Şimdi Ara

Intel yeni nesil entegre grafik birimiyle oynanabilen oyunları açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
7.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel 3 Ocak'ta duyurmaya hazırlandığı entegre grafik özellikli yeni nesil işlemcileri için oynanabilir oyunlar listesi hazırladı. 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan işlemciler, HD Graphics olarak isimlendirilen ve firma tarihinde şimdiye kadar hazırlanan en güçlü entegre grafik çözümü olarak gösterilen yeni bir entegre grafik çözümü kullanılıyor. Firmanın güncel ürün gamındaki GMA X4500 HD'nin gözden geçirilmiş ve pek çok noktada ciddi bir geliştirme sürecine dahil edilmiş daha güçlü bir versiyonu olarak gösterilen yeni grafik yongası, Intel'in üçüncü jenerasyon Unified Shader mimarisini temel alıyor ve 12 iş hattı ile geliyor. Yüksek tanımlı video hızlandırma desteğine de sahip olan (Pentium G6950 için söz konusu değil) yeni grafik biriminin oynatabildiği oyunlar, Intel tarafından açıklandı.

Masaüstü sistemler için Clarkdale, dizüstü bilgisayarlar içinse Arrandale kod adıyla hazırlanan yeni nesil işlemcilerinin, HD Graphics entegre grafik birimiyle orta segmette müthiş oyun deneyimi sunacağını iddia eden Intel, oynanabilir oyuncular Amerika/Avrupa ve Asya olmak üzere popüler başlıkları bölge bazlı kategorilendirme ile sunuyor. Açıklanan bilgilere göre World of Warcraft, Warcraft III, Fifa 2009, Football Manager 2009, Sims II ve Sims III gibi pek çok oyun yeni nesil işlemcilerdeki entegre grafik birimi ile sorunsuz bir şekilde oynatabilecek. Gün ışığına çıkan bazı yeni test sonuçlarına göre Intel'in yeni nesil entegre grafik birimi, yerini alacağı GMA X4500 HD'nin ciddi şekilde önünde yer alırken Nvidia'nın GeForce 9300 entegre grafik çözümünden ise daha yavaş kalıyor.

Kaynak: OCWorkbench

• SC: BROODWAR ı görünce gözlerim doldu

aslında ben mario 3, 3D tetris, microsoft pinball filan bekliyordum

--------------------------------------------------------------------------------

bir taraftan dürüst oldukları için takdir ediyorum ama diğer taraftan tonla para karşılığında sattıkları ürünleri için: elimizden gelen budur demeleri rezalet
  • hani bu işlemciler oyun için değildi noldu intel :) oyunlarda süper haa. DX11 mi :D
  • Oyun açılıyorsa harici bir ekran kartına gerek yok diyenler için rekabete girmiş oluyor intel.Bu bile Nvidia ve Ati için zarar demektir.
  • hani eskiye göre çok büyük sıçrama olucaktı ? ben çekirge sıçraması hayal ediyodum. Penguen sıçraması olmuş bu :)
    Teknolojik anlamda kaydedilen ilerleme sugötürmez bi gerçek birşeylerin yolunu açtılar ama yapılan reklamla sonuçlar inanılmaz farklı... Masaüstü sistemlerde tutunamaz ama laptop ailesinde geliştirildiği taktirde bir nebze fikrimi değiştirebilirim... Sonuç: Fıs çıktı. Şimdilik...
  • metin2 knight online gibi oyunları yazmamışlar onlarıda çalıştırır heralde.

birde çözünürlükten bahsetmemişler 640*480 no AA falan sa artık
  • 800X600 Low detail de Last Reminant 10 FPS mükemmel :D

ne güzel oynanır 2 adım ilerisi görülüyormu acaba oyunda bu işlemciyi alıp denemek istiyorum.

Intel makyajlama konusunda çok iyi çalışıyor. Atom diye bir platform çıkardı. Ekran kartlarını burada kullandı. Şimdide bu seri.

Intel işlemci sektöründen çekil kuaför salonu aç hahahaha
  • nvidia go 9300 ün gerisinde kalıyorsa tartışacak bişey yok
    ortalıkta intel chipsetle satamayınca işlemcinin içine soktu gpu yu başkada bişi degil:(
  • off manyak sonuçlar vermiş..
  • isimlere hastayım ya arrandale clarkdale falan nerden bulurlar böyle güzel isimleri
  • ne kadar geyik online oyun varsa yazmış intel
  • hd4200 bundan iyidir
  • ayıp yahu cidden ayıp

netbookta gma950 var allahın cezası ceptelefonum daha ii oyun oynatır...

tekelcilige ayar oluyorum intelin o/b grafik chipli hiç bişey alınmaması lazım
  • Helal sana intel
  • Kusura bakmasın wow ve aıon da kac fps alır cok merak edıyorum oraya sırf online oyuncuları boyamak icin koymuslar. Cok kötü bi durum
  • Intel grafik sektöründe ancak kendisiyle yarışabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

Kusura bakmasın wow ve aıon da kac fps alır cok merak edıyorum oraya sırf online oyuncuları boyamak icin koymuslar. Cok kötü bi durum

wow u netbooklar bile gayet güzel calıstırıyor youtubeda tonla vıdeosu var.
  • beyler bu onboard kartlar gerçek oyuncular için bir anlam ifade etmez sadece belirli oyunları oynattıktan sonra da bir işe yaramaz intel saçmalıklarına dewam ediyo cins cins chipset adları 2 senede bir soket değiştirme birde bunlara ekran kartı denılıyo ya ona acıyorum
  • Crysis te 30fps verirmi alıcamda
    zuhauhzuhuahz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.