- x
25 milyarı (25000ytl) için en mantıklı yatırım nedir?
50 Cevap11914 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 0:19:06 

evet arkadaşlar 25 milyar için en mantıklı yatırım aracı nedir faiz vadeli hesap dışında. faize yatırmıycam. 12.5 una dolar 12.5 una eıro alsam nasıl olur? birde altın fonu nedir? geleceği nasıl ?malum altın düşüşte. evet ekonomist arkadaşlar tvsiyeleriniz..

225 Mesaj
2 Ocak 2010; 0:23:26 

Benim kadar param olcak arsa alırım 1-2 yıl sonra değerlenince satarım een az 50 bin kar en önemlisi haram değil

İmzanız kural dışkısıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

358 Mesaj
2 Ocak 2010; 0:24:58 

25000 YTL demişsin dostum , maalesef bugünden itibaren YTL 'ler geçmiyor. Geçmiş olsun

952 Mesaj
2 Ocak 2010; 0:26:25 

çeyrek bilet mi tam mı?. çeyrekse 6.25 bin tl alıcan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RiverIsland -- 2 Ocak 2010; 0:27:37 >

Steam ID | wanschen1

1654 Mesaj
2 Ocak 2010; 0:28:28 

Sizinle ilgili değil sakın yanlış anlamayın ama bu aralar forumda bu tarz konular çok açılmaya başlandı. 50 bin liram var ne yapayım, 150 bin lira ile neye yatırım yapılır 30 bin liram var ne iş kurayım. Bu tarz konular çok açılıyor artık bununla ilgili bir bölüm mü açılsa ne yapılsa acaba?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Ocak 2010; 0:32:54 

Bir site kur, ünlü olsun. Reklamsız bir site bulduk desinler, f-o-r-u-m-t-r'ye benzemiyor desinler. Sonra aniden bulabildiğin tüm reklamları bas. İşte zenginsin.

867 Mesaj
2 Ocak 2010; 0:35:39 

Bu foruma soruyorsun.Her 10 mesajdan 9 mesaj ps kafeyle ilgili olacak.

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

1108 Mesaj
2 Ocak 2010; 0:56:50 

araba al sat parayı büyüt

Seni özlediğimi düşündükçe, gücünü yitirmiş bir derebeyi gibi yalnız hissediyorum kendimi, sessizleşiyorum. Oysa konuşmayı nasıl da sevdiğimi bilirsin. Gece, en güzel uyku şarkılarını söylerken bile, susamazdım. Bilsen biraz sese nasıl da ihtiyacım var. Sadece biraz ses. Taşıyamıyorum bu yalnızlığı, oysa nasıl da çoğul yaşıyordum seninle her şeyi. Şimdi çıkıp gelsen, "işte buradayım" desen; kendimi iyi hissetmem için sadece gülümsemen bile yeter. Yalnız ruhların kalıplarına sıkışmış sözler yazmak istemiyorum. Yedi cehennem, sekiz cennet olduğunu biliyorum. Bu yüzden, sırf bu yüzden seni bekliyorum. Yoruldum artık. Sözlerimi ayıklayıp, onlarla çoğalmak istiyorum. Gel artık, yalnızlığı sevmiyorum.

Uzaklaştırılmış
2 Ocak 2010; 1:23:51 

vadeli hesaptan vergi alınmıyor yurt dışından para getirenlerden bizimkilerde paralarını yurt dışından getirirmiş gibi gösterip vergiden yırtıyormuş nasıl yapıyorlar bunu

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 1:24:03 

up

4212 Mesaj
2 Ocak 2010; 1:25:45 

Dolar al , elbet bir gün artacak

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 1:39:55 

quote:

Orijinalden alıntı: FullTimeHaCKeR

Dolar al , elbet bir gün artacak

yarısyla dolar yarısıyla avro alsam nası olur?

