- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Peugeot 5008
28957 Cevap893066 Görüntüleme71 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     266 [268] 270 271 272 273 274 275      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : melodramm

Giriş

5233 Mesaj
5 Şubat 2013; 19:44:34 

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Çıkma parça diyorsun sanırım

Ewet bu söylediğin çok muhtemel bir durum.

Ha 70.000 TL lik aracı sanayii ye götüren de olabilecekleri peşinen kabul eder

Geçen hafta ben bir tane 5008 gördüm mesela.

Sonuç kısmına gelir isek raç markası ne olur ise olsun her araç servisinde onarılmalı.

İyi forumlar...

Bencede sizlerinde dediği gibi zaten araçlarımızda bazı şeyler için bile fransadan bilgi beklediklerini düşünürsek, sanayide arabayı maf ederler. Allah kaza bela vermez inş. bunlarada gerek kalmaz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 5 Şubat 2013; 19:46:11 >

318 Mesaj
5 Şubat 2013; 19:45:00 

http://www.sahibinden.c...0-km-de-113884774/detay

navigasyon yeri böylemiydi .. arabam satılmadı gitti :) 55 üzerine çıkmam zor gibi ama bir yandan da en az 6-7 sene bineceğim araba olacak bundan sonra 30 bin lerde 55 bin civarı mı yoksa sıfır yada sıfıra yakın böyl birşey karar veremedim ... neticde baya bir para verilecek arabadan zarar her türlü edilirde ne kadar edilmeli onu kestiremedim ..

Derinlerden derine akarak giden de oFelsefede temkini dengeyi kılan da oNefs mutmainneyle ilim ve ahlak ile“Huzur-u irfan” diye tarihi seçende o

5368 Mesaj
5 Şubat 2013; 19:50:18 

quote:

Orijinalden alıntı: hewes

Bencede; sizlerinde dediği gibi zaten araçlarımızda bazı şeyler için bile fransadan bilgi beklediklerini düşünürsek, sanayide arabayı maf ederler.

Allah kaza bela vermez inş. bunlarada gerek kalmaz umarım.

Cümlemize dostum

İyi forumlar...

Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia.

SONY KDS-55A2000 / SONY KP-51PS2 / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX

5368 Mesaj
5 Şubat 2013; 19:53:31 

quote:

Orijinalden alıntı: elel

http://www.sahibinden.c...0-km-de-113884774/detay

navigasyon yeri böylemiydi .. arabam satılmadı gitti :)

55 üzerine çıkmam zor gibi ama bir yandan da en az 6-7 sene bineceğim araba olacak

bundan sonra 30 bin lerde 55 bin civarı mı yoksa sıfır yada sıfıra yakın böyl birşey karar veremedim ...

neticde baya bir para verilecek arabadan zarar her türlü edilirde ne kadar edilmeli onu kestiremedim ..

Ewt bu şekilde.

Orijinal NAVIGASYONLU 5008 lerden.

İyi forumlar...

Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia.

SONY KDS-55A2000 / SONY KP-51PS2 / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX

9 Mesaj
5 Şubat 2013; 20:16:50 

2011 wip ve park paketi olan 5008 premium pack bakıyorum arkadaşlar. Satmaya niyeti olanlar özelden mesaj atabilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5368 Mesaj
5 Şubat 2013; 20:22:14 

quote:

Orijinalden alıntı: babil2000

2011 wip ve park paketi olan 5008 premium pack bakıyorum arkadaşlar.

Satmaya niyeti olanlar özelden mesaj atabilirler

Aramıza HOŞGELDIN "babil2000"

Er yada geç sende bize katılacaksın nasıl olsa

Bu arada bana bakın bir daha söylemiyeceğim.

Kim satmaya kalkarsa karşısında beni bulur

İyi forumlar...

5086 Mesaj
5 Şubat 2013; 20:57:52 

quote:

Çıkma parça diyorsun sanırım

Ewet bu söylediğin çok muhtemel bir durum.

Ha 70.000 TL lik aracı sanayii ye götüren de olabilecekleri peşinen kabul eder

Geçen hafta ben bir tane 5008 gördüm mesela.

Sonuç kısmına gelir isek raç markası ne olur ise olsun her araç servisinde onarılmalı.

İyi forumlar...

