Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1444. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.537
Cevap
147
Favori
1.647.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14421443144414451446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gecmis olsun hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

ooo hayırlı olsun.. note2 varken o telefon değil diyodun bu herhalde başka bişeydir..

Note4 de stepne ozelligi mevcut.

Lastik patladigi zaman, ilgili janta koli bandi ile NOTE4 baglanir ve sorunsuzca yola devam edilir.

İyi forumlar....

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Merhabalar , cylone 2 kullanan arkadaşlara bir kaç sorum var umarım yardımcı olabilirsiniz . 2011 model 5008 1.6 hdi premium pack otomobilimi alalı 4 ay kadar olsa da forumunuzu aracıma multimedia sistemi taktırmaya karar verdiğimde keşfettim... Çok faydalı bilgiler paylaştıkları için de buradaki tüm arkadaşlara teşekkür ederim tüm 5008 ciler adına. Burada cyclone 2 hakkında yazılan her şeyi okuduktan sonra bu cihazı taktırmaya karar verdim. Regi yi aradım ve istanbul anadolu yakasında kimden alıp taktırabileceğimi sordum , onların yönlendirmesiyle cuma günü taktırdım. Aracım da jbl ses sistemi olduğunu forumlarda uyumsuzluk problemi yaşanabilecegini okuduğumu söyledim. Takacak olan arkadaş araştırdı ve bana 3 gün sonra geri döndü.. sorunun cihaz takıldıktan sonra yazılımla cözülebileceğini , aracıma cihazı takabileceğini söyledi. Sonuç cihaz takıldı , aracakısmen uyum sağladı sayılır , forum da bazı arkadaşların yaşadığı park freni , park sensörleri , gündüz farları gibi sorun çıkmadı. Hatta orjinal bilgi ekranını söktüğümüz halde hem cihaz hemde aracın kilometre sayacının orada ki ekranı türkçeydi taki , cyclone menüsünden el freni ve gündüz farı gibi ayarları yapana kadar. bundan sonra aracın kilometre saatinin orada ki ekran ingilizce oldu. Açıkçası ingilizce bildigim için bunu çokta önemsemedim zaten forumda okuduğum ve beklediğim bir şeydi . simdi gelelim çıkan sorunlara. 1) İlk çalıstırmada cylone 2 den ses gelmiyor , aracı önce geri vitese sonra n konumuna aldıktan sonra ses gelmeye başlıyor bunun yazılımla çözüleceğini söyledi takan arkadaş. Regi ye bazı bilgiler gönder di , ve aracıma uygun yazılımın cihazın üreticisi tarafından yollanacağını söyledi bunun da bir kaç gün zaman alacağını çünkü yurt dışından geleceğini. 2) ses kalitesi ciddi anlamda bozuldu , cihaz sağ sol , ön arka olarak sesi tam olarak kapatamıyor.. on kapı hoparlöründen boğuk bir ses gelirken , tweeter lardan daha güçlü ses geliyor.. sanki normal hoparlörmüş gibi . 3 ) arka ekranlara içten bağlantı yapıldı av 1 girişine , hem ses hem görüntü . Ses bluetooth kulaklıklardan geliyor ama ön ekranda ne varsa onun sesi... ön ekranda radyo arka ekranda dvd varsa kulaklıklardan ve aracın tüm hoparlörlerinden radyo sesi geliyor. Takan kisi cylone 2 yi ilk defa 5008 e montaj yaptığı için bunun normal olup olmadıgını bilmediğini ama araştıracağını söyledi... oysa ben cylone 2 yi araştırırken önde radyo dinlerken , arkada dvd izlenirken aracın ön hoparlörlerinden radyo arka hoparlörlerinden ise dvd nin sesi duyulacağını anlamıştım , belki yanlış anlamış olabilirim sizde durum nasıl. ? 4.) usb flash bellekten video oyantırken önde aldığım görüntüyü arka ekranlara veremiyorum , gene forumda okuduğuma göre ön ekrandan ayrı olarak arka ekrana flash bellekteki yada hard diskteki görüntüyü veremediğimizdi ama ön ekranda oynattığımız surece görüntüyü arka ekranlara da verebildigimiz yönündeydi... doğru mu? Cihazımın Arka ekran ayarlarında menu de sadece dvd ve tv secenegi var ( arka oynatıcı , medya seçin , ) , forum da resim paylasan başka bir arkadasın cihazının menüsün de ise , same as front , dvd , tv , av , off , seçenekleri vardı arka ekran menüsün de . sizde durum nasıl? 5 ) on park sensorlerin de hassasiyet kaybı oldu . Cevabınız özellikle arka ekranlarda dvd oynatırken dvd nin sesinin sadece arka hoparlörlerden gelmesi , yada arka hoparlörleri cihazın menüsünden kapatıp sesi öne verince sadece bluetooth kulaklıklardan gelmesi , ve önde usb flash bellekten video oynatırken aynı görüntüyü arka ekranlara verme konusunda önemli çünkü takan arkadaşın bu konuda bilgisi yok ilk defa cylone 2 yi 5008 e montaj yaptığı için.. eğer sizde bu sorun yoksa o zaman bunun içinde yazılım isteyeceğiz. Bunun dışın da iç aydınlatmayı led ampullerle değiştirdim bunlarla ilgili resimleri daha sonra forumda paylaşacağım.
     Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008

