Şimdi Ara

Yapılmış en iyi 100 şarkı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
19.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Death Note

Bunun yerine herkes kendi top5ini yapsın sonra bu top5lerde en cok koyulan kişilere göre top10-20 fln düzenleyelim ??

Bu konu koptu iyice benim gibi düşünen varsa söylesin açalım yeni konu
  • Adam top 5'ine sadece bir sanatçı yazıyor.Sanki ömrü boyunca onu dinlemiş.

Müzik bence sadece bir sanatçıya sığdıralacak birşey değil. Her renkten tutmayı bileceksin. Objektif olmayı becerebileceksin. Bir The Beatles hoşuna gidebiliyorsa bir David Gueatta'ya bir Rammstein'a da şans verebilmelisin.
  • Bu forumda böyle bir konu açarsan sonucu bu olur.
  • quote:

quote:

Bunun yerine herkes kendi top5ini yapsın sonra bu top5lerde en cok koyulan kişilere göre top10-20 fln düzenleyelim ??

itiraz ediyorum.. rock vb. müzik dinleyenlerin sayısı elektronikçileri katlar.. top10 da da top20 de de listeye şarkı sokamayız.. Yani öyle de adaletsiz olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekialem

quote:

quote:

itiraz ediyorum.. rock vb. müzik dinleyenlerin sayısı elektronikçileri katlar.. top10 da da top20 de de listeye şarkı sokamayız.. Yani öyle de adaletsiz olur..

Sonuçta DHnin top'u olacak.100 kişilik bir toplulukta 20 kişilik bir toplumda 14 kişi futbol 3 kişi basket 3 kişi voleyboll oynamak istiyorsa futbol oynanmalı.Sonuçta DH genel olarak rock dinliyorsa top listeye rock geçmeli yanlışmıyım ?

Yada rock dalında metal dalında pop dalında tekno dalında olarak ayırabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Note -- 4 Ocak 2010; 13:39:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yekialem

quote:

quote:

Sonuçta DHnin top'u olacak.100 kişilik bir toplulukta 20 kişilik bir toplumda 14 kişi futbol 3 kişi basket 3 kişi voleyboll oynamak istiyorsa futbol oynanmalı.Sonuçta DH genel olarak rock dinliyorsa top listeye rock geçmeli yanlışmıyım ?

Yada rock dalında metal dalında pop dalında tekno dalında olarak ayırabiliriz

2. önerin daha mantıklı.. Çoğulcu olalım, çoğunlukçu değil..

• Neyi ne yapıyorsunuz?

Dinleyin gitsin işte deli etmeyin adamı.

İlla bir halt yapacaksanız yazın ilk 10'unuzu kim ne dinliyormuş öğrenelim, konuşalım, tartışalım.

Yazam ben hatta:

1.Led Zeppelin-Going to California
    2.Bob Dylan-Blind Willie McTell
    3.R.E.M-Man on The Moon
    4.Led Zeppelin-Immıgrant Song
    5.Oasis- The Swamp Song
    6.RHCP-Other Side
    7.Pink Floyd-Time
    8.The Beatles-Dear Prudence
    9.Radiohead-A Punch Up At The Wedding
    10.Unkle-Rabbit In Your Headlights

• Herkes sadece 1-2 şarkı yazsaydı gayet iyi olabilirdi de millet 40'ar 50'şer tane yazmış.
  • Eğer burada kıstas,kişisel beğeniler ise,her türlü adam bunun içine girebilir,her türlü müzikten hoşlanan şahıs var.Kaldı ki bu hoşlanma,hoşlanılan şahsın gerçek bir sanatçı ya da kaliteli iş yaptığını ortaya koymaz.Sadece kişinin kendi zevkini ortaya koyar.

Eğer kıstas şarkıların,albümlerin vb... chart başarıları vb... ise ,yani kısaca istatistiki ölçütler ise zaten mal meydanda.Tartışmaya gerek yok.

Yapılmış en iyi 100 şarkı

• Guns N Roses - Appetite for Destruction
    alayı alayına gider bana göre. çok severim
  • quote:

Orijinalden alıntı: faho

Eğer burada kıstas,kişisel beğeniler ise,her türlü adam bunun içine girebilir,her türlü müzikten hoşlanan şahıs var.Kaldı ki bu hoşlanma,hoşlanılan şahsın gerçek bir sanatçı ya da kaliteli iş yaptığını ortaya koymaz.Sadece kişinin kendi zevkini ortaya koyar.

Eğer kıstas şarkıların,albümlerin vb... chart başarıları vb... ise ,yani kısaca istatistiki ölçütler ise zaten mal meydanda.Tartışmaya gerek yok.

ehem ehem

• quote:

Eğer burada kıstas,kişisel beğeniler ise,her türlü adam bunun içine girebilir,her türlü müzikten hoşlanan şahıs var.Kaldı ki bu hoşlanma,hoşlanılan şahsın gerçek bir sanatçı ya da kaliteli iş yaptığını ortaya koymaz.Sadece kişinin kendi zevkini ortaya koyar.

Dangerous albümü 5 basar.

Neyse,herkes 1 şarkı yazsa konu çok daha güzel olabilirdi.Ayrıca forumda genelde metal ve rock müzik dinleniyor,o yüzden aksi müzik yazılması zor.Başlığa da "Yapılmış en iyi 100 metal/rock şarkısı" yazılırsa en azından listedeki şarkılar saçma olmaz.

