Şimdi Ara

... D A C I A L O G A N Kulübü .... (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.944
Cevap
35
Favori
1.710.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar loganı alalı 2,5ay oldu 2,5 ay önce benzin 2,63ytl idi şimdi 2,99ytl
    önceki rabam eski kasa şahindi lpgli şehir içinde 0,20 krş yakıyodu loganda fabrika verilerine göre 0,200 civarıydı hiç düşünmeden benzinliyi aldım ama şimdi biraz dizel almadım diye pişmanlık duyuyorum,neyse size şunu sorucam lpg taktırsak garanti bitiyormu ?2,lpg kaç liraya takılıyor hepinize saygılar logancılar.
  • ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ONNO USTAYA SORSAYDIM BUNDAN DAHA İYİ
    CEVAP VEREMEZDİ SANIRIM.BENİMDE PEK SPOR KULLANDIĞIM SÖYLENEMEZ AMA YİNEDE DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM LASTİKLERİ.
    AMA KAFAMA BİŞEY TAKILDI JANTLARI DEĞİŞTİRMEMİZ ŞART MI MALUM
    BİRAZ KÜLFETLİ OLUR BİZE.
    BEN BURSADA OTURUYORUM YOLLARIMIZ BİRAZ BAYIR(ULUDAĞDAN DOLAYI)YAĞMURDA SERT BİR LASTİK KAYAR GİBİ GELİYOR BANA O YÜZDEN MİCHELİN EN MANTIKLISI GİBİ DURUYOR......
  • quote:

Orjinalden alıntı: yalcin07

arkadaşlar genelde lastiklerden rahatsızlık duymayan yok,benim ricam negibi rahatsızlıklar var yazarsanız sayenizde bende öğrenirim.

Teşekküre gerek yok arkadaşlar ne yaptık ki, bildiklerimiz paylaşıyoruz.

Yol tutuşu pek iyi değil orjinallerin. Biraz da sesli. Ama normal kullanımda sorunsuz. Öyle illa değiştirilmesi gerek diyemeyiz. Arabanın limitlerine bence az geliyor o kadar. Limitlere yaklaşmazsanız sorun yok. Fren mesafesinin testlerde biraz uzun çıkmasının sebebi de üzerindeki orjinal lastikler.

Jant değiştirme de gerekli değil. Ben sadece estetik olarak değiştirilebilir dedim. Geniş ve büyük cant çok yakışıyor bu arabaya ve araba bunu rahat kaldırıyor. Öyle abartılı bir görünüm ortaya çıkmıyor. Yoksa orjinal Jantları sorunsuz ve oldukça iyi-kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsd -- 7 Haziran 2006; 16:52:25 >

• ben artık sert fren yapmaktna korkar oldum bir defasında yağmurlu havada epey bir kaydı zor zaptettim bilmem lastiklerdenmidir ama yinede pek güvenmiyorrum artık lastiklere ve frene işin ilginci süretimde pek yoktu ama zeminin de azizliği vardı bir de iki defa virajlarda savruldum gibi oldu ama arabayı ilk aldığım zamanlardı ben de de hata var dı yani
  • RKADASLAR BENİM ARACIN LEVYENIN OLDUĞU TARAFTAN TIKIRTI GELIYOR VE DE ON SOL SAMDASN TIKITRIT GELİYOR ACIP KAPARKEN BU TİP SORUNLAR YAŞAYA VAR MI ACABA
  • quote:

Orjinalden alıntı: nebituran

ben artık sert fren yapmaktna korkar oldum bir defasında yağmurlu havada epey bir kaydı zor zaptettim bilmem lastiklerdenmidir ama yinede pek güvenmiyorrum artık lastiklere ve frene işin ilginci süretimde pek yoktu ama zeminin de azizliği vardı bir de iki defa virajlarda savruldum gibi oldu ama arabayı ilk aldığım zamanlardı ben de de hata var dı yani

sert frenlerde lastiklere hiç güvenilmiyor.
    sıcak bi havada bile kırmızı ışıkta 40la bile durmakta güçlük yaşadım az daha öndeki araca vuracaktım.
    birde çok çabuk savuruyor.
    ford araba kullanıyorum aynı zamanda. o arabayla girdiğim gibi viraja girdim bi sefer elmadağda yoldan çıkıyordum.
    yuksek araç oldugundan dolayı virajlarda bayağı bi savuruyor.
    yavaş girmek lazım...
    ilk aldığımız zaman yaşadım tabi aracın acemisiydik belli...
    ama genede güzel araç..
    ilk görünce millet yahu bora almışsın hayırlı olsun diyorlardı...

• quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

quote:

ben artık sert fren yapmaktna korkar oldum bir defasında yağmurlu havada epey bir kaydı zor zaptettim bilmem lastiklerdenmidir ama yinede pek güvenmiyorrum artık lastiklere ve frene işin ilginci süretimde pek yoktu ama zeminin de azizliği vardı bir de iki defa virajlarda savruldum gibi oldu ama arabayı ilk aldığım zamanlardı ben de de hata var dı yani

sert frenlerde lastiklere hiç güvenilmiyor.
    sıcak bi havada bile kırmızı ışıkta 40la bile durmakta güçlük yaşadım az daha öndeki araca vuracaktım.
    birde çok çabuk savuruyor.
    ford araba kullanıyorum aynı zamanda. o arabayla girdiğim gibi viraja girdim bi sefer elmadağda yoldan çıkıyordum.
    yuksek araç oldugundan dolayı virajlarda bayağı bi savuruyor.
    yavaş girmek lazım...
    ilk aldığımız zaman yaşadım tabi aracın acemisiydik belli...
    ama genede güzel araç..
    ilk görünce millet yahu bora almışsın hayırlı olsun diyorlardı...

Arkadaşlar işte bu gibi pekde sakin olmayan kullanımlar için lastiklerin değişmesi gerekiyor. Yok benim peder gibi kullanıyorsanız gereği yok .
    Orjinal lastikler arabaya gerçekten az geliyor. Kaliteli bişi ile değiştirdiğinizde, araba dinamiğinde ciddi iyileşme oluyor.
    Logan yüksek olmasına rağmen sert ve moder süspansiyonları ile sanıldığından çok daha iyi virajlarda yol tutuyor (iyi lastik ile tabiki). Hatta çoğu alçak arabadan bile iyi bence viraj kabiliyeti.
    Aman ha lastikçi falan değilim alakam yok

• quote:

Dostlar loganı alalı 2,5ay oldu 2,5 ay önce benzin 2,63ytl idi şimdi 2,99ytl
    önceki rabam eski kasa şahindi lpgli şehir içinde 0,20 krş yakıyodu loganda fabrika verilerine göre 0,200 civarıydı hiç düşünmeden benzinliyi aldım ama şimdi biraz dizel almadım diye pişmanlık duyuyorum,neyse size şunu sorucam lpg taktırsak garanti bitiyormu ?2,lpg kaç liraya takılıyor hepinize saygılar logancılar.

Benzinli loganın motorları bence piyasadaki en ekonomik motorlardan. Buna arağmen Benzin fiyatları abarmış durumda.
    Ama yine de bence senede 20 bin km den sonra dizel düşünülebilir kanaatimdeyim.
    Lpg olayına gelince, garanti dışı kaldığı doğru. Bence hemen lpg ye geçiş yapmayın. Sıfır almışsanız en az bir yıl (15000km)benzinli kullanın. İlk bakımını servisine yaptırın. Araba hem rodajı benzinli geçsin. HEm de çıkabilecek ufak tefek arızalar hatalı parçalar falan orttaya çıksın garantiden değiştirin. Sonrasında arabanın oturduğuna inanıyorsanız ( bu terimi ben buldum) lpg yi düşünün.
    Bu arada sıralı tip lpg sistemi takılmalı ve en uyumlu sistem su an piyasadaki (araştırdığım kadarı ile) lavato nun fast modeli imiş. Takımı 1700 YTL civarına geliyor.

