- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Peugeot 5008
28958 Cevap893134 Görüntüleme71 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     21 [23] 25 26 27 28 29 30      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : melodramm

Giriş

17 Mesaj
4 Haziran 2011; 9:38:16 

PEUGEOT 5008 İN BLUETOOTH KULAKLIK, VİDEO KONSOL .....-VİDEO KONSOL RADYO EŞLEŞTİRMESİ...
gerekli olanlar en azından benim kullandıklarım Pendik media mark ta WD nin ucuzu yok ben bir kere gold dan WD media player almıştım ama HDD mi açmadı hemen geri verdim bir dahada almadım.

0

on off a kısa basın açın
0

önce kulaklığı açma kapama düğmesine biraz uzun basıp açın sonra video
konsolundaki on off a tekrar basın, ama bu sefer uzun basın, mavi kulaklıklar yanıp sönmeye başlar o sırada
kulaklıktaki mavi led de yanıp sönüyor olmalı, 10 15 sn sonra eşleşme tamamlanır ve ikisi de sürekli yanar.
0

her mesaja 3 resim ekleyebiliyorum o yüzden ardarda mesajlar atarak devam edeğim..
local://upfiles/693194/AE7950CF8A164D8D97CDEFF0AD8859D4.jpg

local://upfiles/693194/8E5E703465914BC5ACF0A0B6628DD4F1.jpg

local://upfiles/693194/2AF38336564E468A99C847D184800DE3.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakupbalaban -- 4 Haziran 2011; 10:14:48 >

17 Mesaj
4 Haziran 2011; 9:47:57 

ŞİMDİ RADYONUN BLUETOOTH U İLE VİDEO KONSOLUN BLUETOOTHUNU EŞLEŞTİRME..

Radyodaki "MENU" tuşuna basın, "bluetooth ;telefon ses" e gelip ok a basın, sırasıyla açılan ekranlarda "bluetooth konfügürasyonları",
"bluetooth araştrıma yapmak", seçeneklerine ok. deyin geçin "arama sürüyor" diye yazan ekrandan sonra.....

0

sırasıyla menu bluetooth telefon ses e gelip ok a basın, bluetooth konfügürasyonları,
bluetooth araştrıma yapmak, hepsini ok. liyerek geçin "arama sürüyor" diye yazan ekrandan sonra.....

0

sırasıyla menu bluetooth telefon ses e gelip ok a basın, bluetooth konfügürasyonları,
bluetooth araştrıma yapmak, hepsini ok. liyerek geçin "arama sürüyor" diye yazan ekrandan sonra.....

0

local://upfiles/693194/CB8A1AFFF2D641BFB0F2BA4AC9ED69B8.jpg

local://upfiles/693194/0D8029A1264E4DDE8EF7207CA772DD83.jpg

local://upfiles/693194/56511C314ED1449A81D8D9B369CF6807.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakupbalaban -- 4 Haziran 2011; 10:49:51 >

17 Mesaj
4 Haziran 2011; 9:55:05 

0

arama sonucunda RSE kontrol panel bulunur en üsttekine ok. deyin
0

erişim kodunu soracaktır kod: 4 tane sıfır "0000"
boşluğun altındaki satırda rakamlar var sıfır kendinden seçili geliyor zaten siz dört kere sıfıra basın
0

local://upfiles/693194/19439F5F242540AE9DA21B7B6B8F8846.jpg

local://upfiles/693194/70C5C3D0189F4CD38F1B4D2381430667.jpg

local://upfiles/693194/D85C1D9991384F96B4B64B395D1B8EC9.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakupbalaban -- 4 Haziran 2011; 10:02:09 >

17 Mesaj
4 Haziran 2011; 10:07:05 

ERİŞİM KODUNU 4 SIFIR OLARAK GİRİN ...

0

RSE İLE EŞLEŞTİRME TAMAMLANDI YAZISI BAŞARINIZ GÖSTERİR..

0

ARDINDAN SOURCE TUŞUNA BASIN RSE KONTROL PANEL İ BULANA KADAR BASIN ÇEKİN.
BULUNDUĞUNDA ARTIK VİDEO KONSOLDAKİ SES HOPARLÖRLERDEN GELİR ,

0

ARKADA OTURANLAR HDD NİZDEKİ MÜZİKLERİ AÇIP SİZE SEÇEBİLİR ÇOK GÜZEL BİR SES CÜMBÜŞÜNDE İSTEDİĞİNİZİ OĞLUNUZA KIZINIZA AÇTIRABİLİR VE DİNLEYEBİLİRSİNİZ... TABİ ONLARI İKNA EDEBİLİRSENİZ..
AUX GİRİŞİNE KABLO BAĞLAMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ...

local://upfiles/693194/47DD7ED3F2774CED93B6F2348079FC0B.jpg

local://upfiles/693194/8E4C614996E74BFEB45670254EB1ACEF.jpg

local://upfiles/693194/D28C9D809BC348CFA9DBD159BD0A84AC.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakupbalaban -- 4 Haziran 2011; 10:09:47 >

5672 Mesaj
4 Haziran 2011; 12:59:23 

yakup bey hiç üşenmemişlsiniz...bu kadar detaylı ve resimli açıklamaya rağmen yapamazsak...
bence bir blog açıp isminide 5008 de arkaya ses verme detsyları v.s koyun...hakediyor..
herşey için teşekkürler
arabamı çarşamba verecekler.mutlaka deneyecğim.

5672 Mesaj
4 Haziran 2011; 13:06:21 

birde bu şekilde bağladığımızda yani ön panelden bluetooth eşleştirmesi yaptığımızda telefonun eşleşmesi iptalmi oluyor acaba...?
eğer öyleyse video bağlantısı yapıp sesi sadece bluetooth kulaklıklardan alalım...zaten arkadaki elemanlar sadece film izlerler..eee görmediğimiz filmin sesini dinlemesekte olur =))) onlar kulaklıkla arkada film izlesin
biz önde radyo...usb v.s arabanın hoplarından müzik dinleriz....
bu arada media playerin güç bağalntısını nereden yapıyoruz..arkadaki video packin altında bir socket var oradanmı...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 4 Haziran 2011; 13:11:16 >

5672 Mesaj
4 Haziran 2011; 13:14:34 

quote:

Orijinalden alıntı: sparhawkisme

Bugün ben de 5008 sahibi oldum. Müzik sistemi görünüş olarak hiç yakismamasina rağmen işlevsellik açısından fena değil. 160GB'lik iPod'u sorunsuz gördü ve çaldı ancak iPod'tan müzik dinlerken cep telefonun ile Bluetooth bağlantısını kaybetmesi kötü. Ilk kalkış esnasında ve sonraki vites geçişinde araç "yigiliyor" ancak sonraki vitesler gayet tatminkar. Cam tavan ve koltuk başlıklarındaki ekranlar benim minik adamın aracı begenmesine yetti :-) Zaten çocuk için bu sınıfta bir araç akmaya karar vermiştim.

hayırlı olsun...bende iphone mi bağlayayım diyorum ama..oriinal apple video kablosu 100 tl civarında..birde telefonun bluet.bağlantısıda bu tür bağlantıda da gidermi acaba...? sanmıyorum..en fazla telefon çaldığında...video pack ile bağlantı kesilir diyorum
en iyisi yakup beyin çözümü gibi..evde hazır media player bir sürüde 2.5 luk hdd var..zaten detaylı açıklamada var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 4 Haziran 2011; 13:16:11 >

927 Mesaj
4 Haziran 2011; 16:10:45 

quote:

Orijinalden alıntı: karhakan

sevgili omerka
fethiye autoshow da gördüğün 5008 köpekbalığı grisydi değil mi? onu sadıklardan almıştım fethiyeye götüreceğiz sonra teslim edelim dediler tamam dedim. sonra aklıma geldi görenlerin nazarı değecek diye. umarım nazarın değmemiştir :))

mrh karhakan
evet fethiyedeki 5008 köpekbalığıgrisi idi kesinlikle bakarken kendimde alacağım için maşallah pek güzel,geniş,konforlu demiştim zaten ben sedefli beyaz istiyordum önceden ateş kırmızısı meganı temizlettrimekten bıkmıştım malum bizim buralar çok sıcak olduğu için koyu renk düşünmemiştim o yüzden içiniz rahat olsun 5008 iniz hayırlı olsun

5008 le hayat çok rahat

0

Ekteki dosya (1)

927 Mesaj
4 Haziran 2011; 16:30:19 

quote:

Orijinalden alıntı: pitt5008

Dün Shell bayinden aldıgım dizel ile aracımdaki sabahları olan devir düşüklüğü,silkinme problemi tamamen ortadan kalktı.Demekki sorun Opetin sattıgı kalitesiz dizel imiş.
Tüm arkadaşlara duyurulur.

ben de önceden megane varken total den alıyordum fakat bu sorunlar ortaya çıkınca servisi aradım servis shell den almamı tavsiye etti.dün shell v-power eurodiesel ile fulledim sabahları zor çalışma ,devir düşüklüğü gibi problemler biraz azaldı,,silkinme yapmadı fakat bugün sabah çalışırken 2-3 kez devir düşüklüğü yaptı zaten daha shell v-power ile daha 30 km yaptım umarım ilerleyen km lerde sabah ilk çalışmadaki devir düşüklüğü geçer diye ümit ediyorum çünkü önceden çok zor çalışıyordu hatta son günlerde stop ediyor zorla çalışıyor ve çok fazla devir düşüklüğü yapıyordu total eurodiesel de çürük yumurta gibi kokuyordu shell de ise bu koku yani kükürt kokusu çok az hissediliyor demek ki total de özellikle kırsal motorini kaldırınca eurodiesel deki kaliteyi bozmuş

herkese 5008 leriyle hayırlı yolculuklar

17 Mesaj
5 Haziran 2011; 1:47:56 

ARACIN SANIRIM 5 ADET BLUETOOTH CİHAZI BAĞLAMA KAPASİTESİ VAR.
5 BAĞLANTIYIDA YAPMIŞSSANIZ YENİ BİR BAĞLANTI İÇİN BİRİNİ SİLMENİz GEREKİR.
YANLIŞLIKLA BİR CİHAZI İKİ KERE DE BAĞLIYABİLİYORSUNUZ
AMA SİLMEK MÜMKÜN, MENÜSÜNDE VAR ZATEN..

local://upfiles/693194/4B468C3417C74F5781B8E63D9CECB78D.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakupbalaban -- 5 Haziran 2011; 2:18:45 >

17 Mesaj
5 Haziran 2011; 1:50:35 

GÜCÜ ÇAKMAK çıkışlarından ALIYORUZ AMA DİREK BAĞLANTI BENİM MEDİ PLAYER İMİ ÇALIŞTIRMADI, NETBOOK ADAPTORU ALDIM (notbook değil) (ÇAKMAKTAN ÇALIŞAN) ONUN 12 VOLT ÇIKIŞI DA VAR (MEDİA MARKT TA 60 TL CİVARINDA..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakupbalaban -- 5 Haziran 2011; 2:15:23 >

17 Mesaj
5 Haziran 2011; 2:10:27 

quote:

Bugün ben de 5008 sahibi oldum. Müzik sistemi görünüş olarak hiç yakismamasina rağmen işlevsellik açısından fena değil. 160GB'lik iPod'u sorunsuz gördü ve çaldı ancak iPod'tan müzik dinlerken cep telefonun ile Bluetooth bağlantısını kaybetmesi kötü. Ilk kalkış esnasında ve sonraki vites geçişinde araç "yigiliyor" ancak sonraki vitesler gayet tatminkar. Cam tavan ve koltuk başlıklarındaki ekranlar benim minik adamın aracı begenmesine yetti :-) Zaten çocuk için bu sınıfta bir araç akmaya karar vermiştim.

5008 İN otomatik vitesi ağırbaşlı, yaşlı, bayan, cimri kişiler için tasarlanmış malum petrol ürünleri azalıyor değeri günden güne artıyor... :)

bu yüzden düşük devirde hemen küçük vitesleri değiştiriyor, aslında bu şekilde çokda az yakmıyor. Düşük devirde fazla gaz vermek gerekiyor.,

ben direksiyondan vitesi çok sevdim, ayrıca spor (vites kolunun hemen gerisindeki "S" tuşu ) tuşuna basınca vitesi daha yüksek devirde değiştiriyor. ama yüksek viteslerde de bunu yapıyor.

BUna rağmen siz yüksek viteslerde erken vites atabilirsiniz, Spor modelinde veya normal otomatik vitesde de direksiyondan vitesi değiştirmenize olanak veriyor ( bir çok araçta bu ayrıcalık yok, otomatik olunca sizi işine karıştırmıyor bir çok araç).

yani vitesle ilgili birçok seçeneği var, ama en akıllıca olanı hakimiyeti elegeçirmek bence... Hem otomatikliğin tadını çıkarın, hemde istediğiniz anda vitesi büyütün.

