- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Uzayın Sonu Var Mı ?
73 Cevap6288 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1274 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:26:05 

Bilmiyorum uzay sınırsız mıdır ? Bir köşesi filan var mıdır ? o.O

222 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:28:38 

bir sonu varsa o sonundan sonra ne var

3081 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:28:40 

Varsa da insan gözü göremez.

Neden banlandım gibi soruları bana sormayın, biz sadece teknik işlere bakabiliyoruz :)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Ocak 2010; 2:29:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

uydu diyor zaten

2833 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Just a Random Guy
3 Ocak 2010; 2:30:07 

quote:

sen yapma bari

MyAnimeList - GwynBlade

862 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:31:10 

var diye biliyorum ben gitgide genişliyo falan diyolardı ama en son ne oldu ne bitti bilmiyorum

Uludağ Üniversitesi
Elektronik Mühendisliği

129 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:31:11 

onu bunu boşver bunu okuyunuz!

Evrenin sırlarını ne sen bilirsin, ne ben,
Bu muamma harfini ne sen
okuyabilirsin ne ben,
Perdenin bu yüzünde senin benim
dedikodularımız var,
Perde kalkarsa ne sen kalırsın ne ben.

Asaletin yeter GS 1905 RUHU

5727 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:42:00 

quote:

Orijinalden alıntı: colddplay

Ak sakallı dede olsa gerek

Uzaklaştırılmış
3 Ocak 2010; 2:45:43 

Ne yapcan uzayın köşesine mi taşıncan?

2010 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:46:02 

baslangıcı olan herseyin birde sonu vardır

414 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:49:04 

quote:

Yedek klubesınden gören varmış

:)

1731 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:50:08 

bu kadar yormayın beyninizi kamerayla görünüyor

692 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:50:59 

quote:

Orijinalden alıntı: DH Ready

onu bunu boşver bunu okuyunuz!

Evrenin sırlarını ne sen bilirsin, ne ben,
Bu muamma harfini ne sen
okuyabilirsin ne ben,
Perdenin bu yüzünde senin benim
dedikodularımız var,
Perde kalkarsa ne sen kalırsın ne ben.

bu perde muhabbeti hacivat karagöz neden öldürüldü filminde vardı.

Kendimi biraz öldürüyorum
Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil
Sadece başka bir cenaze töreni..

4110 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:55:22 

quote:

Orijinalden alıntı: j4kkas

Yedek klubesınden gören varmış

ama gözünü ters çevirip bakman gerekiyo çünkü ...

1274 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:56:18 

'evrenin ucuna yolculuk' belgeselini izliyorumda çok garip ya

414 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:56:58 

quote:

Orijinalden alıntı: alpello

ama gözünü ters çevirip bakman gerekiyo çünkü ...

Yedek klübesinde 2 tane ters gozlu warmıs..

:)

5976 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:59:42 

of citizen uzaklaştır kendini

Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser.
Tek rakibim kangal.

31 Mesaj
3 Ocak 2010; 3:00:08 

quote:

Orijinalden alıntı: colddplay

işte asıl sorulması gereken soru

1532 Mesaj
3 Ocak 2010; 3:20:33 

quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

of citizen uzaklaştır kendini

Citizen'de iyice bizden biri oldu ha

Yakında tüm Admin'leri kafalayıp , foruma sokarız sonra bi buluşmada dayarız bunlara rakıyı - birayı Alllaahh

496 Mesaj
3 Ocak 2010; 3:24:08 

Belki var, belki yok. Sınırsız olsa beynin almayacağına göre istesen de istemesen de sınırlı olarak algılayacaksın. İnsan beyni her ne kadar sınırsızın tanımını bildiğini sansa da asla bunu anlayamaz.

Take a look to the sky just before you die, it's the last time you will!

1274 Mesaj
3 Ocak 2010; 3:39:38 

Evden 130 milyar trilyon km uzaklıkta
13.5 Milyon yıl önce ... İşte evrenin sonu burası işte büyük patlamanın olduğu yer dünyadan uzaklaştıkça zaman da geriye gidiyor aslında , biz andromeda galaksisinde iken dünya da insan evladı maymuna benzeyen atalarıyla ilk çağlarını yaşıyorlardı.

Aslında büyük patlama hâlâ devam ediyor. Bir radyo paraziti gibi ve televizyon antenimiz bunu yakalıyor onları kanalları ayarlanmamış bir televizyon kanalındaki parazitler olarak görebilirsiniz.

