Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1378. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13761377137813791380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ihsanbeyhan

Dönüş borusu dediğiniz nedir?

Benim araçta değişen klima borusu şu parlak metal olan paralel 2 hat, biri önce biri kalın, kalın olanında tüp var ortasında.

Bu mudur?

Kompresör devreden çıktığında hem ince hem kalin olan ısınıyor.

Ben yarin, kompresorun basma ve donus basinclarini olcer, yarin paylasirim.

Kapali iken, calisir iken ve ayri ayri donus ve basma hatti seklinde.

Bu arada klima kondenseri ve evaparatorunu de kontrol ettirin hehangibirinde ezik var ise sistemde gaz dolasimi zorlasir ve yine yuksek basinc devreye girer.

Kondenser ve evaparator ise ic ve dis petek olarak tanimlanabilir.

Biri arac icinde soguk havayi iletir, digeri ise disarida klima kompresorunun sogutulmasini saglar.

Araciniz hasarlandigi sirada dis petek de hasarlanmis olabilir.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 19 Temmuz 2014; 7:11:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Benim araçta değişen klima borusu şu parlak metal olan paralel 2 hat, biri önce biri kalın, kalın olanında tüp var ortasında.

Bu mudur?

Bu arada klima kondenseri ve evaparatorunu de kontrol ettirin hehangibirinde ezik var ise sistemde gaz dolasimi zorlasir ve yine yuksek basinc devreye girer.

Biri arac icinde soguk havayi iletir, digeri ise disarida klima kompresorunun sogutulmasini saglar.

İyi forumlar...

işte tüm bunların tek tek sökülüp başka parçalarla denenmesi gerekiyor. bunu da inş servis dener.
    ama sıcakta çalışmamasının bu kondenser ve evaparatorle ilgisi var mıdır acaba. bana sensor ve elekronik devre arızası daha mantıklı geliyor.

• quote:

quote:

quote:

Bu mudur?

İyi forumlar...

işte tüm bunların tek tek sökülüp başka parçalarla denenmesi gerekiyor. bunu da inş servis dener.
    ama sıcakta çalışmamasının bu kondenser ve evaparatorle ilgisi var mıdır acaba. bana sensor ve elekronik devre arızası daha mantıklı geliyor.

Ben calisma basinclarini olctukten ve paylastiktan, daha net konusabiliriz.

Siz yine motor kisminda konumlanan petege bir goz kontrolu yaptirin, vuruk ezik varmi baksinlar.

İyi forumlar.

• http://www.hepsiburada.com/liste/ezcool-hd-dream-full-hd-1080p-mkv-dts-dolby-torrent-int-tv-int-radyo-kablosuz-wlan-mediaplayer-hiper-kablosuz-usb-adaptor-hediye-/productDetails.aspx?productId=bd85536&categoryId=112123#Yorumlar
    bu cihazı alıp arka ekranlara taksak olur mu? dark android box videosundaki cihaz mı daha iyi bu mu? araba içinde interneti cep telefondan mı sağlıyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: karadr

http://www.hepsiburada.com/liste/ezcool-hd-dream-full-hd-1080p-mkv-dts-dolby-torrent-int-tv-int-radyo-kablosuz-wlan-mediaplayer-hiper-kablosuz-usb-adaptor-hediye-/productDetails.aspx?productId=bd85536&categoryId=112123#Yorumlar
    bu cihazı alıp arka ekranlara taksak olur mu? dark android box videosundaki cihaz mı daha iyi bu mu? araba içinde interneti cep telefondan mı sağlıyoruz?

Bu cihazin pahalı olduğunu düşünüyorum. 100 tl altında cihazla çözüm bulan arkadaşlar vardı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu mudur?

İyi forumlar...

Ben calisma basinclarini olctukten ve paylastiktan, daha net konusabiliriz.

Siz yine motor kisminda konumlanan petege bir goz kontrolu yaptirin, vuruk ezik varmi baksinlar.

İyi forumlar.

Dün oto sanayide bir yere daha bırakmıştım aracı. Birşey bulabilirmi bilmiyorum. Bu akşam ya da yarın almaya gideceğim. Gittiğimde bunu söylerim bakan kişiye.
    Pazartesi de servise bırakacağım.

• quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/liste/ezcool-hd-dream-full-hd-1080p-mkv-dts-dolby-torrent-int-tv-int-radyo-kablosuz-wlan-mediaplayer-hiper-kablosuz-usb-adaptor-hediye-/productDetails.aspx?productId=bd85536&categoryId=112123#Yorumlar

Bu cihazin pahalı olduğunu düşünüyorum. 100 tl altında cihazla çözüm bulan arkadaşlar vardı.

sadece video izlemek değil gerekirse internete de bağlanabilmek vs gibi özellikler de olsun istiyorum. o yüzden bunu seçtim. önerdiğiniz başka bir cihaz varmıdır?