Geçmiş olsun, istanbul da hep olan bir şey bu.
    Kamera sistemi güzelmiş hangi marka modelse bizde alsak?

Kamerayı da kurarsam sonrasında fahri trafik müfettişliğine başvursam diyorum. Hala veriyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ist5008

Merhabalar , cylone 2 kullanan arkadaşlara bir kaç sorum var umarım yardımcı olabilirsiniz . 2011 model 5008 1.6 hdi premium pack otomobilimi alalı 4 ay kadar olsa da forumunuzu aracıma multimedia sistemi taktırmaya karar verdiğimde keşfettim... Çok faydalı bilgiler paylaştıkları için de buradaki tüm arkadaşlara teşekkür ederim tüm 5008 ciler adına. Burada cyclone 2 hakkında yazılan her şeyi okuduktan sonra bu cihazı taktırmaya karar verdim. Regi yi aradım ve istanbul anadolu yakasında kimden alıp taktırabileceğimi sordum , onların yönlendirmesiyle cuma günü taktırdım. Aracım da jbl ses sistemi olduğunu forumlarda uyumsuzluk problemi yaşanabilecegini okuduğumu söyledim. Takacak olan arkadaş araştırdı ve bana 3 gün sonra geri döndü.. sorunun cihaz takıldıktan sonra yazılımla cözülebileceğini , aracıma cihazı takabileceğini söyledi. Sonuç cihaz takıldı , aracakısmen uyum sağladı sayılır , forum da bazı arkadaşların yaşadığı park freni , park sensörleri , gündüz farları gibi sorun çıkmadı. Hatta orjinal bilgi ekranını söktüğümüz halde hem cihaz hemde aracın kilometre sayacının orada ki ekranı türkçeydi taki , cyclone menüsünden el freni ve gündüz farı gibi ayarları yapana kadar. bundan sonra aracın kilometre saatinin orada ki ekran ingilizce oldu. Açıkçası ingilizce bildigim için bunu çokta önemsemedim zaten forumda okuduğum ve beklediğim bir şeydi . simdi gelelim çıkan sorunlara. 1) İlk çalıstırmada cylone 2 den ses gelmiyor , aracı önce geri vitese sonra n konumuna aldıktan sonra ses gelmeye başlıyor bunun yazılımla çözüleceğini söyledi takan arkadaş. Regi ye bazı bilgiler gönder di , ve aracıma uygun yazılımın cihazın üreticisi tarafından yollanacağını söyledi bunun da bir kaç gün zaman alacağını çünkü yurt dışından geleceğini. 2) ses kalitesi ciddi anlamda bozuldu , cihaz sağ sol , ön arka olarak sesi tam olarak kapatamıyor.. on kapı hoparlöründen boğuk bir ses gelirken , tweeter lardan daha güçlü ses geliyor.. sanki normal hoparlörmüş gibi . 3 ) arka ekranlara içten bağlantı yapıldı av 1 girişine , hem ses hem görüntü . Ses bluetooth kulaklıklardan geliyor ama ön ekranda ne varsa onun sesi... ön ekranda radyo arka ekranda dvd varsa kulaklıklardan ve aracın tüm hoparlörlerinden radyo sesi geliyor. Takan kisi cylone 2 yi ilk defa 5008 e montaj yaptığı için bunun normal olup olmadıgını bilmediğini ama araştıracağını söyledi... oysa ben cylone 2 yi araştırırken önde radyo dinlerken , arkada dvd izlenirken aracın ön hoparlörlerinden radyo arka hoparlörlerinden ise dvd nin sesi duyulacağını anlamıştım , belki yanlış anlamış olabilirim sizde durum nasıl. ? 4.) usb flash bellekten video oyantırken önde aldığım görüntüyü arka ekranlara veremiyorum , gene forumda okuduğuma göre ön ekrandan ayrı olarak arka ekrana flash bellekteki yada hard diskteki görüntüyü veremediğimizdi ama ön ekranda oynattığımız surece görüntüyü arka ekranlara da verebildigimiz yönündeydi... doğru mu? Cihazımın Arka ekran ayarlarında menu de sadece dvd ve tv secenegi var ( arka oynatıcı , medya seçin , ) , forum da resim paylasan başka bir arkadasın cihazının menüsün de ise , same as front , dvd , tv , av , off , seçenekleri vardı arka ekran menüsün de . sizde durum nasıl? 5 ) on park sensorlerin de hassasiyet kaybı oldu . Cevabınız özellikle arka ekranlarda dvd oynatırken dvd nin sesinin sadece arka hoparlörlerden gelmesi , yada arka hoparlörleri cihazın menüsünden kapatıp sesi öne verince sadece bluetooth kulaklıklardan gelmesi , ve önde usb flash bellekten video oynatırken aynı görüntüyü arka ekranlara verme konusunda önemli çünkü takan arkadaşın bu konuda bilgisi yok ilk defa cylone 2 yi 5008 e montaj yaptığı için.. eğer sizde bu sorun yoksa o zaman bunun içinde yazılım isteyeceğiz. Bunun dışın da iç aydınlatmayı led ampullerle değiştirdim bunlarla ilgili resimleri daha sonra forumda paylaşacağım.
     Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008

