Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1435. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14331434143514361437
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aydayd

O Led için bir ampulu kırıp duyunu kullanmanız gerekecek. Çift flamanlı ve asimetrik duylu bir ampul bendeki sizdekide aynı ise uymaz.

Oto elektrikcisininpatlak ampullerin duylarını kullanarak halledeceğini düşünüyorum. Bir de şu ürün var ancak ben ucuz olması ve watt değerinin yüksek olması nedeniyle diğerini tercih etmiştim.

http://www.ebay.com/itm/2-AMPOULE-HP24-A-LED-SAMSUNG-2323-10W-PEUGEOT-3008-5008-CITROEN-C5-TRES-PUISSANT-/161096871654?pt=JG_FR_Auto_Pi%C3%A8ces&hash=item25821f2ee6

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Orijinalden alıntı: atayum

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atayum

quote:

tam anlatamadım işte.. siz de haklısınız ama, dediğim gibi o kadar zor ki tarifi.. hoparlörlerden ses gelmiyor ama duyduğum ses aynı onun gibi..

patlak turbo ıslığı gibi desem? çok küçük patlak varmış da, içeriye yansırmış gibi..

ya da 15 katlı binanın 1. katında matkap çalışır da, 15. kata derinden, sinek vızıltısı gibi ses gelir.. tam emin olamazsınız, "ne sesi bu yahu?.... televizyonu kısayım, hmm, biraz sessizlikte dinledikten sonra, aşağılarda matkap çalışıyor galiba"???

bunun gibi bi şey..

servise götürsem duyarlar mı emin değilim.. çok dikkatle dinleyince anca..

ama şu kablo ile ilgili dedikleriniz de mantıklı geldi..

Bahsettiğiniz sesin aynısını ben de duyuyordum.

Ne olduğunu açıklayayım; Aracın usb ve/veya aux girişinden kaynaklanan bir durum. USB'de çok bariz değil fakat aux girişi (yani 3,5mm jack girişi) daha bariz belli ediyor. Bende iphone vardı, onun kulaklık çıkışını bağladığımda o sesi çok bariz şekilde duyabiliyordum. Sizi çok iyi anlıyorum o sesi anlatmak zor. Hatta aynı parazit durumu otobüs firmaların koltuk arkasında kullandığı dandik bağlantılarla yapılmış medya sistemlerinde de otobüs motor devir sesi duyuluyor.

Çözüm; Kaliteli ara kablo (aux için) kullanılması, ses iletim kablolarının izole edilmesi veya farklı bir medya sistemi(teyp) kullanılması.

motor sesine paralel olarak yükselip alçalıyor muydu peki sizinki de?

Aynen motor devri ile alçalıp yükseliyordu.

usb takılı araçta sadece, ama radyo kapalıyken de geliyor.. bu mümkün mü?

Cihaza enerji gelmeden öyle bir ses gelmesi farklı bir durum bence.

Eğer ki teyp kapalı olsa dahi usb girişinde enerji varsa o ses yine gelebilir. Düşünün ki ön veya arka park sensörü teyp kapalıyken de aracın kendi hoparlöründen ses verebiliyor. Demek ki araç hoparlörü her daim aktif. Bu da o sesin sürekli gelmesini tetikleyebilir.

USB çıkarınca ses gidiyor mu ? Gidiyorsa kesin bununla alakalı.

Gitmiyorsa aracınızın medya sisteminde parazit oluşturan veya bağlantı noktalarında çok hafif de olsa temas eden iki kablo/soket var. Sonradan takılan bir cihaz var mı ? Arkadaki media sisteminde sürekli bağlı bir cihaz var mı ?

Bunlar da değilse sizin aracın elektroniği maalesef yeterince izole edilememiş :))

• ekstra hiç bir cihaz yok. ama biraz da ben mi yanlış yönlendiriyorum? ses motordan geliyor da olabilir, ama çok az ve boğuk.. ttnet hocamın dediği gibi eski arabalarda oluyordu, zaten ilk örneğimde ben de bunu belirtmiştim, ama sadece gece tam sessizlikte duyuluyor. motor sesine paralel azalıp yükselen boğuk bir uğultu.. gündüz duymak çok zor.
  • quote:

O Led için bir ampulu kırıp duyunu kullanmanız gerekecek.