129 Mesaj
2 Ocak 2010; 1:52:35 

hepsini bana at ben yapıcak bişi bulurum

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 2:05:22 

quote:

Orijinalden alıntı: micromaster34

hepsini bana at ben yapıcak bişi bulurum

hasta mısın sen ? adam gibi bilyosan yanıt ver bilmiyosan bas git

1721 Mesaj
2 Ocak 2010; 2:06:51 

100000 çıktı galiba çeyreği 25bin olsa gerek

ama 25000 çıktıysa 6.25 e de kanaat getirmek gerek tabi. Yanlış çektiler topları böyle oldu işte, bir tomar kağıt elimizde patladı kimisi de köşe olmuş yılbaşının ilk gününden. Hayrını görün efendim, değerlendirme falan mı? Hayır çatır çatır yiyin hepsini 5000 size kıyak olsun, 20000 le de araba alın bir tane bakın keyfinize. Para bankada durup durdukça neye yarar sonuçta..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

107 Mesaj
2 Ocak 2010; 2:13:36 

eğer ikamet ettiğin yer cok kalabalık biyer değilse köşe başında bi büfe aç (ama içkisiz).sigara kontor bisküvi film fotokopi vs.vs.parayı baya büyütürsün.

2195 Mesaj
2 Ocak 2010; 2:55:07 

quote:

Orijinalden alıntı: şey sadece üye?

Benim kadar param olcak arsa alırım 1-2 yıl sonra değerlenince satarım een az 50 bin kar en önemlisi haram değil

faiz haram değersiz arsayı değerlenince satmak değil? ya sizin dininiz başka yada ben yobazları anlayamıyorum

403 Mesaj
2 Ocak 2010; 3:02:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

faiz haram değersiz arsayı değerlenince satmak değil? ya sizin dininiz başka yada ben yobazları anlayamıyorum

Muhtemelen dinimiz baska

KULLANMIŞ OLDUĞUM PARFÜMLERİMİ SATIYORUM

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 3:05:13 

quote:

birader arsa ev fiyatları düşebilir de yani risk var faiz de risk söz konusu değil. sana şu kadar vereceğim diye taahhüt ediyor banka.

1284 Mesaj
2 Ocak 2010; 3:10:15 

Sakın dolara yatırım yapayım deme. IMF açık açık zarf attı geçenlerde. Adamlar "çağırın hemen gelelim" dedikleri gibi dolar 1.53 den 1.49 a geriledi... Uşaklar da kabul edeceklerdir tahminimce yakın bir zamanda. Dayadılar çünkü yılın son günü zamları...

-----

Şunu yapabilirsin, birkaç aylığına altına yatır paranı. IMF nin sesi iyice kulağımıza geldiğinde TL ye geç. 400-500 lira karın olacaktır. IMF ile anlaşmaya varılır varılmaz kur, 1,40-1,45 seviyesine geriler. Daha da düşmesini beklemeden bas paraları dolara. Yaza doğru da bi devaulasyon... Tıpkı 2001 şubatındaki senaryo

----

Dolar deyince her zaman aklıma 2008 yılı gelecek :(( Pederin iş tazminatından kazandığı 30bin tl ye gitti araba aldı. Yalvardım kur 1.15 seviyelerinde iken dolara geç diye. O daha da düşer dedi ve araba aldı... Kur 1.8 e kadar çıktı 2 ayda. 16bin tl de böylece uçuverdi... IMF ile anlaşma sonrasında sakın aynı şeyi sen yapma kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihKOC -- 2 Ocak 2010; 3:14:36 >

2749 Mesaj
2 Ocak 2010; 3:13:29 

Banka ne kadar faiz veriyor bilmiyorum ama yaklaşık 150tl olması gerek. Yılda yaklaşık 2milyar para eder. Bence o para hiç yokmuş gibi hayatına devam et gelen fazilerle birlikte bankada dursun. Ayrıca eline geçen paralarıda bankaya atarsın. Senede 2milyar faiz banka veriyor desek en az 2 milyarda sen atsan senede 4 milyar eder. Birkaç sene sabredersen güzel işlere girişebilirsin.

www.sercan.pro

1347 Mesaj
2 Ocak 2010; 3:15:02 

quote:

Dostum bu nasıl bir zihniyettir. İslamiyete çamur atmanında bu kadarı yani. Senin zihniyetinle kim ne satıyorsa haram işliyor. ekmeği 30 krş a alan adam 40 krş a satınca haram işliyor. Bu nasıl bir düşünce sistemidir anlayamadım. Arsada 30 a alınıp 50 ye satılabilir. Ticaret dedikleri şey bu oluyor. Faiz ne demek önce bir araştır...Ayrıca hadis vardır. Rızkın 10 da 9 u ticarettedir.

