Şimdi Ara

Sapphire özel tasarımlı yeni bir Radeon HD 5770 daha hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı üreticisi Sapphire, yeni modellerle DirectX 11 destekli ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Farklı soğutucuların kullanıldığı özel tasarımlı modellerle ürün gamı en geniş ATi partnerlerinden birisi olan firma, Radeon HD 5 770 tabanlı yeni bir ekran kartı daha hazırladı. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Juniper XT GPU'sunun güç verdiği ekran kartı 128-bit bellek veri yolu desteğine, 800x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Saat hızları açıklanmayan ekran kartı standart frekans değerlerine sahip olması yani grafik işlemcisinin 850MHz, belleklerinin ise 4800MHz'de çalışması bekleniyor.

Üstten bakıldığında otomobil karoserlerini andıran özel soğutucusu ile sessiz ve serin çalıştığı belirtilen ekran kartı, destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumlarını da destekliyor. Eyefinity teknolojisiyle çoklu ekran kartı kurulumlarına olanak tanıyan yeni model, Unifie Video Decoder 2.0 teknolojisiyle 1080p videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma desteği de sunuyor. Çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörleriyle donatılan özel tasarımlı yeni modelin önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenirken son kullanıcı satış fiyatı hakkında henüz açıklanmış herhangi bir bilgi olmadığını da belirtelim.

• bu ne böle be kalemlik gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

bu ne böle be kalemlik gibi

ben hayatımda böyle kalemlik görmedim arkadaş...
  • buna benzeyen 4890 modeli var sapphirenin. bu fan sistemi bu kartı buz gibi tutar zaten ısınmıyor
  • Bence hiç gerek yok tu bu karta ekstra ne özelliği varki performansa katkısımı olcak alt tarafı görünüm değişik ben sanmıyorum yani normal bi 5770 den farklı bi performans sergilesin. karttan yana şikayetim yok ama her zamanda aynı performans ta değişik kart çıkarmanın bi anlamı yok diye düşünüyorum
  • kısa kartlara alışkın olmadığımız için tuhaf geliyor belkide.ancak tasarım bence güzel olmuş.mutlaka az da olsa overclock edilseymiş daha iyi olacakmış..bence güzel.hatta fiyatıda referans tasarımla hemen hemen aynı olur.
  • güzel olmuş..
  • Şu kartların 2gb lıl modelleri çıkmicakmı yaw
  • Tasarımı beni ilgilendirmiyor, stok soğutucuya göre sıcaklık testlerini görürsek, ancak o zaman yorum yapılabilir...

FX57 sana demiyorum, sıcaklık değerlerini belirtmeyen sapphire karşı sesleniyoruz.
  • 4890 da bu fan sistemi mevcut ve hiç memnun değilim.
  • bendeki 4650 le kıyaslayınca bu bile ağzımın suyunu akıttı vallahi
  • bu ne ya?
  • Zaten şekline bakıpta ekran kartı alanlara hitap etmiyor.
  • kart kısa olunca tüm soğutucularda bir garip görünüme eğim oluyor
  • sıstem kartı hd4850den hızlımı acaba bence hızlı ama goruntu olarak gecemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

buna benzeyen 4890 modeli var sapphirenin. bu fan sistemi bu kartı buz gibi tutar zaten ısınmıyor

kartın ısınmadığını nereden çıkarıyorsun.. hemde öyle bir ısınıyor ki 170mm2 lik alana sahip diadan bu kadar sıcaklık nasıl önce soğtucu bloğa geçipte bu kadar ısı çıkarır diye adamı bile şaşırtıyor.. 1 milyarın üzerinde bir transistör ve 850MHz hız 4870den de fazla değerler .. 40nm olması pek birşey değiştirmiyor.. Kart ısınıyor lakin daha iyi soğutucu ile daha iyi oc olur diye düşünler için kartı istediğiniz kadar oc yapın performansa katkısı en fazla taş çatlasa 3 fps (-ki o da en yüksek değeri söylüyorum 3 )... yani kartı boşuna oc yapmaya değmiyor.. o yüzdende farklı soğutuculu modeller için ekstra para vermeye gerek yok..
  • bu kartın üstünde ne kadar çok oynadılar
  • güzel bişeye benziyor
  • ya arkadaşlar siz ekran kartının şekline bakıpta mı yorum yapıyorsunuz ya bu işten anlamıyorsunuz yada kullandıgınız ekran kartı bundan yüksek herhalde. ürüne gelince sapphire ve ati çok güzel işler yapıyor kart zaten süper tebrikler ati ve sapphire
  • Sana 3 bana 5 fps, eğer en iyi değeri görmek istiyorsan en iyi işlemciyle ve belleklerle test etmen gerekir. İşlemcin kötü diye söylemiyorum ama dirt 2'yle alakalı bir incelemede EN yüksek fpsyi alan bir işlemci değildi ne yazık ki q6600 3.6ghz hızda bile. O bakımdan senin tecrübenin genel olmadığını bil.

Bu ekran kartına da böyle bir karoser yakışır. 10 numara şık olmuş, performansını soranlara da msi'in v2 r5770'ü gibi veya powercolor'un pcs modeli gibi standart tasarımdan 6-10 derece daha serin çalıştığına bahse girerim.
    quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

buna benzeyen 4890 modeli var sapphirenin. bu fan sistemi bu kartı buz gibi tutar zaten ısınmıyor

kartın ısınmadığını nereden çıkarıyorsun.. hemde öyle bir ısınıyor ki 170mm2 lik alana sahip diadan bu kadar sıcaklık nasıl önce soğtucu bloğa geçipte bu kadar ısı çıkarır diye adamı bile şaşırtıyor.. 1 milyarın üzerinde bir transistör ve 850MHz hız 4870den de fazla değerler .. 40nm olması pek birşey değiştirmiyor.. Kart ısınıyor lakin daha iyi soğutucu ile daha iyi oc olur diye düşünler için kartı istediğiniz kadar oc yapın performansa katkısı en fazla taş çatlasa 3 fps (-ki o da en yüksek değeri söylüyorum 3 )... yani kartı boşuna oc yapmaya değmiyor.. o yüzdende farklı soğutuculu modeller için ekstra para vermeye gerek yok..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.