- x
Tavan folyo kaplama ve ruhsata işletme
63 Cevap72631 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5253 Mesaj
27 Aralık 2009; 17:39:26 

Arkadaşlar 1.4 tsi beyaz leon arıyorum beyaz renk aracı aldığımda ruhsatı üzerime geçirmeden önce gidip tavanı folyo ile siyah kaplatıp sonra ruhsatı öyle çıkarmayı düşünüyorum tekrardan ruhsat yenilenme veya işletme masrafı olmasın diye...

folyo ruhsata işleniyor mu işleniyorsa kaç para tutuyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow99tr -- 27 Aralık 2009; 19:46:04 >

Farcry 3 uplay 20 tl ==> P.M

2287 Mesaj
27 Aralık 2009; 17:54:52 

Fiyatlar güzel. nereden aldıgınızı sorabılır mıyım?

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA

4130 Mesaj
27 Aralık 2009; 18:34:40 

Fiyatlar çok güzel ben en az 6-7 yere sordum sadece kaput için 250 den aşşa fiyat alamadım

http://forum.donanimhaber.com/m_70018429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70018429

5253 Mesaj
27 Aralık 2009; 19:44:59 

maslaktaki yerde yaptırdılar arkadaslarım bu fiyata zam geldiyse bilemiyorum

2604 Mesaj
27 Aralık 2009; 20:40:26 

işleniyor. Tüv den onay alıyorsun, sonra ruhsatta siyah - beyaz yazdırıyorsun rengini.
muameleci dahil 300 civarı

2287 Mesaj
27 Aralık 2009; 22:23:43 

Acıkcası bende tampondakı sıyah bantları ve aynaları kaplatmak ıstıyordum. Fıyatlar bu sekılde ıse boyatmaktan daha mantıklı

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA

5253 Mesaj
27 Aralık 2009; 22:38:09 

quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

işleniyor. Tüv den onay alıyorsun, sonra ruhsatta siyah - beyaz yazdırıyorsun rengini.
muameleci dahil 300 civarı

zaten ruhsat ilk defa üzerime alınacagı için ayrıca bir masraf alırlar mı acaba?Sonuçta ruhsatı yeniletmiyorum.

5253 Mesaj
27 Aralık 2009; 23:18:11 

Buldum arkadaşlar

Ruhsatta Renk Değişimi - Araç Kaplama

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar , araçtaki renk değişimi , tavan kaplaması hakkında bilgi vermek istedim , bunu ilk yapanlardan biriyim ve özel mesaj yoluyla çok soru soruldu , ben de bir açıklama yapayım dedim...

Aracının rengini değiştirmek isteyenler , ruhsatına çift renk işletmek isteyenlerin izlemesi gereken yollar ;

1 - Öncelikle aracıınızı kaplatıyorsunuz ya da boyuyorsunuz , bu işlemi yaptıdıgınız yerden fatura alıyorsunuz ( 34 xx 1234 plakalı aracın kaplanması , boyanması diye açıklama yazılırsa iyi olur )

2 - Sonra herhangi bir muameleciden Ek-1 formu doldurtyorsunuz ve aracınıza uyguladıgınız rengi/renkleri oraya yazdırıyorsunuz

3 - Muayene istasyonuna gidiyorsunuz renk tespiti yaptırıyorsunuz onaylıyorlar ve evraklarınızla bağlı olduğunuz trafik şubesine gidip evrakları teslim ediyorsunuz ve ruhsat ücreti veriyorsunuz. Ertesi gün gidip yeni ruhsatınızı alıyorsunuz ve muayeneye gidiyorsunuz.