Daha önce bahsetmiştim kazalı bir 5008 görmüştüm sanayide..hatta kaporta işlerini yapan arkadaş ne biçim sac kullanmışlar bu arabada ince bişey ama matkap yimiyor demişti..bir çok matkap ucunun başının yemiş ama o incecik sacı yemedigi için isyanlardaydı.. muhtemelen arabanın sigorta şirketi yetkili servis yerine anlaştığı bir ustaya kaporta işlerini yaptırıyor..ve bu şekilde aracın kazalı olduğunu gizlemekte mümkün..belkide değişeni kazası yok diye arabayı birilerine sattılar bile..

5368 Mesaj
5 Şubat 2013; 21:06:26 

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Daha önce bahsetmiştim kazalı bir 5008 görmüştüm sanayide..

hatta kaporta işlerini yapan arkadaş ne biçim sac kullanmışlar bu arabada ince bişey ama matkap yimiyor demişti..

bir çok matkap ucunun başının yemiş ama o incecik sacı yemedigi için isyanlardaydı..

muhtemelen arabanın sigorta şirketi yetkili servis yerine anlaştığı bir ustaya kaporta işlerini yaptırıyor..

ve bu şekilde aracın kazalı olduğunu gizlemekte mümkün..

belkide değişeni kazası yok diye arabayı birilerine sattılar bile..

Ewet ne yazık ki ortada kazasız hasarsız diye gezen araçların çoğu kusurlu.

Sanayiide genelde işler bu şekilde yürüyor.

Benim iş arkadaşımda hasarlı olan aracını SANAYII de yaptırdı ve KASKO ya belirtilen miktar ile gerçek miktar arasındaki farkı cebe indirdi.

Ne işler dönüyor ne işler.

İyi forumlar...

5086 Mesaj
5 Şubat 2013; 21:17:28 

quote:

Ewet ne yazık ki ortada kazasız hasarsız diye gezen araçların çoğu kusurlu.

Sanayiide genelde işler bu şekilde yürüyor.

Benim iş arkadaşımda hasarlı olan aracını SANAYII de yaptırdı ve KASKO ya belirtilen miktar ile gerçek miktar arasındaki farkı cebe indirdi.

Ne işler dönüyor ne işler.

İyi forumlar...

Ya benim gözümün önünde kazalı bir fiat marea(önden yarıya kadar kazalı sonradan arkadan çarpık aynı model baska bir araçla birleştirdiler yani iki tane kazalı arabadan bir tane sağlam araç yaptılar)yı araba pazarında orjinal değişeni yok diye sattılar..

2012 Peugeot 5008 Premium Pack- 1.6 e-hdi 112 hp Stop&Start - Xenon Far - auto6R Sedefli beyaz

5368 Mesaj
5 Şubat 2013; 21:22:17 

quote:

Ya benim gözümün önünde kazalı bir fiat marea (önden yarıya kadar kazalı sonradan arkadan çarpık aynı model baska bir araçla birleştirdiler

yani iki tane kazalı arabadan bir tane sağlam araç yaptılar)yı araba pazarında orjinal değişeni yok diye sattılar..

Sattıkları adam kafadan hasarlıdır

Zaten gözün görüyorsa anlarsın.

Yok görmüyorsa da zaten mutlusun, problem yok

Benim arkadaşım zamanında CITROEN SAXO almıştı.

Hiç bize baktırmadan.

İlk yaptığımız tüm döşemeleri söküp arabayı temizlemek oldu.

Tabii sol arkadan LOKOMOTIF girdiğini de o zaman farkettik.

İyi forumlar...

5086 Mesaj
5 Şubat 2013; 21:33:15 

quote:

Sattıkları adam kafadan hasarlıdır

Zaten gözün görüyorsa anlarsın.

Yok görmüyorsa da zaten mutlusun, problem yok

Benim arkadaşım zamanında CITROEN SAXO almıştı.

Hiç bize baktırmadan.

İlk yaptığımız tüm döşemeleri söküp arabayı temizlemek oldu.

Tabii sol arkadan LOKOMOTIF girdiğini de o zaman farkettik.

İyi forumlar...