• quote:

MJ abimize saygılarımız sonsuz... Billie Jean şarkısı benim için eşsizdir.Ama cidden chart işine bakarsak The Beatles biraz ezer gibi geliyor.
    Sonuçta adamların kaç yıl sonradan yapılmış Remaster koleksiyonu bile yok sattı.

• Nasıl eziyor bir anlat da bilelim,chart olayına bakarsan enler Mj'de.Thriller,Bad,Dangerous gibi tüm zamanlardaki global rekorlara sahip albümlere sahip bir kişiden bahsediyoruz,kaldı ki diğer rekorları da içinde barındıran Blood on the dance floor ve History,İnvincible albümlerini saymıyorum.(En çok satan albüm,en hızlı satan albüm,tüm zamanların ön sipariş rekoruna sahip albüm,tüm zamanların en çok satan remix albümü ,en çok satan double albüm,en çok hit çıkaran albüm ,en çok 1 numara çıkartan ,kalan single,albüm,en çok satan video,70 - 80- 90 ve 2000'lerde her bölümde rekor kıran,bu da yetmezmiş gibi kendi kırdığı rekorları kendi egale eden ve tarihte bu zaman dilimlerinde 1 numara çıkaran tek isim.Türkiye'de bile tüm zamanların en çok satan yabancı sanatçısı,Dangeorus albümü sadece Türkiye'de milyon + satan bir isimden ve Guinnes rekorlar kitabında kendi rekorları ayrı bir kitap halinde verilen," Dünya'nın gelmiş geçmiş en çok yerel ve global rekorlarına sahip bir isimden bahsediyoruz.Vb...)

Bana 37 hafta 1 numarada kalan bir tane şarkı iletirmisin lütfen?Ya da tek albümden en çok hiti çıkaran?Vb...

Burada overall denilen,genel klansman satıştan bahseden yok,çünkü zaman denilen yaşanılan farklı ömürler vb... baz alındığı için,ölçüt olarak burada kıstas olunamaz;gerek single,gerekse albüm içinde yer alan şarkıların istatistiki başarılarından söz ettik.

İşte bunu baz alırsak Mj ve diğerleri diye 2'ye rahatlıkla ayırabiliriz müzik dünyasını. Beatles ve Elvis de,Michael Jackson ile birlikte Dünya'nın gördüğü tüm zamanların en büyük 3 efsanesidir,tabiki 3'ü de yadsınamaz birer efsanedir ve sonsuza kadar da öyle kalacaktır,ancak Mj yaşadığı süre içerisinde bunlardan çok daha efektif bir kariyere sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 4 Ocak 2010; 23:06:27 >

• O değilde hala The Beatles dinleyen var mı harbi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sounds From Hell

O değilde hala The Beatles dinleyen var mı harbi?

100 yıl sonra da olacak , 200 yıl sonra da
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Beatles

quote:

Farkındaysan nesil ilerledikçe farklı tarzlara yöneliniyor.Led Zeppelin,Deep Purple,AC/DC gibi gruplar bile eski popülerliğinde değil.Nesil saçma sapan tarzlara kaydı, kaymayada devam ediyor.Şuan gençlerin dinledikleri müzikler gittikçe saçma bir hal alıyor.Yani emin olki 100 yıl sonra beatles denince "o ne la yenilir mi içilir mi?" gibi sorularla karşılaşabilir Beatlesın o zamanki hayranları.(tabi olursa)
    Ve inandığım bişey daha varki Beatles bırakmayıp devam etseydi gittikçe kaybolacaktı.(bkz: Deep Purple)
    Ve birşey daha ekleyeyim, o kadar insan tanıdım, hiç The Beatles manyağı görmedim neredeyse.(aslında gördüm, 60 yaşında bi amcamızdı)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Beatles

quote:

Farkındaysan nesil ilerledikçe farklı tarzlara yöneliniyor.Led Zeppelin,Deep Purple,AC/DC gibi gruplar bile eski popülerliğinde değil.Nesil saçma sapan tarzlara kaydı, kaymayada devam ediyor.Şuan gençlerin dinledikleri müzikler gittikçe saçma bir hal alıyor.Yani emin olki 100 yıl sonra beatles denince "o ne la yenilir mi içilir mi?" gibi sorularla karşılaşabilir Beatlesın o zamanki hayranları.(tabi olursa)
    Ve inandığım bişey daha varki Beatles bırakmayıp devam etseydi gittikçe kaybolacaktı.(bkz: Deep Purple)
    Ve birşey daha ekleyeyim, o kadar insan tanıdım, hiç The Beatles manyağı görmedim neredeyse.(aslında gördüm, 60 yaşında bi amcamızdı)

Evet ben de görmemiştim , manyaklar genelde dediğin gibi yaşlılar oluyor.Fakat Beatles dinlemeye başlayınca Tr deki Beatles camiasını gördüm biraz.Beatles msn grubu vs.açtım orda bi 8-9 manyak var , tabi bunlar sadece çevremdekiler benle beraber

• 100-Arap şükrü-Farzet sonuncusu güzel olmus

• HD klibi

HDKonser videosu

Madonna - Like A Prayer

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.