• karadr K kullanıcısına yanıt
    Ben arka ekranlara görüntüyü ipod touch ile veriyorum.
    Çok az yer kaplaması tercih sebebi.
    Bir adet iphone AV kablosu yeterli oluyor.
    Filmleri ipod'a ifunbox ile atıp daha sonra, ipod üzerindeki ifile yazılımını kullanıp seyredebiliyorum.
    (Daha doğrusu çocuklar seyrediyor.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Ben arka ekranlara görüntüyü ipod touch ile veriyorum.
    Çok az yer kaplaması tercih sebebi.
    Bir adet iphone AV kablosu yeterli oluyor.
    Filmleri ipod'a ifunbox ile atıp daha sonra, ipod üzerindeki ifile yazılımını kullanıp seyredebiliyorum.
    (Daha doğrusu çocuklar seyrediyor.)

çok güzel düşünmüşsünüz. tebrikler. ben arabayı yeni aldım, kafam çok karışık. cyclone 2 taktırsak 1900 tl, 100 tlye multimedya işini halletmek de mümkün. hangisini yapacağım bilemiyorum:) cyclone-2 yi geri görüş kamerası ile birlikte en uygun şekilde (fiyat ve işçilik olarak) montajımı yaptırabileceğim bir yer önerirmisiniz. 1900 TL normal bir fiyat mı sizce?
  • quote:

ben arabayı yeni aldım, kafam çok karışık.

cyclone 2 taktırsak 1900 tl, 100 tlye multimedya işini halletmek de mümkün.

hangisini yapacağım bilemiyorum:)

cyclone-2 yi geri görüş kamerası ile birlikte en uygun şekilde (fiyat ve işçilik olarak) montajımı yaptırabileceğim bir yer önerirmisiniz.

1900 TL normal bir fiyat mı sizce?

Fiyatlar uçmuş yine, 1350 TL ye alınabiliyordu HB den, ancak şu anda sistemde görünmüyor

Montajı ise arka kamera hariç kendiniz yapabilirsiniz, tabii el yatkınlığı var ise

İyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Bu cyclone türkiye orjinli bir şirket ürünü sanırım. Yurt dışı web sitelerinde böyle bir ürün hiç yok. Gerçek üreticisi ve ismini vb, kimdir biliyormusunuz?
  • quote:

Bu cyclone türkiye orjinli bir şirket ürünü sanırım. Yurt dışı web sitelerinde böyle bir ürün hiç yok. Gerçek üreticisi ve ismini vb, kimdir biliyormusunuz?

Uzak dogu uretimi bir cihaz, REGİ ELEKTRONİK ithal edip, garanti destegi veriyor.

650$ gibi fiyatlar ile yurtdisindan alinmasi mumkun, ancak gumruk masraflari ile beraber, neredeyse ayni fiyata geliyor.

İyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Evet , ebay'den bakınca ürünün benzerlerinin 500-550usd olduğunu gördüm. Kişi yanında getirilebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 20 Temmuz 2014; 1:42:48 >
  • quote:

Evet , ebay'den bakınca ürünün benzerlerinin 500-550usd olduğunu gördüm. Kişi yanında getirilebilir..

Cylone 2 sorduğum bir dükkan "1 var temiz, istersen 600'e veririm" dedi. Dedim 2 lazım, "2'si mi çıkmış, duymadım" dedi.

• Peugeot 1850 tl ye takıyor ama eski sistemi alıyor vermek istemezsen 2200 tl dediler ne alakaysa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canbus uyumlu olanlar dediğim fiyat, daha ucuzları var ama onlarda en basiti arabanın direksiyon kolundaki ayarlar vb, çalışmaz. Canbus bence gerekli.

• 2. El bulamaz mıyız bu cylone-2'den?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanbeyhan -- 20 Temmuz 2014; 21:23:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gozbilginli

quote:

İyi forumlar...

https://store.donanimhaber.com/65/0c/14/650c148ad8fe6c6f3a4ce244454e49f2.jpg

https://store.donanimhaber.com/67/bd/93/67bd9366637531fa132c58b457f4755d.jpg

Peugeot 5008

Peugeot 5008

Hüstın bir problem var.

Sanırım şimdi oldu

İyi forumlar...

Peugeot 5008

Peugeot 5008

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 21 Temmuz 2014; 7:26:17 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gozbilginli

quote:

İyi forumlar...

https://store.donanimhaber.com/65/0c/14/650c148ad8fe6c6f3a4ce244454e49f2.jpg

https://store.donanimhaber.com/67/bd/93/67bd9366637531fa132c58b457f4755d.jpg

Peugeot 5008

Peugeot 5008

Hüstın bir problem var.

Sanırım şimdi oldu

İyi forumlar...

Peugeot 5008

Peugeot 5008

üst resimde görülen ince ve kalın olan ciftli boru yenisi ile serviste değişmişti. onda ufak bir ezik vardı ve ondan dolayı olabileceğini düşünmüşlerdi ama öyle çıkmadı.
    alttaki resimdeki petekte ise bakarak bir hasar görülemiyor. şu an sanayideki servis araçta klima ile ilgili her şeyi söküp tek tek bakıyor bilgisi aldım. onu da söküp bakmış olabilir. yanına gittiğimde konuşacağım kendileri ile.

• 
Sayfa: önceki 13761377137813791380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.