Sollarken bir küşük vitese geçin ve fırlayın.. Manuel de iken hızınız düştüğünde, araç vitesinizi küçültüyor. Yani siz unutunca size destek çıkıyor, iyi bir arkadaş; sizin sözünüzü dinliyor, ama size gerektiğinde yardım da ediyor.. :)

Haa şunuda belirteyim, ben atik çevik bir kullanıcıyım, hani şu yollarda sık şerit değiştirip sizi sinirlendiren tiplerdenim (gergin bir yolculuk ve de riskli tavsiye etmem ben kendime hakim olamıyorum napiyim..) hepinizden özür dilerim..

Bunu neden söyledim... Daha 500 km deyim, depoyu fulleyerek yakıtı hesapladım karma 7.15 lt/100 km yakmışım( 15 bin km den sonra %10 -15 daha düşecektir diye düşünüyorum).. Captiva ile 11.4 lt/100 km yakıyordum.. siz varın hesabını yapın.. 5008 benim elimde şehir içi şehirler arası karma 2.65 lira/km yakıyor ( mazot 3.67 tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakupbalaban -- 5 Haziran 2011; 2:14:17 >

5672 Mesaj
5 Haziran 2011; 9:23:18 

quote:

Orijinalden alıntı: yakupbalaban

5008 İN otomatik vitesi ağırbaşlı, yaşlı, bayan, cimri kişiler için tasarlanmış malum petrol ürünleri azalıyor değeri günden güne artıyor... :)

bu yüzden düşük devirde hemen küçük vitesleri değiştiriyor, aslında bu şekilde çokda az yakmıyor. Düşük devirde fazla gaz vermek gerekiyor.,

ben direksiyondan vitesi çok sevdim, ayrıca spor (vites kolunun hemen gerisindeki "S" tuşu ) tuşuna basınca vitesi daha yüksek devirde değiştiriyor. ama yüksek viteslerde de bunu yapıyor.

BUna rağmen siz yüksek viteslerde erken vites atabilirsiniz, Spor modelinde veya normal otomatik vitesde de direksiyondan vitesi değiştirmenize olanak veriyor ( bir çok araçta bu ayrıcalık yok, otomatik olunca sizi işine karıştırmıyor bir çok araç).

yani vitesle ilgili birçok seçeneği var, ama en akıllıca olanı hakimiyeti elegeçirmek bence... Hem otomatikliğin tadını çıkarın, hemde istediğiniz anda vitesi büyütün.

Sollarken bir küşük vitese geçin ve fırlayın.. Manuel de iken hızınız düştüğünde, araç vitesinizi küçültüyor. Yani siz unutunca size destek çıkıyor, iyi bir arkadaş; sizin sözünüzü dinliyor, ama size gerektiğinde yardım da ediyor.. :)

Haa şunuda belirteyim, ben atik çevik bir kullanıcıyım, hani şu yollarda sık şerit değiştirip sizi sinirlendiren tiplerdenim (gergin bir yolculuk ve de riskli tavsiye etmem ben kendime hakim olamıyorum napiyim..) hepinizden özür dilerim..

Bunu neden söyledim... Daha 500 km deyim, depoyu fulleyerek yakıtı hesapladım karma 7.15 lt/100 km yakmışım( 15 bin km den sonra %10 -15 daha düşecektir diye düşünüyorum).. Captiva ile 11.4 lt/100 km yakıyordum.. siz varın hesabını yapın.. 5008 benim elimde şehir içi şehirler arası karma 2.65 lira/km yakıyor ( mazot 3.67 tl)

Yakup bey media player bilgisi icin tesekkurler
Bu arada captiva ile arada bayagi yakit sarfiyati farki var...biraz rahatlarsiniz gibi

34 Mesaj
5 Haziran 2011; 13:15:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

hayırlı olsun...bende iphone mi bağlayayım diyorum ama..oriinal apple video kablosu 100 tl civarında..birde telefonun bluet.bağlantısıda bu tür bağlantıda da gidermi acaba...? sanmıyorum..en fazla telefon çaldığında...video pack ile bağlantı kesilir diyorum
en iyisi yakup beyin çözümü gibi..evde hazır media player bir sürüde 2.5 luk hdd var..zaten detaylı açıklamada var...

Merhaba,
Araçlarınız hayırlı olsun. Ben iphone bağlıyorum. Gayet memnunum.
Hem arabada ekstra bir cihaz bulundurmuyorum, hemde kullanması pratik. Tek yaptığım tv kablosunu iphone'a bağlamak. Ortalıkta kablo karışıklığıda yok. TV kablosunun video (sarı) ucunu bağladim araca sadece sesi bluetoothdan veriyorum.
Telefon çalınca video bekleme durumuna geçiyor, konusma bitince kaldığı yerden devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

34 Mesaj
5 Haziran 2011; 13:20:03 

quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

ben de önceden megane varken total den alıyordum fakat bu sorunlar ortaya çıkınca servisi aradım servis shell den almamı tavsiye etti.dün shell v-power eurodiesel ile fulledim sabahları zor çalışma ,devir düşüklüğü gibi problemler biraz azaldı,,silkinme yapmadı fakat bugün sabah çalışırken 2-3 kez devir düşüklüğü yaptı zaten daha shell v-power ile daha 30 km yaptım umarım ilerleyen km lerde sabah ilk çalışmadaki devir düşüklüğü geçer diye ümit ediyorum çünkü önceden çok zor çalışıyordu hatta son günlerde stop ediyor zorla çalışıyor ve çok fazla devir düşüklüğü yapıyordu total eurodiesel de çürük yumurta gibi kokuyordu shell de ise bu koku yani kükürt kokusu çok az hissediliyor demek ki total de özellikle kırsal motorini kaldırınca eurodiesel deki kaliteyi bozmuş

herkese 5008 leriyle hayırlı yolculuklar

Bende sürekli Opet'ten alıyordum fakat buradaki yorumları okuyunca yaşadığım bazı ufak tefek sorunları karşılaştırınca dun shell'den aldım. Bakalım rolantide yasadığım saesıntı kesilecekmi? Birde bana gore araç fazla yakıyordu, servis kullandığınız yakıttan olur demisti simdi ne kadar değişecek gorücez.

Total nasıl kullananların yorumları nedir.
Evin yakınlarında shel yok opet, petrol ofis, bpi ve total var.