Aslında geleceğimizi geçmişize giderek öğreniyoruz
Bundan 3 milyar yıl sonra andromeda ile samanyolu çarpışacak. Bundan yeni bir galaksi ortaya çıkacak, güneş daha büyük kızıl bir yıldıza dönüşecek ve merkür ile venüsü içine alacak ve dünyayı yakacak.O da beyaz cüce olacak ve yok olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tylér Durden -- 3 Ocak 2010; 3:41:56 >

2713 Mesaj
3 Ocak 2010; 4:32:32 

Bir huni gibi büyüyor uzay ve büyüme gittikçe yavaşlıyor. Einstein da uzayın bir sonu olduğunu ya da daha doğru bir deyişle olacağını söylemiştir.

1445 Mesaj
3 Ocak 2010; 4:33:29 

dünyada alttan odunlarla destekli duruo zaten

85 Mesaj
3 Ocak 2010; 4:48:22 

Evrenin sonu yoktur arkadaşlar ister inanın ister inanmayın.

Evrenin sonu adlı filmi izledim. Güneş sisteminden daha uzağa doğru gittikçe ne kadar uydurma bir şey olduğunu anlarsınız zaten.

''Dikkatli yaşayacaksın bu hayatı. Çünkü insandan çok şeytan var ...''

11073 Mesaj
3 Ocak 2010; 6:29:30 

takma kafana bunları..biz düşündükte ne oldu..
sen öldükten sonra ne uzay kalır ne dünya..

3384 Mesaj
3 Ocak 2010; 6:57:05 

quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

bu perde muhabbeti hacivat karagöz neden öldürüldü filminde vardı.

Perde kalkınca herşeyi görücez merak etmeyin :)

Logitech Z506 // Logitech G510 Keyboard // Logitech G930 Headset // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C310 Webcam // Galiathus Speed Alpha Mouse Pad //Intel i5 2500K 3.3GHz // Asus Maksimum IV Gene-Z // Gskill DDR3 2x2 F3 // Sandisk 120GB SSD Extreme // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // AMD HD6870 // XigmaTek Tauro 600W // Windows 7 Ultimate // Samsung SA7003D 24'' Monitör // Note 3 White/Gold

Uzaklaştırılmış
3 Ocak 2010; 7:03:07 

quote:

bu adam bile yapıyorsa bizim suçumuz ne sayın adminler hadi verin cezayı citizenede

2389 Mesaj
3 Ocak 2010; 8:05:10 

Olmak yada olmamak işte bütün mesele bu

Iron Maiden , Testament , Death , Insomnium , Eluveitie , Ensiferum , Mötley Crüe , KISS , GnR , Led Zeppelin , Deep Purple Exodus , Anoreksi , Arch Enemy , Buckethead , Judas Priest , Quiet Riot , Rainbow , VanHalen , Disturbed , Draconian , Katatonia AudioSlave , Anathema , Trivium , HIM , Cradle Of Filth , Children of Bodom , Marilyn Manson , Immortal , Slayer ,
Black Label Society , Ozzy Osbourne , A7X , Nightwish , John5 , Amorphis , Korpiklaani , Agathodaimon...
"Hayatta aldatmayan tek aşktır gitar...Emek verince daima kazandırır......"

1469 Mesaj
3 Ocak 2010; 8:19:54 

quote:

Uzaklaştırılmış
3 Ocak 2010; 9:02:47 

quote:

Uzaklaştırılmış
3 Ocak 2010; 9:35:22 

Var ama bir kaç megatrilyon icinde gitmek mumkun değil bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

8186 Mesaj
3 Ocak 2010; 9:41:57 

quote:

Orijinalden alıntı: exerion

baslangıcı olan herseyin birde sonu vardır

Evren yaratılmadan önce bir atom çekirdeği bile onun yanında dev gibi kalıyordu. O zaman evrenden öte bir şey olmadığına, aslında olduğuna göre şu anda da evrenin dışında bir şeyler yok; var. Başlangıcı olan her şeyin sonu da vardır, bu kanıtlamıştır ve ayrıca evren devamlı büyüme halindedir.

Evren'den sonra ne var derseniz, hiçbir şey yok; yok; var. O'nu insan aklı, mantığı idrak edemez. Zamanın olmadığını düşünün... Işığın olmadığı, karanlığın bile olmadığı, hiçbirşeyin, aynı zamanda da hiçliğin olmadığı...