Ek-1 formu doldurtmak : 10 TL
Ruhsat Ücreti : 63 TL
Muayene Ücreti : 120 TL
Bir de aldığınız faturanın KDV sini veriyorsunuz işlem yaptırdıgınız yere.( Fatura miktarı ne kadar düşük olursa o kadar az ödersiniz)

Tavanını , kaputunu , bagajını folyo kaplatmak isteyenler içinse şunu diyebilrim ;

Boyaya herhangi bir zarar vermiyor , çıkarttıgınızda pasta - cila yaptıgınızda eskisi gibi oluyor boyanız ( önceki aracımızda yaklaşık 1,5 - 2 sene kullandık çıkarttıgımızda sadce pasta cila yaparak eski haline döndü) ,

Yıkamalarda tazyikli su zarar vermez kolay kolay eğer iyi yapıştıysa ,

Çizilmemesi için fırça sürmemelisiniz ,

Parlatmak içinse pasta - cila kesinlikle uygulamıyorsunuz ya alkolle ya da iyi bir markanın plastik parlatıcı cilasını kullanabilirsiniz ( ben Turtle Wax'ın F21 cilasını kullanıyorum).

10272 Mesaj
27 Aralık 2009; 23:22:02 

Sadece tavan kaplanirsa ruhsata işletmeye gerek yok diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5866 Mesaj
28 Aralık 2009; 10:46:48 

Ruhsata işletmeye gerek yok...

3985 Mesaj
29 Aralık 2009; 0:36:06 

Bulduğun fiyat biraz eski sanırım çift ruhsat bedeli 105 TL.

İşletmeye gerek var.Polis çevirirse ceza yersin.

40 Mesaj
16 Nisan 2010; 12:56:31 

Aracın %30 undan fazlasında renk değişimi söz konusuysa ruhsata çift renk olarak işletilmesi gerekir ek-1 belgesi ile muayene istasyonuna giderek renk tespiti yaptırıp emniyete giderek tek yaprak ruhsat değişimi yapmanız gerekir. Ek-1 belgesi 10tl ,Muayene 125 tl ,tek yaprak ruhsat değişimide 60 tl şeklinde size yaklaşık 200 lira gibi bir maliyet çıkar

local://upfiles/900601/58B4F6D06AE5403DA04C6CF08461F4CF.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foliotech -- 16 Nisan 2010; 13:00:03 >

Kaliteyi Zaman Belirler...

2604 Mesaj
16 Nisan 2010; 13:20:19 

ben de gerek yok diye biliyorum.
aracın üzerinde belli bir büyüklüğe kadar izin var.

@tenekekutu verdiğiniz bilgiye kaynak alabilir miyim?

40 Mesaj
16 Nisan 2010; 13:28:41 

şöyle söyleyeyim konu tavan olunca şimdi fabrika çıkışı panaromik tavanlı arabalar olduğu için folyo kaplanmış tavan polisin dikkatini çekmiyor ve o yüzden sorun olmuyor ama mevzuata göre tavan kadar bir alanın renginin değişimi ruhsata işlenmelidir.. emniyetten aldığım bilgi bu şekilde ayrıca yazılı bir döküman elde edersem sizlerle paylaşırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foliotech -- 16 Nisan 2010; 13:35:56 >

Kaliteyi Zaman Belirler...

423 Mesaj
16 Nisan 2010; 14:49:01 

Metalik renkli folyo yok mu acaba, ayna gibi parlak olsa aracın güneş altında ısınmasını da düşürür hem. Görünüşü önemli değil benim için. Araç kavrulmasın yeter.

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983

2604 Mesaj
16 Nisan 2010; 14:57:34 

işte o tip şeyler yasak bildiğim kadarıyla
aracın kaportası krom ayna benzeri vs olamaz

7460 Mesaj
16 Nisan 2010; 20:44:16 

Tavan kaplama için ruhsata işletmeye gerek yok. Cam tavan araçlar da durum nasılsa bunda da aynı.

3985 Mesaj
16 Nisan 2010; 20:48:24 

quote:

@tenekekutu verdiğiniz bilgiye kaynak alabilir miyim?

Neye kaynak?

Karayolları Trafik Kanunu,Martoy ve AİTM de yazar bu konular.Bu konularla biraz alakalı olmak lazım tam olarak anlamak için.Çünkü hepsi birbirine atıf yapar.Örneğin Karayolları Trafik Kanunun 32. maddesini okursan ne demek istediğimi anlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 16 Nisan 2010; 21:01:04 >

3985 Mesaj
16 Nisan 2010; 20:58:44 

quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

Tavan kaplama için ruhsata işletmeye gerek yok. Cam tavan araçlar da durum nasılsa bunda da aynı.

