Şimdi Ara

Peugeot 5008 (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.647.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oasisngn
    drsnrky
    hewes
    gareja

Hepinize teşekkürler. soruma cevap verdiğiniz için.

Aracı aldıktan sonra ilk şehir içi deneyimimde yukarıda yazdığım ortalamayı gördüm. SEBEP!!!;

Önceki aracım 407 yi sizlerin mesajlarınızda yazdığınız teknikleri hiç düşünmeden normal sürüşte kullanmaktaydım. Ancak 5008 de de aynı yöntemle kullanmaya devam edince ortaya yukarıdaki ortalama çıkmıştı. Ancak Önerdiğiniz yöntemler işe yaradı. Şu an ortalama 7,3 . Buda gayet normal bir değer. Bu hacimde bu değeri verecek başaka bir araba olduğunu da sanmıyorum. Sanmıyorum da; işte "da" sı var.
    Önerdiğiniz tekniklerle sürüş bana çok sıkıntılı geldi. Sürekli kontrol altında sürüş ve bunu stabil tutmak biraz zor ve oldukça zevksiz.
    Deneyimlerinize göre; mesela, Autodan çıkarıp manüelmiş gibi kullanıldığında belirttiğiniz hassasiyette kullanmak gerekli midir? Manuel kullanımda da aynı dikkat gerekir mi? Diğer bir ifade ile, Auto olmayan araçlar gibi manuel kullanıldığında da bu kadar hassasiyet gerekir mi?

Tüm herkese selamlar, teşekkürler.
    Deneyimlerinizi bekliyorum.

• Arkadaşlar araba anahtarlarımız malum partnerler ve diğer modeller olsun hep birbirine benzer hatta aynı olanlarda var. Ben bu durumdan muzdariptim çünkü pahalı arabanın anahtarıda kendini belli etmesi gerekir ama öyle süper bir anahtarlık aldım ki hem asıl anahtara hemde yedek anahtara araba anahtarının havası gerçekten değişti tavsiye ediyorum tüm 5008 sahiplerine. Arabanın arkasında ki 5008 yazısının birebir aynısı ve minyatürü boyutları da çok iyi ne büyük ne küçük, malzemesi de gerçekten çok kaliteli. Anahtarlığımın resmini çektim sizlerle paylaşmak için fakat resim uploadında çok sıkıntı çekiyorum. Başka paylaşmak istediğim resimler de var fakat paylaşamıyorum şuan için. O nedenle ürünü incelemeniz için linkini yazıyorum. Herkese iyi geceler.

http://urun.gittigidiyor.com/PEUGEOT-5008-PASLANMAZ-ANAHTARLIK_W0QQidZZ43810507

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 22 Ağustos 2011; 2:16:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alan8313

Melodram
    Oasisngn
    drsnrky
    hewes
    gareja

Aracı aldıktan sonra ilk şehir içi deneyimimde yukarıda yazdığım ortalamayı gördüm. SEBEP!!!;

Önceki aracım 407 yi sizlerin mesajlarınızda yazdığınız teknikleri hiç düşünmeden normal sürüşte kullanmaktaydım. Ancak 5008 de de aynı yöntemle kullanmaya devam edince ortaya yukarıdaki ortalama çıkmıştı. Ancak Önerdiğiniz yöntemler işe yaradı. Şu an ortalama 7,3 . Buda gayet normal bir değer. Bu hacimde bu değeri verecek başaka bir araba olduğunu da sanmıyorum. Sanmıyorum da; işte "da" sı var.
    Önerdiğiniz tekniklerle sürüş bana çok sıkıntılı geldi. Sürekli kontrol altında sürüş ve bunu stabil tutmak biraz zor ve oldukça zevksiz.
    Deneyimlerinize göre; mesela, Autodan çıkarıp manüelmiş gibi kullanıldığında belirttiğiniz hassasiyette kullanmak gerekli midir? Manuel kullanımda da aynı dikkat gerekir mi? Diğer bir ifade ile, Auto olmayan araçlar gibi manuel kullanıldığında da bu kadar hassasiyet gerekir mi?