5672 Mesaj
5 Haziran 2011; 14:59:37 

quote:

Orijinalden alıntı: omurozcan

Merhaba,
Araçlarınız hayırlı olsun. Ben iphone bağlıyorum. Gayet memnunum.
Hem arabada ekstra bir cihaz bulundurmuyorum, hemde kullanması pratik. Tek yaptığım tv kablosunu iphone'a bağlamak. Ortalıkta kablo karışıklığıda yok. TV kablosunun video (sarı) ucunu bağladim araca sadece sesi bluetoothdan veriyorum.
Telefon çalınca video bekleme durumuna geçiyor, konusma bitince kaldığı yerden devam ediyor.

bende sizin gibi yapabilirim...bağlantıyı apple tv kablosu(composit)ile yapıyorsunuz...sadece sarı ucu takıyorsunuz(herhalde sarı uç video dataları iletiyor)seside bluetooth kulaklıklar ile alıyorsunuz değilmi...? ayrıca bende creative zen vision mp3 player de var..ona bir video kablosu bulabilirsem hem daha ucuz olur hemde kullanışılı..tek problem creative bir çok filmin formatında sorun çıkarıyor..halbuki av player ile hemen her formatı convert yapmaya gerek kalmadan artık iphoneye atabiliyoruz...bakalım hele bir arabayı alalımda...
bu arada shell dizel ile ilgili yorumlarını da bekliyoruz..1-2 gün içinde bir fikriniz oluşursa yazın lütfen

34 Mesaj
5 Haziran 2011; 22:06:40 

quote:

bende sizin gibi yapabilirim...bağlantıyı apple tv kablosu(composit)ile yapıyorsunuz...sadece sarı ucu takıyorsunuz(herhalde sarı uç video dataları iletiyor)seside bluetooth kulaklıklar ile alıyorsunuz değilmi...? ayrıca bende creative zen vision mp3 player de var..ona bir video kablosu bulabilirsem hem daha ucuz olur hemde kullanışılı..tek problem creative bir çok filmin formatında sorun çıkarıyor..halbuki av player ile hemen her formatı convert yapmaya gerek kalmadan artık iphoneye atabiliyoruz...bakalım hele bir arabayı alalımda...
bu arada shell dizel ile ilgili yorumlarını da bekliyoruz..1-2 gün içinde bir fikriniz oluşursa yazın lütfen

Aracınız şimdiden hayırlısı olsun.
Ben sarı ucu bağlayarak sadece görüntüyü aktarıyorum. Sesi telefonu bluetoothdan bağlayarak arabanın hoparlörlerinden alıyorum. Bizim minik yolucu 1 yaşında olduğu için kulaklık kullanamıyor.
Kulaklıklardan ses almak için kırmızı ve beyaz ucuda bağlamanız yeterli.

Ben ayrıca usb ucunuda araca bağladım. Bu sayede film oynatırken şarj imkanıda oluyor.

iphone üzerinde dediğiniz gibi filmleri çevirmek gerekli ama şöylede bir güzelliği var avm'ye veya başka bir yere gidince filmi açıp izleterek dışarda da oyalama imkanımız oluyor.

94 Mesaj
6 Haziran 2011; 13:25:28 

quote:

Merhaba...Bende de 160 gb lık ipod classic var.Ne şekilde bir bağlantı yaptınız öğrenebilir miyim? Çok teşekkürler....

5672 Mesaj
6 Haziran 2011; 22:15:38 

quote:

Aracınız şimdiden hayırlısı olsun.
Ben sarı ucu bağlayarak sadece görüntüyü aktarıyorum. Sesi telefonu bluetoothdan bağlayarak arabanın hoparlörlerinden alıyorum. Bizim minik yolucu 1 yaşında olduğu için kulaklık kullanamıyor.
Kulaklıklardan ses almak için kırmızı ve beyaz ucuda bağlamanız yeterli.

Ben ayrıca usb ucunuda araca bağladım. Bu sayede film oynatırken şarj imkanıda oluyor.

iphone üzerinde dediğiniz gibi filmleri çevirmek gerekli ama şöylede bir güzelliği var avm'ye veya başka bir yere gidince filmi açıp izleterek dışarda da oyalama imkanımız oluyor.

Tesekkur ederim ilginize..
Bu arada avplayer veua qplayer iphone kurarsaniz.filmleri cevirmnize gerek yok..bu 2 programda direct cevirerek iphone icine atiyor...avplayer parali..ve 720 p ile alt yazilarda cok basarili..ama bunkadar kucuk ekranda. 2 sinede gerek yok..o yuzden oplayer isinizi rahatlikla gorur..su andada ucretsiz surumude appstorede mevcut."..

5672 Mesaj
6 Haziran 2011; 22:21:11 

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot 5008

Merhaba...Bende de 160 gb lık ipod classic var.Ne şekilde bir bağlantı yaptınız öğrenebilir miyim? Çok teşekkürler....

Bu sayfadaki iphone baglanti sekliyle baglarsaniz sanirim problem olmaz

649 Mesaj
7 Haziran 2011; 14:32:24 

quote:

Merhaba. Kol dayamaların altındaki gözde USB ve AUX girişleri var, iPod'un standart USB kablosunu buraya takarak bağladım. Zaten iPod'u takınca arabanın ses sistemi otomatik olarak cihazın iPod olduğunu anlıyor ve ekrana iPod resmi çıkıyor. Sanatçı ve parça türüne göre listelerde gezebilmenin yanı sıra (neden albüm bazlı gezme yok anlamadım?!) çalma listelerinde de (playlists) gezebiliyorsunuz. Önceki aracımda JVC KD-AVX77 vardı (EISA tarafından 2010'un en iyi araç-içi-eğlence sistemi seçilen bir ürün), iPod bağlanabilirliği açısından JVC kadar olmasada pek çok açıdan onu aratmadı bana :-)

Ekteki fotoğraflardan birisi iPod'tan müzik dinlerken, diğeri ise iPod'taki çalma listelerinde gezinirken.

0

0

Ekteki dosya (2)

801 Mesaj
7 Haziran 2011; 18:49:24 

Tekrar merhaba arkadaslar,
ebay'den siparis ettigim ve kargo dahil 75 TL civarina gelen yan aynalar bugun gelmis.
oncelikle
- yeni aynalar oncekilerin uzerine cift yonlu bantla tutturuluyor ( saglam, 1-2 sene dayanir ama kar buz sonrasi belki ara sira kontrol etmek gerekebilir).
- citroen c4 picasso ile ayni ayna oldugunu urun gelince fark ettim, hem ambalajda yaziyor hem de picasso nun internette resimlerine baktim evet orijinal picasso wide angle ayna bulabilirseniz (cikma ya da servisinden) onlar da kullanilabilir
- yerlestirmek kolay, once eski aynalari temizleyip sonrasinda uzerine denk gelecek sekilde yapistirip bastirmak gerekiyor. aynalari en saga ya da en sola cevirip bu islemi yapmak daha kolay oluyor.
- aldigim aynanin ebay linkini onceki konularda yazmistim ama ONERIM ALMAYIN. cunku ayna kalitesi bana cok iyi gelmedi ve henuz trafige cikmadim. sanki kor noktayi gorecegiz diye normal gorusu kaybettiriyor. ayrica cizgiden buyuk tarafta da biraz kavis /dis dukeylik var sadece cizgiden kucuk tarafta degil. bakalim alisamazsam ya da begenmezsem cikaririm ( okadar da iyi bastirmistim, bakalim nasil cikaracagiz :))

resimleri ekliyorum.