Ne alaka cam tavanla.Cam tavan bir donanım.Donanım ruhsata işlenmez.O zaman tüm araçlarda kafadan mevcut rengine ek olarak beyaz,mavimsi vs yazılmalı.Ne de olsa ön cam var,yan cam var.Veya camla aynı renk olan araçların renk bölümü boş kalsın.

Karoseri üzerinde yapacağınız renk değişikliklerinin tamamını ruhsata işletmek zorundasınız.Üst tavan,alt tavan,yan tavan vs farketmez.Araca baktığın zaman kaç renk ise ruhsatta o kadar renk yazmalı.

7460 Mesaj
16 Nisan 2010; 21:09:25 

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Ne alaka cam tavanla.Cam tavan bir donanım.Donanım ruhsata işlenmez.O zaman tüm araçlarda kafadan mevcut rengine ek olarak beyaz,mavimsi vs yazılmalı.Ne de olsa ön cam var,yan cam var.Veya camla aynı renk olan araçların renk bölümü boş kalsın.

Karoseri üzerinde yapacağınız renk değişikliklerinin tamamını ruhsata işletmek zorundasınız.Üst tavan,alt tavan,yan tavan vs farketmez.Araca baktığın zaman kaç renk ise ruhsatta o kadar renk yazmalı.

Bu uygulama elle dokunulmadığı sürece çok yakından bakılmadığı sürece cam mı yoksa folyo mu anlaşılmıyor. O nedenle cam tavanla bir farkı olmuyor demek istedim.

Karosere bakınca kaç tane renk görülüyorsa o ruhsatta gözükmesi gerekiyorsa cam tavan içinde siyah renk çift renk diye işlenmesi gerek. Sonuçta arabaya bakınca her ikisinde de folyo da da cam tavan da da aynı şeyi görüyorsun aracın alt tarafı farklı tavanı farklı.

3985 Mesaj
16 Nisan 2010; 21:36:25 

quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

Bu uygulama elle dokunulmadığı sürece çok yakından bakılmadığı sürece cam mı yoksa folyo mu anlaşılmıyor. O nedenle cam tavanla bir farkı olmuyor demek istedim.

Karosere bakınca kaç tane renk görülüyorsa o ruhsatta gözükmesi gerekiyorsa cam tavan içinde siyah renk çift renk diye işlenmesi gerek. Sonuçta arabaya bakınca her ikisinde de folyo da da cam tavan da da aynı şeyi görüyorsun aracın alt tarafı farklı tavanı farklı.

Anlaşılmıyor ama anlayan birisi de çıkarsa ceza kesme hakkına sahip.

Biri karoseri diğeri cam.Farklı şeyler.

2604 Mesaj
16 Nisan 2010; 21:54:23 

quote:

Neye kaynak?

Karayolları Trafik Kanunu,Martoy ve AİTM de yazar bu konular.Bu konularla biraz alakalı olmak lazım tam olarak anlamak için.Çünkü hepsi birbirine atıf yapar.Örneğin Karayolları Trafik Kanunun 32. maddesini okursan ne demek istediğimi anlarsın.

ikincisi de 32nci madde gayet uzuuuun uzun şekilde yorumlanır zira, yönetmelikten bahsetmekte.. yönetmeliği incelerseniz, dümdüz okumazsanız o bahsettiğiniz kanunu, incelerseniz kanun nelerden bahsediyor diye, o zaman böyle dimdik mesajlar yazmazsınız. Anlaştık?
bu bir..

ikincisi ise
ben siz diyorsam siz bana bana sen diyemezsiniz.. askerlik arkadaşınız değilim.. toplum içinde nasıl konuşulacağını öğrenin artık..