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 3:48:07 

biraz nette araştırdım dolara basacam gibi ama emin de değilim euro fazla yükselmez gibi altın hiç olmaz zaten tavanı buldu nerdeyse daha ne çıkacak... yarısını dolar yarısını euro yapma ihtimalim de var ama hala karasızım...

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 3:50:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Se®can

Banka ne kadar faiz veriyor bilmiyorum ama yaklaşık 150tl olması gerek. Yılda yaklaşık 2milyar para eder. Bence o para hiç yokmuş gibi hayatına devam et gelen fazilerle birlikte bankada dursun. Ayrıca eline geçen paralarıda bankaya atarsın. Senede 2milyar faiz banka veriyor desek en az 2 milyarda sen atsan senede 4 milyar eder. Birkaç sene sabredersen güzel işlere girişebilirsin.

faize vermiycem kardeş haram.bir de bu dünyanın ötesi var benim için...

3118 Mesaj
2 Ocak 2010; 3:53:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim1985

Faiz emeksiz kazanç oluyorda altın/euro/dolar alıp o yükselince sattığında bir emek vermiş oluyor musun ?

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 4:07:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Stormcaller

Faiz emeksiz kazanç oluyorda altın/euro/dolar alıp o yükselince sattığında bir emek vermiş oluyor musun ?

peki kaybedersem ne olacak? risk var dövizde faizde yok böyle bişey

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 4:13:55 

quote:

peki kaybedersem ne olacak? risk var dövizde faizde yok böyle bişey

faizi sana ayın sonunda şu kadar verecem der kesin alırsın o parayı. dövizde paranı koruyabilrsin sonuçta arttırabilrsin kaybedebilrsin de...

999 Mesaj
2 Ocak 2010; 4:24:21 

.................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HUNKAAR -- 2 Ocak 2010; 5:21:50 >

Sevmediklerine sabredemeyenler, sevdiklerine kavuşamazlar.[/center]

1165 Mesaj
2 Ocak 2010; 4:27:41 

hazine bonosu alabilirsin (sıfır risk)

S.S.S

.- Evet benim

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 4:46:39 

quote:

Orijinalden alıntı: HUNKAAR

fazi türkiye de haram değildir. tabii ki dini bir temele dayanıyor bu hüküm ama bunun tartışma yeri burası değil size şunu sorayım, sizden sürekli birileri (gavurlar:)) faizle para çekerken sürekli sizden haksız kazanç elde ederken ve geleceğinize kota koyarken siz neden yerinizde durasınız.. aslında bu kasıtlı bir şekilde milletimizi uyutmak(alt tabakayı) için yapılmış bir manipülasyondur ya da daha doğrusu fitnedir... işin dini yönünü ise darül islam darül harp mevzuundan düşünebilirsiniz...

hoca siz kendinize bi şekilde bu faiz meselesini güzel göstermeye çalışıyorsunuz gibime geldi.tr darul harp diyelim ki islama göre öyle gözüküyor faiz neden tr de meşru oluyormuş anlamadım şimdi. ama emperyalist güçlerin geleceğe kota koymaya çalışması düşünceniz doğru katılıyorum ama bu faizi meşru kılmaz. milletin koyunluğu bu ayrıca dedğiniz emperyalizme baş kaldırmama durumu.her ülke neyi hakediyorsa onu görür öyle yönetilir. devlete laga luga yapmanın anlamı yok emperyalist dedğimiz güçlerle işbirliği yapan devletse o devleti başa getiren kim? leylekler mi? konu da saptı ama yazma gereği hissettim..

999 Mesaj
2 Ocak 2010; 5:18:42 

quote:

hoca siz kendinize bi şekilde bu faiz meselesini güzel göstermeye çalışıyorsunuz gibime geldi.tr darul harp diyelim ki islama göre öyle gözüküyor faiz neden tr de meşru oluyormuş anlamadım şimdi. ama emperyalist güçlerin geleceğe kota koymaya çalışması düşünceniz doğru katılıyorum ama bu faizi meşru kılmaz. milletin koyunluğu bu ayrıca dedğiniz emperyalizme baş kaldırmama durumu.her ülke neyi hakediyorsa onu görür öyle yönetilir. devlete laga luga yapmanın anlamı yok emperyalist dedğimiz güçlerle işbirliği yapan devletse o devleti başa getiren kim? leylekler mi? konu da saptı ama yazma gereği hissettim..