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 8 Haziran 2011; 12:07:35 >

LG 65LA965 || Samsung Ativ NP900X3G || IdeaCentre Q180 || Vu Duo || Samsung NX300

74 Mesaj
7 Haziran 2011; 21:36:57 

oasisngn kardeşim merhaba
önceki yazını okur okumaz bu neden benim aklıma gelmedi diye hayıflandım gerçi alışkanlık hep ebay.com da aratmamdı. co.uk u sayende keşfettim ve hemen ayna siparişlerimi verdim. yalnız ben ısıtmalı olanlardan istedim. onlarda bant değil de galiba bi aparat yardımıyla tutturuluyor. ısıtma mekanizması nasıl çalıştırılıyor bilmiyorum. ikinci yazın biraz endişelendirdi ama artık geldikten sonra göreceğiz. kullanım sırasındaki tecrübelerini paylaşırsan sevinirim. kalite ve kullanışlılık yönünden)

5672 Mesaj
7 Haziran 2011; 22:37:11 

Sevgili oasingn
O kadar ugrastin ama tatmin etmedi herhalde gelen aynalar..yinede bilgilendlirme icin tesekkurler

801 Mesaj
7 Haziran 2011; 23:05:23 

quote:

Sevgili oasingn
O kadar ugrastin ama tatmin etmedi herhalde gelen aynalar..yinede bilgilendlirme icin tesekkurler

:)
sorun degil, henuz aynalari taktiktan sonra aracla dolasmadim ama sofor koltuguna oturup baktigimda bana corolladaki gibi hem net hem genis bir gorus saglamadigini gordum. bakalim yarin yol kenarinda aynasi ile ugrasip ustteki aynayi sokmeye calisan birini gormezseniz muhtemelen aksama tekrar yazarim sonucu. aynanin genel olarak kalitesi dusuk (cocuk oyuncaklarindaki plastik aynalar olur ya .... okadar degil elbet ama animsatiyor) bu olmazsa bir sonraki adim kucuk aynalardan alip aynanin uzerine monte etmek ama onlari da kullananlar cok kucuk olmasindan sikayetci. corrolla servisine gidip yedek ayna isteyecegim eger bu kasaya olursa en guzel cozum o olacak. navigasyon 1 bu wideangle aynasizlik iki. biri konfor biri guvenlik. picasso da da benzer sekilde wideangle olmayan duz aynalar kullanilmis ama, TRde var mi bilmiyorum, kor nokta alarmi var alette ( sanirim ford cmax ta da vardi )
neyse yarin ola hayrola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 7 Haziran 2011; 23:08:46 >

LG 65LA965 || Samsung Ativ NP900X3G || IdeaCentre Q180 || Vu Duo || Samsung NX300

801 Mesaj
8 Haziran 2011; 12:05:43 

evet arkadaslar, sabah isyerine gelirken aynalari test ettim. KESINLIKLE kalitesiz ve guvenligi artirmak yerine azaltiyor. onceki mesajlarimi da editleyerek ufak bir warning ekleyecegim.
Sorun kisaca su
- sag taraftaki aynaya ek birsey yapmaya gerek yokmus bunu anladim, cunku zaten sag aynaya bakarken odaklanmasak da sag taraftaki camlardan durum gorulebiliyor. cozum sadece sol ayna icin lazim.
- sol taraftaki ayna icin su an ebaydan aldigim cozum, dogrusal degil parabolik olup tum aynaya yayildigi icin normal gorusu bile etkiliyor. tampona yakin sol seritte arkadaki arac yanimda mi yoksa arada mesafe var mi sorunsali yasadim sabah gelirken.

evet simdi bunlari nasil incitmeden sokerim sorunsalim var ( etiket sokucu var evde muhtemelen kaportaya degdirmeden onunla ve ustteki aynalari kirarak cikarmayi dusunuyorum. bakalim :)

upcoming event: kucuk aynalarla kor nokta sorunsali cozulebilir mi ....yakinda

5672 Mesaj
8 Haziran 2011; 12:47:08 

allah kolaylık versin....=)
bu arada tr deki hiç bir c-maxda(yeni kasa) kör nokta uyarı sistemi yok...

801 Mesaj
8 Haziran 2011; 15:00:46 

quote:

allah kolaylık versin....=)
bu arada tr deki hiç bir c-maxda(yeni kasa) kör nokta uyarı sistemi yok...

sagolasin, yardima da bekleriz...:)

biraz evvel araci aldigim peugeot bayisini aradim. aslinda wide-angle yedek ayna var mi diye aradim ama sasi numarasindan bakti (cifti 650 TL bu arada o yuzden ustteki aynalari cikarirken daha bir dikkatli olmaya karar verdim :) cimbizla calisacagim yani) buldugu yedek parca 3008-5008 aynasi wide-angle olmayan orijinal olan yedek parca oldu. ama ilginc bir nokta TRye gelen 5008lerin (ayni model yili olmasina ragmen) bazilarinda genis aci ayna olabilir dedi. net bir bilgi alamadim yani.

var mi arkadaslar orijinal 5008 alip yan aynasinda cizgi ile ayrilmis olarak genis aci ozelligi olan. varsa onun sasi numarasi ile yedek parcaya ulasip isteyebilirim ( 325 TL fiyati olmasini simdilik bir kenara birakiyorum onu sonra hallederiz bir sekil).