Dostum adam kafadan hasarlımı bilmiyorum ama gerçekten anlamak çok zor..anlamak için boyayı kazıyıp arabanın ek yapıldığı yeri görmek gerekiyormuş..bunu dışarıdan bakınca anlamak mümkün değil..2.elde bu tip riskler her zaman olması muhtemel..

2012 Peugeot 5008 Premium Pack- 1.6 e-hdi 112 hp Stop&Start - Xenon Far - auto6R Sedefli beyaz

5368 Mesaj
5 Şubat 2013; 22:16:46 

quote:

Dostum adam kafadan hasarlımı bilmiyorum ama gerçekten anlamak çok zor..

anlamak için boyayı kazıyıp arabanın ek yapıldığı yeri görmek gerekiyormuş..

bunu dışarıdan bakınca anlamak mümkün değil..

2.elde bu tip riskler her zaman olması muhtemel..

Mutlaka güzel topluyolardır ama bazı detaylar vardır.

Oradan çakarsın işi.

Mesela ben hep vidalara bakarım.

Kimse doğru vidayı doğru yere takmaz, umursamaz.

Biz aracın olmadık yerinde bir vida eksik yada farklı ise tekrar bakmakta fayda vardır.

Zamanın sahibinden.com da komple boyalı aracı resimlerden teşhis etmiştim.

Nasıl dersen araç 2004 ama 2006 kokpit vardı.

Adama direkt attım oltayı oda yuttu ve detayları döküldü.

Meğer araba komple boyalı imiş.

Alacağın arabayı tanıdıktan sonra kandırılmak zorlaşır.

Ama oylesine gidip herhangibir aracı alır isen kandırılmak da o kolaylaşacaktır.

İyi forumlar...

5086 Mesaj
5 Şubat 2013; 22:40:49 

quote:

Mutlaka güzel topluyolardır ama bazı detaylar vardır.

Oradan çakarsın işi.

Mesela ben hep vidalara bakarım.

Kimse doğru vidayı doğru yere takmaz, umursamaz.

Biz aracın olmadık yerinde bir vida eksik yada farklı ise tekrar bakmakta fayda vardır.

Zamanın sahibinden.com da komple boyalı aracı resimlerden teşhis etmiştim.

Nasıl dersen araç 2004 ama 2006 kokpit vardı.

Adama direkt attım oltayı oda yuttu ve detayları döküldü.

Meğer araba komple boyalı imiş.

Alacağın arabayı tanıdıktan sonra kandırılmak zorlaşır.

Ama oylesine gidip herhangibir aracı alır isen kandırılmak da o kolaylaşacaktır.

İyi forumlar...

İyide dediğim şekilde yapılan işlemde arabanın önüde arkasıda orjinal..hatta araç pazarında benim bahsettiğim aracı alan kişi ile satan arasında şöyle bir diyalog oldu...

Abi araçta değişen var mı?

Araba burda istedigin yere göster..

Ben bu diyalogdan sonra oradan ayrıldım..ertesi gün noldu dedim..sattım dedi yanına kaportacı arkadaşını getirmiş alan kişi..o bile anlamamış..gerisini düşün işte..işçilik güzel olursa anlamak gerçekten zor..

5368 Mesaj
5 Şubat 2013; 23:16:24 

quote:

İyide dediğim şekilde yapılan işlemde arabanın önüde arkasıda orjinal..

hatta araç pazarında benim bahsettiğim aracı alan kişi ile satan arasında şöyle bir diyalog oldu...

Abi araçta değişen var mı?

Araba burda istedigin yere göster..

Ben bu diyalogdan sonra oradan ayrıldım..

ertesi gün noldu dedim..

sattım dedi yanına kaportacı arkadaşını getirmiş alan kişi..

o bile anlamamış..gerisini düşün işte..

işçilik güzel olursa anlamak gerçekten zor..

Mutlaka;

İşin erbabı USTA yaparsa anlamak gerçekten zor.

İyi forumlar...