• ben kullandığım ford marka araba ile kıyasladım tabi
    diğer çoğu arabadan yol tutuşu ve savrulmaması iyi olabilir.
    fordla 90 la girdiğim virajlara o süratla giremiyorum doğal olarak.

araçta bazı tıkırtılar beni bayağı bi rahatsız etti
    sağ ön kapı mesela devamlı bi tıkırtı
    servise götürdüm.
    sebebinin ise kapılardaki plastik malzemeden kaynaklandığını söylüyorlar malum havalar sıcak. plastik aksamlar gevşeme yapıyormuş sıcaktan.
    ama sadece sağ ön kapıdan geliyor herhalde plastik malzeme kapıdan kapıya farklılık gösteriyor...
  • sol ön camı açarken tıkırtı geliyor üstünden hafice baştırdığımda ses gidiyor ve de arka sağdan levyenin oradan eglen ses sanırım levyenin tutacağı yapıyor bunlar beni sinir ediyor yoksa genel olarak bence aracımdan memnunum birde benim arbada yakıt tüketimi burada bahseden arkadaslardan çok düşün örneğim ben adana saimbeylide otoroyorum adana 156 km gidiş geliş km de 125 ila 170 arası yakıyor 170 değerinde ise klima tamamen açık oldukça memnunum bu konuda ama dediğim gibi tıkırtı sesi beni çileden çıkıyor ha bu arada bir de arkadaşlar araba 10 binden sonramıdır nedir çok serileşti bu neden olsa gerek bunu çözemedim
  • Teşekürler BSD kardeş :Birde son günlerde televizyonlardada izliyoruz Eko66 diye bir cihaz %25 tasaruf sahlıyormuş siz inanıyormusunuz böyle şeylere

quote:

Orjinalden alıntı: bsd

quote:

Dostlar loganı alalı 2,5ay oldu 2,5 ay önce benzin 2,63ytl idi şimdi 2,99ytl

Benzinli loganın motorları bence piyasadaki en ekonomik motorlardan. Buna arağmen Benzin fiyatları abarmış durumda.
    Ama yine de bence senede 20 bin km den sonra dizel düşünülebilir kanaatimdeyim.
    Lpg olayına gelince, garanti dışı kaldığı doğru. Bence hemen lpg ye geçiş yapmayın. Sıfır almışsanız en az bir yıl (15000km)benzinli kullanın. İlk bakımını servisine yaptırın. Araba hem rodajı benzinli geçsin. HEm de çıkabilecek ufak tefek arızalar hatalı parçalar falan orttaya çıksın garantiden değiştirin. Sonrasında arabanın oturduğuna inanıyorsanız ( bu terimi ben buldum) lpg yi düşünün.
    Bu arada sıralı tip lpg sistemi takılmalı ve en uyumlu sistem su an piyasadaki (araştırdığım kadarı ile) lavato nun fast modeli imiş. Takımı 1700 YTL civarına geliyor.

• Nebi kardeş senin logan 1,4 mü yoksa 1,6mı senin logan çok ekonomik maşallah hiç bakıma gittimi
    quote:

sol ön camı açarken tıkırtı geliyor üstünden hafice baştırdığımda ses gidiyor ve de arka sağdan levyenin oradan eglen ses sanırım levyenin tutacağı yapıyor bunlar beni sinir ediyor yoksa genel olarak bence aracımdan memnunum birde benim arbada yakıt tüketimi burada bahseden arkadaslardan çok düşün örneğim ben adana saimbeylide otoroyorum adana 156 km gidiş geliş km de 125 ila 170 arası yakıyor 170 değerinde ise klima tamamen açık oldukça memnunum bu konuda ama dediğim gibi tıkırtı sesi beni çileden çıkıyor ha bu arada bir de arkadaşlar araba 10 binden sonramıdır nedir çok serileşti bu neden olsa gerek bunu çözemedim
  • quote:

sol ön camı açarken tıkırtı geliyor üstünden hafice baştırdığımda ses gidiyor ve de arka sağdan levyenin oradan eglen ses sanırım levyenin tutacağı yapıyor bunlar beni sinir ediyor yoksa genel olarak bence aracımdan memnunum birde benim arbada yakıt tüketimi burada bahseden arkadaslardan çok düşün örneğim ben adana saimbeylide otoroyorum adana 156 km gidiş geliş km de 125 ila 170 arası yakıyor 170 değerinde ise klima tamamen açık oldukça memnunum bu konuda ama dediğim gibi tıkırtı sesi beni çileden çıkıyor ha bu arada bir de arkadaşlar araba 10 binden sonramıdır nedir çok serileşti bu neden olsa gerek bunu çözemedim

ben son zamlardan sonra 17 kuruşun altına hiç düşemedim.
    araç boş ve uzun yol klima kapalı 5.vites 90 km sabit hız
    12.5 yakabilmesi için 100km de 4.18 lt benzin yakıyor olması lazım
    (benzin 2.99)
    bu bir dünya rekoru...

bir yanlışlık olmasın ve ya senin araba dizel...

• KAÇ KM.DESİN
  • Valla utanıyorum ama bir zamanlar bende deneyeyim diye takmıştım (mıknatıs olanlardan). Bir işe yaramıyor. Değil %25, %5 bile faydalı olmadığı kanaatindeyim. Çok çok az çekiş farkettirebileceğini Onno Usta da bir ara söylemişti yanılmıyorsam. Ama genel olarak bir işe yaramıyor. Bence boşa para vermeyin çünkü az para değil 100 YTL ye yakın fiyatı galiba.

Teşekürler BSD kardeş :Birde son günlerde televizyonlardada izliyoruz Eko66 diye bir cihaz %25 tasaruf sahlıyormuş siz inanıyormusunuz böyle şeylere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsd -- 8 Haziran 2006; 13:33:10 >
  • AYNI SORUNLARI BENDE YAŞADIM HESAP-KİTAP YAPTIM LPG DEN VAZ GEÇTİM.DOLAR FIRLAMADAN ÖNCE.LOGANLAR İÇİN TAVSİYE EDİLEN VE TUTULAN BRC LPG SİSTEMİ PAKET FİYATI 1500YTL YDİ PROJE DAHİL .İSTAMBUL PİYASASI İÇİN .AMA BEN HAFTADAN HAFTAYA ARABAYA BİNDİĞİM İÇİN ZARARLI ÇIKARDIM NEDEN DİYECEKSİN 2 DEFA UZUN YOL YAPARAK 1 SENE İÇİNDE 9000KM YAPTIM.LPG TAKTIRSAYDIM 1 SENEDE KER ELDE EDMEYİP ARABAM LPG DİYE ÇOK KM. YAPACAK TIM SEN ANLAYACAĞIN HEM BEN ZİNLİ HEMDE LPG AYNI KABIYA.ÇIKARDI.BU KONULARDAKİ YORUMLARA OLUMLU YDA OLUMSUZ ELEŞTİRİLERİ BEKLİYORUM.YETERKİ BİL LOGAN AİLESİ OLALIM.

• HADİ HESAP YAPALIM:

Benzin litresi 2.96 YTL, euro dizel: 2.46 , lpg:1.47
    Yılda 12000 km yani ayda 1000 km yapan normal bir kullanıcının loganı;
    Şehir içinde 8lt/100km benzin, 6 lt/100km dizel, 9lt/100km lpg yakar.
    Aylık benzine 237 YTL, Dizele 148YTL, LPG ye 133 YTL verir.

Aylık karı:
    Benzin-Dizel=89 YTL/ay
    Benzin-LPG=104 YTL/ay

Dizel-benzinli: Dizel fiyat farkı 2500 YTL. Senelik bakım farkını da göz önüne olacak olursak (100m milyon pahalı olsun dizelin bakımı) 2.5-3 sene sonunda başabaş geliyor.