3985 Mesaj
16 Nisan 2010; 21:58:34 

quote:

ikincisi de 32nci madde gayet uzuuuun uzun şekilde yorumlanır zira, yönetmelikten bahsetmekte.. yönetmeliği incelerseniz, dümdüz okumazsanız o bahsettiğiniz kanunu, incelerseniz kanun nelerden bahsediyor diye, o zaman böyle dimdik mesajlar yazmazsınız. Anlaştık?
bu bir..

ikincisi ise
ben siz diyorsam siz bana bana sen diyemezsiniz.. askerlik arkadaşınız değilim.. toplum içinde nasıl konuşulacağını öğrenin artık..

Hadi iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 16 Nisan 2010; 22:19:24 >

1303 Mesaj
18 Nisan 2010; 0:27:05 

bu aksam e5 uzerınde polıs cevırdı ve ruhsata ısletılmesı gerektıgını soyledı arabayı baglaması gerektıgını soyledı. bılmıyordum ısletıcem dedım oyle kurtardım yanı bılınclı bı polıse denk gelırse durum vahım cunku ruhsata baktı sonra ısten sunroofmu dıye baktı oyle konustu bılınclı memur arkadasımız. bende yukardakı ıslemlerle ruhsata ısletmeyı dusunuyorum

423 Mesaj
18 Nisan 2010; 1:00:43 

quote:

işte o tip şeyler yasak bildiğim kadarıyla
aracın kaportası krom ayna benzeri vs olamaz

Çok ilginçmiş bu, gerekçe olarak göz alır falan diye mi acaba? Tavanda olsa bu şekilde bir uygulama, güneşten ısınmaya da çok faydası olur halbuki.

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983

2048 Mesaj
18 Nisan 2010; 12:35:26 

Ben aracın tamamını kaplattım o yüzden konu ile ilgili soruları sorabilirsiniz:)

Araç mat beyaz tavan siyah benimde çift renk geçiyor ruhsatta siyah-beyaz

2285 Mesaj
18 Nisan 2010; 13:00:19 

quote:

Orijinalden alıntı: levent--

Ben aracın tamamını kaplattım o yüzden konu ile ilgili soruları sorabilirsiniz:)

Hayırlı olsun hocam.Yeni aracın neydi senin forumdan uzak kaldın,haber alamadık.Merak ettim

2048 Mesaj
18 Nisan 2010; 13:19:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Screamer

Hayırlı olsun hocam.Yeni aracın neydi senin forumdan uzak kaldın,haber alamadık.Merak ettim

Teşekkür ederim dostum Çok ara sıra giriyorum foruma.
A3 aldım o da griydi kaplatma sevdasına kapıldık

11050 Mesaj
19 Nisan 2010; 18:28:16 

Hadi hayırlı olsun..Resim koy diyecem;boşver..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2285 Mesaj
19 Nisan 2010; 18:35:08 

quote:

Teşekkür ederim dostum Çok ara sıra giriyorum foruma.
A3 aldım o da griydi kaplatma sevdasına kapıldık

Güle güle kullan.Umarım kazasız belasız binersin bu aracına

953 Mesaj
3 Mayıs 2010; 0:29:31 

Hayırlı olsun.Aşağıdaki sorularımı cevaplarsanız sevinirim :)

1) Nerede ve kaça yaptırdınız?

2) İşlem ne kadar sürüyor?

3) Araba boyasında derin çizik , derin taş izleri vs. varsa nasıl bir yol izliyorlar biliyor musun?

4) İşlemden sonra yıkama için ne öneriyorlar? (Sadece süngerle yıkayın, yıkamayın alkolle temizleyin, yıkamayın plastik parlatıcı ile temizleyin) gibi önerileri oldu mu?