314 Mesaj
6 Şubat 2013; 12:21:11 

Arkadaşlar
Acil olarak bilgi gerek, BUGÜN araç 45 000 bakımında, 525 tl bakım ücreti (mazot filtresi değişecek)
arka amortisörler için garanti dışı EK OLARAK 455 isteniyor
45 000 bakımında fiyat normal mi?
mazot filtresi değişir mi?
arka amortisörleri garantiden değişen arkadaşlar hangi serviste yaptırmışlardı????
iyi forumlar

([image]..[/image])

5233 Mesaj
6 Şubat 2013; 12:32:36 

quote:

Orijinalden alıntı: drskycrest

Arkadaşlar
Acil olarak bilgi gerek, BUGÜN araç 45 000 bakımında, 525 tl bakım ücreti (mazot filtresi değişecek)
arka amortisörleri garantiden değişen arkadaşlar hangi serviste yaptırmışlardı????
iyi forumlar

Araban 112 hp ise mazot filtresi de degisecek. Yapılan işler nedir bilmiyorum ama fazla gibi. Amortisörler garantiye girmez dostum 45.000 de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

314 Mesaj
6 Şubat 2013; 12:36:35 

teşekkürler hewes
akşam listede göreceğiz..

([image]..[/image])

927 Mesaj
6 Şubat 2013; 15:13:11 

quote:

Arkadaşlar
iyi forumlar

ben de amortisörlerin değişimi için servisten haber bekliyorum peugeot un onay vermesi gerekiyormuş araç 22500 km de ....

314 Mesaj
6 Şubat 2013; 19:51:06 

quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

ben de amortisörlerin değişimi için servisten haber bekliyorum peugeot un onay vermesi gerekiyormuş araç 22500 km de ....

31000 e kadar sıkıntı yok, sonrasında garanti dışı ve fiyat 455 bana da 2 ay sonra gelebileceği bilgisi verildi.......

([image]..[/image])

5233 Mesaj
6 Şubat 2013; 20:01:31 

quote:

teşekkürler hewes
akşam listede göreceğiz..

haberleri bekliyoruz

5086 Mesaj
6 Şubat 2013; 20:43:11 

5008'in motor ve şanzumanında sıkıntı yok..direksiyon soyulması ve salıncak burçlarının değişimi 2 sene içerisinde ortaya çıkıyor ve garantiden değişim yapılıyor..geriye kala kala bir tek amortisör sorunu kalıyor..oda 25binden sonra garanti dışı..bu durumda ben niye 1700 lira para verip garantiyi uzatayım ki..

927 Mesaj
6 Şubat 2013; 20:55:05 

quote:

5008'in motor ve şanzumanında sıkıntı yok..direksiyon soyulması ve salıncak burçlarının değişimi 2 sene içerisinde ortaya çıkıyor ve garantiden değişim yapılıyor..geriye kala kala bir tek amortisör sorunu kalıyor..oda 25binden sonra garanti dışı..bu durumda ben niye 1700 lira para verip garantiyi uzatayım ki..

ben de garanti dolmak üzere iken yani 2 ay kala ortaya çıktı...ne yapalım biz +2 garantiyi uzattık, arkamıza bakmadan 5008 bizi gezdirmeye devam edecek inşallah

927 Mesaj
6 Şubat 2013; 20:58:43 

sahibinden.com da daha birkaç gün önce 115 tane satılık 5008 ilanı vardı bugün baktım 96 ya inmiş..demek ki sıfır fiyatları çok yükseldiği için 5008 sevdalıları 2.ele yönelmiş..bu da gösteriyor ki 5008 ler 2.el de de rahat bir şekilde satılabiliyor.

927 Mesaj
6 Şubat 2013; 21:00:50 

aslan soğukta bile kükrüyor

0

Ekteki dosya (1)

5086 Mesaj
6 Şubat 2013; 21:20:37 

quote:

ben de garanti dolmak üzere iken yani 2 ay kala ortaya çıktı...ne yapalım biz +2 garantiyi uzattık, arkamıza bakmadan 5008 bizi gezdirmeye devam edecek inşallah

Aslanın 4 yıl garantide olması elbette iyi bişey ama amortisörden başkada öyle elle tutulur bir sıntılı durum yok..oda garantiye girmeyince ne anladım ben bu ek garanti olayından..amortisörlerde km sınırı olmadan 4yıl garanti olsaydı iyiydi..

