Şimdi Ara

Suzuki Splash Türkiye yollarında... (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
6
Favori
68.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dünde nette gezinirken suzukinin başka modellerine bakayım dedim ve şunu buldum. ERTİGA SPORTY

acaba suzuki bu konseptte arabalarla neden bizim pazarımıza girmezler hiç anlamam ,resmen avrupalılara para kazandırıyorlar.bence artık suzuki avrupalı ortaklarıyla yolları ayırsa bizim işimize gelecek .avrupalıda bundan korkuyor zaten ....

bu da fotoları çok güzel tam kalabalık aileler için ...

Suzuki Splash Türkiye yollarında... Suzuki Splash Türkiye yollarında... Suzuki Splash Türkiye yollarında...

• quote:

Orijinalden alıntı: bankicampik

dünde nette gezinirken suzukinin başka modellerine bakayım dedim ve şunu buldum. ERTİGA SPORTY

acaba suzuki bu konseptte arabalarla neden bizim pazarımıza girmezler hiç anlamam ,resmen avrupalılara para kazandırıyorlar.bence artık suzuki avrupalı ortaklarıyla yolları ayırsa bizim işimize gelecek .avrupalıda bundan korkuyor zaten ....

bu da fotoları çok güzel tam kalabalık aileler için ...

Suzuki Splash Türkiye yollarında... Suzuki Splash Türkiye yollarında... Suzuki Splash Türkiye yollarında...

Asya pazarına yönelik bir araç sanırım. Ama doğru, satışa çıkarsa bizde de alıcısı olacaktır. Yeter ki biraz reklam, biraz tanıtım yapsınlar.

Bu arada Suzuki'nin Avrupalı ortakları kim?

• evet çoğu asya ülkelerinde liderler , ama avrupalı markalar gibi nedense çeşit sunmuyorlar.birde bizim insanımızın gözünde "avrupa arabaları çok kaliteli ,ayrıca kaliteli olduğu içinde pahalıya satıyorlar" mantığı var ne yazıkki ..insanlarımız yedikleri bu kazıklardan neden vazgeçmezler anlamış değilim. sanırım reklam ve medya bu durumu etkileyen bir faktör.

suzukinin ortağı VW grubu sanırım %20 mi ne ortaklığı var.ama japonyada ki tüm otomobil üreticileri %1 ile %2 arasında birbirleriyle ortaklıkları varmış,oda bu üreticilerin birbirlerinin yan sanayilerinden faydalanabilmek amacıyla yapıldığını bir yerlerde okumuştum .
  • quote:

arkadaşlar ortalama yakıt tüketimini gösteren dijital göstergesi saçmalayan var mı .geçen gün benzin aldım sıfırlayayım diye bastığımda km+9 lt gösterdiğini gördüm dünde sıfırlayım diye bastığımda bu seferde km+1 lt gösterdiğini gördüm . buna etki eden nedenler varmıdır acaba yoksa benim arabanın beyninde sıkıntı mı var .artık sıfırlamıyacağım nası olsa garip rakamlar çıkıyo..

geçen gün yeni yoldan işime gelirken yolda bir splash daha gördüm ve kornayı yapıştırdım ,geçtikten sonra oda bana karşılık verdi .araçta çocuğu vardı sanırım adam benim arabayı çocuğuna gösterirken gördüm bundan sonra tüm suzukilere korna çalacam eğlenceli oluyor birde karşılık alınca daha da bir eglenceli oluyor.

Sifirladiktan sonra 30 litreye kadar gorebilirsiniz.bayiden araci cikardim.30 litre yaziyordu.mesafe gittikce dustu.6-7 litre ortalamaya dustu.anlik ortalamayi acin orada 1 ile 30 Arasi anlik yakit görebilirsiniz. Bunun ortasi aliniyor.uzun yola cikarsaniz iyice duser.her ay bir kere ve uzun yola cikarken sifirlarim.sorununuz yok yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arabanın hız göstergesinin radara yakalanmayalım diye normalden az bir şey fazla değer gösterip göstermediğini tartışmıştık. Suzuki Türkiye'ye sordum. Yanıt geldi:

Değerli Müşterimiz, Aracınızın Hız göstergesinde hatalı ölçme olmaz. (Orijinal lastik çapları değişik değil ise )

Eğer hatalı hesaplama olursa , Enjeksiyon Kontrol Modülü ( ECM) ile ABS ünite arasında uyumsuzluk olur, arıza ikaz lambası yanar.

Sürücüyü uyarır.