5672 Mesaj
8 Haziran 2011; 16:31:37 

quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

sagolasin, yardima da bekleriz...:)

biraz evvel araci aldigim peugeot bayisini aradim. aslinda wide-angle yedek ayna var mi diye aradim ama sasi numarasindan bakti (cifti 650 TL bu arada o yuzden ustteki aynalari cikarirken daha bir dikkatli olmaya karar verdim :) cimbizla calisacagim yani) buldugu yedek parca 3008-5008 aynasi wide-angle olmayan orijinal olan yedek parca oldu. ama ilginc bir nokta TRye gelen 5008lerin (ayni model yili olmasina ragmen) bazilarinda genis aci ayna olabilir dedi. net bir bilgi alamadim yani.

var mi arkadaslar orijinal 5008 alip yan aynasinda cizgi ile ayrilmis olarak genis aci ozelligi olan. varsa onun sasi numarasi ile yedek parcaya ulasip isteyebilirim ( 325 TL fiyati olmasini simdilik bir kenara birakiyorum onu sonra hallederiz bir sekil).

benim arabayı yarın verecekler..bir bakarım dostum

801 Mesaj
8 Haziran 2011; 20:58:24 

quote:

...benim arabayı yarın verecekler..bir bakarım dostum...

tesekkurler, iyi olur.

Biraz evvel aynalari cikardim, oncelikle aynalar hakkinda bir konuyu yanlis bilgilendirmisim, aynalar 1-2 sene degil 10 sene yapistirildigi yerden cikmazmis, cikarirken bunu farkettim, 1 saatimi aldi cunku cikarmak ve ciktiktan sonra kalan cift yonlu yapiskan banttan geri kalanlari temizlemek, neyseki etiket sokucu vardi, onunla ovalayarak eski aynalarima kavustum ( nasrettin hoca misali, eskiyi bulup mutlu oldum). benzer bir cozumu deneyecek arkadaslarin once plastik bant ile (kendi yapiskani ile degil) bantlayarak denemelerini oneririm eger performans aliyorlarsa o zaman kalici sekilde yapistirabilirler.

ne diyorduk?
http://www.hepsiburada....501&categoryId=20024838
0

hepsiburada'da ayni kategori altinda bir cok farkli model var, bir iki cesit alip denemeyi dusunuyorum. cozumu sol aynanin sag ust kosesine takmayi dusunuyorum su an. en kullanilmayan alan orasi. sonucu yazarim (sonucu yazmadan almakta acele etmeyin, sonra ben de kendimi kotu hissediyorum beni takip edenler olunca, ureticinin cozumsuz biraktigi konuda deneme yanilma ile cozum ariyoruz baska care yok).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 8 Haziran 2011; 21:06:51 >

5672 Mesaj
9 Haziran 2011; 19:25:09 

Arkadaslar bugun itibari ile arabayi aldim<daha dogrusu esim aldi) eve ben gotureyim dedi ve daha arabayi hic kullanamadim
Artik pazar gunu sabah erkenden kacirir bir bakarim.genel olarak rahat ve sorunsuz gozukuyor.1-2 viteslerdeki hafif yigilmayi kullanamadigim icin hissetmedim...ama esim sorun olmadigini soyledi..o zaman yoktur...
Muzik sisteminde usb bellekten okurken bazi kalsorleri ismiyle okurken.(pink floyd...ajda pekkan...gibi) bazi klasorlerin isimlerini gormuyor..onlari dosya 1..dosya2..seklinde goruyor.tabii klasorlerin icinde ne oldugunu anlayamiyoruz..tavsiyesi olan arkadas varsa makbule gecer.
Birde klima arkayi pek etkilemiyor gibi..bayideki demo yapan arkadas..on ve arka icin ayri ayri isi ayari yok dedi ama..klimanin uzerinde sagda rear yazan bir yer var..bu tam olarak ne ise yariyor...arka kapilarin ic tarafindaki butonlari sonuna kadar actij ama pek farketmedi...gerci arabayi bir ele gecirsem cozerim ama...yada kullanma kilavuzunu iyice okumak lazim....yinede sorayim dedim..
Birde benim head up displayda mesafe kontrol bilglleri var.ben 2011 modellerde kalkti diye biliyordum ama..
Bu arada oasisgn arkadasimiz icin..aynada kor nokta kismi yok..standart..
Herkese kazasiz surusler dilerim

801 Mesaj
9 Haziran 2011; 20:52:50 

quote:

Arkadaslar bugun itibari ile arabayi aldim<daha dogrusu esim aldi) eve ben gotureyim dedi ve daha arabayi hic kullanamadim
Artik pazar gunu sabah erkenden kacirir bir bakarim.genel olarak rahat ve sorunsuz gozukuyor.1-2 viteslerdeki hafif yigilmayi kullanamadigim icin hissetmedim...ama esim sorun olmadigini soyledi..o zaman yoktur...
Muzik sisteminde usb bellekten okurken bazi kalsorleri ismiyle okurken.(pink floyd...ajda pekkan...gibi) bazi klasorlerin isimlerini gormuyor..onlari dosya 1..dosya2..seklinde goruyor.tabii klasorlerin icinde ne oldugunu anlayamiyoruz..tavsiyesi olan arkadas varsa makbule gecer.
Birde klima arkayi pek etkilemiyor gibi..bayideki demo yapan arkadas..on ve arka icin ayri ayri isi ayari yok dedi ama..klimanin uzerinde sagda rear yazan bir yer var..bu tam olarak ne ise yariyor...arka kapilarin ic tarafindaki butonlari sonuna kadar actij ama pek farketmedi...gerci arabayi bir ele gecirsem cozerim ama...yada kullanma kilavuzunu iyice okumak lazim....yinede sorayim dedim..
Birde benim head up displayda mesafe kontrol bilglleri var.ben 2011 modellerde kalkti diye biliyordum ama..
Bu arada oasisgn arkadasimiz icin..aynada kor nokta kismi yok..standart..
Herkese kazasiz surusler dilerim

hayirli ugurlu olsun,
- mp3 klasorlerinde ve isimlerinde turkce karakter kullanmayin,sanirim sorun bu.
- klima kontrol kisminda rear yazan kisma basarsaniz (isik yanar) arkayi da, sol tarafa surucunun ayarlarini, sag tarafta on yolcunun ayarini uygulayarak hava ufler, sanirim 53. sayfaydi kilavuzda, 2 gun evvel baktim.
- head up displayde halen mesafe icin ayar mevcut bende de, hic kullanmadim , bir o ozellik bir de park edilecek yere sigar mi arac icin olan ozelligi 4k km oldu ama henuz firsat olmadi kullanmaya
- evet aynalar .... azimliyim, cozecegim. tesekkurler bilgilendirme icin

5672 Mesaj
9 Haziran 2011; 21:38:07 

quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

hayirli ugurlu olsun,
- mp3 klasorlerinde ve isimlerinde turkce karakter kullanmayin,sanirim sorun bu.
- klima kontrol kisminda rear yazan kisma basarsaniz (isik yanar) arkayi da, sol tarafa surucunun ayarlarini, sag tarafta on yolcunun ayarini uygulayarak hava ufler, sanirim 53. sayfaydi kilavuzda, 2 gun evvel baktim.
- head up displayde halen mesafe icin ayar mevcut bende de, hic kullanmadim , bir o ozellik bir de park edilecek yere sigar mi arac icin olan ozelligi 4k km oldu ama henuz firsat olmadi kullanmaya
- evet aynalar .... azimliyim, cozecegim. tesekkurler bilgilendirme icin

Saol dostum...arabayi kullanamiyoruz bari usb stickdeki klasor isimlerini duzenliyeyim...