faiz meselesini güzel göstermeye çalışmıyorum bu benim öğrendiğim ve bana göre doğru olan şeydir. kimine göre faiz haramdır kimine göre kar ortaklığı helaldir benim gibi ise nadiren de olsa faiz helaldir diyen çıkabilir ama helaldir diyerek güzel gösterdiğimi çıkaramazsınız. sizin düşüncenize gelirsek sanırım ben akp ye hiç oy vermediğim ve hep karşısında olduğum için dışarda kalıyorum. sistemi kuranlarla benim hiçbir ilgim yok ve hiçbir mesuliyetim de olamaz ben ancak bu andan itibaren kendi amellerimle mesulüm ve çağa göre yaşadığım ortama ve sisteme göre dini hükümleri yorumlamalıyım... buranın darül harp olduğunu evvela kabul ediyorsak ona göre gerçekleşmesi gereken kuralları kukla diyanetimiz uyurken(bir gözü açık) araştırmak bize düşüyor. maalesef oyuna geliyoruz zenginler gayrimüslimlerle ortak olup faize yatırım yaparak ve bu faizi zavallı müslüman kardeşlerimizin cebinden boşaltarak servetine servet katıyor ve devletimizin şişirilmiş gsmh sine göre bakarsak gelir dağılımı ve onunla orantılı olarak yaşam kalitesi düşüyorsa bunun sebebi bu gibi şuurlarla oynanan oyunlardır. aslında bu yazdığımla mesuliyet alıyorum belki hata ediyorum ama fikrim budur. son olarak şunu şüpheye mahal vermemek için söyleyim ki "kar ortaklığı" düpedüz faizden başka bişey değildir faiz haram deyip ona sarılmak asıl "güzel gösterme" çabasıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HUNKAAR -- 2 Ocak 2010; 5:21:11 >

Sevmediklerine sabredemeyenler, sevdiklerine kavuşamazlar.[/center]

544 Mesaj
2 Ocak 2010; 5:28:47 

ihtiyacın yoksa faize at yada dövize çevir paran değer kaybetmesin

Uzaklaştırılmış
2 Ocak 2010; 5:37:38 

Dinimize göre de düşünürsen faiz bence haramdır. Bence diyorum bakın. Çünkü bir bankacı olarak yorumluyorum bunu. Parayı bankaya verirsiniz, banka sizin paranızı kullanır ve size de belli bir para verir. Banka bir iş yapacak olan adama da verir paranızı gider Genel Ev yöneten birisine de ... Yani haksız kazanç olarak görüyorum bunu.

Ancak borsaya paranızı yatırmanızı öneririm. Dinimizce de uygun olduğunu düşünüyorum. Çünkü bir hisse senedine para yatırdığınızda, o şirketin kærına ve zararına ortak oluyorsunuz. Şirket sizin paranızı da alıp iş yapıyor ve kær elde ediyor ve siz de o parayı alıyorsunuz.

1954 Mesaj
2 Ocak 2010; 5:43:30 

faizde risk yok diyorsun. mevcut paranın enflasyon ile değer kaybının, bankanın yarın bigün ortada olacagının garantisi nedir?

dolar ve euroda risk var diyorsun..ee kumardada risk var, (kazanma ihtimali + kaybetme ihtimali) o neden haram ?

eskiden parayı elinde bulunduran menfaatçilere söylenmiş bir durumdur bu faiz haramdır olayı.günümüzde kimse zorla benden şu parayı alacaksın iki mislini ödeyeceksin muamelesi yapmıyor. bankadan kredi çekip iş kurunca eyvallah ne güzel bişi diyoruz değilmi. eee bende bu adamlara al benim param bu sana şu kadar ortak olayım bu sermayede bana 3-5 bişe kazandırsın diyorsan, bir işletmeye ortak olmak değilmidir bu ?

hepsini geçtim...

bir daire satın aldınız 100 bin liraya. aylık 500 kira alsanız yılda 6 bin eder. bir adam 10 yıl otursa, 10yıl sonrada daire kesinlikle durdugu yerden değer kazanacaktır 130 bin etse. toplamda 190 bin civarı rakam olsa.
bankaya 100 bin yatırın yılda getirsin 3-4 bin lira. on yıl sonunda olacağı maksimum 140 bin lira.

lan helal dediğiniz şeyden daha çok kazandım. ha o parayla ev almış, birine kiralamışsınız. ha o ev parasını birine kullandırtmış karşılıgını almışsınız.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3118 Mesaj
2 Ocak 2010; 5:48:43 

quote:

Kaybedebilirsin fakat kumarda da kaybedebilirsin burda önemli olan riskin olması değil bir alın teri var mı, dövizde de alın teri olduğunu sanmıyorum.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
9 sa. 18 dk. kadarı kaldı.
2 Ocak 2010; 5:57:52 

25000TL'nin tamamıyla ya da bir kısmıyla, acil satılık ilanlı otomobil alabilir ve daha sonra değerinde satabilirsin... çok acil paraya ihtiyacı olan adam aracını piyasa değerinin ortalama 2000 ila 4000TL altında satabiliyor..

ben bu şekilde yaklaşık 10000TL kazanmıştım 8 ay gibi bir sürede...

hatta bir örnek vereyim.. araba al sat işine girerken ailem bana 12.000TL vermişti..

2. el, bir bayandan acil satılık ford fiesta bulmuştum ve o dönem ki piyasa değeri 11.000TL - 12.000TL idi.. ben o bayandan pazarlık sonucu 8.250TL'ye anlaşıp satın aldım ve 1 hafta sonra 12.000TL diye satışa çıkarttım 11.250TL ye sattım.. 1 haftada 3.000TL kâr..

eğer otomobillerden anlıyor ve piyasayı sıkı sıkıya takip ediyorsan ya da bende bunu yaparım dersen yap, tavsiye ederim...

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 5:59:56 

quote:

Orijinalden alıntı: HUNKAAR

faiz meselesini güzel göstermeye çalışmıyorum bu benim öğrendiğim ve bana göre doğru olan şeydir. kimine göre faiz haramdır kimine göre kar ortaklığı helaldir benim gibi ise nadiren de olsa faiz helaldir diyen çıkabilir ama helaldir diyerek güzel gösterdiğimi çıkaramazsınız. sizin düşüncenize gelirsek sanırım ben akp ye hiç oy vermediğim ve hep karşısında olduğum için dışarda kalıyorum. sistemi kuranlarla benim hiçbir ilgim yok ve hiçbir mesuliyetim de olamaz ben ancak bu andan itibaren kendi amellerimle mesulüm ve çağa göre yaşadığım ortama ve sisteme göre dini hükümleri yorumlamalıyım... buranın darül harp olduğunu evvela kabul ediyorsak ona göre gerçekleşmesi gereken kuralları kukla diyanetimiz uyurken(bir gözü açık) araştırmak bize düşüyor. maalesef oyuna geliyoruz zenginler gayrimüslimlerle ortak olup faize yatırım yaparak ve bu faizi zavallı müslüman kardeşlerimizin cebinden boşaltarak servetine servet katıyor ve devletimizin şişirilmiş gsmh sine göre bakarsak gelir dağılımı ve onunla orantılı olarak yaşam kalitesi düşüyorsa bunun sebebi bu gibi şuurlarla oynanan oyunlardır. aslında bu yazdığımla mesuliyet alıyorum belki hata ediyorum ama fikrim budur. son olarak şunu şüpheye mahal vermemek için söyleyim ki "kar ortaklığı" düpedüz faizden başka bişey değildir faiz haram deyip ona sarılmak asıl "güzel gösterme" çabasıdır...

kar payında kaybedebilrsin sözleşmede bu var sanırım ama fazla bilgim yok bu hususta kar payı hakkında. yalnız sen iyice araştır bence biraz daha araştır oku göreceksin tr şartlarında senind savunduğum sistemde bile faizin haram olduğunu.yani darul harp olsa bile...

1954 Mesaj
2 Ocak 2010; 6:23:16 

quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

hepsini geçtim...

bir daire satın aldınız 100 bin liraya. aylık 500 kira alsanız yılda 6 bin eder. bir adam 10 yıl otursa, 10yıl sonrada daire kesinlikle durdugu yerden değer kazanacaktır 130 bin etse. toplamda 190 bin civarı rakam olsa.
bankaya 100 bin yatırın yılda getirsin 3-4 bin lira. on yıl sonunda olacağı maksimum 140 bin lira.

lan helal dediğiniz şeyden daha çok kazandım. ha o parayla ev almış, birine kiralamışsınız. ha o ev parasını birine kullandırtmış karşılıgını almışsınız.

hala buna bi cevap veren çıkmadı.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
2 Ocak 2010; 7:59:50 

quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Bu foruma soruyorsun.Her 10 mesajdan 9 mesaj ps kafeyle ilgili olacak.

