Şimdi Ara

AMD işlemciler için SuperPi 1M'de yeni dünya rekoru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Japon hız aşırtmacılar AMD işlemcilerle şu ana kadar alınmış en yüksek SuperPi 1M skorunu elde ederek kendi alanlarında yeni bir dünya rekoruna imza atmış oldular. AMD'nin C3 revizyonlu Phenom II X4 955 Black Edition işlemcisiyle Sıvı Azot altında gerçekleştirilen testte 10.093 saniyelik skor elde edilerek yukarıda da belirttiğimzi gibi AMD işlemcilerle şimdiye kadar alınan en yüksek 1M skoruna ulaşıldı.

Yapılan çalışma kapsamında anakart olarak Asus'un R.O.G serisi altında oyuncu ve hız aşırtmacılar için hazırladığı Crosshair III Formula modeli kullanıldı. Bellek olarak Kingston'un KHX2133C8 koduna sahip 2GB kapasiteli DDR3 kitine yer verilirken, işletim sistemi olaraksa Windows XP Pro SP3 tercih edilmiş. AMD işlemciler için yeni dünya rekorunun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

• Win2k3 de daha iyi sonuçlar alınmıyor muydu?
  • intelin rekoru kaç onuda yazsaydınız?
  • @sadtneverdie, arama yaparak Intel rekoruyla ilgili haberimize de ulaşabilirsiniz.
  • Süper Pi dünya rekoru inteldeydi enson bu AMD'nin kendi işlemcileri arasında yapılmış benim için pekte bir anlam ifade etmiyor.

Nezaman inteli geçip dünya rekorunu kırarsa işte haber bu derim...
  • hayırlı olsun, ellerine sağlık.
  • Benim sistemde 39sn sürüyor super pi 1m testi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

intelin rekoru kaç onuda yazsaydınız?

Intel ile AMD arasinda boyle bir cekisme yok ki... ilgili durum AMD islemciler icin... hayir yani, Intel 1saniyede bitirse ne farkedecek ki,?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 4 Ocak 2010; 11:19:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N-0NE

Benim sistemde 39sn sürüyor super pi 1m testi...

Gayet normal dostum Benimki de biraz daha az sürüyor işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke
    Intel ile AMD arasinda boyle bir cekisme yok ki... ilgili durum AMD islemciler icin... hayir yani, Intel 1saniyede bitirse ne farkedecek ki,?

Tabiki böyle bir çekişme var. En azından son kullanıcılar bazında. En güncel haber geçenlerde yayınlandı..
    http://www.donanimhaber.com/ntelin_32nm_islemcileri_rekorla_geliyor_Core_i5_670_SuperPi_1M_dunya_rekorunu_kirdi-17273.htm

Bu arada örnek olması açısından benim E6600 2.4 Defaulta(O.C.siz)
    Süper pi. 1M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 4 Ocak 2010; 11:30:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

@sadtneverdie, arama yaparak Intel rekoruyla ilgili haberimize de ulaşabilirsiniz.

Kolaylık olması için söylemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

quote:

Tabiki böyle bir çekişme var. En azından son kullanıcılar bazında. En güncel haber geçenlerde yayınlandı..
    http://www.donanimhaber.com/ntelin_32nm_islemcileri_rekorla_geliyor_Core_i5_670_SuperPi_1M_dunya_rekorunu_kirdi-17273.htm

Bu arada örnek olması açısından benim E6600 2.4 Defaulta(O.C.siz)
    Süper pi. 1M
    22sn

icinde "Integer" yani kodlamada "int" kodu gecen bir cok uygulama ve benchmarkta AMD daha yavastir. AMD, Integer (ALU unitesinin kullanildigi kodlar)disindaki kayar nokta hesaplarinda(FPU unitesinin kullanildigi kodlarda) daha gelismis islemciler sunar.. Kismi yapi ve mimari farklari, genelleyip "islemci" diyerek butun islemcilerin ayni kefeye konulmamasi gerekir.. hele ki Core2 ile karsilastirmak cok daha yanlis olur... her ne islemci olursa olsun, pi testine bakarak islemcileri, sadece uyesi oldugu aileden baska bir islemci ile karsilastirip tahminin performans bilgisi alabilirsiniz... aksi taktirde pi testi, AMD ile Intel'in karsilastirilmasi sonucunda performans bazinda biraz yaniltici olacaktir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 4 Ocak 2010; 11:42:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: N-0NE

Benim sistemde 39sn sürüyor super pi 1m testi...

27.745sn'de bitirdi.Norton 360v1 kullanıyorum sanırım norton işlemciyi kullanıyor...

13.5x237=3200mhz +0.050v def. soğutucu
    Ramler:950 mhz 6-6-6-18 +0.1v
    Ht ve nb frekansları cpu-z'de çıkıyor zaten...
  • @Towarscke
  • quote:

icinde "Integer" yani kodlamada "int" kodu gecen bir cok uygulama ve benchmarkta AMD daha yavastir. AMD, Integer (ALU unitesinin kullanildigi kodlar)disindaki kayar nokta hesaplarinda(FPU unitesinin kullanildigi kodlarda) daha gelismis islemciler sunar.. Kismi yapi ve mimari farklari, genelleyip "islemci" diyerek butun islemcilerin ayni kefeye konulmamasi gerekir.. hele ki Core2 ile karsilastirmak cok daha yanlis olur... her ne islemci olursa olsun, pi testine bakarak islemcileri, sadece uyesi oldugu aileden baska bir islemci ile karsilastirip tahminin performans bilgisi alabilirsiniz... aksi taktirde pi testi, AMD ile Intel'in karsilastirilmasi sonucunda performans bazinda biraz yaniltici olacaktir..

Aslında sonuna kadar haklısın işlemcide tek bir teste göre bakmak kesinlikle yanıltıcı olur hele konu süper pi testiyse.
    İşlemcide öncelik her zaman mimaridedir; fakat tüketiciler açısından düşündüğümüzde süper pi testi çoğu kez AMD veya intel ya da mimarisine
    göre ayırt edilmeden süper pi testine tutuluyor bu anlamda malesef işlemci ayrımı yapılmıyor.

• @Towarscke peki her testte mi geçilir bu amd? hangi testte üstündür söyle bilelim. o test uygun değil bu test taraflı...
  • Bende ornek te$kil etmesi icin gondereyim,

• quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

quote:

Aslında sonuna kadar haklısın işlemcide tek bir teste göre bakmak kesinlikle yanıltıcı olur hele konu süper pi testiyse.
    İşlemcide öncelik her zaman mimaridedir; fakat tüketiciler açısından düşündüğümüzde süper pi testi çoğu kez AMD veya intel ya da mimarisine
    göre ayırt edilmeden süper pi testine tutuluyor bu anlamda malesef işlemci ayrımı yapılmıyor.

sonucen bu birinin digerine olan ustunlugunu gostermez.. Sadece Pi testi icin performansi gosterir.. ama pi testi ile islemci alinmaz.. daha once bu tip islemci saticilari vardi... Pi testi daha iyi sonuc veriyor diye bir suru Intel islemci satildi..

• işte bir test bir testtir ve sadece onda üstünlük olup olmadığı gösterir.
    millet neden bukadar meraklı genelleştirmeye anlamıyorum.
  • İntel'in hile kodları dünyayı kasıp kavururken yemişim Pi testini.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.