34 Mesaj
10 Haziran 2011; 16:22:29 

Selamlar Herkese,
Dün İstanbul-Ankara arasi gidip geldim. Araba gercekten uzun yolda çok rahat. Hiç yorulmadim diyebilirim.
Haftaiçi oldugundan yol tenhaydı birazda acelem vardı birazda uzun yolda arabanın neler yapabileceğini goek istedim.
Giderken acelem olduğu için hız lkmitlerini zorladim. Düz yolda 183-185 rahat yapabiliyor fazlası olmadı. Rampa aşağıya inişte maks. 207 yapabildi. Tabi yakıt tüketimi hıza bağlı olarak arttı. Shell'in V Power Dizelini aldım.
Dönüşte 120'ye ayarladım yolboyunca bu hızla geldim.
Toplamda (İstanbul ve Ankara şehiriçi dahil) 1200 km yaptım 1,5 depo harcamışım daha depoyu yoldurtmadim maliyet hesabını yapamadım onun için.

Fakat yüksek hızlarda bile yola rahat oturuyor ve rahatsız etmiyor. Hızı ve motor sesini belli etmiyor.

5672 Mesaj
10 Haziran 2011; 16:27:10 

arkadaşlar arabadaki elektronik el frenini manuel el freni gibi kullanabilirmiyiz..yani araba çalışırken çekip tekrar indirebilirmiyiz.?..hill holder aslında iş görüyor ama hanımın yokuş yukarı kalkışlarda el freni desteğine ihtiyacı oluyor herhalde

34 Mesaj
10 Haziran 2011; 17:57:20 

quote:

arkadaşlar arabadaki elektronik el frenini manuel el freni gibi kullanabilirmiyiz..yani araba çalışırken çekip tekrar indirebilirmiyiz.?..hill holder aslında iş görüyor ama hanımın yokuş yukarı kalkışlarda el freni desteğine ihtiyacı oluyor herhalde

Araç çalışır durumdayken el frenini çekebiliyorsunuz. Hareket etmeye başladığı anda el frenini oromatik olarak bırakıyor.
Araç hareket halindeyken el freni çalışmıyor sadece.

512 Mesaj
10 Haziran 2011; 22:00:43 

quote:

Araç çalışır durumdayken el frenini çekebiliyorsunuz. Hareket etmeye başladığı anda el frenini oromatik olarak bırakıyor.
Araç hareket halindeyken el freni çalışmıyor sadece.

Araç haraket halindeyken de el freni çekilebiliyor ama nasıl bırakılıyor onu bende bilemiyorum, belki kendi gaza basınca otomatik bırakıyordur
Ben karda kullanmak zorunda kaldığım için biliyorum ancak klasik el freni gibi çekip çekip nasıl bırakılırı çözemedim. Zaten buna benzer bir bilgi kitapçıkta da bulunuyor diye hatırlıyorum.

kazasız günler dilerim

Peugeot 5008 Premium Pack Auto6R 2011
Samsung 46C750 LCD 3D
Lenovo G510 i5 U4200
Next 5035 VR+ 5.0'' Navigasyon Cihazı

34 Mesaj
10 Haziran 2011; 22:25:26 

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Araç haraket halindeyken de el freni çekilebiliyor ama nasıl bırakılıyor onu bende bilemiyorum, belki kendi gaza basınca otomatik bırakıyordur
Ben karda kullanmak zorunda kaldığım için biliyorum ancak klasik el freni gibi çekip çekip nasıl bırakılırı çözemedim. Zaten buna benzer bir bilgi kitapçıkta da bulunuyor diye hatırlıyorum.

kazasız günler dilerim

Araç hareket ederken el frenini çekemezsiniz. Araba hareket ettiği anda elektronik el frenini otomatik olarak bırakması şeklinde çalıştığı için hemen bırakıyor. Test sürüşü için çıktığımızda usta gösterdi. 120 ile giderken el frenini çektı ama araba hiç birşey olmamış gibi devam etti. El freni ışığı yanıp anında söndü
Fakat araba çalışır halde durduğunuzda el frenini çekebilirsiniz. Vitese takıp gaza bastığınızda el frenini otomatik olarak bırakacaktır.

5672 Mesaj
10 Haziran 2011; 22:46:10 

Herkese tesekkur ederim.anladigim kadari ile..yokus yukari araba dururken el freni cekiliyor..araba kaymiyor..hareket edincedearaba otomatik olarak el frenini birakiyor..

13 Mesaj
11 Haziran 2011; 8:05:28 

motor çalışırken frene basarak el frenini çekebilir ve aracı sabirlersiniz vits tede olur boştada, gaza bastığınızda yada yine frene basarak el frenini indirebilirsiniz,
bunun yanında araba hareket halinde iken freni sert bir hamle ile hızlı bir şekilde çekerseniz devreye girer ve kilitler,

selamlar

5672 Mesaj
11 Haziran 2011; 12:52:56 

arkadaşlar 2 günlük kullanım sonucu araba hanımdan sınıfı geçti...=))))
ben zaten daha kullanamadım
bir şey sormak istiyorum..sabah erkenden hanım arabayı almadan video sisteme bir bakayım dedim...fakat üstündeki on-off düğmesinden açamadım..acaba başka bir yerden mi açmak gerekiyor..uzun bastım..kısa bastım olmadı..(tabii bu işlemi kontak tek tık açıkken-enerji tasarruf modunda denedim...)onu unutmadım yani....=))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 11 Haziran 2011; 13:24:32 >

2703 Mesaj
11 Haziran 2011; 14:14:48 

quote:

arkadaşlar 2 günlük kullanım sonucu araba hanımdan sınıfı geçti...=))))
ben zaten daha kullanamadım
bir şey sormak istiyorum..sabah erkenden hanım arabayı almadan video sisteme bir bakayım dedim...fakat üstündeki on-off düğmesinden açamadım..acaba başka bir yerden mi açmak gerekiyor..uzun bastım..kısa bastım olmadı..(tabii bu işlemi kontak tek tık açıkken-enerji tasarruf modunda denedim...)onu unutmadım yani....=))))

video sistem sadece motor çalışıyorken açılabiliyor, kontak tek kademe açıkken malesef açılmıyor.

