- x
Amerika'ya gitmek istiyorum...
28 Cevap10447 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1214 Mesaj
1 Ocak 2010; 23:45:18 

Arkadaşlar,Work&Travel ile gitmeyi düşünüyordum fakat orasıda üniversite öğrencisini gönderiyormuş.. ben Anadolu lisesi yabancı dil mezunuyum , 1985 doğumluyum. Amerika'ya gitmek istiyorum, nasıl gidebilirim, nasıl bir prosedür takip etmeliyim

http://www.usa-turkey.com/default.asp bu green card muhabbeti nedir? bilen varsa , bilgilerini paylaşırsa sevinirim

İkinci kez dönüp baktığım her şey ilgi alanımdır.

1214 Mesaj
2 Ocak 2010; 21:33:47 

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Ocak 2010; 22:24:04 

quote:

Orijinalden alıntı: CrySystem

Biraz geç kalmışsın ancak okurken gidebilirdin o hakkıda sanırsam kaybettin

1457 Mesaj
2 Ocak 2010; 22:33:34 

2012 çekilişlerine kaldın. ekim-kasım ayında oluyor green card başvuruları.

i want to play a game
make your choice... live or die

310 Mesaj
2 Ocak 2010; 22:39:57 

ABD'ye gitmek basit. Al vizeni kal orda. Kimse birşey demez.

İNANDIK SİZE BU SENE, GÖRMEK İSTERİZ ŞAMPİYONLUKLAR İÇİNDE, ŞAMPİYON OLUNCA TÜM TÜRKİYE, İNLEYECEK EN BÜYÜK KANARYA DİYE !

725 Mesaj
2 Ocak 2010; 22:44:39 

paran varsa turist vizesi ile gidebilirsin

INTEL i5-3570K 3.40GHz 6MB Ivy Bridge Gigabyte GA-Z77-DS3H DDR3 2400MHz CORSAIR CMZ8GX3M2A1600C9 Vengeance 8GB DDR3 1600Mhz CL9 XMP Dual Kit MSI GTX650 Ti OC 1GB GDDR5 128Bit SEAGATE ST500DM002 500GB 7200Rpm Cooler Master RC-K280-KKP500 Elite K280 500W Kingston SSD 120GB Sata3 Samsung S22B350H 21.5" 2ms Full HD Siyah Led Monitör

310 Mesaj
2 Ocak 2010; 22:46:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ` Kağan

ABD'ye gitmek basit. Al vizeni kal orda. Kimse birşey demez.

ABD de öle herkese vize veriyordu dimi :):)) üniversite öğrencisi olsan çok kolay bir şekilde gidebilirdin

Şunu deneyebilirsin ; Amerikada bi College a başvur,
Yıllık 5.000$ gibi bişi zaten orda çalısıyorsun , okul paranı çıkarırsın hemde ordan üniversiteye geçersen Amerikadan X bir üniversite diplomasıyla seni burda havada kaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torque_ -- 2 Ocak 2010; 22:48:33 >

1214 Mesaj
2 Ocak 2010; 23:51:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Torque_

ABD de öle herkese vize veriyordu dimi :):)) üniversite öğrencisi olsan çok kolay bir şekilde gidebilirdin

Şunu deneyebilirsin ; Amerikada bi College a başvur,
Yıllık 5.000$ gibi bişi zaten orda çalısıyorsun , okul paranı çıkarırsın hemde ordan üniversiteye geçersen Amerikadan X bir üniversite diplomasıyla seni burda havada kaparlar.

parayı peşin mi vericez ? ingilizce seviyerm önemli mi?

439 Mesaj
3 Ocak 2010; 0:08:11 

acıköğretim okuyan birisi olarak burs alma şansımız var mı acep

1537 Mesaj
3 Ocak 2010; 0:21:33 

WAT la gidenler ABD de 2. sınıf insan gibi görülüyor verdikleri işlerde anca hamalların yapcağı getir götür işleri günde 10 saat
geçen gün haberlerde gördüm WAT ile gidenlerin durumunu adamlar sokakta yatıyor

339 Mesaj
3 Ocak 2010; 0:35:52 

yillik $5000? ve universite? kusura bakma ama bunu diyen adama kaba tarafimla gulerim. Soz konusu insan oranin vatandasi degil ya da herhangi bir eyalette permanent resident bile olmayan bir insan. Yani adam bu zamana kadar hic vergi vermemis biri. eeee vergi verenle vermeyen bir olur mu? Okul fiyatlarindan haberiniz yok, dunyadan haberiniz yok.