Tabi ki de devam etmeli. Şunu belirteyim aracı otomatikte kullandığınız zaman kullanış stilinize göre devir aralıklarını değiştiriyor ve hafızaya alıp vites geçiş devirlerini sizin gaza ne kadar bastığınıza göre kendisini ayarlıyor. Çok fazla devirli ve hızlı gaza basmaya başladığınızda araba diyelim ki vites geçişlerini 2000 devirde değiştiriyorduysa 2500 devire , 3000 devire göre ayarlamaya başlıyor. Gaza ne kadar az yüklenirseniz vites geçiş devirlerini o kadar azaltıyor ve yakıt tasarrufu yapmaya başlıyor. Bence yakıt tasarruflu gitmek istiyorsan otomatikten ayrılmamaya çalış ama arabanın devrini arttırmak istiyorsan hemen spor moda al :D manuel kullanmak istiyorsan manuele al yani arabada herşeyin karşılığı var :D Bende bazen dikkatli gitmekten bıkıyorum direk manuele alıp gazı veriyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: alan8313

Melodram
    Oasisngn
    drsnrky
    hewes
    gareja

manuel olarakta aynı manuel vitesli araba kullanıyor gibi kullanabilirsiniz...ben ilk aldığımda öyle kullandım..zevklide olıyor..fazla bir yakıt sarfiyatıda olmuyor..sonra insan zevksizde olsa rahata ve konfora alışıyor...otoya döndüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 22 Ağustos 2011; 15:22:11 >

• Arkadaşlar tekrardan herkese selamlar...

Şu periyodik servis konusunu ben yine gündeme getirmek istiyorum..Malum araçlarımız yaz tatili olmasıyla epeyce km yaptı ve hala 10 bin mi yoksa 15 binde bir mi servise gireceği konusu net değil..

Benim aracım 9500 km oldu ve bir yanım git 10 bin de diyor , diğer yanım ise enayi misin 15 binde gidiyor tüm dünya sen neden 10 binde gidicen servis öyle salık verse bile ....

Karışık bir durum....sizler ne yapıyorsunuz bu konuda...
  • merhabalar,
    az önce ilginç bir olay yaşadım, mazot alıp arabayı yıkattım ve eve gelirken her iki dijital mesafe sayaçının da yanlış ölçüm yaptığını farkettim, 2 km lik mesafeyi ilk sayaç 14, ikincisi 15 km olarak gösterdi buna karşılık numaratörlü ana ve günlük km sayaçlarında bir anormallik olmadı. sanırım basınçlı su tabancası sensörleri etkiledi. Umarım kuruyunca düzelirler artık sabah belli olacak. Daha önce bu tip bir şey yaşayanınız var mı? Varsa tavsiyeleriniz nedir? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot 5008

Arkadaşlar tekrardan herkese selamlar...

Şu periyodik servis konusunu ben yine gündeme getirmek istiyorum..Malum araçlarımız yaz tatili olmasıyla epeyce km yaptı ve hala 10 bin mi yoksa 15 binde bir mi servise gireceği konusu net değil..

Benim aracım 9500 km oldu ve bir yanım git 10 bin de diyor , diğer yanım ise enayi misin 15 binde gidiyor tüm dünya sen neden 10 binde gidicen servis öyle salık verse bile ....

bugun 10075 kmdeki aracimi direksiyon simit yanindaki kabarma ve 120 km duz yolda firen yapinca abs devreye girmis gibi sarsilan direksiyon icin ikinci kez servise goturdum ( ilki 5k kilometrede idi, sol taraftaki ucgen parcasini degistirdiler direksiyonun, simdi 10k da da sag taraftakini). 5k da gittigimde temizlemislerdi, simdi diskleri degistirdiler. henuz test etme sansim olmadi guzergah nedeniyle titreme oluyor mu diye ama duzeldi ise, garantiden disklerin degismesi ve rot balans ayari yapilmis olmasi elbetteki tatil oncesi iyi birsey. sorunuza gelince. bugun kimse sizin ilk 10k bakiminiz da gelmis demedi. 15k zaten ilk bakim. iciniz rahat etmiyorsa benzin alirken ( shellde var, digerlerinde de vardir kesin) istasyonun ustasini cagirip yagi kontrol ettirin, yag cubugu sayesinde azalma var mi, rengi nasil diye goruyor onlar, yonlendirir sizi.

diger konu 1600 TL verip 2+2 yil ekstra garanti olayini da halettim gitmisken (15000 km limitli) , fatura tarihinden 4 sene sonrasina kadar artik ilk aldigimdaki garanti devam ediyor ( ek olarak da kaskoda olan uzak mesafede yolda kalma durumunda konaklamayi karsilayan bir kac madde daha eklemisler, zaman bulunca okuyacagim)

aractan memmunum yanlis anlama olmasin, ozellikle sorun cikaran parcalar garantiden degistigi surece memmun olmayi da surdurecegim :)