Benzinli-LPG: Takım masrafı ruhsat işi dahil 1800YTL dersek. 18 ayda (1.5 sene sonunda) başabaş geliyor.

LPG ve Dizelin daha sonraki bakım giderleri benzinliden daha fazla olması. Sorun çıkartma olasılıkları ve peşin verilen paranın aylık getirisi falan da dikkate alındığında bence bu senelere 1 sene de kafadan koymak lazım.

Sonuç: Dizel 3,5-4 sene , LPG 2.5 sene sonra bütcenize etkili olmaya başlar.

quote:

Orjinalden alıntı: DERLİ60

AYNI SORUNLARI BENDE YAŞADIM HESAP-KİTAP YAPTIM LPG DEN VAZ GEÇTİM.DOLAR FIRLAMADAN ÖNCE.LOGANLAR İÇİN TAVSİYE EDİLEN VE TUTULAN BRC LPG SİSTEMİ PAKET FİYATI 1500YTL YDİ PROJE DAHİL .İSTAMBUL PİYASASI İÇİN .AMA BEN HAFTADAN HAFTAYA ARABAYA BİNDİĞİM İÇİN ZARARLI ÇIKARDIM NEDEN DİYECEKSİN 2 DEFA UZUN YOL YAPARAK 1 SENE İÇİNDE 9000KM YAPTIIM.LPG TAKTIRSAYDIM 1 SENEDE KER ELDE EDMEYİP ARABAM LPG DİYE ÇOK KM. YAPACAK TIM SEN ANLAYACAĞIN HEM BEN ZİNLİ HEMDE LPG AYNI KABIYA.ÇIKARDI.BU KONULARDAKİ YORUMLARA OLUMLU YDA OLUMSUZ ELEŞTİRİLERİ BEKLİYORUM.YETERKİ BİL LOGAN AİLESİ OLALIM.

• quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

ben kullandığım ford marka araba ile kıyasladım tabi
    diğer çoğu arabadan yol tutuşu ve savrulmaması iyi olabilir.
    fordla 90 la girdiğim virajlara o süratla giremiyorum doğal olarak.

araçta bazı tıkırtılar beni bayağı bi rahatsız etti
    sağ ön kapı mesela devamlı bi tıkırtı
    servise götürdüm.
    sebebinin ise kapılardaki plastik malzemeden kaynaklandığını söylüyorlar malum havalar sıcak. plastik aksamlar gevşeme yapıyormuş sıcaktan.
    ama sadece sağ ön kapıdan geliyor herhalde plastik malzeme kapıdan kapıya farklılık gösteriyor...

bendede 5.aydan sonra sag on kapıdan tıkırtı gelmeye basladi,servise goturdum izmir maise,10-15dakikalık bir işlemden sonra butun ses kesildi.servisten bir cıktım araba ilk aldıgım gunku gibi ses filan yok.cok memnun kaldim.bu arada bende LPG ciler kervanına katılmak uzereyim.malum yaz geldi deniz mevsimi basladi.yaz mevsiminde cok km yapacagim icin lpg taktiracagım 7 ay olmus sakat bi parca olsa simdiye coktan ortaya cıkardı zaten.yakıt ekonomisi cok fazla.araba lpg ile sehirler arası 0,08ytl yakmaya baslayacak.benzinede sureklı zam geliyor.ben daha oncede 6 yıl boyunca lpgli arac kullandım cok memnundum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi se@ -- 8 Haziran 2006; 14:18:01 >

• Orjinalden alıntı: hasok

Kulübünüz hayırlı olsun ilk mesajı ben atayım bari.

• quote:

Nebi kardeş senin logan 1,4 mü yoksa 1,6mı senin logan çok ekonomik maşallah hiç bakıma gittimi
    quote:

kardeş 1,6

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.