Şimdi Ara

Lenovo'dan ultra-taşınabilir dizüstü bilgisayar: ThinkPad X100e

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çin'in en büyük dünyanın ise en büyük dördüncü büyük bilgisayar üreticisi unvanına sahip olan Lenovo, ThinkPad X100e adını taşıyan ultra-taşınabilir formdaki yeni dizüstü bilgisayarını duyurdu. ThinkPad serisi için ilk defa AMD platformunu kullanan firma yeni modelinde 1.6GHz'de çalışan Athlon Neo MV-40 işlemcisini kullanırken, çift çekirdekli Athlon Neo X2 L335 ve Turion X2 L625 işlemci seçeneklerinin de ilk çeyrek itibariyle hazır olacağını açıkladı. 1366 x 768 piksel çözünürlüğünü destekleyen 11.6-inç ekranla gelen dizüstü bilgisayarda 4GB'a kadar bellek ve 320GB'a kadar sabit disk seçeneği sunuluyor.

Ekran kartı olarak AMD'nin DirectX 10.1 destekli entegre grafik çözümlerinden birisi olan Radeon HD 3200 IGP'sini kullanan sistem bu sayede yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma desteği de sunabiliyor. 3 hücreli pil ile yaklaşık iki saat, 6 hücreli pilleyse yaklaşık beş saat çalışma süresi sunan ultra-taşınabilir formdaki yeni dizüstü bilgisayarın 1.5 Kg ağırlığında olduğu belirtildi. Sistemin diğer özellikleri arasındaysa çoklu dokunmatik touchpad, Gigabit Ethernet, WiFi, opsiyonel olarak Bluetooth ve 3G ile entegre kamera, kart okuyucusu ve sıvı döökülmelerine dayanıklı klavye gibi detaylara yer veriliyor.

İşletim sistemi olarak Windows XP veya Windows 7 seçenekleriyle alınabilecek Lenovo ThinkPad X100e, yurt dışında 449$'dan başlayan fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulacak.

• güzelmiş, umarım fiyatı da biraz ucuzlar...
  • sabit disk + ram düşürülüp daha uygun fiyata satılabilir , ayrıca lisanslı prg. masrafıda var. ancak dx10,1 - 3200vga sı ileriye dönük süper olmuş.
  • intel su9400 ile 10tdp watt harcıyor. amd L335 yapmış hemen hemen aynı diyelim iş gücü olarak ama 18 watt :( sebep 65 nm ye 45 nm olmasıdır ama hep 1-2 generasyon geç takip ediyor amd :(
  • klavyenin tam ortasındaki turuncu tuşta ne işe yarıyor?? kaycak başka yer bulamamışlar mı onu??
  • Trackpoint. Fare imlecini hareket ettirmeye yarıyor.
  • zaten touchpad var.. hadi diyelim onuda koyacaksın bari touchpadin yanına filan koy.. yazı yazarken insanın eline takılır o...
  • takılmaz merak etme...
  • süper bir ürün, herşeyiyle tam bir ThinkPad.
    bu arada Çın i sadece çop üreten bir ülke olduğunu savunanlar böyle haberleri kaçırmasın derim.
  • @Batuist

Trackpoint IBM'in bilgisayar dünyasına notebookla beraber getirdigi bir yeniliktir. Bir çok kişi kırmızı noktalı bilgisayar diye geyik yapmıştır. hassas işlerde genellikle çizim programlarında touchpad'den çok daha hassas ve kolay kullanılır.

lenovonun X seri makinalrı çok iyi 200 özelliklede 300 serilerinin platonik aşığıyım
  • O kırmızı noktadan (trackpoint) olmayan bir notebook almadım, almam...
  • ben kırmızı noktalı bilgisayarı seviyorum ama kırmızı noktayı sevmiyorum. Şimdi bu ne yaman çelişki demeyin trackpointle çalışmayı sevmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

klavyenin tam ortasındaki turuncu tuşta ne işe yarıyor?? kaycak başka yer bulamamışlar mı onu??

Thinkpad serilerinde var o trackpoint.Kullanımı rahat.Benim bilgisayarda touchpad yok.ortada bu tuş var alttada sağ ve sol klik
  • Lenovo, ThinkPad X100e bu model türkiyede satışa başlamadı sanırım.Acaba yurtdışında fiyatı nedir.
  • IBM in yıllardır kullandığı , bir klasik haline almış donanımdır trackpoint. Lenovo da notebook üretiminde 2. yada 3. sırada yer alıyor diye hatırlıyorum dünyada.
  • o kırmızı tuşa kurban olsun çamur atanlar

kırmızı tuşu olmayan laptop benden uzak olsun
  • Kırmızı tuşu sevmesende thinkpad'leri seviyorum. Lenovo kullanıcısı olmama rağmen thinkpad'leri lenovo üretmeye başladıktan sonra eski kalite kalmadı, kırmızı noktaları düşen bir çok makina gördüm.
  • kırmızı tuşlu bende 98 üretimi ibm thinkpad a20m modeli var.. ilk dvd player lı modellerden :) saklıyorum bi sure sonra lenovo ya iade edicem örnek bilgisayar diye
  • Benim de hala A31 duruyor. 1400*1050 ekranlı...
    Thinkpad'leri zaten bildiğim kadarı ile hep Lenovo üretti, bu yüzden Lenovo yapmaya başladıktan sonra kalitesi bozuldu demek ne kadar mantıklı, belki IBM firma kontrolü bittikten sonra demek mi lazım???
    Kırmızı nokta da bence de touchpoint ile mukayese dahi edilemez, çok pratik...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.