...

2387 Mesaj
3 Ocak 2010; 10:12:51 

var ama sır olarak kalacak...!
tek sonsuz Allah...!

Sakın Tıklama

I Love You

1136 Mesaj
3 Ocak 2010; 11:06:44 

Yok....
quote:

var ama sır olarak kalacak...!
tek sonsuz Allah...!

O da yok....

3384 Mesaj
3 Ocak 2010; 11:53:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ismetdai

Yok....

O da yok....

ne yok

Logitech Z506 // Logitech G510 Keyboard // Logitech G930 Headset // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C310 Webcam // Galiathus Speed Alpha Mouse Pad //Intel i5 2500K 3.3GHz // Asus Maksimum IV Gene-Z // Gskill DDR3 2x2 F3 // Sandisk 120GB SSD Extreme // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // AMD HD6870 // XigmaTek Tauro 600W // Windows 7 Ultimate // Samsung SA7003D 24'' Monitör // Note 3 White/Gold

3051 Mesaj
3 Ocak 2010; 12:06:11 

Bu konuda bilim cevrelerince kabul edilen bir teori ya da calisma var midir? Varsa bilmek isterim gercekten..

Ilginc ve sacma bir teori olarak bizim tanimimizla evrenin ucuna geldigimizde, diger bir uctan cikmamiz ilginc olurdu:D sonucta icinde yasadigimiz dunyayi 2 boyutlu olarak hayal edersek surekli boyutlar arasinda isinlaniyoruz gibi bir teori vardi.. ya da yoktu 10. boyut ile ilgili bir videodan aklimda kalan ayrintilar..

GamerTag: fallen7ang | Ekleyin, ekletin. | Super Street Fighter IV ya da Starcraft II'den iddiali arkadaslari haftasonlari beklerim..
"Listen to me, Evey. This may be the most important moment of your life. Commit to it."

Uzaklaştırılmış
3 Ocak 2010; 13:37:01 

quote:

Yok....

O da yok....

Tebrikler! Bilimsel rotalı bir başlığın gidişat yönünü teolojiye çevirmek için gerekli olan temeli attınız.

Bu arada evrenin sonu olup olmadığını izah etmek sanırım imkansız. Eğer evrenin sonu varsa sonundan sonraki mekan başka bir boyut mudur sorusunu soralım.

1136 Mesaj
3 Ocak 2010; 14:46:34 

quote:

Tebrikler! Bilimsel rotalı bir başlığın gidişat yönünü teolojiye çevirmek için gerekli olan temeli attınız.

Valla o başlattı

3346 Mesaj
3 Ocak 2010; 14:48:39 

Evrenin sonu var, özelikle suyu çok güzel, gidince için derim.. 19 yıldızlı zzzğria otelinde kesin kalın manyak yer, ortam süper kopuyozzzzzzz...

Kardeşim zilyon tane başlık var bununla ilgili git orada yazış..

xepfkli...

2389 Mesaj
3 Ocak 2010; 14:51:12 

quote:

Yok....

O da yok....

Ateistmisin ?

Iron Maiden , Testament , Death , Insomnium , Eluveitie , Ensiferum , Mötley Crüe , KISS , GnR , Led Zeppelin , Deep Purple Exodus , Anoreksi , Arch Enemy , Buckethead , Judas Priest , Quiet Riot , Rainbow , VanHalen , Disturbed , Draconian , Katatonia AudioSlave , Anathema , Trivium , HIM , Cradle Of Filth , Children of Bodom , Marilyn Manson , Immortal , Slayer ,
Black Label Society , Ozzy Osbourne , A7X , Nightwish , John5 , Amorphis , Korpiklaani , Agathodaimon...
"Hayatta aldatmayan tek aşktır gitar...Emek verince daima kazandırır......"

Uzaklaştırılmış
3 Ocak 2010; 15:28:48 

Uzayın thurman show gibi olduğunu düşünsenize mekikle gidiyon gidiyon duvara tosluyon

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 15 sa. 26 dk. kadarı kaldı.
3 Ocak 2010; 15:32:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Tylér Durden

13.5 Milyon yıl önce ... İşte evrenin sonu burası işte büyük patlamanın olduğu yer dünyadan uzaklaştıkça zaman da geriye gidiyor aslında , biz andromeda galaksisinde iken dünya da insan evladı maymuna benzeyen atalarıyla ilk çağlarını yaşıyorlardı.