• Merhabalar,
    sabah tekrar kontrol ettiğimde akşam ortalama hıza baktığımı farkettim, yorgunluktan olsa gerek
    kusura bakmayın, araçlarınızı güvenle yıkatabilirsiniz, herşey normal bir problem yok
    Esenlikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

bugun 10075 kmdeki aracimi direksiyon simit yanindaki kabarma ve 120 km duz yolda firen yapinca abs devreye girmis gibi sarsilan direksiyon icin ikinci kez servise goturdum ( ilki 5k kilometrede idi, sol taraftaki ucgen parcasini degistirdiler direksiyonun, simdi 10k da da sag taraftakini). 5k da gittigimde temizlemislerdi, simdi diskleri degistirdiler. henuz test etme sansim olmadi guzergah nedeniyle titreme oluyor mu diye ama duzeldi ise, garantiden disklerin degismesi ve rot balans ayari yapilmis olmasi elbetteki tatil oncesi iyi birsey. sorunuza gelince. bugun kimse sizin ilk 10k bakiminiz da gelmis demedi. 15k zaten ilk bakim. iciniz rahat etmiyorsa benzin alirken ( shellde var, digerlerinde de vardir kesin) istasyonun ustasini cagirip yagi kontrol ettirin, yag cubugu sayesinde azalma var mi, rengi nasil diye goruyor onlar, yonlendirir sizi.

diger konu 1600 TL verip 2+2 yil ekstra garanti olayini da halettim gitmisken (15000 km limitli) , fatura tarihinden 4 sene sonrasina kadar artik ilk aldigimdaki garanti devam ediyor ( ek olarak da kaskoda olan uzak mesafede yolda kalma durumunda konaklamayi karsilayan bir kac madde daha eklemisler, zaman bulunca okuyacagim)

aractan memmunum yanlis anlama olmasin, ozellikle sorun cikaran parcalar garantiden degistigi surece memmun olmayi da surdurecegim :)

Aslında iç rahatlığından dolayı değil de , servislerin tutarsız söylemlerinden kaynaklanıyor bu karmaşıklık...
    Bazı servisler 15 binde bazıları 10 binde çağırıyor....İlginç değil mi sizce de?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

Aslında iç rahatlığından dolayı değil de , servislerin tutarsız söylemlerinden kaynaklanıyor bu karmaşıklık...
    Bazı servisler 15 binde bazıları 10 binde çağırıyor....İlginç değil mi sizce de?

Servis personelleri çoğu zaman yetersiz bilgiye sahip.

Ben aracı teslim alırken; stepneyi aşağı indiren vidayı bulamadılar; ben gösterdim. (TESLİMAT TANITIMI)

Siz bilgili olduğunuzu hissettirin yeter.

İyi çalışmalar...

• PEUGEOT 5008 KROM ANAHTARLIKLARDA İNDİRİM YAPILMIIIIŞŞŞ arkadaşlar ilgilenenlere duyurulur =)

http://urun.gittigidiyor.com/INDIRIM-PEUGEOT-5008-PASLANMAZ-ANAHTARLIK_W0QQidZZ43810507
  • Sonunda resim yüklemeyi başardım :D Peugeot 5008 anahtarlığım arkadaşlar

Peugeot 5008
  • Sevgili 5008 sahipleri. Araba'da 3kişi + resimdeki eşyalar vardı, İzmir'den Bursa'ya geldim ve ortalama 5.3lt yaktı vede Havran yolu üzerinden geldim. Yollar tamamen dağa tırmanış şeklinde ve yol bir gidiş birde geliş şeklindeydi. Vites 1,2,3 sonra 3,2,1 şeklinde geldim. Buna rağmen gayet iyi yaktı ama lastiklere havayı 40 PSI basmıştım.
    Yeri gelmişken hemen söyleyeyim arabanın tamponların ve merşpiyer kısmı boya olduğu için yağmur çamurda yada yolda giderken taş attığını ve boyaya zarar verebileceğini düşübdüğüm için önlere ve arkalara paçalık taktırıyorum orjinal fransadan. Resimlerini ileri ki günlerde paylaşacağım. Güzel olacağını umuyorum. Fiyatıda komple malzeme ve takma ücretide 130TL olacak. Peugeot'da taktırıyorum.
  • 3 kişi ve de bukadar eşya =)

Peugeot 5008
  • Bu lastik basınçlarını neye göre ayarlamamız lazım, yarın akşam ALLAH kısmet ederse çok fazla yükle +4 kişi yola çıkacağız 700 km, sizce lastikleri kaç psi yapayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

Bu lastik basınçlarını neye göre ayarlamamız lazım, yarın akşam ALLAH kısmet ederse çok fazla yükle +4 kişi yola çıkacağız 700 km, sizce lastikleri kaç psi yapayım ?