Çift flamanlı ve asimetrik duylu bir ampul bendeki sizdekide aynı ise uymaz.

İlgili ampul, araçlarımıza herhangibir mod yapılmaksızın uyacaktır. (XENON donanımlı araçlar hariç)

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 21 Ekim 2014; 21:25:05 >
  • 1300-1600 motora %10 ek ÖTV geliyor, diye bir söylenti duydunuzmu?
    Doğrumudur?
  • quote:

1300-1600 motora %10 ek ÖTV geliyor, diye bir söylenti duydunuzmu?
    Doğrumudur?

Bende duydum, var oyle birsey.

İyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

1300-1600 motora %10 ek ÖTV geliyor, diye bir söylenti duydunuzmu?
    Doğrumudur?

Bende duydum, var oyle birsey.

İyi forumlar...

Yok artık

• Ekonomi %4 buyurken , butce gelirini %12 artacak sekilde plan yapmak bunu gosteriyor. Ya kdv %18 >%20 olacak ki, bu herkese patlar ve oy kaybi olur. Yada nispeten daha az kisinin kullandigi icki-sigara-otomobil gibi belirli urunlere otv zammi yaparsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberin detayını okumadım ama başlık indirim var diyor..ben pek ötv zammı olacağını sanmıyorum ama kime inanacağımızı şaşırdık yeminle..

http://haber.stargazete.com/newsdetail.asp?Newsid=956103

• Bu akşam izmir trafiği tam bir felaketti.. 2 km yolu 45 dk aldım eco modu aktif 35 dk tasarruf yapmış benim aslan.. genelde hep aktif ama en fazla 8-10 dk görmüştüm istanbul dahil..
     Peugeot 5008
  • tttnet.net kullanıcısına yanıt
    araç görevini yerine getirmiş...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kislik lastikleri 205/55r16 taktiktan sonra ortalama tuketimim 6.2 den 6.0 a dustu. Sanirim ebat daralinca yol surtunmesi dustu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben kislik lastikleri 205/55r16 taktiktan sonra ortalama tuketimim 6.2 den 6.0 a dustu. Sanirim ebat daralinca yol surtunmesi dustu.

sürtünme kuvveti sürtünen yüzeyin büyüklüğünden bağımsızdır.
  • Kardeşim diyebileceğim arkadaşım bugün haber verdi. Ötv ye pazartesi geçerli zam var. Maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: seyda07

Kardeşim diyebileceğim arkadaşım bugün haber verdi. Ötv ye pazartesi geçerli zam var. Maalesef

neye zam yok ki? ne ucuz ki? bunlar daha iyi günlerimiz.

bu kafayla daha ne zamlar, artışlar görürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Haberin detayını okumadım ama başlık indirim var diyor..ben pek ötv zammı olacağını sanmıyorum ama kime inanacağımızı şaşırdık yeminle..

Hosgörülerinize sığınarak, mesleki deneyimim ile gördüğüm devlet bindirdiği vergiyi bir daha indirmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: seyda07

Kardeşim diyebileceğim arkadaşım bugün haber verdi. Ötv ye pazartesi geçerli zam var. Maalesef

Forumda bir haftadır pazartesidir gidiyor.yarını merakla bekliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: cev_ned

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Haberin detayını okumadım ama başlık indirim var diyor..ben pek ötv zammı olacağını sanmıyorum ama kime inanacağımızı şaşırdık yeminle..

Hosgörülerinize sığınarak, mesleki deneyimim ile gördüğüm devlet bindirdiği vergiyi bir daha indirmiyor

Vergi indirimi değil ama düşük karbondioksit salınımana düşük vergi mantıklı geliyor..

• Maliye Bakanı Şimşek gündemimizde ötv artışı yok diye açıklama yaptı bekleyelim bakalım

• Arkadaşlar gunaydin sol arka fren lambam patlamis sanirim. Nasil degistirebilirim resimli anlatim fln var mi? Bir de lambanin yenisini nerden buluruz? Cok Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 14331434143514361437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.