Şimdi Ara

Nokia: Apple her ürününde patentlerimizi ihlal ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
7.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia'nın açtığı patent davasına Aralık ayı başında karşı dava ile cevap veren Apple'a Nokia cephesinden yeni suçlamalar geldi. Patent savaşı artık Mac'leri ve iPod'ları da kapsıyor.

Patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle dava açan Nokia, ilgili 7 patentinin Apple'ın ürün gamındaki iPod, iPhone ve Mac'ler de kullanılarak ihlal edildiği gerekçesiyle, Uluslararası Ticaret Komisyonu (International Trade Commission- ITC)'e soruşturma açılması için başvurulduğunu yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu. Açıklama da Apple'ın arayüz, kamera, anten ve güç denetimi konularında bu patenlerini kullandığı belirtilirken, bu patentlerin Nokia'nın başarısında önemli bir yer tuttuğu ve Nokia'nın ürünlerinde daha iyi kullanıcı deneyimi, düşük maliyet ve yüksek batarya ömrü sağladığının altı çizildi.

• daha iyi kullanıcı arayüzümü?

iphone kullanıcı arayüzünün kalitesi nokia'dan geliyor öylemi ?

Koskoca Nokia'nın bu denli saçmalayacağınıda tahmin etmezdim.
  • Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş, bu o hesap olmuş.
    Çaresizlik insana neler yaptırıyor.
  • Arkadaşlar sizin dediğiniz kedinin ciğere uzanması durumu bence bu tür davalarda olmaz.Çünkü bunun mahkemede asılsız çıkması;tüm dünyada negatif ün yayacaktır.Tabii ki ben de Nokia'nın patentlerinin kullanıldığını düşünmüyorum ama eğer böyle bir şey yoksa dünyada zaten azalan pazar payı daha da azalacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

haber doğru ise haberden anladığım ve bence nokia son zamanlarda ciddi çalkantılar içerisinde bunun hırsını rakiplerinde çıkartmak istiyor

Katılıyorum.
  • yapmayın arkadaşlar nokia elinde belge olmadan dava açacak kadar enayimi. bu arada unutmayın her şeye rağmen nokia yine 1 numara beğenin veya beğenmeyin ama durum bu.
    örnek vereyim eve araç tesisatı kurdum ünite olarak 5800 kullanıyorum kenwwod woofer yerşnden oynuyor pc veya taybe takınca verşm düşüyor. demekki adamlar lgili ürüne ait en iyi malzemeleri kullanıyor ki bizde alıyoruz dolayısıyla liderlik devam ediyor. bu arad kulaklık ile iphene ve 5800 müzik dinledim inanın veya inamayın 5800 bariz kaliteli çıktı. iphone alan arkadaşada saygı duyarım tabiki zevk meseleis sonuçta.

ortada bir ihlal varsa haksız olan taraf sağlam tazminat öder bu kesin.
  • Farklı firmalar hiç bir benzerlikleri yok gibi ana nedense Nokia bana gittikçe nVidia'yı hatırlatmaya başladı.
  • aman hacı dikkat bu topic de nvidia & ati kavgasına dönmesin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxiabit

daha iyi kullanıcı arayüzümü?

tercume hatasi yapmis haberi yapan arkadas.aslinda kullanici deneyimi denmis haberin orjinalinde

"these patented technologies are important to Nokia's success as they allow better user experience, lower manufacturing costs, smaller size and longer battery life for Nokia products."
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakansah

yapmayın arkadaşlar nokia elinde belge olmadan dava açacak kadar enayimi. bu arada unutmayın her şeye rağmen nokia yine 1 numara beğenin veya beğenmeyin ama durum bu.
    örnek vereyim eve araç tesisatı kurdum ünite olarak 5800 kullanıyorum kenwwod woofer yerşnden oynuyor pc veya taybe takınca verşm düşüyor. demekki adamlar lgili ürüne ait en iyi malzemeleri kullanıyor ki bizde alıyoruz dolayısıyla liderlik devam ediyor. bu arad kulaklık ile iphene ve 5800 müzik dinledim inanın veya inamayın 5800 bariz kaliteli çıktı. iphone alan arkadaşada saygı duyarım tabiki zevk meseleis sonuçta.