Saygılar...

quote:

Laguna III 2.0T Privilige Business Paket, İyot mavi, Prins lpg
Memleket : Antalya

953 Mesaj
3 Mayıs 2010; 1:18:45 

tavan ıcın gerek yoktur. bı arkadasım beyaz cruze aldı sunrooflu, tavanı folyo kaplattı sıyah. polıs kac kere cevırmıs hıc oyle bır sorunla karsılasmamıs.

tavan ıcın abuk subuk ucret verıp yok muayne falan boyle dalga yoktur arkadaslar. artık aracların cogunun tavanı cam ve halıyle sıyah. eger kaputu yada kapılara uygularsanız folyo o zaman tabıkıde gerek var. aılemızde fabrıka cıkısı cam tavanlı e250 var bej tavanı komple sıyah ruhsatta sadece sedef bej dıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Larkyn -- 3 Mayıs 2010; 1:20:28 >

3149 Mesaj
3 Mayıs 2010; 10:52:20 

Tamam yasa-yönetmelik bir şeyler diyor olabilir. Ama tavan kaplamasına falan bakacaklarına yollarda döke saça giden kum , moloz , parke taşı , şeker pancarı yüklü brandasız kamyonlara ve arkasında hiç bir ışık ve reflektör olmadan yola çıkmış traktörlere baksınlar.

2 Mesaj
27 Temmuz 2010; 18:11:39 

Arkadaşlar merhaba; konuyu komple okudum ama üzülerek bu kadar fikir ayrılığı olan bir forum görmedim.

Arkadaşımız çok güzel bir şekilde konuyu açıklık getirmiş. Bende araç satışında çalışıyorum ana bayide evet aracın kaportasında en ufak bir değişiklikte aracı muayene istasyonuna götürüp tespitini yaptırdıktan sonra ruhsata işletmeniz gerekiyor. Bazı arkadaşlarımız diyorki cam tavan olayı gerek yok. Cam tavan olayı dediğin aracın TEKNİK BELGESİNDE belirtildiğinden ruhsata işletmeniz gerekmiyor, fakat siz aracın TEKNİK BELGESİNDE yazılan özelliklerinin dışında boyasında motorunda yürüyen aksamında bir değişiklik yaparsanız aracı muayene istasyonuna götürerek tespiti yaptırıp ruhsata işletmk zorundasınız. Şöyle bir durum söz konusu aracınızın rengi siyah ve tavan rengi soldu sizde gidip siyah kaplama yaptırdınız o zaman renk değişimi olmadığından gerek kalmayacaktır.

3412 Mesaj
14 Ağustos 2010; 3:45:01 

araç siyahsa ve mat siyaha kaplanırsa problem oluyomu peki?

283 Mesaj
10 Eylül 2010; 20:18:44 

Merhaba Herkese,
beyaz opel astra aracımın tavan ve on tarafına siyah folyo kaplattım. Sormak istedigim benzikliklerdeki bıcı bıcı dedigimiz dıs yıkama makinelerine girersem folyoda cizik oluşurmu?
Teşekkurler

3467 Mesaj
10 Eylül 2010; 20:33:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Ertug-TR

araç siyahsa ve mat siyaha kaplanırsa problem oluyomu peki?

Sadece tavanı kaplatmak, aracın kendi rengini mat a çevirmek ruhsata işletirmeyi gerektirmiyor

283 Mesaj
10 Eylül 2010; 20:43:13 

quote:

Orijinalden alıntı: viper17

Sadece tavanı kaplatmak, aracın kendi rengini mat a çevirmek ruhsata işletirmeyi gerektirmiyor

tavan kaplatmak derken aracın rengi onemli degilmi? yoksa ustteki siyah rengemi atıfta bulundunuz?
birde benim sorumada cevap alabilirmiyim eger bilginiz varsa?
"benzikliklerdeki bıcı bıcı dedigimiz dıs yıkama makinelerine girersem folyoda cizik oluşurmu? "

3467 Mesaj
11 Eylül 2010; 1:57:43 

quote:

Orijinalden alıntı: MATRAXERCAN

tavan kaplatmak derken aracın rengi onemli degilmi? yoksa ustteki siyah rengemi atıfta bulundunuz?
birde benim sorumada cevap alabilirmiyim eger bilginiz varsa?
"benzikliklerdeki bıcı bıcı dedigimiz dıs yıkama makinelerine girersem folyoda cizik oluşurmu? "

Aracın rengi önemli değil evet farketmiyor.
Fırçaları sert olduğu için elbette zarar verecektir birazda folyonun kalitesine bağlı tabiki de ama ne olursa olsun tavsiye etmiyorum.