1) İlk çalıstırmada cylone 2 den ses gelmiyor , aracı önce geri vitese sonra n konumuna aldıktan sonra ses gelmeye başlıyor bunun yazılımla çözüleceğini söyledi takan arkadaş. Regi ye bazı bilgiler gönder di , ve aracıma uygun yazılımın cihazın üreticisi tarafından yollanacağını söyledi bunun da bir kaç gün zaman alacağını çünkü yurt dışından geleceğini.

Bu durum tuhaf, bende ve diğer bağlantısını yaptığım 3 araçta bu tarz bir problem yaşamadım.

Hoş bağlantı da sadece bir soket takılarak yapılıyor ve montaj sırasında yapılan bir detay yok.

2) ses kalitesi ciddi anlamda bozuldu , cihaz sağ sol , ön arka olarak sesi tam olarak kapatamıyor.. on kapı hoparlöründen boğuk bir ses gelirken , tweeter lardan daha güçlü ses geliyor.. sanki normal hoparlörmüş gibi .

Bu durum da normal değil, olmaması gereken durum ve montaj sırasında bir hata oluşmuş ve bu duruma sebep olmuş olabilir.

Tavsiyem, montaj yapan firmaya gidip, orijinal üniteyi tekrar montaj ettirerek ses kalitesini kontrol etmeniz yönündedir.

En azından hata CYCLONE-2 demi, yoksa hoparlör bağlantılarında mı onu anlarız.

3 ) arka ekranlara içten bağlantı yapıldı av 1 girişine , hem ses hem görüntü . Ses bluetooth kulaklıklardan geliyor ama ön ekranda ne varsa onun sesi... ön ekranda radyo arka ekranda dvd varsa kulaklıklardan ve aracın tüm hoparlörlerinden radyo sesi geliyor. Takan kisi cylone 2 yi ilk defa 5008 e montaj yaptığı için bunun normal olup olmadıgını bilmediğini ama araştıracağını söyledi... oysa ben cylone 2 yi araştırırken önde radyo dinlerken , arkada dvd izlenirken aracın ön hoparlörlerinden radyo arka hoparlörlerinden ise dvd nin sesi duyulacağını anlamıştım , belki yanlış anlamış olabilirim sizde durum nasıl. ?