5800 ses kalitesi olarak iPhone'dan üstün(!)Bilmesek inandıracaksınız.Ben de ikisini test ettim.iPhone bariz üstün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y_ahmet -- 29 Aralık 2009; 23:33:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: grafiker

aman hacı dikkat bu topic de nvidia & ati kavgasına dönmesin :)

yakında o da olur şu forumda

amd intel
    nvidia ati
    xbox ps3
    iphone ?
    yeniliklere açığız
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

quote:

tercume hatasi yapmis haberi yapan arkadas.aslinda kullanici deneyimi denmis haberin orjinalinde

"these patented technologies are important to Nokia's success as they allow better user experience, lower manufacturing costs, smaller size and longer battery life for Nokia products."

Evet Apple'a yöneltilen suçlamalarda kalmış aklım o yüzden kullanıcı arayüzü yazmışım. Kusura bakmayın.

Teşekkür ederim...
  • Nokia'nın fazla hafife alındığını düşünüyorum !
  • iPhone bariz önde ses kalitesinde tartışmaya gerek yokda
    Çok soylenti oldu bu nokia apple atışmasında hala 2 cephedede bi somutluk yok
  • Güldürme bizi nokia Yakında symbianı da çaldı bunlar OS yaptılar diyecekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

Orijinalden alıntı: joven

haber doğru ise haberden anladığım ve bence nokia son zamanlarda ciddi çalkantılar içerisinde bunun hırsını rakiplerinde çıkartmak istiyor

Katılıyorum.

bencede
  • quote:

yapmayın arkadaşlar nokia elinde belge olmadan dava açacak kadar enayimi. bu arada unutmayın her şeye rağmen nokia yine 1 numara beğenin veya beğenmeyin ama durum bu.

Nokia aynı yıl içerisinde onlarca model piyasaya süren bir model. Bu açıdan telekom piyasasında apple ile nokia'yı karşılaştırmak adil olmaz. Apple telefoncu bir firma değil. Bu sebepten dolayı evet bir apple fanı olarak bende kabul ediyorum bencede Nokia piyasada bir numara şuan. özellikle en yakın rakiplerinden biri olan samsung'un son serilerindeki dandikliğine ( özellikle yeni OS'unun rezilliği ) bakınca nokia tek kalıyor. Bu bir gerçek. Ama yine iPhone'a bırakın rakip olmayı, yanına yaklaşan bir modeli bile yok. Buda bir gerçek. bırakın 5800'ı da n97'ide. evet kendi rakiplerine göre en iyiler olabilirler. ama asla iPhone olamazlar. iPhone'un Touch screen'i ile nokia ların touch screeninin arasında dağlar kadar fark var, hem kontrol de hem tepkimede. bırakın ses kalitesini tasarımını, donanımını, sadece iPhone OS ve appstore bile şuan dünyanın en iyisi bence. bu konuda iphone'a en fazla yaklaşan HTC nin kendince özelleştirdiği Android tabanlı HTC Sense. o bile bence iphone kadar iyi değil. ama yinede symbian ve windows mobile'a göre kat be kat iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shady

quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

quote:

Evet Apple'a yöneltilen suçlamalarda kalmış aklım o yüzden kullanıcı arayüzü yazmışım. Kusura bakmayın.

Teşekkür ederim...

bende user experience i user interface diye algilamidim ilk okumada :)

• nokia bundan bir kaç sene öncesine kadar kullanıcıyı resmen sömürdü ! şimdi işler değişti pek çok rakibi var. sürekli pazar kaybediyor ve son çırpınışlar bunlar ! nokia sataşacak küçük rakipler bulmalı kendine... yok öyle kalitesiz ürünleri piyasaya sürüp isim satmak !!! köprünün altından çok sular aktı nokia , kabul et !!!
  • Zırlayacağına gitsin hakkını arasın Nokia :) Ne kadar komik bir haber bu yahu. Sanki ben gidip ellerinden tutup götüreceğim mahkemeye...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.