000 devirde hafif gazda arabada ara sıra tekleme yapıyordu. Mesela en son 3. Vites 40 km hızda tekleme yapıyordu. Bu vites ve hızda araba yaklaşık 1600 devirde.

Mypeugeot ta neden bakımlar 20 bin görünüyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Arkadaşlar araba ilk Euro 5 motordu 112 lik olan bir tekleme vardı ilk aldığım zamanlarda. Enjektör alıştırması yapılmıştı ve yeni yazılım yüklenmişti 15.000 bakımında. 30.000 bakımında terleme gitmediği için enjektör temizleme konmuştu. Tekleme yapmaya devam etti. Sorun şu 1600 - 2000 devirde hafif gazda arabada ara sıra tekleme yapıyordu. Mesela en son 3. Vites 40 km hızda tekleme yapıyordu. Bu vites ve hızda araba yaklaşık 1600 devirde.

Aslında avrupada bakımlar 20 binde..TR'de düşük kaliteli yakıt bozuk yollar kötü şartlar vs dolayısıyla 15 binde bakımı uygun görmüş yetkililer..bencede 20 bin çok fazla gibi.. mesela renoda bakımlar 20 binde..hem avrupada hem burda..

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

quote:

Aslında avrupada bakımlar 20 binde..TR'de düşük kaliteli yakıt bozuk yollar kötü şartlar vs dolayısıyla 15 binde bakımı uygun görmüş yetkililer..bencede 20 bin çok fazla gibi.. mesela renoda bakımlar 20 binde..hem avrupada hem burda..

Güzel hocam 20 bin bakım 100_200 lira olsa neyse de...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güzel hocam 20 bin bakım 100_200 lira olsa neyse de...

Garantisi bittiyse aracınızın vede diğer konularda içiniz rahatsa(yakıt,aracı kullanma sitili,güzargah vs durumlar) 20 binde yaptırabilirsiniz..bende bir sıkıntı olacağını sanmıyorum..ama bence 15 bin iyidir..

• quote:

Birde bir arkadaşımda civic var benzinli..yakıtından ve servis bakım ücretlerinden şikayetçi..10 binde bakıma gidiyor..şu an 60 binde aracı..en düşük 600 en fazla 4700 tl ödemişti..bizim serviste 1500 tl taktıkları cylon benzeri cihazın hemen hemen aynısını 4000 liraya taktırmıştı..

hocam senin arkadaşı resmen üzmüşler. benim navitech cihazı 1800 tl ye taktilar. 4bin nedir yahu.

iş arkadaşımda da benzer civic var, bakimlara 450-500 benzeri rakamlar verdi. çok uçuk rakamlar değil ama bakimlar 10bin km de bir.

yakit olarak km başına tl olarak hesapladığımda 5008 den %15-20 daha ekonomik yakiyor. yanliz otomatik civic lpg siz sürülmez onu peşinen söyleyeyim.

5008in turbosu ile akselerasyonlarını daha bir haftada özledim. otomatik civicle performans hayal. tamamen konfor ve ekonomi öncelikli.

• 
Sayfa: önceki 14451446144714481449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.