Aslında büyük patlama hâlâ devam ediyor. Bir radyo paraziti gibi ve televizyon antenimiz bunu yakalıyor onları kanalları ayarlanmamış bir televizyon kanalındaki parazitler olarak görebilirsiniz.

Bundan 3 milyar yıl sonra andromeda ile samanyolu çarpışacak. Bundan yeni bir galaksi ortaya çıkacak, güneş daha büyük kızıl bir yıldıza dönüşecek ve merkür ile venüsü içine alacak ve dünyayı yakacak.O da beyaz cüce olacak ve yok olacak

13,5 milyon değil 13,5 milyar..

2393 Mesaj
3 Ocak 2010; 15:33:52 

quote:

Orijinalden alıntı: winchester

Uzayın thurman show gibi olduğunu düşünsenize mekikle gidiyon gidiyon duvara tosluyon

Uzayın sonu yoktur sanıyorum. Anca sanıyorum zaten. Uzunca bir zaman da (bence hiçbir zaman) sanmaya devam ederiz. Sonsuz olsa da bilemeyiz olmasa da bilemeyiz. Bir şeyin sonu yoksa onun sonsuz olduğunu nasıl bilebiliriz ki? Sonsuza kadar yaşayan bir insan bile olsa sonsuz bir şeyin sonsuz olup olmadığını bilemez.

Bu arada Hayyam'ın o dörtlüğünün Sabahattin Eyuboğlu çevirisi daha güzel sanıyorum.
Varlığın sırları saklı, benden;
Bir düğüm ki ne sen çözebilirsin, ne ben.
Bizimki perde arkasında dedikodu:
Bir indi mi perde, ne sen kalırsın, ne ben.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

21884 Mesaj
3 Ocak 2010; 16:08:40 

Giordino Buruno:
"Tanrı evrenin kendisidir. Onun gibi sonsuz ve güzel..."

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2394 Mesaj
3 Ocak 2010; 16:21:43 

belkide ölünce tüm bu soruların cevabını alcaz biz bile kendi potansiyelimizin farkında değiliz

LG pa70g projeksiyon. LG 50pb690 tv. SEG 32" tv. NETA 6400 hd uydu receiver.DT HD. SEAGATE go flex media player. PİONEER vsx-322 avr GOLDMASTER s-4700 hoparlör takımı SONY sa-w2500 subwoofer-edifier m3500 pc speaker. General Mobile Discovery telefon

21884 Mesaj
3 Ocak 2010; 20:31:25 

quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

belkide ölünce tüm bu soruların cevabını alcaz biz bile kendi potansiyelimizin farkında değiliz

Öbür tarafta tüm sorularını cevaplamak üzere bekleyenler mi var?

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2394 Mesaj
3 Ocak 2010; 20:57:54 

insan oğlu yüzyıllardan beri bu sorulara cevap arar durur demi örn; ruh varmı yokmu? tanrı varmı yokmu? ahiret varmı yokmu? biz nsl ve neden geldik? uzay kaç m2? gibi.... uzarda gider bu sorular şimdi bu sorulara insan oğlunun kesin cevap bulması imkansız zaten beklenemezde nedir peki? kişi neye inanırsa o onun için doğrudur geriside ilgilendirmez onu bende bu dünyada cevapları bulunamayan bu soruları ölünce öğreniriz belki diyiyorum kesin öğrencez orada öğretim komitesi var demiyorunki belki diyorum

LG pa70g projeksiyon. LG 50pb690 tv. SEG 32" tv. NETA 6400 hd uydu receiver.DT HD. SEAGATE go flex media player. PİONEER vsx-322 avr GOLDMASTER s-4700 hoparlör takımı SONY sa-w2500 subwoofer-edifier m3500 pc speaker. General Mobile Discovery telefon

1841 Mesaj
3 Ocak 2010; 21:22:45 

konu dışına hayır

neyse ben bi açıklama yapıyım
mevcut bilimin bize söylediği şu;

uzay sonlu ama sınırsızdır
uzay sonludur çünkü belli bir büyüklüğü hacmi var

sınırsızdır çünkü kendi üzerine kapanmıştır
yani eğer evrenin genişlemesinden daha hızlı gidebilseydiniz aynı yönde hareket edip evrenin öbür ucunda görünüp tekrar başladığınız noktaya dönerdiniz
tıpkı dünya yüzeyi gibi başladığınız noktaya geri dönersiniz
asla uzayın sonuna geldiniz gibi bir tabelayla karşılaşamazsınız

