Şimdi Ara

Suzuki Splash Türkiye yollarında... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
6
Favori
68.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün yeni yolda iş yerime gelirken ,kendi arabamı az daha tanıyamayacaktım,yolda seyrediyorum önümde kırmızı bir araç birazda mesafe var tabi ki , ya dedim benim arabama ne kadar çok benziyor, bu herhalde benim arabama benzeyen, başka bir araba firmasının çıkarttığı yüksekçe bir modeli ,önümdeki bu araca yaklaştıkça gülmeye başladım.meğerki suzuki splashimin yolda arkadan görünüşü böyleymiş..
    yanından sollamaya geçerken kornaya basacaktım ama sürücü bir bayan dı ve yanında erkek arkadaşı vardı ,yanlış anlamasınlar diye kornaya basmadım.ve yavaşca yanlarından geçtim. eminim onlarda beni görmüşlerdir "bak bu da bizimkinden " diye
    suzukilerin yollarda bukadar az görünmesinin belkide güzel yanı bu oluyor.yüzünüze bir tebessüm geliyor ve aracınızın özel olduğunu yeniden anlıyorsunuz....

tecimeroğluna arabamı 1000 km denetlemesine götürdüğümde girişte kırmızı bir splash duruyordu .belkide bugün gördüğüm splash oydu .kimbilir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bankicampik

bugün yeni yolda iş yerime gelirken ,kendi arabamı az daha tanıyamayacaktım,yolda seyrediyorum önümde kırmızı bir araç birazda mesafe var tabi ki , ya dedim benim arabama ne kadar çok benziyor, bu herhalde benim arabama benzeyen, başka bir araba firmasının çıkarttığı yüksekçe bir modeli ,önümdeki bu araca yaklaştıkça gülmeye başladım.meğerki suzuki splashimin yolda arkadan görünüşü böyleymiş..
    yanından sollamaya geçerken kornaya basacaktım ama sürücü bir bayan dı ve yanında erkek arkadaşı vardı ,yanlış anlamasınlar diye kornaya basmadım.ve yavaşca yanlarından geçtim. eminim onlarda beni görmüşlerdir "bak bu da bizimkinden " diye
    suzukilerin yollarda bukadar az görünmesinin belkide güzel yanı bu oluyor.yüzünüze bir tebessüm geliyor ve aracınızın özel olduğunu yeniden anlıyorsunuz....

tecimeroğluna arabamı 1000 km denetlemesine götürdüğümde girişte kırmızı bir splash duruyordu .belkide bugün gördüğüm splash oydu .kimbilir ...

Aynısı bana da oluyor. :-)
  • Benzin ışığı yandıktan sonra bir 10 km kadar yol aldım. Benzinciye girip depoyu fullettim. 37,5 litre benzin almış oldum. Depo 45 litre. Kalan 7,5 litreyle herhalde 100 kilometre falan yaparmışım.

Araba 2012 otomatik Splash.
  • bende bunu merak ediyordum .iyiki yazmışsın arkadaşım.demekki bayağı bir yol alıyoruz ışık yanınca...güzel paylaşım olmuş tşk.....
  • 2011 otomatik splash sahibiyim, şimdilik memnunum ama araç en dolu versiyonu olmasına rağmen çok boş belki de türkiye ye böylelerini getiriyorlar bilemiyorum, bakımları için yetkili servise mi yoksa özel servise mi götürüyorsunuz? bana ne önerirsiniz?
  • bir de otomatik vitesi nasıl kullanıyorsunuz? ilk defa otomatik kullanıyorum. yokuşlarda falan d de mi yoksa diğerlerinde mi (1,2,3) çıkıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: joeblacker

2011 otomatik splash sahibiyim, şimdilik memnunum ama araç en dolu versiyonu olmasına rağmen çok boş belki de türkiye ye böylelerini getiriyorlar bilemiyorum, bakımları için yetkili servise mi yoksa özel servise mi götürüyorsunuz? bana ne önerirsiniz?

En dolu versiyonu nedir ve çok boş derken neyi kastediyorsunuz acaba? Aracınızda hangi özellikler var ve hangileri eksik?

Aracın garantisi sürecinde özellikle servislerinde bakım yaptırmanız tavsiye edilir, garantisi açısından önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bankicampik

bende bunu merak ediyordum .iyiki yazmışsın arkadaşım.demekki bayağı bir yol alıyoruz ışık yanınca...güzel paylaşım olmuş tşk.....

