Şimdi Ara

DTS'i AC3'e çevirme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
25
Favori
121.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Filmi import ettikten sonra yapılacak işlemler,

Açılan menüden "Audio File" ve hemen altında "AC3" işaretledikten sonra
    programın ana menüsü açılıyor... Buradan,

1- Çarpı(X) işaretini tıklayınca
    2-Bitrae ayarlarını yapacağımız pencere açılıyor(Filmin orjinal akışına göre 48000 veya 44100 hz yi seçin)
    3-"Convert Now" butonuna basıp program convert işlemine başlıyor.

Not: Yolu siz belirtmedikçe proram dosyayı kendi klasöründeki "convert" dizinine atar.

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

• Örnek olarak convert ettiğim Matrix filminin dts sesinin ac3 olarak çvrilmiş ses dosyasını filmle aynı klasöre taşıdım.

Dilerseniz bu halde hd ye atıp medya playerdan sorunsuzca izleyebilirsiniz.

DTS'i  AC3'e çevirme
  • Ya da filme gömmemk istiyorum derseniz,ücretsiz olan MKv MergeGui programı ile bu işi çok basit halledebilirisiniz.

- "add"butonundan filminizi programa import edin.

- Hemen ardından ses dosyasınıda aynı yöntemle porgrama import edin.

- Sağ taraftaki "up" butonu ile ac3 ses dosyanızı yukarı taşıyın.

-Şimdi,dilerseniz istenmeyen dts ses dosyasını silebilirsiniz ya da ikincil konuma düşürebilirsiniz.

-Eğer dts ses dosyası kalsın ama ac3 ses dosyası filmle birlikte oynası için,menüde "AC3" seçiliyken "Default track flack" işlemini "yes"
    olarak,istenmeyen ses dosyasını"no" olarak işaretleyin.

-İşleminizi bitirdikten sonra "Start muxing" butonuna tıklayarak convert işlemini başlatın.

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

• dostum LG HT806TH home theatre mevcut. DTS çözyor bildiğim kadarıyla.

.dts uzantılı dosyaları USB atıyorum okumuyor. Veri diskine attım okumadı.
    Audio yazdırmak için nero 11 platinium yukledim .dts uzantısını ses cdsine yazmadı uzantıyı kabul etmedi. ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zelcuk

dostum LG HT806TH home theatre mevcut. DTS çözyor bildiğim kadarıyla.

.dts uzantılı dosyaları USB atıyorum okumuyor. Veri diskine attım okumadı.
    Audio yazdırmak için nero 11 platinium yukledim .dts uzantısını ses cdsine yazmadı uzantıyı kabul etmedi. ne yapmalıyım?

dts formatı tek başına .alışmaz..Video ile beraber çalışır onun için nero ya audio olarak dts sesi atsan bile tanımaz.
  • çözüm nedir? 5.1 müzik dinlemem için yapmam gereken?
    bu dts lere vidyo mu ekliyeyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zelcuk

çözüm nedir? 5.1 müzik dinlemem için yapmam gereken?
    bu dts lere vidyo mu ekliyeyim?

Tam olarak ne yapmak istiyorsun? Eğer elinde sadece dts formatlı ses dosyası varsa bunu video olarak işlemen lazım... Bunun en basit çözümü
    video kurgu programına bir resim dosyası atar altına da ses dosyasını eklersin, sesin süresi kadar remin süresini uzatırsın.
  • benim istediğim dts kalitesinde müzik dinlemek. yöntem farketmez uzantı farketmez. araştırdım ki bu .dts formatı en kaliteli formatmış.

son sorum , şarkıya bu resmi ekleyince müzik kalitesinde bir değişim olamayacak değil mi

teşekkürler yanıtların için
  • Sesi bozmadan render yaparsan kalite düşmez.
  • Üstadım çok teşekkür ederim sayende hallettim birde altyazıyı nasıl gömeceğimizi izah edersen çok sevinirim...
  • nodar hocam ,

acaba dts sesi ac3 e çevirip filmden ayırmak mümkün mü ??

zira bu şekilde yaptığımızda mkvmerge ile daha rahat eklenebiliyor filme ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanatikforumcu

nodar hocam ,

acaba dts sesi ac3 e çevirip filmden ayırmak mümkün mü ??

zira bu şekilde yaptığımızda mkvmerge ile daha rahat eklenebiliyor filme ????

Zaten benim yukarıda resimli anlatımını yaptığım, dts sesi filmden ayırıp bağımsız bir ac3 ses dosyası haline getirmek ve devamında
    sesi mkvmergegui ile mkv filme gömmek.
  • takip
  • Benim elimdeki çoğu filmler dual 8 ENG -TR DTS şeklinde ben bu sesleri tek bir işlem ile AC3 çeviremezmiyim?
    Sesler filme gömülü olacak!
  • Dostum Total Video Converter ile convert ederken ac3 e çevir dediğinde 6 kanal sesi destekliyor mu ? Sanki çift kanala çeviriyor gibi geldi bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazmibal

Üstadım çok güzel anlatmışsın çok teşekkürler ama en sona kadar geldi run diyecektim fakat run pasif tıklanmıyo yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim

DTS'i  AC3'e çevirme

aynen bende harfiyen herşeyi yaptım fakat run sekmesi aktif değil yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...
  • Bence kurulması gereken yardımcı programlardan biri veya birkaçı kurulmamış... Yukarıdaki sekmelere tıklayıp hangisinin kurulmamış olmadığını kontrol edin...
  • Arkadaşlar internette yaptığım araştırmalarda ekte resimde göreceğiniz cihazı buldum bu sorunu çözermi?

Özelliklerini de aşağıda yazıyorum.
    - SPDIF and COAXIAL DTS/AC-3 Audio Decoder, output 5.1 channel analog audio
    - Special design for the amplifier which is without fiber and coaxial function
    - Transfers the DTS/AC-3 digital signal data into 5.1 sound track output
    - Transfers the stereo(R/L) audio signal data into 5.1 sound track output
    - Two SPDIF input, one coaxial input, one stereo input
    - One button to switch mode, simple to operate.
    - Auto detect AC3/DTS digital audio signal, decode format: Dolby Digital EX/DTS-ES/Dolby Pro Logic II/DTS/AC3 Dolby Digital
    - S/N: 120db
    - Stereo separate degree: 80db (1KHZ)
    - Noise output frequency: 200uV
    - Simulate output frequency: 2.2V
    - Input interfaces: SPDIF1, SPDIF2, coaxial, AUX
    - Output interfaces: FL, FR, CEN, SW, SL, and SR
    - Supports network player, 1080P Media player, HDTV DVD player, blue rayDVD, DVD, Wii, PS2, PS3, XBOX360, DM500S, and DM800HD etc.
    - Stable and best quality, Plug and play
    - Package includes:
    - 1 x 5.1 Audio gear
    - 1 x Fiber-optic cable
    - 1 x AC 100~240 V power adapter (US plug)
    - 1 x English user manual

DTS'i  AC3'e çevirme

• MKV2AC3 adlı programı buldum çevirme işlemini oldukça hızlı şekilde yapıyor. Kullanması ise oldukça kolay tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afterdarq

Dostum Total Video Converter ile convert ederken ac3 e çevir dediğinde 6 kanal sesi destekliyor mu ? Sanki çift kanala çeviriyor gibi geldi bana...

Evet çift kanala çeviriyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.