Şimdi Ara

Turbo'nun gücü adına; Intel'den Core i5 620UM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel 32nm üretim teknolojisiyle elde ettiği termal avantajları dizüstü bilgisayar pazarında sonuna kadar kullanmayı hedefliyor. Arrandale kod adını taşıyan yeni nesil mobil işlemcilerini pazara sunmaya hazırlanan Intel, ultra-düşük güç tüketimli işlemci segmentini de yeni modellerle güncelleyecek. Intel'in bu segment için hazırladığı işlemcilerden birisi olan Core i5-620UM, sahip olduğu özellikerle ses getirecek gibi görünüyor.

Ultra-ince tasarımlı dizüstü bilgisayarlarda kullanılması beklenen çift çekirdekli Core i5-620UM, standart olarak 1.06GHz'de görev yapacak. HyperThreading desteği ile her çekirdek için çift izlek desteği sunacak yeni işlemcinin asıl farkını Turbo Boost teknolojisiyle göstermesi bekleniyor zira yeni işlemci uygulama ihtiyacına bağlı olarak tek çekirdek frekansını 2.13GHz'e kadar otomatik olarak arttırabilecek.

4MB bellek kapasitesine, çift kanal bellek kontrolcüsüne ve 500MHz'de çalışan HD video hızlandırmalı entegre grafik birimine sahip olan Core i5-620UM işlemcisinin ısıl güç tasarımı ise 18 Watt olarak belirlenmiş. Calpella platformu kapsamında yeni nesil ultra-ince ve ultra-taşınabilir (12.1" ve 13.3" gibi) dizüstü bilgisayarlarda kullanılması beklenen yeni işlemcinin fiyatı hakkındaysa net bir bilgi bulunmuyor.

• intel turboyu abartmis bu sefer :) %100 turbo :D
  • intel koptu...
  • Harika bir değer, tabii 1.06'daki performansı yeterli düzeydeyse.
  • İntel sağlam geliyor
  • intel bayağı hızlı geliyor
  • gerçekten iyiymiş.. Birde atom işlemcilerini 32nmye geçirse ne olucak acaba??

ultra süper ekstra titanyum platinium nötronyum nostro postpro ultra düşük..
  • Yaza doğru yaygınlaşsa bari..
  • demeki gerçek hızı o değil
  • Turbo bu sefer adına yakışır olmuş %100
  • Hem pil ömrü, hem de overclock. İyi fikir.
  • Zaten dizüstü işlemcilerin ilerlemesi ve kendini geliştirmesi iyi olacak.Gpu lar cpu lardan önde gidiyor.Daha az enerjiyle daha yüksek performans verecek cpu ların kullanıcıları daha çok cezbedeceğini düşünüyorum.Corei seriside bunu başaracak gibi :)
  • normal işlemci hız değerlerini düşürerek yapıyorlar ve reklam olarak kullanabiliyorlar.1ghz de calısan bir işlemci 2ghz yapılıyorsa ben bundan şüphe duyarım.ve 1 ghz de calışıyorken performansı nasılmış görelim bakalım.
  • bu özellikler için 18W TDP hiç de fena bir değer değil. iyi iş çıkarmışlar...
  • 2 çekirdek 4 izlek netbook süper. İşlemci frekansı da 1,8 GHz falan olsaydı diyecem ama o zaman 18W olmazdı herhalde.
    Entegre GPU su da şimdişi atom kadar takoz değildir artık. Tüm bunların 18W ile sağlanması çok iyi bir gelişme.
  • Bu "izlek" kelimesi hangi ihityaçtan üretilmişki. Thread için yıllardır "işleç" kelimesi var "izleç" nerden çıktı.
  • abartılacak bişey yok ya. sonuçta bu işlemciler düşük güç tüketimi amaçlı üretiliyor. çift çekirdek desteği olmayan uygulamalarda tek işlemci 2ghz ye çıkıyor tüketilen enerji gene sabit kalıyor çünkü diğer çekirdek pasfi kalıyor. normalde o iki çekirdeğin ikiside belki beraber 2ghz de çalışabilecek durumda ama düşük güç tüketimi düşünülüyor.
    bide 2 küsür ghz tepe değeridir bütün işlemciler o hızda çalışmayabilir üst sınırdır 18w tdp değeri için belirlenmiş üst değerdir. ama her işlemci o hıza kadar turbo(!) yapamayabilir yapsa bile stabil kalamayabilir o hızlarda. gerçi intel test etme olayına baya para yatırıyor ama sanmıyorum 2ghz ye çıkıp çıkmayacağını test ettireceğini. sadece standart hızlardaki stabilliğine bakıp onaylattırıyordur tayvandaki amelelerine.
  • Güzel iş. %100 turbo gerçektende.
  • ben bu turbo olayinin benchmarklarda daha iyi skor alsin diye ortaya surulen teknoloji oldugunu dusunuyorum.
  • intel harbiden coşmuş bu sefer
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.