Arkadaşlar,
    Splash'ta benzin ikaz ışığı yandıktan sonra 75-100 kilometre arası yol yapıyor. Diğer yandan benzindeki tortu vs gibi olası pisliklerin deponun dibine çökeceğini düşünürsek ışığın yanması ya da sonrası benzini pek kullanmamak üzere daha önce benzin/yakıt almak daha mantıklı olacaktır.
  • joeblacker J kullanıcısına yanıt
    Otomatik vites, adı üstünde, otomatik. D'ye at, gerisini düşünme. Çok karlı havalarda, kara saplanmışsan falan diğer vitesleri kullanman gerekebilir. Onun dışında bence hiç uğraşma. Sadece duraklama yaparken N'ye al, hem yakıttan tasarruf et, hem de motorun ileri ivmelenirken bir yandan da frenle durdurulması olayının önüne geç, kafi. Ben böyle yapıyorum.
  • Cevap için teşekkürler lektem ve adepex.

Araç boş derken (özellikle hız sabitleyicisi, yokuş kalkış desteği, dijital klima, bardaklık, usb, aynaların kararması, ayna katlanma vs.) yeni picantoyla, i10 la veya aveo'yla kıyaslayın mesela. Aaa bu özellikle de iyiymiş denecek bir özelliği yok yani, her arabada olabilecek özellikleri var. Tabi fiyatına (2.eli) göre düşününce özellikleri makul, zaten bu nedenle tercih ettim. Uzun yol performansı ve stabil sürüşü de takdire değer. Herkese iyi sürüşler
  • Splash'ta en donanımlı versiyon GLS-H versiyonu. Sınırlı sayıda, reklam amaçlı hazırlanan, Türkiye'ye de sınırlı sayıda gelen tanıtım versiyonu.
    GLS-H versiyonunda,
    6 hava yastığı (ki sonradan gelen bayi versiyonunda da 6 hava yastığı var ve kıyaslayabileceğimiz çoğu araçta yok)
    Renkli ön göğüs, koltuklar, kapı içleri,
    Deri direksiyon ve vites topuzu,
    Lazerle karartılmış camlar,
    Alaşımlı (çelik denilen) jantlar,
    Ön ve arka sis farları,
    Göğüste devir göstergesi (ki bu da sonradan bayi versiyonuna eklendi)

-- vs vs özellikler var, bayi versiyonundan daha farklı ve donanımlı.

Splash'ın bütün donanımlaronda kapı içlerinde ve iki koltuk arasında şişe koymak için bölme var, o fena değil.

Hız sabitleyici ve yokuş kalkış desteği olsa çok iyi olurdu. Özellikle hız sabitleyici yakıt ekonomisi için de uzun yol sürüş konforu için de çok faydalı.
    Aynaların otomatik katlanması ya da kararması özellikleri Picanto, i10 vs söylediğinz araçlarda var mı bilmiyorum.

Selamlar.
    " D " konumunda giderken uzun soluklu yokuşlara geldiğinde ,araba bayılır gibi yaptığında "3" e atarsan motor daha sağlıklı çalışır. hatta çok daha dik yokuşlarda "2" ye atmanı tavsiye ederim .bunları yaptığında devirin yükseldiğini aracın daha sağlıklı yokuş çıktığını göreceksin.. splash bir numara
  • adepex kullanıcısına yanıt
    evet .aynen dediğin gibi bende ışığım yanar yanmaz en kısa sürede depoyu doldurmaya özen gösteririm...
  • Teşekkürler bankicampik. Bu arada splash'cilerin buluşması gibi falan bir şey olursa ben varım. jazz'cılar yapıyo splash'cılar neden yapmasın.
    yetkili servis onbin bakımı için 350 tlden başlar dedi aracım zaten 2010 model,özel servisde 90 tl ye hallettik yinede siz bilirsiniz ben hava filtresi bulamadım parçacıdan ama yağ filtresi var karar sizin...
  • Yanlışlık olmasın. Arabayı aldığım kişi ilk 10.000 bakımında yetkili servise 175 tl ödemiş, faturası da var. Tarih 2012 temmuz. Yakın zamanda yetkili servise bakım yaptıran var mı?
    Sanmam sonucta ıkı yıla yakın bir sure gecmiş kaldıki bocshcar service ve speedy servislerde bile bakım paketleri 200-250 civarı bende telefonla özdoğan servise sormuştum geçtiğimiz ay...
  • splashcılar buluşursa bende varım modifiye olurmu acaba bizim araclara???
  • chefiso kullanıcısına yanıt
    bir iki değişiklikle daha da şirin bir görüntü çıkabilir aslında ortaya .ama aşırı modifiyeye karşıyım . fotodakiler bile çok güzel gösteriyor arabalarımızı bence yeter artar bile..

Suzuki Splash Türkiye yollarında... Suzuki Splash Türkiye yollarında...
  • bankicampik kullanıcısına yanıt
    Cidden bir iki küçük dokunuşla gayet hoş olmuş teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.