927 Mesaj
6 Şubat 2013; 21:28:16 

quote:

Aslanın 4 yıl garantide olması elbette iyi bişey ama amortisörden başkada öyle elle tutulur bir sıntılı durum yok..oda garantiye girmeyince ne anladım ben bu ek garanti olayından..amortisörlerde km sınırı olmadan 4yıl garanti olsaydı iyiydi..

haklısın ama insan yine de kendini rahat hissediyor.. her ihtimale karşı diyerek ben +2 garantiyi uzattım ...sonuçta 5008 lerimizdeki konfor,rahatlık,ekonomi sınıfındaki başka hiçbir araçta yok....yani kısaca kafa rahat

6 Mesaj
7 Şubat 2013; 1:00:42 

quote:

Orijinalden alıntı: enginyildizzz

iyi aksamlar ben bugun itibari ile buz mavisi star stop video paketi park paketi bluetooth paketi zenon far paketi 66.000 tl. anlaştım. araç cumaya kadar inşallah gelicek. burdan yola çıkabilirsiniz

araci hangi sehir/bayiden aldiginizi belirtebilir misiniz acaba... ???

314 Mesaj
7 Şubat 2013; 8:45:38 

quote:

haklısın ama insan yine de kendini rahat hissediyor.. her ihtimale karşı diyerek ben +2 garantiyi uzattım ...sonuçta 5008 lerimizdeki konfor,rahatlık,ekonomi sınıfındaki başka hiçbir araçta yok....yani kısaca kafa rahat

Aslında forumunun sıkı bir takipçisi olarak erken uyanmam gerekirdi, kayınpeder daha araba 15-20 000 km de bana amortisörlerine baktır demişti (yılların deneyimi)
ben de nasılsa EK GARANTİ var deyip uğraşmadım. Benim nacizane önerim 30 000 bakımına girecek arkadaşlar en ufak bi şüpheleri varsa KAYITLARA resmi olarak arka amörtisörden ses geliyor olarak not düşürsünler ki 40 000 de başlarına böyle birşey gelirse ispat şansı olsun...

Amortisörlerde indirim yaptılar fakat çifti 375 tl ne var ki 2 ay sonra gelecekmiş (ŞAKA GİBİ)

ellerindeki garantili başka bir arabanınkiymiş
iyi forumlar

([image]..[/image])

6 Mesaj
7 Şubat 2013; 11:58:11 

İstanbul Üsküdar Libadiye Aktif İriyıl Bayiiden aldım. 65.250 son fiatta anlaşmıştık

2012 Buz Mavi Star Stop Zenon Paket 5008 ....İsTaNbUl...

314 Mesaj
7 Şubat 2013; 16:38:13 

quote:

İstanbul Üsküdar Libadiye Aktif İriyıl Bayiiden aldım. 65.250 son fiatta anlaşmıştık

Ben de çok araştırıp İriyıldan almıştım 2 yıl önce.

Şimdiden hayırlısı olsun..

([image]..[/image])

710 Mesaj
7 Şubat 2013; 17:11:22 

quote:

Bu dizel yarı otomatik premium pack mi?

512 Mesaj
7 Şubat 2013; 19:21:10 

Merhaba,

Yağışlı günlerde arka camda, arka lastiklerden geldiğini düşündüğüm su zerreleri oluyor. nerdeyse arka cam sileceğini hep açık bırakmak gerekiyor. Aksi taktirde arkayı görmek mümkün olmuyor.

Aynı sorunu sizde yaşıyormusunuz? Çözüm bulabildiniz mi ?
Form da Tozluk taktıranlar olduğunu hatırlıyorum, aynı sorun sizde de oluyor mu, yoksa bu bir çözüm oluyormu ?

Peugeot 5008 Premium Pack Auto6R 2011
Samsung 46C750 LCD 3D
Lenovo G510 i5 U4200
Next 5035 VR+ 5.0'' Navigasyon Cihazı

5086 Mesaj
7 Şubat 2013; 20:11:11 

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Merhaba,

Yağışlı günlerde arka camda, arka lastiklerden geldiğini düşündüğüm su zerreleri oluyor. nerdeyse arka cam sileceğini hep açık bırakmak gerekiyor. Aksi taktirde arkayı görmek mümkün olmuyor.

Aynı sorunu sizde yaşıyormusunuz? Çözüm bulabildiniz mi ?
Form da Tozluk taktıranlar olduğunu hatırlıyorum, aynı sorun sizde de oluyor mu, yoksa bu bir çözüm oluyormu ?

Paçalık tak hocam..