1 Mesaj
14 Haziran 2011; 13:02:52 

Arkadaşlar Bende bu tavan kaplatmayı düşünüyorum. Bütün yorumları okudum ve ikileme düştüm:) Benim aracım Clio III aracın rengi kumsal beji fakat cam tavan var ama önünde arkasında cam bitiminin olduğu yerlerde aracın rengi var orayı camın renginde kapmatman istiyorum rhsata işlememe gerek varmı? yolda ceza yermiyim(yeterince trafik cezam varda:) ) ve ne kadar patlar bu iş:) yardımcı olursanız sevinirim...

Fotoğrafını pc de bulamadım fakat aynı modelin netten fotosunu buldum.
0

0

Ekteki dosya (1)

3985 Mesaj
14 Haziran 2011; 14:13:39 

quote:

Orijinalden alıntı: yavuzcengel

Arkadaşlar Bende bu tavan kaplatmayı düşünüyorum. Bütün yorumları okudum ve ikileme düştüm:) Benim aracım Clio III aracın rengi kumsal beji fakat cam tavan var ama önünde arkasında cam bitiminin olduğu yerlerde aracın rengi var orayı camın renginde kapmatman istiyorum rhsata işlememe gerek varmı? yolda ceza yermiyim(yeterince trafik cezam varda:) ) ve ne kadar patlar bu iş:) yardımcı olursanız sevinirim...

İkilem diye birşey yok.Bir kısım arkadaşı,çevresi vs yaptırdıkdan sonraki duruma göre bir kısmı ise yasal boyutuna göre yorum yapmış.Yasal olarak ruhsat bilgilerinizde yazan bir şeyi değiştirirseniz ( Renk,adres,yakıt türü vs) bunu ruhsata işletmek zorundasınız.

Gelelim sizin gibi olan bir araca,normalde bu kadarlık bir folyoyu polis kolay kolay farketmez i farketse dahi sorun da yapmaz çoğunlukla.Ama polis veya muayeneye gittiğiniz yer bu aracın rengi çift renk der ise ve bunu ruhsata işletmek zorundasınız diye söylerse de kanunen niye bunu diyorsun diyemezsin.Ruhsat değişimi yapmak zorunda kalırsın.

24 Mesaj
15 Haziran 2011; 17:59:49 

kaplama neden boyadan daha avantajlı ?

Üzümlü Av Tüfekleri
havalı tüfek fiyatları

12 Mesaj
12 Eylül 2011; 16:30:27 

Merhabalar arkadaşlar,

Folyo Kaplama ve Cam Filmi konusunda ULTRA GARAGE olarak sizlere yardımcı olmak isterim. Ultra Garage bir Cam Filmi ve Folyo Kaplama , Görsel tasarım firmasıdır.

Hertürlü Oto Cam Filmi, Cam Filmi, Araç Folyo Kaplama, Tavan Folyo Kaplama, Araç Kaplama, Şeffaf Kaput Filmi Kaplama, Folyo Kaplama, Karbon Kaplama, Karbon Fiber Kaplama, Folyo ve Karbon Folyo Kaplama, Far Temizleme, Xenon Montaj, Filmli Cam, Tavan Parlak Folyo Kaplama, Motorsiklet Kaplama, Angel Eyes Montaj, Carbon Kaplama, Carbon Fiber Kaplama, Araç Renk Değiştirme işlemleri yapılır.

Adres: Ressam Halim Sk.No:2 Bahçelievler, E-5 Bahçelievler Kadir Has AVM Arkası, Gold Bilgisayar Arkası, Istanbul, Turkey

İnternet Sitesi : http://www.ultragarage.org
İnternet Sitesi : http://www.ultragarage.org/forum

Saygılar.

FENERBAHÇE

7 Mesaj
29 Ekim 2011; 19:33:21 

Arkadaşlar peki folyo araçla aynı olursa işletmeye gerek varmı benim aracım mavi ve mavi karbon yapsam tavana sorun olurmu??