Everybody Lies

1214 Mesaj
3 Ocak 2010; 0:43:29 

quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

yillik $5000? ve universite? kusura bakma ama bunu diyen adama kaba tarafimla gulerim. Soz konusu insan oranin vatandasi degil ya da herhangi bir eyalette permanent resident bile olmayan bir insan. Yani adam bu zamana kadar hic vergi vermemis biri. eeee vergi verenle vermeyen bir olur mu? Okul fiyatlarindan haberiniz yok, dunyadan haberiniz yok.

2282 Mesaj
3 Ocak 2010; 1:00:57 

CrySystem olurda gidersen beraber gidelim bende gitmek istiyorum

Playstation sosyal medyası olarak beni takip edebilirsiniz :) >>>> https://twitter.com/serhat_oden

Playstation 4 oyunları incelemelerim bir oyun almaya değer mi değmez mi hemen öğrenin:>>>> http://psorigins.tumblr.com/

1214 Mesaj
3 Ocak 2010; 1:14:35 

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3

CrySystem olurda gidersen beraber gidelim bende gitmek istiyorum

kardeşim biraz araştıralım , neden olmasın ? sırt sırta verecek adam lazım , malum zencilerin maskarası oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrySystem -- 3 Ocak 2010; 1:16:13 >

439 Mesaj
3 Ocak 2010; 22:24:23 

310 Mesaj
3 Ocak 2010; 22:33:33 

quote:

5.000$ olan üniversite değil College yani yüksekokul gibi bişi türkiyede olmayan birşey lise ile üniversite arasında , ayrıca okul fiyatlarını türkiyedekilerle karşılastırma türkiyede özel okullar oxford ,MIT,cambridge le yarısıyor ''fiyat acısından'' benim arkadasa önerebileceğim okul orta düzey bir amerikan college ı

Peşin mi sorusuna söyle cevap vereyim açıköğretim fakültesi bile paraları peşin alıyor :):))

339 Mesaj
5 Ocak 2010; 9:42:36 

senin dedigin community college.

demek istedigimi anlamiyorsun. Amerika'da USA vatandasi ya da perm resident olanlarla vatandas olmayanlar okul ucretini farkli oderler. VATANDAS olmayanlar en az 2 kat ve fazlasi ucret oderler, biri $10k oderken sen $25k odersin. nedeni de vatandas olmamalari yani bu ulkeye tek kurus vergi bile vermemeleri.

Everybody Lies

429 Mesaj
5 Ocak 2010; 10:13:19 

Bu yaz inşallah dil okuluna gidicem Amerika'ya :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1170 Mesaj
5 Ocak 2010; 10:19:50 

aşı olmadan ıcerı bıle sokmazlar sızı

439 Mesaj
18 Ocak 2010; 0:48:36 

quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

aşı olmadan ıcerı bıle sokmazlar sızı

P0LAT ALEMDAR

Bu Adamı Sevmemin Nedeni : Burnuna , Saç Şekline , Yürüyüşüne , Gömleğine , Konuşma Tarzına , Bakışlarına , Hal ve Hareketlerine Hasta Olduğumdandır.

2565 Mesaj
18 Ocak 2010; 0:54:43 

beyler ben psikoloji üzerine üniversite okumayı planlıyorum.Ondan sonra amerikaya nasıl gidebilirim ve gidersem orda ne tarz şeyler yaparsam iyi para kazanabilirim?

25 Mesaj
18 Ocak 2010; 0:57:28 

amerika yaz 3200 a yolla amerika ayağına gelsin ;)

439 Mesaj
19 Ocak 2010; 18:45:08 

quote:

Orijinalden alıntı: CryptonR

P0LAT ALEMDAR

Bu Adamı Sevmemin Nedeni : Burnuna , Saç Şekline , Yürüyüşüne , Gömleğine , Konuşma Tarzına , Bakışlarına , Hal ve Hareketlerine Hasta Olduğumdandır.