Sizin fark olduğu söylediğiniz ölçüm metodu nasıldır, bilmiyoruz? Ancak,hız hesaplaması ve hız ölçümü dijital olarak yapılır

Ort. yakıt, anlık yakıt sarfiyatı ve 100km. başına yakıt sarfiyatı vb. Enjeksiyon Kontrol Ünitesinin kendi içinde yaptığı hesaplamalarla belirlenir.

Benzer bir hesaplama da ABS sensörlerinden gelen sinyaller aracılığı ile ABS Kontrol ünitesi tarafından yapılmaktadır.

Tekerleğin her turu sayılarak yapılan bu ölçümde de hata olmaz. Olursa ABS arıza ikaz lambasını yakar.

Ancak polis radarları tarafından yapılan ölçümlerde %10 tolerans ilave edilir.

Bunun gerekçeside her marka aracın kullandığı takometlerde oluşabilecek farklılıkları tolere etmek içindir.

Yani; Otoyolda azami hız 120 km/h iken trafik polisi kendi radarını % 10 toleranslı hesap ederek 132 km/h hızı aşanlara ceza yazmaktadır.

Bunun gerekçesi de digital ölçüm yapmayan motor teknolojisine sahip ( Karbüratörlü) araçların da trafikte olduğu düşünülürse uygun bir uygulama olduğu kabul edilecektir.

• Splash'in bu promo videosunu izlemiş miydiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Splash'in bu promo videosunu izlemiş miydiniz?

Video güzel :)

Arka planda, kenarda parketmiş de beyaz bir Vitara var. Bu arada bebek arabasını da bagaja sığdırdılar vallaa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 25 Haziran 2014; 12:06:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adepex

quote:

Splash'in bu promo videosunu izlemiş miydiniz?

Video güzel :)

Arka planda, kenarda parketmiş de beyaz bir Vitara var. Bu arada bebek arabasını da bagaja sığdırdılar vallaa.

Bende bir video çekmiştim, kötü oldu diye internete koyamıyordum. Boşuna koymamışım suzukinin yanında benimki baya olmuş :D:D:D

• Merhaba,

Bayiler şu anda AT modeli kaçtan veriyorlar, bilgisi olan var mı? Liste fiyatı 38.894 TL'den ne kadar iniyorlar? Satıştaki modeller 2014 mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Merhaba,

Bayiler şu anda AT modeli kaçtan veriyorlar, bilgisi olan var mı? Liste fiyatı 38.894 TL'den ne kadar iniyorlar? Satıştaki modeller 2014 mü?

Telefonla bir sormak lazım. Bir de arabada olmayan ekstra bir şeyler takılmasını isteyerek (park sensörü, vs.) farklı bir tür indirim yaptırma şansınız da var.
  • quote:

arkadaşlar ortalama yakıt tüketimini gösteren dijital göstergesi saçmalayan var mı .geçen gün benzin aldım sıfırlayayım diye bastığımda km+9 lt gösterdiğini gördüm dünde sıfırlayım diye bastığımda bu seferde km+1 lt gösterdiğini gördüm . buna etki eden nedenler varmıdır acaba yoksa benim arabanın beyninde sıkıntı mı var .artık sıfırlamıyacağım nası olsa garip rakamlar çıkıyo..

geçen gün yeni yoldan işime gelirken yolda bir splash daha gördüm ve kornayı yapıştırdım ,geçtikten sonra oda bana karşılık verdi .araçta çocuğu vardı sanırım adam benim arabayı çocuğuna gösterirken gördüm bundan sonra tüm suzukilere korna çalacam eğlenceli oluyor birde karşılık alınca daha da bir eglenceli oluyor.

herşeyi zamanla deneme yanılma yöntemiyle öğreniyorum. önceki sayfada bu ortalama tüketimi gösteren seçeneği A ve B düğmelerinin gösterdiğini zannediyordum ama değilmiş .bende diyorum benim arabamın ortalaması neden böyle abuk subuk çıkıyor diyorum.meğerse sadece yaptığım kilometreyi gösteriyormuş.bir kilometreyide 9 a bölmüşler araba gittikçe belli metrelerde 9 a kadar tek tek çıkıp bir kilometreyi tamamlıyormuş .bende zannediyorum 100 km yi farklı rakamlarla yakalayınca arabam saçmalıyor bunuda şans eseri öğrendim benzinlikte sıfırlayayım dedim b seçeneğinde bırakmışım öyle çözdük anlaşmazlığı. arabanın beyni gayet iyi çalışıyor bizde biraz özürlülük var sanırım ,birde suzukiye hakaret etmeye çalışıyom neyse araba benden daha zeki kısaca anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bankicampik -- 28 Haziran 2014; 12:44:39 >