3653 Mesaj
29 Ekim 2011; 20:00:27 

Renk konusunda muayenede sadece aracın öüne ve arkasına bakılır. Tavan kaplıysa ruhsata işletmeye gerek yoktur. Aracın tamamı kaplanırsa ( başka bir renke ) ozaman gerekiyor ama aynı renkse mat veya parlak fark etmez ruhsata işletmenize gerek yoktur.

Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarını belirler.

7 Mesaj
29 Ekim 2011; 20:36:20 

teşekkür ederim.

12 Mesaj
30 Ocak 2012; 21:48:35 

Buda yaptığımız Parlak Tavan Folyo Uygulamalarından biri.

0

İnternet Sitesi : http://www.ultragarage.org
İnternet Sitesi : http://www.ultragarage.org/forum
Facebook : http://tr-tr.facebook.c...m-Filmi/180871478645987

Iletişim

Adres : Ressam Halim Sk.No:2 Bahçelievler, E-5 Bahçelievler Kadir Has AVM Arkası, Gold Bilgisayar Arkası, Istanbul, Türkiye

Telefon : 0542 437 70 80

İnternet Sitesi :

http://www.ultragarage.org
http://www.ultragarage.org/forum

FENERBAHÇE

921 Mesaj
5 Şubat 2012; 0:22:55 

quote:

İkilem diye birşey yok.Bir kısım arkadaşı,çevresi vs yaptırdıkdan sonraki duruma göre bir kısmı ise yasal boyutuna göre yorum yapmış.Yasal olarak ruhsat bilgilerinizde yazan bir şeyi değiştirirseniz ( Renk,adres,yakıt türü vs) bunu ruhsata işletmek zorundasınız.

Gelelim sizin gibi olan bir araca,normalde bu kadarlık bir folyoyu polis kolay kolay farketmez i farketse dahi sorun da yapmaz çoğunlukla.Ama polis veya muayeneye gittiğiniz yer bu aracın rengi çift renk der ise ve bunu ruhsata işletmek zorundasınız diye söylerse de kanunen niye bunu diyorsun diyemezsin.Ruhsat değişimi yapmak zorunda kalırsın.

Benim aracım da cam tavan. Aynı resimdeki tavan gibi, kenarlardaki sac kısımlar siyah folyo kaplı. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı olmadı.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7 Mesaj
20 Nisan 2012; 17:26:39 

Ön tampon, aynalar ve spoyleri folyo kaplatsak problem olurmu?
kaput ve tavan da diyeceğim ama anlaşılan ruhsata işletmek gerekiyormuş...

3653 Mesaj
20 Nisan 2012; 17:36:07 

quote:

Orijinalden alıntı: cordoba44

Ön tampon, aynalar ve spoyleri folyo kaplatsak problem olurmu?
kaput ve tavan da diyeceğim ama anlaşılan ruhsata işletmek gerekiyormuş...

Ön ve arka farklı renkte olursa işletmen gerekir.

7 Mesaj
20 Nisan 2012; 18:16:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Ön ve arka farklı renkte olursa işletmen gerekir.

Arka tamponuda mı kaplatmalıyım?

3653 Mesaj
20 Nisan 2012; 20:52:52 

Renk değişimindeki tespitte görevli sadece öne ve arkaya bakar yanlara ya da tavana bakmaz.

4366 Mesaj
4 Eylül 2012; 15:45:18 

Bu folyo kaplatma işinde son durum nedir arkadaşlar?

Sadece tavan kaplama yapılsa ruhsata işletmek gerekiyor mu acaba?

Aptalların en akıllı tarafı, onlar hiç vakit kaybetmez, başkalarının vakit kaybetmesini sağlar ve bu konuda harıl harıl çalışırlar!

2378 Mesaj
17 Eylül 2012; 18:44:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

+ bende merak ediyorum

223 Mesaj
18 Eylül 2012; 9:32:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Aracın sadece tavanı kaplanacak ise ruhsata işletilmesine gerek yoktur. İkinci renk için aracda %30 renk değişikliği olması lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acypower -- 18 Eylül 2012; 9:32:55 >

Boom Garage www.boomgarage.com

4366 Mesaj
18 Eylül 2012; 11:06:39