Ps cafe aç...manyak para var ya...yeride iyi olursa...

9371 Mesaj
2 Ocak 2010; 9:06:53 

quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

hala buna bi cevap veren çıkmadı.

bu soru mu şimdi?birşey izah eder gibi yazmışsın kim ne cevap verecek olmayan soruya?

5639 Mesaj
2 Ocak 2010; 13:42:39 

quote:

Ticaret denir ona afacan anlamaman normal,

Ayrıca artık faiz getirileri oldukça düştü paranı faiz de bekletme ayrıca 25.000 tL ye arsa alamazsın ancak tarla alırsın,

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

4674 Mesaj
2 Ocak 2010; 13:53:59 

Alışveriş merkezi açılacak bir mahalle bul. Oradan bir arsa al. Açılınca paran 3e katlansın.

Babam böyle yapmıştı yani.

LG Nexus 5

Eskiler
Samsung Galaxy Note 3 •• LG Nexus 4 •• GM Discovery •• Blackberry Bold 9780 •• Google Nexus 7 •• Samsung Galaxy S3 •• Nokia Lumia 920 •• Samsung Galaxy Gio

747 Mesaj
2 Ocak 2010; 14:18:44 

ben kimsenin dini görüşlerine ters düşmek istemem haram olsun ben inanmıyorm yada orayı atla diyosan bankaya yatır büyüt sonra düşün
unutmayın 1.000.000 tl ye ayda 10.000 veren bankalar var :D
büfe,kafe,yada Franchising sistemiyle mısır bayileri açabilirsin ama bunlar risklidir tabi risk olmadan da PARA KAZANILMAZ

25 bin tl param olsa çok güvendiğim tecrübeli ve benden komisyon almayacak bir ARSA EMLAKçısı var tabi senden alır doğal olarak.Çok iyi rant yapacak arsalar var.Risk çok az en azından arsan oluyo fakat arsada bekleme şart paranı gömcen sonra beklicen paran gelcek.Gayrimenkül alma zaten depo alır işletirsin :D en fazla (o parayla)
çünkü gayrimenkul çook risklidir arsada tek 3 olay :tapu ve imar,iskan...
fakat 150.000 $ lır (10 yıl önce) evin şimdi 2.000.000$ olduğuna ve daha fazlası şahit olduk ama arsada rakam 10 yıl önce 10.000$ se şimdi çok daha fazla mesela arsada RANT
AVM yapılmadan önce (nasıl bulcan bilmiyorum) aldığın AVM yakınındaki arsa iyi bi para yapıyo :D
10 yıl sabredip zengin oman mümkün :D

629TLye BRIGHTSTAR GARANTİLİ, 2 HATLI, SUPER EKRANLI MOTOROLA MOTO G 16GB ALMAK VARKEN. 700TLYE, BEYAZ KALITESIZ KASALI, SARJ SOKETI 2 HAFTA SONRA BOZULAN GENERAL MOBILE DISCOVERY ALDIĞIM İÇİN PİŞMANIM!!!,
MOTOROLA MOTO G

80 Mesaj
2 Ocak 2010; 16:41:32 

ya euro ya dolar ya da altın alacam hangisini seçiyim bu 3 ü arasından?

618 Mesaj
2 Ocak 2010; 19:07:56 

quote:

faizi sana ayın sonunda şu kadar verecem der kesin alırsın o parayı. dövizde paranı koruyabilrsin sonuçta arttırabilrsin kaybedebilrsin de...

O'da faiz, bu da faiz. Sonuçta emek verilmeden alınan fazla paraya faiz denir. Kendi kendinizi kandırmayın. Ha bu arada, sözde islami bankaların verdikleri de faizdir. Bu tür laflarla siz sadece kendinizi kandırmış ve vicdanınızı susturmuş olursunuz.