DVD ve TV sesini BLUETOOTH kulaklıklara akarabiliyoruz. Bu aşamada ana ekranda USB den film veya müzik dinliyor isek aracın 4 hoparlöründen de ön ekrana ait ses geliyor.

Ön ve arka hoparlörler farklı ses kaynağını iletemiyor.

Sonuç olarak bir yanlış anlaşılma durumu mevcut, sizin sistemde bizim sistem gibi.

4.) usb flash bellekten video oyantırken önde aldığım görüntüyü arka ekranlara veremiyorum , gene forumda okuduğuma göre ön ekrandan ayrı olarak arka ekrana flash bellekteki yada hard diskteki görüntüyü veremediğimizdi ama on ekranda oynattığımız surece görüntüyü arka ekranlara da verebildigimiz yönündeydi... doğru mu? Cihazımın Arka ekran ayarlarında menu de sadece dvd ve tv secenegi var ( arka oynatıcı , medya seçin , ) , forum da resim paylasan başka bir arkadasın cihazının menüsün de ise , same as front , dvd , tv , av , off , seçenekleri vardı arka ekran menüsün de . sizde durum nasıl?

Bende SAME IS FRONT seceneği olmasına karşın bende arka ekranlara sadece DVD ve TV görüntüsünü aktarabilmekteyim.

Hatta CYCLONE-2 yi evde paramparça edip, yapılacak bir opsiyon var mı diye araştırdım fakat, cihazın anakartı üzerinde, ön ekrana ait video sinyali bulamadığım için bu işlem yattı.

Yine bu durumda sizin sistemde bizim sistemler ile aynı davranıyor.

5 ) on park sensorlerin de hassasiyet kaybı oldu . Cevabınız özellikle arka ekranlarda dvd oynatırken dvd nin sesinin sadece arka hoparlörlerden gelmesi , yada arka hoparlörleri cihazın menüsünden kapatıp sesi öne verince sadece bluetooth kulaklıklardan gelmesi , ve önde usb flash bellekten video oynatırken aynı görüntüyü arka ekranlara verme konusunda önemli çünkü takan arkadaşın bu konuda bilgisi yok ilk defa cylone 2 yi 5008 e montaj yaptığı için.. eğer sizde bu sorun yoksa o zaman bunun içinde yazılım isteyeceğiz.

Ön park sensöründe yaklaşık 1 sn lik bir gecikme var, bende artık daha temkinli yaklaşımlar sergiliyorum.

Mesela bildiğim bir mesafeye bir karış yaklaşıyorum ve 1 sn ye sonra park sensörü sürekli ötme şeklinde ikaz ediyor.

Tepkinli davranmamış olsak, önce toslayacaz, sonra sistem ikaz edecek.

Arka ekranlara görüntü seceneğinde ben SAME IS FRONT seöeneğini seciyorum, bu durumda ön ekran da TV izlersem arka ekranlara ve BLUETOOTH kulaklıklara TV ses+görüntü; DVD izlersem ise, arka ekranlara ve BLUETOOTH kulaklıklara DVD ses+görüntü aktarılabilmekte.

Siz ise DVD seçeneğini seçerek, arka ekranlara, DVD sesini ve görüntüsünü aktarabileceksiniz.

Bunun dışın da iç aydınlatmayı led ampullerle değiştirdim bunlarla ilgili resimleri daha sonra forumda paylaşacağım.

LED uygulaması ile ilgili detayları merak ile bekliyor olacağım.

Yine aklınıza takılan sorular olur ise yardımcı olmakta mutluluk duyarım.

İyi forumlar...