Şöyle bilgilendireyim siz karar verin. Arabada michelin lastikler var biliyorsunuz. Hp primacy modeli. Michelin diyor ki benim lastiklerimi 50 PSI 'a kadar şişirebilirsiniz. Ama Peugeot diyor ki lastikler soğukken Araba min. yükteyken peugeot 5008'in lastiklerinin basıncı 36 PSI olmalı. max. yükde ise 42PSI olmalı diyor. Benim tavsiyem şu. Arabanın lastiklerinin basınçlarının az olduğuna şöyle karar verebilirsin, şişirmeye giderken arabanın dilini oku sonra lastikleri 38PSI yada 39PSI bas ve sonrada dilini oku eğer arabada rahatlama varsa tamamdır. Lastiklerin çok şiştiğinide şuradan anlayabilirsin virajlara girerken araba çok havalanıyorsa ve zıplıyorsa hemen lastiklerin havasını kontrol et. Mesela bazen 38 PSI bastık diye düşünüyoruz ama pompa bozuk oluyor fazla yada eksik basmış olabiliyoruz. Hayırlı yolculuklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 26 Ağustos 2011; 4:54:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hewes

quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

Bu lastik basınçlarını neye göre ayarlamamız lazım, yarın akşam ALLAH kısmet ederse çok fazla yükle +4 kişi yola çıkacağız 700 km, sizce lastikleri kaç psi yapayım ?

Şöyle bilgilendireyim siz karar verin. Arabada michelin lastikler var biliyorsunuz. Hp primacy modeli. Michelin diyor ki benim lastiklerimi 50 PSI 'a kadar şişirebilirsiniz. Ama Peugeot diyor ki lastikler soğukken Araba min. yükteyken peugeot 5008'in lastiklerinin basıncı 36 PSI olmalı. max. yükde ise 42PSI olmalı diyor. Benim tavsiyem şu. Arabanın lastiklerinin basınçlarının az olduğuna şöyle karar verebilirsin, şişirmeye giderken arabanın dilini oku sonra lastikleri 38PSI yada 39PSI bas ve sonrada dilini oku eğer arabada rahatlama varsa tamamdır. Lastiklerin çok şiştiğinide şuradan anlayabilirsin virajlara girerken araba çok havalanıyorsa ve zıplıyorsa hemen lastiklerin havasını kontrol et. Mesela bazen 38 PSI bastık diye düşünüyoruz ama pompa bozuk oluyor fazla yada eksik basmış olabiliyoruz. Hayırlı yolculuklar.

Çok teşekkürler, 39 psi kararlı olanı sanırım, akşamleyin deniyeceğim.

• Arkadaşlar bir diğer mesele de yakıt sarfiyatı ile ilgili....

İstanbuldan Niğde' ye 775 km mesafe...Cruise control u 85 km ye ayarladım...Arabada 4 kişi ve ağzına kadar dolu bagaj....

Ortalama 4.4 litre yaktı...775 km gidilmişti ve daha 490 km gidebileceğimi yazıyodu...Bence o yük ve yol şartlarına göre ki Bolu gerede sırf tırmanış....Çok çok iyi bir tüketim...

Gel gelelim 85 km hız çok yordu beni....Çok sıkıldım ve dönerken aynı yolda bölünmüş yolda 105 km , otobanda ise 125 km sabit hıza ayarladım...

Bu sefer de 5.5 litre yaktı aynı yük ve kişi ile....

Ama bu sefer hiç yorulmadım makul hızda ( legal hızda) 2 saat erken geldim , min konsantrasyon kaybı ile tamamladım yolculuğu....

Bence de 85 km sabit hızı bizim arabalarımız seviyor sanırım :))

Ama gel gör ki yol bitmiyor ve işkence gibi oluyor...

Görüşmek üzere.....

• binek dizel araçların neredeyse tamamı için (suv vs hariç) 15 bin yada 1 yıl diyor. peugeot sitesinde my peugeot a üye olduğunuzda da bakım periyotları için 1 yıl ve 15 bin olarak belirtilmiş durumda. valla benzinli araçlardaki 10 bin km ye göre daha iyi :) honda varken 6 ayda bir veya 10 binde bir şeklinde gidiyordum :) psa dizel motorlardan memnunum, 5008 ilk peugeot um :) dolayısı ile kalan kısmı ile ilgili memnuniyeti zaman gösterecek. bu arada ne kadar süre geçerliymiş bu artı garanti bileniniz var mı? belli bir km yada zaman sınırlaması var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: odethefam

binek dizel araçların neredeyse tamamı için (suv vs hariç) 15 bin yada 1 yıl diyor. peugeot sitesinde my peugeot a üye olduğunuzda da bakım periyotları için 1 yıl ve 15 bin olarak belirtilmiş durumda. valla benzinli araçlardaki 10 bin km ye göre daha iyi :) honda varken 6 ayda bir veya 10 binde bir şeklinde gidiyordum :) psa dizel motorlardan memnunum, 5008 ilk peugeot um :) dolayısı ile kalan kısmı ile ilgili memnuniyeti zaman gösterecek. bu arada ne kadar süre geçerliymiş bu artı garanti bileniniz var mı? belli bir km yada zaman sınırlaması var mı?

Arabanin 18 aydan kucuk olmasi gerekmektedir.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.