İşin ilginç tarafı nedir biliyormusunuz? bu ülkede kısa bir süre öncesine kadar %80 - %100 enflasyon varken, insanların bankadan aldıkları en fazla net %10 faize haramdır, günahtır diye ağızlarından köpükler saçarak saldıranların hali ilginçtir. Faizin haram olması için bu ülkede enflasyonun %0 (yazıyla yüzde sıfır) olması gerekir. Bunun dışında eğer enflasyon varsa, enflasyon oranında faiz almanın hiçbir sakıncası veya zararı yoktur. Çünkü bu şekilde paranın değeri korunarak paranın pul olmasının önüne geçilir.. Yoksa örneğin %70 enflasyon olan bir ortamda sen paranı haram olur diye faizsiz olarak bankaya yatırırsan o para kısa bir süre içerisinde eriyerek pula dönüşür.

Sözün özü; Enflasyon oranında faiz almanın dinen bir sakıncası yoktur.

Esenlikler Diliyorum..

Heryer Taksim Heryer Direniş

10352 Mesaj
2 Ocak 2010; 19:46:04 

Şahsi görüşüm,Kur'an'daki faiz kavramı günümüzün tefeciliği oluyor.

Tefecilik günah olabilir;ama faiz bence değil.Ha günahsa da yapacak bir şey yok.

Ayrıca ben de banka ile ortak oluyorum bir nevi paramı vererek,adam benim paramdan daha fazlasını kazanıyor;ama bana daha az faiz veriyor.

Bu ortaklığa karşı çıkanlara bir sorum var (hani bankanın zararına ortak olmuyormuşuz ya).

Diyelim ki ben iş adamıyım,sizden 100 bin TL borç aldım.Fakat daha sonra bu para da derdime derman olmadı ve işlerim daha kötü gitti/battım.Acaba siz ben adama ortak olmuştum deyip paranızı geri almamayı kabul edebiliyor musunuz?

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

2141 Mesaj
2 Ocak 2010; 19:58:13 

Ben birikimlerimin bir kısmını borsada değerlendiriyorum.Uzun vadeli tutucam paramı(10 yıl gibi tabi duruma bağlı),belli hisseler var, kısa vadeli çok riskli.Hatta 31 aralık günü bedelsiz %30 hissemi de verdiler. Gidişattan da memnunum.İşin ehli kişilere danışarak borsaya girmek gerekir.Yoksa paranız bir günde eriyebilir...

810 Mesaj
2 Ocak 2010; 20:14:03 

Mantıklı doğru düzgün 1 kişi bile cevap vermemiş.

Sende ne diye buraya sorarsın arkadaşım ? Hepimizin sanki milyarları var, hepimiz bankacıyız.

Al sana çok güzel 1 site, simülasyonları da iyi.

http://www.bugununyatirimaraclari.com/

finansbank ın reklamlardaki olayı. Gayet güzel ordan kafana hangisi yatarsa seçebilirsin

Uzaklaştırılmış
2 Ocak 2010; 20:15:19 

Komik gelebilir ama perte çıkmış binlerce araç var, 7-10bin arasına alıp 3-5bin (max.) harcamayla 20bin lira gibi fiyatlara satarsın. temiz iş. tavsiye ederim.. ama sanayide çevrenin iyi olması lazım.. geçen bi abimiz 13bine aldı 3bin masraf yaptı 24bine alıcı buldu :) çevren iyiyse arabalardan anlarsan bu işi yapabilirsin ;)

106 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:10:48 

quote:

ne alakası var bi kere faiz üzerine hadis var haram olduğuna dair fakat ticaret tamamen helaldir sadece dolandırmadıkca herhangi bi kusuru olduğunda kazıklamak da haramdır bugünlerde bakıyorumda rehberimiz kuran ı kerime göre hareket edenleri yobaz yapıyorlar ben bunu yobaz diyenlerin cahilliğine veriyorum islam faiz paradan için haram olduğunu beyan etmiştir ötesi yoktur fırsatcılıkta haramdır birisi sıkışır paraya 100 000 liralık arsayı 50 bin e alırsın adamın gönlü varsa eğer bu haram değildir istersen sen bunu 1 trilyona sat ama gönülsüz iş ahlı maldır insandan çıkar

106 Mesaj
3 Ocak 2010; 2:14:10 

ben kuyumculuk mesleği yapmış biri olarak hurda 22 ayar bilezik almanı tavsiye ederim 2 yılda paranı 40 milyar garanti gibi bişey altın yok düşecekmiş yok çıkacakmış bunlara bakma işine bak 15 yıllık altın grafiğini incelersen anlarsın altın her zaman katlar arada düşer gibi yapsada

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » 25 milyarı (25000ytl) için en mantıklı yatırım nedir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.367