116 Mesaj
19 Ocak 2010; 18:52:40 

quote:

Orijinalden alıntı: systemstyle

Bu yaz inşallah dil okuluna gidicem Amerika'ya :)

hangi okula ve ne aracılığyla gidiceksin ben de gitmeyi düşünüyorum da

1036 Mesaj
19 Ocak 2010; 18:53:59 

quote:

aynen o parayla burda dersaneye zor gidersin

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Ocak 2010; 18:53:59 

quote:

Orijinalden alıntı: orionsguard

paran varsa turist vizesi ile gidebilirsin

233 Mesaj
19 Ocak 2010; 19:48:47 

Dostum en garanti yolu dil kursları deniliyor. Dil kursu ile belli bir süreliğine gidip vize araştırmaya başlayacaksın. Arada çalışırsın tabi. Dil düzeyi sormuşsun zaten, dil kursu ile bunu da ortadan kaldırabilirsin. Ancak şunu söyleyim. Vatandaşlık nasıl alabilirim sorusuna cevap ararken karşına çıkacak olan en basit gibi görünen olay evlenmek olacaktır. Fakat öyle şeyler dönüyor ki, her şeyden önce evdendin diye hadi ABD li oldun demiyorlar. Bu işi parayla yapan bayanlar var bir de. Parayı veriyorsun, formalite olarak evleniyorsun ANCAK onda da o bayanın sana kazık atma ihtimali var. Duyduğum kadarıyla yerine göre senden sürekli para sızdırmaya kalkan, hediye isteyen, takı isteyen falan filan çıkabiliyormuş ki zıtlaşman durumunda kadın olayı yokuşa sürükleyebiliyor.

Bunlarla birlikte netten araştır. H2B diye bir program var. Otellere belli birimlere girebiliyorsun. İşini ayarlıyorlarmış. Kalacağın yeri de buluyorlarmış. Saatlik İngilizce bilgine göre 7-12 $ arası mı ne kazancın vardı. Haftada 40 saat çalışma hakkın ve artısı için 1.5 kat mesai ücreti alabiliyorsun. Toplamda danışmanlık şirketi falan filan masrafın 5000-6000 i bulur sanırım ama en azından orada bunu çıkartma şansın var. Dil okullarında yanılmıyorsam haftalık çalışabileceğin kanuni saat sınırlı. 40 değil de 20 olabilir. İngiltere için 20 ydi bildiğim kadarıyla.

Her şekilde hayırlısını dilerim. Şansın açık olsun. Ancak şunu da unutmadan ekleyim, Türkiye'yi unutma :D

İngilizce tercüme ihtiyacı olan arkadaşlar pm ile ulaşabilir. Tabi öyle uzun makale şeklinde çeviriler istemeyin :D

358 Mesaj
19 Ocak 2010; 19:54:22 

quote:

Orijinalden alıntı: CryptonR

834 Mesaj
20 Şubat 2010; 23:21:29 

Maddi durumun iyi degilse senin veya ailenin ve geri donecegini gercek olarak ispatlayamıyorsan Konsoloslara gitmen imkansız gibi birsey...
Hadi maddi durumun cok dort dortluk degil ama gercekden acık yureklılıkle ve kendıne guvenerek cok guzel cvaplar verdin ve geri donecegini ispatladın konsutun anlastık gene vize alırısn gidersin...
Ama mesela maddi olarak cok saglamsındır, ama elin ahyagın durmaz dogfru durust konusamazsın samimi olamazsın vs ozamanda istedigini yap taklalar at Tommy ler Lacoste'ler giy ustune alamazsın vize.. yani bunlar klarıısk isler

Geri donecegini ispatla ve dua et o gun psikolojileri iyi olsun Konsolosların... :)
Saygılar

hayata saldırın, o zaten sizi öldürecek.
-s. coallier
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Amerika'ya gitmek istiyorum...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.252