• http://www.youtube.com/watch?v=pKL4PJICS40

Melodramm hocam, bir ara el atta şu head up ekranlardan film falan izleyelim arabayı sürerken, mesaj okuyalım falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENG_civ -- 15 Kasım 2014; 18:59:28 >
  • Bu arada Pazartesi günü drsnrky ve hewes müsaitlerse yeni 508'i inceleyelim derim Şançelik'de. Benim ön camı kırmışlar, Bursa'ya servise gideceğim pzt günü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENG_civ -- 15 Kasım 2014; 19:01:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

http://www.youtube.com/watch?v=pKL4PJICS40

Melodramm hocam, bir ara el atta şu head up ekranlardan film falan izleyelim arabayı sürerken, mesaj okuyalım falan

İyi forumlar...

• quote:

Bu arada Pazartesi günü drsnrky ve hewes müsaitlerse yeni 508'i inceleyelim derim Şançelik'de.

Benim ön camı kırmışlar, Bursa'ya servise gideceğim pzt günü...

Geçmiş olsun üstadım, bu arada 508 in yeni LED FARLARI nefes kesici.

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

http://www.youtube.com/watch?v=pKL4PJICS40

İyi forumlar...

• quote:

quote:

Bu arada Pazartesi günü drsnrky ve hewes müsaitlerse yeni 508'i inceleyelim derim Şançelik'de.

Benim ön camı kırmışlar, Bursa'ya servise gideceğim pzt günü...

Geçmiş olsun üstadım, bu arada 508 in yeni LED FARLARI nefes kesici.

İyi forumlar...

Sağol dostum...
    Melodramm üstad
    Aracıma android işletim sistemli linkteki cihazlardan bir tanesini almayı düşünüyorum inceleyip tavsiye edermisin.
    Özellikle can bus olayı önemli benim için.
    Saygılar.

http://www.alibaba.com/product-detail/Factory-shop-android-4-2-system_60032738692.html
    http://www.alibaba.com/product-detail/Pure-Android-4-2-2-Car_60049925099.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdlyilmaz -- 15 Kasım 2014; 23:32:35 >

• Merhaba arkadaslar kapilarin kapanma sertligini nasil ayarlayabiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: karacac

Merhaba arkadaslar kapilarin kapanma sertligini nasil ayarlayabiliriz?

Öncelikler kapı açma kolunu dısarıdan ceker iken kapıyı kapatıp açarak kapının herhangibir noktaya sürtme yada temas yapıp yapmadığını kontrol edin.

Bu aşamayı sorunsuz geçerseniz, kilit tertibatını yağlamanız sorunu çözecektir.

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rdlyilmaz

Melodramm üstad

Aracıma android işletim sistemli linkteki cihazlardan bir tanesini almayı düşünüyorum inceleyip tavsiye edermisin.

Saygılar.

http://www.alibaba.com/product-detail/Factory-shop-android-4-2-system_60032738692.html

1. ürün şu satır ile uyum problemi olmadığını beyan ediyor.

For peugeot 3008 + Android 4.2.2 system+3G/ WiFi +wifi hot spot+ DVD + GPS Navi( 8GB with Free Map)+Support OBD+Support TPMS+Support RGB box+Support DVR and

rear camera+RDS Radio + Bluetooth Phone +1080P+5 point HD capacitive touch screen+ iPod + USB+ SD + AUX +Steering wheel control+Original car air conditioning

display+Original car Radar /parking sensor+Directly Plug and play+Canbus

2. üründe bu tarz bir bilgi yok

İyi forumlar...

• quote:

quote:

Melodramm üstad

Saygılar.

For peugeot 3008 + Android 4.2.2 system+3G/ WiFi +wifi hot spot+ DVD + GPS Navi( 8GB with Free Map)+Support OBD+Support TPMS+Support RGB box+Support DVR and

rear camera+RDS Radio + Bluetooth Phone +1080P+5 point HD capacitive touch screen+ iPod + USB+ SD + AUX +Steering wheel control+Original car air conditioning

İyi forumlar...

İlkinde opsiyonel obd2 adaptörü ile araç verilerinide almaktan bahsediyor.

Birde +Steering wheel control+ ile direksiyon kumandalarınıda canbus üzerinde okuyabilir anladığım kadarıyla.

Yakında tamamen arabaları bilgisayar sistemiyle donatacaklarımı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

quote:

quote:

Melodramm üstad

Saygılar.

İyi forumlar...