• bankicampik kullanıcısına yanıt
    Ya sevgili arkadaşım, arabayla verilen kitapçığı okusan? :)
  • lektem arkadaşım kitapçığın çoğunu okudum ,hep okumadığım yerden çıkıyor sorular bende sizlerden kopya istiyorum .zaten çoğu bilgiyi alıyorum sizlerden sağolun arkadaşlar. kızacaksanız sormayım bişey zaten kitapçıkta , benim öğrendiğim şeyi yazmıyor.her bir kilometreyi 9 a bölmek gibi.eğer yazıyorsa okumadığım yerden çıkmıştır ..
  • quote:

lektem arkadaşım kitapçığın çoğunu okudum ,hep okumadığım yerden çıkıyor sorular bende sizlerden kopya istiyorum .zaten çoğu bilgiyi alıyorum sizlerden sağolun arkadaşlar. kızacaksanız sormayım bişey zaten kitapçıkta , benim öğrendiğim şeyi yazmıyor.her bir kilometreyi 9 a bölmek gibi.eğer yazıyorsa okumadığım yerden çıkmıştır ..

Her kilometreyi nasıl 9'a bölüyor. Ben o kısmını tam anlamadım ki. Mesela 9378.6 diye bir rakam görüyorsun. Noktadan sonraki rakamlar, 0'a ulaşınca 9379.0 mı oluyor? Arada yakıt sarfiyatına da girmişsin. Benim kafam çorba oldu bir o değer, bir bu değer... :)

• evet senin dediğin gibi ,en güzel cevap şu olur sanırım ,yola çıkmadan önce paneli A yada B konumuna getir ve yolda ilerledikçe şöyle bir durum göreceksin

mesela senin örnek verdiğin km de durum şöyle oluyor ..9378.0---9378.1---9378.2---9378.3---9378.4---9378.5---9378.6---9378.7---9378.8---9378.9 (9378. km bitti)
    (9379.km başlıyor) 9379.0---9379.1---9379.2---9379.3---9379.4--- ......... gibi

böyle devam ediyor lakin benim arabamda durum bu en güzeli A veya B konumuna getirip gözlemlemek olur....

işte yakıt sarfiyatına ben burdan bakıldığını zannetmiştim A veya B den. yolda genelde anlık tüketimi gösteren bölgeye getiririm ekranı ,paneldeki A veya B yi gösterterek çıkmadım yola hiç , sonuçta; tüketimi gösteren yerin A yada B olduğunu sanıyordum .mevzu bu
  • bankicampik kullanıcısına yanıt
    A ve B konumlarını sıfırlamayı biliyor musun peki?
  • sağdaki düğmeye (çubuğa) basılı tutcaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Merhaba,

Biz 2012 modelini 2013 te 31500 e anahtar teslim almıştık.Ellerindeki 2012-2013 kaç model ona göre fiyat değişir.Yakın illerdeki bayileri arayıp model ve fiyat bilgisi alın bence.2014 ten sonra girenleri 38 den aşağı vermezler.2012 leri 33-34,2013 leri de 34-36 arası alabilirsiniz.Park sensörü ve arka cam otomatiği(serviste 300-400 tl) isteyin ücretsiz takabilirler.
  • quote:

A ve B konumlarını sıfırlamayı biliyor musun peki?

A ve B Trip diye geçer.Mesela benzin aldın,kaç km götürür onu merak ediyorsun.Soldaki çubuğa basıyorsun A gözükür basılı tutup sola çevirince sıfırlanır.Aynı çubuğa bir kere daha basarsan B yi gösterir.Basılı tutup düğmeyi sola çevir sıfırlanır.Onu da diyelim gittiğin yol toplam kaç km.Ya da birini benzin,birini de lpg yakıtını ölçmede kullanırsın sana kalmış.
    Sağdaki çubukta örnek 100/8 km yani ortalama yakıt değerini gösterir.Bu sayı düştükçe az yakmış olursun.Çubuğa basılı tutup sola çevirince ortalaman sıfırlanıp yeniden hesaplanmaya başlar,km arttıkça değer düşer,ya da artar sürüşüne,yola bağlı.Çubuğa bir daha basınca Dış hava durumu,bir daha basınca depodaki benzinle kaç km yol gider o gözükür.Uzun yolda bu değer artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukurela -- 4 Temmuz 2014; 20:15:26 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.