Şimdi Ara

3. dünya savaşı sizce ne zaman çıkacak?ve ilk kimler arasında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
11.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence 2013 yılında israil ile iran arasında kopacak

• Bence hiç olmayacak
  • bu görmek için kahin olmaya gerek yok
  • herkez birbirinin düşüncesine saygılı olsun.

Kanımca

Rusya - İran - Çin VS Amerika - Arkasında İsrail - Bazı Avrupa Ülkeleri

Türkiye de Bu durumda kilit ülke olacaktır kanımca .

Boğazlar , doğalgaz hatları , Ortadoğuya sınırı olması vb
  • Olmasına gerek varmıki ? İsteyen istediğini yapıyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoenZyM

bence 2013 yılında israil ile iran arasında kopacak

israil=amerika ---vs---- iran=iran
  • dünya savaşı çıkmaz,hele hele 2 tane askeri süper güç karşı karşı asla gelmez kanımca.(Rusya vs A.B.D gibi)

Nokta operasyonları olabilir yakın gelecekte,İsrail+A.B.D tarafından İran'a veya herhangi bir ülkeye.
  • 2030
  • 2012 de amerika ve israil irana saldıracak nükler güç kullanıcak her iki tarafta Karl Dönitz in dediği gibi ülkemiz kilit ülke olacaktır rusya dışarıdan izleyip gülücektir
  • Bende diyorum ki İsrail ile Abd çıkar çatışmasına düşer birbirlerini yerler bundan faydalanan iran hatta ırak bile saldırabilir bakmayın siz istatisliklerdeki asker sayılarına bilmem uçak sayılarına her ülkenin mutlaka zamanı gelince ülkesini savunacak uçaksavarı silahı cephanesi tankı bilmem neyi vardır. Rusya derken Türkiye her zamanki gibi köprü konumunda olur ve son olarak herşey bize patlar diyorum görüşümü bildiriyorum
  • Bizim girmiyeceğimiz belli de , kimin yanında olacağımız , nasıl bir tutum sergiliyeceğimiz çok önemli.
    Rusya + İran - Abd + israil gibi birşey olabilir.Bu savaşta abd tarafından olursak İrandan sonra sıra bize gelicek aynı duruma biz düşücez.
    İran tarafından olursak ambargolar peşpeşe gelicek.
    Daha bilenler var onlar konuşsun.
  • Türkiyeyi paylaşamayan avrupa ülkeleri , abd ve israil birbirini yiyecek bizde dışardan gülücez.

Şaka bir yana umarım çıkmaz.

@The Beatles

Kazanan taraf olursak ambargo falan koyacak bir tarafları kalmaz ki Rusya ve İran küçümsenecek ülkeler değiller.
  • Rusya İran ile bir olup A.B.D israil dublesine karşı koymaya cesaret edemez.
    BM Güvenlik Konseyi'nde Çin ile çekimser kalma kararları bunu çok net bir şekilde ortaya koydu.

Bu,Rusya ve Çin'in kararı İran'a attığı adımlarda dikkatli olması açısından bir uyarıdır.Zaten Rusya istediğini alacak büyük bir ihtimalle.Son olumsuz gelişmelere karşın İran'ın uranyum zenginleştirme işini Rusya ve Fransa'ya devredeceğini tahmin ediyorum.Her ne kadar şu an naz yapsalarda.A.B.D ve İsrail biraz daha sert bir tokat atarsa İran geri çekilecektir kanısındayım.
  • Ülkeleri artık hükümetler değil şirketler yönetiyor.Yani artık ülkelerin birbirinin arkasından iş çevirip dünyayı paylaşması mazide kaldı.Sadece dünyanın en büyük ekonomisinin dünyanın en küçük ekonomisine açtığı savaşlar olabilir.ABD afganistan veya ırak gibi.Paylaşım savaşları hem daha külfetli hemde 2 taraf içinde yıkıcı artık olağanüstü bir olay olmadıkça 3.dünya savaşı imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nietzsche

Ülkeleri artık hükümetler değil şirketler yönetiyor.Yani artık ülkelerin birbirinin arkasından iş çevirip dünyayı paylaşması mazide kaldı.Sadece dünyanın en büyük ekonomisinin dünyanın en küçük ekonomisine açtığı savaşlar olabilir.ABD afganistan veya ırak gibi.Paylaşım savaşları hem daha külfetli hemde 2 taraf içinde yıkıcı artık olağanüstü bir olay olmadıkça 3.dünya savaşı imkansız.

Evet Bu Konuya Katılıyorum.

Ayrıca Amerika , Avrupa Kıtalarında Artık Çok Güçlü Yahudi Lobisi Var.

bknz : Zeitgeist , Rotschild Ailesi , Rockefeller Ailesi ve HSBC Bank
  • 3 dünya savaşını bilmem de 4 dünya savaşı taş ve sopalarla yapılcak.. Abeciler ittifakı ile Ameleviler itilafı arasnda :D
  • 2012 de kıyamet kopacak siz ne savaşından bahsetiyorsunuz
  • Şu anda 3. Dünya savaşı olmuyor mu ? Günümüzde gördüğümüz savaş 3.Dünya savaşının çağrısı değil bence ta kendisidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaan890

3 dünya savaşını bilmem de 4 dünya savaşı taş ve sopalarla yapılcak.. Abeciler ittifakı ile Ameleviler itilafı arasnda :D

einstein'in etkisinde bu kadar kalma bro.
  • SAvaş SAvaş dediğin nedir ki Gülüm Ben senin İçin Barışamaya göze almışım.

Menati
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.