İlkinde opsiyonel obd2 adaptörü ile araç verilerinide almaktan bahsediyor.

Birde +Steering wheel control+ ile direksiyon kumandalarınıda canbus üzerinde okuyabilir anladığım kadarıyla.

Yakında tamamen arabaları bilgisayar sistemiyle donatacaklarımı düşünüyorum.

ODB II ile araç verilerini almak tanımı komik olmuş, zaten ODBII bu işi yapar, ancak satılan sistem ile bunu dile getirmiş olmaları, klasik ÇİN kandırmacasını ortaya çıkarmış.

Direksiyon kumandası anlamına geliyor, doğrudur, ancak park sensörü ve araç parametreleri ayar menüsü çoook daha önemli bir detaydır.

Bu parametre olmaz ise stendart 450~500 fiyat aralığında satılan ürünlerden bir farkı kalmayacaktır.

İyi forumlar...

• quote:

Bu arada Pazartesi günü drsnrky ve hewes müsaitlerse yeni 508'i inceleyelim derim Şançelik'de. Benim ön camı kırmışlar, Bursa'ya servise gideceğim pzt günü...

Abi öncelikle geçmiş olsun. Yarın müsait olurum. Telefonunu bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tttnet.net kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun, yalnız kornaya rağmen durmayabilirmiş de..

çocuklar olmadan ben de aynen böyle davranırdım (sizin gibi yani)

ama artık "ulan bu sığır çıkar şimdi ... gibi önüme" deyip, ya kornaya önceden basıyorum, ya yavaşlıyorum..

yollarda, marketlerde, sıra beklerken, spor yaparken, yürürken, kısacası her yerde feci bir bozulma var.. feci saygısızlık, bencillik, 0 empati..

market arabasını ayağıma çarpıyorlar, geçtim özür dilemeyi mahçup bir bakışa bile razıyım..

bebek arabası sürüyorum, tepesine çıkacaklar neredeyse.. yaw bunda çocuk mu var bebek mi var..

marketin içinde sırada oluyorum, arabayı da sıraya sokmadan, bulabildiğim en köşe yere koyuyorum ki yolu tıkamasın, (herkes market arabasıyla sıraya girince 5 kişilik sıra konvoya dönüşüyor, geçen çarpıyor vsvs) adam arabama çarpıyor, araba 2 metre sürükleniyor, ortalığa, yaw dön bir bak, kenara it.. yok.. hiç oralı bile değil..

vatandaş alıverişini bitirmiş, eşyayı aracına yüklemiş gitmiş, market arabasını benim arabanın dibine bırakmış gitmiş.. ah bi görsem.. onu arabaya oturtur ........ neyse..

alışveriş böyleyse trafik versiyonunu düşünün artık.. düşünmeyin, zaten biliyorsunuz..

bunlar da taze örnekler, karşılaştığım her şeyi yazsam, 50 sayfa olur. arabadan bira şişesini sokağa fırlatan mı desem, binaların içine çöp, izmarit atanları mı, hayvanlara işkence edenleri mi, benim bu yaşta söyleyemeyeceğim küfürlerle oynayan İLKOKUL çocuklarını mı.. (evet ilkokul) yeminle ben lisede öğrenmiştim o lafları.

belki izlemişsinizdir, büyük kanalların birinin haber spikeri bile" 4-5 tane haber sunduk, bunlar gerçek mi inanamıyorum" dedi.

üretmeyen, okumayan, araştırmayan, sistemsiz bir toplum olduk.. demek ki böyle oluyormuş. milli takımdan, kulüplerden de belli değil mi zaten.. o da bir tür yansıması işte.. sporda-sanatta-bilimde-teknolojide ne durumdaysanız, dünyadaki yeriniz de o oluyor işte.

• Cok dogru tespit

Yeni nesil ve cocuklarina vakit ayiramayan yeni nesil aileler bu durumu olsturdu.

Her yedigimizi sosyal paylasim sitelerinde resimleyip, paylasiyoruz ki, bu benim algima gore son derece yanlis bir davranis.

Sonuc olarak, avrupalasma adina orf ve adetlerimizi kaybediyoruz

• 
Sayfa: önceki 14421443144414451446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.