6 Mesaj
7 Şubat 2013; 23:15:13 

quote:

Tesekkürler üstadim, gercekten cok iyi bir fiyata almissiniz. Su an bile 2012 model araclari (video+xenon paketi olanlari) bu fiyattan vermiyorlar, pazarlik yapsak dahi sonuc degismiyor...
Sizin fiyati duyduktan sonra bir tanesini almaktan vazgectik, hala arastiriyoruz. En uygun olanini bulursak biz de 5008 ailesine katilacagiz bakalim, kismet... :)

927 Mesaj
7 Şubat 2013; 23:53:43 

quote:

Aslında forumunun sıkı bir takipçisi olarak erken uyanmam gerekirdi, kayınpeder daha araba 15-20 000 km de bana amortisörlerine baktır demişti (yılların deneyimi)
ben de nasılsa EK GARANTİ var deyip uğraşmadım. Benim nacizane önerim 30 000 bakımına girecek arkadaşlar en ufak bi şüpheleri varsa KAYITLARA resmi olarak arka amörtisörden ses geliyor olarak not düşürsünler ki 40 000 de başlarına böyle birşey gelirse ispat şansı olsun...

Amortisörlerde indirim yaptılar fakat çifti 375 tl ne var ki 2 ay sonra gelecekmiş (ŞAKA GİBİ)

ellerindeki garantili başka bir arabanınkiymiş
iyi forumlar

ben de sağolsunlar hewes ve melodramm sayesinde uyandım +2 garanti var diye pek önemsemiyordum sesleri fakat 25 bin olmadan servise uğramam gerektiğini öğrendim forumdaki paylaşımlar sayesinde...bugün servisten aradılar ön salıncak burcu ve amortisörlerin siparişini girmişler fakat arka amortisörler şu an peugeot merkez depolarında yokmuş yurt dışından galiba fransadan gelecekmiş,ben de bekleyeceğim..neyse bekleyeceğiz artık en azından garanti kapsamında değiştirecekler...

927 Mesaj
7 Şubat 2013; 23:57:49 

benim merak ettiğim araç üzerinde yani yürüyen aksam,motor,şanzıman,donanım gibi bölümlerde amortisörlerde olduğu gibi garanti kapsamında değişim için km sınırı olan başka parçalar varmı?

927 Mesaj
8 Şubat 2013; 0:05:42 

lcd ekranda da yeşil bir nokta vardı onu da geçen sene haziran 2011 de aracın 15 bin bakımında kayıtlara not ettirmiştim.geçen c.tesi gittiğimde araç bilgilerini girerken lcd ekranda yeşil nokta var bildirimini gördüler ve herhangi bir işlem yapılmamış olduğunu belirttiler ben de pek önemsememiştim yine +2 garantiden dolayı...lcd ekrandaki yeşil noktanın fotoğrafını çekip göndermişler,bugün servisten aradıklarında lcd ekranın da garanti kapsamında değişeceğini ,parça siparişini girdiklerini belirttiler.
benim tavsiyem drskycrest arkadaşımın da belirttiği gibi bu tür sorunları kayıt ettirin ki garanti ile ilgili bir sorun yaşamayın derim.

927 Mesaj
8 Şubat 2013; 0:10:55 

arkadaşlar forumu takip etmek,paylaşmak gerçekten çok önemli...gerek bilgi sahibi olmak açısından gerekse duygusal açıdan(tl).......

927 Mesaj
8 Şubat 2013; 0:17:10 

peugeot turmak muğla emin adımlarla ilerliyor

0

Ekteki dosya (1)

5368 Mesaj
8 Şubat 2013; 0:38:34 

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Merhaba,

Yağışlı günlerde arka camda, arka lastiklerden geldiğini düşündüğüm su zerreleri oluyor.

nerdeyse arka cam sileceğini hep açık bırakmak gerekiyor.

Aksi taktirde arkayı görmek mümkün olmuyor.

Aynı sorunu sizde yaşıyormusunuz?

Çözüm bulabildiniz mi ?

Bu durum tozluk olsa da olmasada olur. (ama tozluk bir nebze azaltabilir en iyi veri tozluksuz bir araç sahibinin tozluklu bir 5008 kullanması)

Şöyle açıklayayım.