ülkem için devletlülerimizden isteğim tek şey daha çok demokrasi

3205 Mesaj

[28 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

7 Ocak 2010; 15:10:22 

kurandaki şu ayet uzayın 7 katınında dışına çıkmanın mümkün oldugunu belirtiyor ama orada ne oldugunu söylemiyor:

Rahman 33: Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin bucaklarından/köşelerinden geçip gitmeye gücünüz yeterse, hadi geçin gidin. Bilgi ve güç dışında bir şeyle geçip gidemezsiniz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

236 Mesaj
7 Ocak 2010; 15:23:56 

Uzay 3 boyutludur fakat evren kaç boyutlu bilmiyorum .
http://www.focusdergisi.com.tr/bilim/00151/
Fakat burada Stephen Hawking 'in evrenin 11. boyutuyla ilgili yazısı var.

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2010; 16:45:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Tylér Durden

Yalnız Dünya dan uzaklaştıkça zamanda geriye gidilmiyor ki;Şuanda ben Dünya dan 100 milyar ışık yılı uzakta bulunim..Hepimiz aynı zamanı yaşarız yine..Sadece atıyorum Dünya da yapılan bir radyo yada televizyon yayını bana bulunduğum uzaklık kadar sonra gelir orası aynı..Elbetteki biz uzayın derinliklerine baktığımız zaman geçmişi görüyoruz ama o gördüklerimiz bizle aynı zamanda..Sadece ışık hızı olayı yüzünden biz geçmişi görüyoruz orası ayrı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JP!!!!!!! -- 7 Ocak 2010; 16:51:30 >

488 Mesaj
7 Ocak 2010; 16:51:46 

Bence sonu yok.

Çünkü sonu varsa, o sondan ötesi de uzaya dahil olmuyor mu?

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2010; 17:11:40 

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

kurandaki şu ayet uzayın 7 katınında dışına çıkmanın mümkün oldugunu belirtiyor ama orada ne oldugunu söylemiyor:

Rahman 33: Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin bucaklarından/köşelerinden geçip gitmeye gücünüz yeterse, hadi geçin gidin. Bilgi ve güç dışında bir şeyle geçip gidemezsiniz.

Uzayın 7 katı mı? Atmosferin 7 katı var, tamam.Yer kabuğunun da 7 katmanı var.Uzayın 7 katı... ?

3205 Mesaj

[28 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

7 Ocak 2010; 17:31:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Guess Who

Uzayın 7 katı mı? Atmosferin 7 katı var, tamam.Yer kabuğunun da 7 katmanı var.Uzayın 7 katı... ?

evet kuranda 7 kat gökten bahsedilir ve en yakın gögü yıldızlarla süsledik yazar

yani 7 uzay katmanı var anlamına geliyor bu ki miraç olayındada peygamberimiz bunu görmüştür.

ve kuranda uzayın kompleksliginin insanın kompleksliginden daha fazla oldugu söylenir.uzay yaratılış olarak bizden üstün yani.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

616 Mesaj
7 Ocak 2010; 22:58:39 

quote:

Orijinalden alıntı: lejyonerx

Bir huni gibi büyüyor uzay ve büyüme gittikçe yavaşlıyor. Einstein da uzayın bir sonu olduğunu ya da daha doğru bir deyişle olacağını söylemiştir.

Çok yanlış bir bilgiye sahipsin yavaşlamanın aksine bakarsan evrenin genişlemesi gitgide hızlanıyor ayriyetten tabiykide bi sonu var ama devamlı şişen bi balonun içindeki bi toz parçası olduğunu düşün balonun genişleme hızı senin yol alabilceğin en yüksek hızdan daha ileri seviyede bi gitgide hızlanan bi şekilde balonun ucuna deymenin bi yolu varmıdır peki?
Evrenin genişleme hızı ışık hızına kıyasla bile çok daha fazladır ve gitgidede hızlanmaktadır

403 Mesaj
7 Ocak 2010; 23:00:21 

evrenin en sonunda büyük patlama oluyordu galiba. çünkü nekadar ileri gidersen zaman okadar geriye sarıyor