Honda Civic Executive Eco Auto 2014
Ford Fiesta Titanium-X Auto 2010

5672 Mesaj
11 Haziran 2011; 14:32:11 

quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

video sistem sadece motor çalışıyorken açılabiliyor, kontak tek kademe açıkken malesef açılmıyor.

dostum yıktın beni...şimdi uzun yol gerekli oldu...
ilgine teşekkür ederim

927 Mesaj
11 Haziran 2011; 22:51:58 

mrh arkadaşlar

flaş flaş flaş peugeot türkiyede fabrika açıyor

bugün hürriyette okudum peugeot fransadaki fabrikalarından birini türkiye veya fasa kaydırmayı planlıyormuş gelecek birkaç sene içinde fabrika yatırımı yapmayı planlıyormuş psa grubu

5008 le hayat çok rahat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerka48 -- 11 Haziran 2011; 22:53:04 >

5672 Mesaj
12 Haziran 2011; 7:57:40 

arkadaşlar 5008 in yol tutuşu bu boyutlarına göre çok iyi...daha önce ford c-max kullanıyordum..fordların zaten yol tutuşu iyidir...ama bu araç ondan büyük olmasına rağmen onun kadar iyi diyebilirim..birde kabın içi sessizlik beni şaşırttı....bundan sonra bir arkadaşın 308 ine bindim..çok farklı
video bağlantısını bende mevcut olan creative mp 3 player ile yaptım(avi divx de oynatıyor...mp4 yani...) sorunsuz oldu..hemde mp 3 playe r6-7 saat şarj ihtiyacı duymadığı için şu anda güç bağlantısına da fazla ihtiyaç duymuyor...fazlada yer kaplamıyor..arka koltuk cebinde duruyor...sadece ses için bt kulaklıkların şarjının dolmasını bekliyorum..ne dolmazmış yahu... tabii dolması için arabanın çalışıyor olması süreyi uzatıyor..
bu arada sayfanın en başındaki arkadaşımızın anlattığı gibi video sistemin sesini bluetooth ile arabanın hoplarına veren varmı...? böyle olunca acaba daha önceden eşleştirdiğimiz iphone sesinde problem oluyormu...? veya ıphone eşleşmesi bozuluyormu...? gerçi 4 cihazı eşleştirebiliyoruz ama...
herkese kazasız sürüşler

8 Mesaj
12 Haziran 2011; 17:00:04 

Herkese Selam 5008 severler

Onbeş gün önce Aracım 5008 Premium Pack AutoR6 sedefli beyaz arabamı alark aranıza katıldım. Ben, eşim ve oğlum (2 yaşında) araca aşık olduk desek yeridir. Oğlum tavan camına bakıp Vaaaavvv diyor :)))) Dikiz aynaların kendi kendine kapanıp açılmasını alkışlıyor :)))))

Herkese verdiği bilgiler için teşekkürler. Benim aracımda da sabah silkeleme problemleri oluyor, Osizlerden öğrenip Opetden aldığımız yakıtla alakalı olabilir diye bugün Shell GTL aldım 1 hafta izleyeceğim sounlar azalırsa sizlere haber vereceğim. Ayrıca, Opet den aldığımız mazotla km de ne kadar yaktığını hesapladığımda yaklaşık 28kuruş (karma şehiriçi/dışı) hesapladım. Anladığım kadarıyla diğer arkadaşlar da yaklaşık aynı rakamı bulmuşlar. Bu rakamlar normal mi? sizce. 3008 lerde okuduğum kadarıyla 20-23 kr. arası imiş

Ayrıca servis yazılım yüklemesi için çağırdı ama ilk önce Shell i denemek istiyorum sizler ne yapacaksınız? yada ne yaptınız yazılım yenilemesi yaptırdınız mı?

34 Mesaj
12 Haziran 2011; 23:08:38 

Selamlar,
4 seferdr depoyu Shell V- Power dizel ile doldurdum. Yakit tüketimi olarak birşey fark etmedim ama rolantide titreme kayboldu diyebilirim. Birde sanırım motor sesinde azalma oldu. Fakat Opet'in dizeline göre araçta ilk kalkiş esnasında biraz performans dususu hissettim. Opet'de ile daha atak gibiydi araç.
Bu hafta Total'in mazotunu aldim bakalım nasılmış. Tecrübelerimi paylaşırım.

136 Mesaj
12 Haziran 2011; 23:21:13 

arkadaşlar dün gece yolculuğu yaptım.çanakkaleye gidip geldim yaklaşık 850 km .çok rahat bir yolculuktu . 110 km sabit hıza ayarladım.150 lira yaktı toplamda.umduğumdan daha az.denemelerime göre en az yaktığı km 100 çkm de 4,5 litre gösterdi.

Peugeot 5008 1.6 Diesel

649 Mesaj
13 Haziran 2011; 9:42:42 

Çocuk arabada film seyretsin diye portable DVD player kullanıyorum, pili 6 ila 8 saat arası gittiği için çoğu zaman çakmak soketi boşta kalıyor; WD gibi medya player'lara göre benve en büyük avantajlarından birisi bu, tabii dergi/gazetelerin verdiği çizgi film VCD/DVD'lerini de doğrudan koyup seyretmek de başka bir avantaj :-)

iPod Classic 160GB'ı sdadece müzik için kullanıyordum, merak edip TV çıkışından araca bağladım ve fena da olmadı. iPod video için bir alternatig oldu ama sanırım DVD player'ı kullanmaya devam edeceğim. Merak edenler için ayarlar ekteki fotoğraftaki gibi. Kesinlikle "authentication chip" özellikli bir kablo kullanmanız gerekiyor.

0

0

0

Ekteki dosya (3)

649 Mesaj
13 Haziran 2011; 10:11:29 

.

0

Ekteki dosya (1)

94 Mesaj
13 Haziran 2011; 10:43:23 

Bu kablo acaba apple ın orjinal kompozit kablosu mudur?

649 Mesaj
13 Haziran 2011; 11:31:28 

quote:

Bu kablo acaba apple ın orjinal kompozit kablosu mudur?

Orijinal Apple kablosu değil, onun çok daha ucuzu
ebay'dan almıştım geçen sene, yanlış hatırlamıyorsam kargo dahil 20USD falan tutmuştu toplam maliyet

94 Mesaj