Tüm araçlar yolda ilerler iken su tanecikleri havaya karışır.

Araçlar ise havayı yararak yol alırlar.

Aracın arkasında ise yarılan havanın tekrar toplanması sebebi ile bir vakum alanı oluşur ve bu vakum havadaki çamurlu suyun arka cama yapışmasını sağlar.

Fizik dersi gibi oldu

Sorunuzun cevabına gelir isek ben genelde arka sileceği çalıştırmıyorum.

Ama bu pacalıklara sahip olduğumdan mı yoksa benim sürüş alışkanlığımdan mı bilemiyorum.

İyi forumlar...

5368 Mesaj
8 Şubat 2013; 0:44:07 

quote:

Arkadaşlar

iyi forumlar

Ben 30.000 bakımı için 400 TL fiyat aldım.

15.000 bakımına ilave olarak, yakıt filitresi de değişecek.

Sizin 525 TL lik bakım fiyatı bence yüksek.

Ben amortisörlerimi 21.000 KM de iken IZMIR ARKAS'da değiştirmiştim.

İyi forumlar...

314 Mesaj
8 Şubat 2013; 9:31:23 

quote:

Ben 30.000 bakımı için 400 TL fiyat aldım.

15.000 bakımına ilave olarak, yakıt filitresi de değişecek.

Sizin 525 TL lik bakım fiyatı bence yüksek.

Ben amortisörlerimi 21.000 KM de iken IZMIR ARKAS'da değiştirmiştim.

İyi forumlar...

Arkadaşlar 45 000 bakımı listesini açıklıyorum (bu arada servisin güvenilirliğini test etmek için şu silecek suyu işini acaba rutine mi bindirmişler diye silecek suyunu full leyip bırakmıştım)
tapa pulu 0,70
yağ filtresi 12,08
hava filtresi 25
mazot filtresi 58,90
polen filtresi otomatik klima 33,46
polen filtresi değiştirme 15
revizyon sistematik işlemler 105
mazot filtresi (hava alma pompasının) 22,50
loctite multi sprey 6,44
fren balata temizleme spreyi: 4,81
uzun süreli koruma spreyi 11
motor yağı: 108
su silecek katkısı 2,50
protek motor iç temizleme 33,90
toplam 492,43

SONUÇ: yağa verdiğim 108 tl dışındaki işler HAVA-CİVA-SPREY
ARACI MESAİ SONRASI GÜVENLİKÇİDEN ALDIĞIM İÇİN AYRINTILARI SORMAYA FIRSATIM OLMADI
demekki ARKADAŞLAR servise 45 000 bakımına bırakmadan benim yukarıda yazdığım gereksiz şeylerin pazarlığını yaparsanız muhtemelen en az bir 100 tl indirim alırsınız

iyi forumlar

([image]..[/image])

314 Mesaj
8 Şubat 2013; 10:08:29 

quote:

benim merak ettiğim araç üzerinde yani yürüyen aksam,motor,şanzıman,donanım gibi bölümlerde amortisörlerde olduğu gibi garanti kapsamında değişim için km sınırı olan başka parçalar varmı?

Bunu ben de merak ediyorum garanti devam ederken bir kontrol ettirmekte fayda var sonra benim gibi vurursunuz

([image]..[/image])

5368 Mesaj
8 Şubat 2013; 12:13:25 

quote:

protek motor iç temizleme 33,90

Motor iç temizleme nedir yahu ??

33,90 sağlam paraymış.

Yaptığım küçük araştırma ve ulaştığım verileri aşağıda paylaşıyorum

İyi forumlar...

Araç motor yağı değişimi öncesinde motor çalışma sıcaklığında iken motor yağına ilave ediliyor.

Motor 15 dakika rolantide çalıştırılarak temizleme işlevinin tüm hareketli motor parçalarına ulaşması sağlanıyor.

Her yağ değişimide kullanılması mutlaka gereklidir (kurum ve diğer atıkları temizliyor)

Bu temizlik ile beraber yeni motor yağı daha uzun süre temiz kalıyor. (maliyet 7~8 TL)

Uygulanması sonrasında motor yağı, yağ filitresi mutlaka değiştirilmelidir.

0

http://www.hepsiburada....f%26fh_refview%3dsearch

927 Mesaj
8 Şubat 2013; 16:14:57 

quote:

Bunu ben de merak ediyorum garanti devam ederken bir kontrol ettirmekte fayda var sonra benim gibi vurursunuz

servis yetkilileri de belli bir km garantisi altındaki parçaların amortisörde olduğu gibi kaç km de değişeceği hakkında bilgi sahibi değiller...ben amortisörün 25 bin km ye kadar garanti kapsamında olduğunu belirttiğim halde bu konuda bilgi sahibi olmadıklarını ve bunu peugeot genel merkezi arayıp öğrenerek teyid edeceklerini belirttiler.
söylemek istediğim km garantisi veya belli bir yıl garantisi olan önemli parçalar hakkında bilgi sahibi arkadaşlar varsa bunları forumda paylaşmaları ve kullanıcıları bilgilendirmeleridir..bu konuda peugeot merkezde müşterilerini bilgilendirebilir..

927 Mesaj
8 Şubat 2013; 16:21:03 

Peugeot un hedefini Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti gayet net özetlemiş.Peugeot un yapması gereken de budur ki geçmişteki kötü imajı silsin

"Bir yılı aşkın bir zamandır Türkiye'de görev yapan Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti'ye gözlemlediği Türk tüketicisinin otomobil alma alışkanlıklarını soruyorum. Şöyle açıklıyor:

"Türk tüketicisi çok bilgili ve otomobile tutkuyla yaklaşıyor. Bu da Akdenizli olmanızdan kaynaklanıyor. Kuzey Avrupa ülkelerindeki tüketici gibi gibi değil. Ayrıca hem tutkuyla bağlı olduğu aracı iyi bir rakamla elde etmek istiyor. Aracından vazgeçmiyor pahalıyla mal olsa bile.

Hedefimiz Müşteri Memnuniyetinde ilk 3'e girmek!

Artık satış kadar önemli bir konuya yani Müşteri Memnuniyeti konusuna giriyoruz son olarak. Peugeot'nun Müşteri Memnuniyeti çalışmalarını ve ayrıntılarını soruyorum.

"Şikayetler her zaman olacaktır. Amacımız bunu aza indirmek olmalıdır. Bizim 2007'den beri başlattığımız sıkı kalite programlarımız var. Müşteri anketini yoğun olarak yapıyoruz. Hem kullanıcılar arasında hem de bayiler arasında. Her yıl hem Satış Sonrası Hizmet Araştırması ve hem de Yeni Araç Satışındaki memnuniyet ölcümleniyor. Ben de bunu önemsiyorum. 2012 yılında yeni araç sayısında ikinci sıraya oturduk. Ama satış sonrasında 9. Sıradayız. Geçen yıl 11. sıradaydık. Müşteri memnuniyetinde İlk üçe girmeyi hedefliyoruz."

yazının devamını okumak isteyenler aşağıdaki linkten ulaşabilirler

http://www.haberler.com...-satmak-4315106-haberi/

5368 Mesaj
8 Şubat 2013; 17:02:39 

Eskilerden...

0

5368 Mesaj
8 Şubat 2013; 17:07:35 

quote:

servis yetkilileri de belli bir km garantisi altındaki parçaların amortisörde olduğu gibi kaç km de değişeceği hakkında bilgi sahibi değiller...

ben amortisörün 25 bin km ye kadar garanti kapsamında olduğunu belirttiğim halde bu konuda bilgi sahibi olmadıklarını ve bunu peugeot genel merkezi arayıp öğrenerek teyid edeceklerini belirttiler.

söylemek istediğim km garantisi veya belli bir yıl garantisi olan önemli parçalar hakkında bilgi sahibi arkadaşlar varsa bunları forumda paylaşmaları ve kullanıcıları bilgilendirmeleridir..

bu konuda peugeot merkezde müşterilerini bilgilendirebilir..

Ben başlayayım o zaman.

Amortisörler için ÜST LIMIT 25.000 km dir. (servis insiyatifi ile bu değer 30.000 km ye kadar çıkabilmektedir)

Diğer arkadaşlarda yazar ise sağlam bir veri olur elimizde.

melodramm = 21.000 km de değiştirdi.
hewes = 28.000 km de değiştirdi.
setnet = 15.000 km de değiştirdi.

İyi forumlar...