Şimdi Ara

Windows 7 ultimate -Msn de takılma sorunu ![Sonunda Çözüldü!!! ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
10.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler herkese, yeni pc aldıgımdan beri msnde salak sacma bir sorun var.Sistem imzamdaki gibi.
    Durduk yere msnde birileriyle konusurken, 2-3 saniyelik takılma-donmalar oluyor, yazıyorum hazıfaya alıyor ama 2-3 saniye donduktan sonra birden beliriyor ekrana.Pc donmuyor ı sırada, sadece msn de donma yaşanıyor, sık sık olmasada aralıklı olarak bu devam ediyor, örnegin konusuyorum biriyle, adam durumunu mesgule alıyor, benim msn o sırada 2-3 saniye donuyor, nasıl salak sacma bir sorundur bu hala çözemedim, denemedgim şey kalmadı, Msn son sürüm yüklü, pc de eksik bişey yok, driverlar son, bios son sürüm. Bu sorunu acıklayabilen ve çözebilene minnettar kalacagım.
    Teşekkürler.

Şimdilik geçerli bir çözüm üretildi. Karanlık prense e teşekkürler..

1- internet explorerı açın
    2- araçlar kısmına gelin
    3- bundan sonra şu yolu takip edin internet seçenekleri/bağlantılar/yerel ağ ayarları
    4- o kısımda ayarları otomatik algıla seçeneğinin yanındaki tiki kaldırın. tamam deyip çıkın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IlkerCagatay -- 27 Mayıs 2010; 16:19:04 >

• Sırf bu sacma sorun yüzünden Windows u kurmakta istemiyorum, onca ayar, düzenleme, programlar yüklenmişken.
  • msn kaynaklı problem...bendede windows xp de msn i açmıyordu..bağlanmaya çalışıyor tekrar adres bölümüne dönüyordu.msn iyice kafayı yedi bir alternatif şar
  • hala zaten sanırım çözüm sunacak birileri yok, tek bizmi yasıyoruz yani bu sorunu.
  • Görev yöneticisini aç msnin tam o anda bellek ve cpu kullanımına bak.Eğer normal seviyelerdeyse msni netten indirirken problem olmuştur.Onar seçeneğini deneyebilirsin.Eğer onarda olmazsa yeniden yüklemeyi dene.

Eğer yeniden yüklemede çözüm olmazsa formattan yada sistem geri yükelemden başka seçeneğin yok ;)
  • Tek çözüm format gibi gönürüyor.Oda işe yaramassa diyecek bişey bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskeletor

Tek çözüm format gibi gönürüyor.Oda işe yaramassa diyecek bişey bulamıyorum.

yoo yo yo Q900 x4 çekirdekli bilgisayarım 4 gb ddr3 ram a sahip msn kullanırken bendede donuyor anlamadım bende orjinal windows 7 x64 kullanıyorum üstelik bekliyorum o arada yapacak bişi yok çaresinide bulamadım :( formatlayıp yeniden kursanızda aynı sorunu yaşayacaksınız
  • neden msn live messenher kullanmakta ısrar ediyorsunuz ki
    onun işinden çok daha fazlasını yapabilen birçok program var
    live messenger 170mb ram yerken diğer programlar en fazla 30mb ram yiyor
  • 4bin küsür mb ram ımden 130 yese ne olurki sorun yiyip yememesi değil takılması donması
  • Ee yani, sorun o program bu program degil, herkes gibi işte messenger kullanmak istiyoruz. Ben şöyle birşey yapmıstım, biostan ses kartını iptal ettim. Donma olmadı, ses kartı ile ilgili bir çakışma yada baska birşey söz konusu diye düşnüyorum, bütün driverları denedim ses kartının, eski sürümler, ve son sürüm. Hala çözüm bulamadım.Ama Messenger ın Windows sesleri ve bununla baglı olarak Ses kartıyla ilgili bir sorunu var gibi.Burdan yola cıkarak belki çözüm önerisi getirenlerin sayısı artar.
  • Sorun çözüldü.
    Msn i uyumluluk modu olarak Windows vistayı seçip yönetici olarak çalıştırı aktifleştirdim. Sorun çözüldü, ayrıca msn artık taskbarda da görünüyor böylece, bir taşta iki kuş vurmus olduk...
  • Sorun bnde hala dewam edior...işlemcim %55 35 lere warıor msnde bi pencere açmak istediğimde msn açılışta...yazışırkenn... Windows Vista yönetici olarak yaptım sorun hala sürüyor.........
  • Sorun tekrar devam etmye başladı,lanet olsun.
  • hızlı sistemin var derdin var abi p3 866 128 sd ram lı bilgisayara kurdum canavar gibi çalışıyor
  • evet, gercekten tam bir mallık, hala çözülmedi sorun.Delirtiyor öyle zamanlarda takılıyor ki.
  • İnternete usbden bağlanıyorsanız sorun kesinlikle o

bendede winamp takılıyor anlamadım gitti yaw...
    Deli olacağım... benimde tüm driverlar güncel...
    Sistem windows 7 ultimate.....
    cızırtıda var....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-33D6A5293 -- 17 Ocak 2010; 14:03:42 >
  • bende hiç bir sorun yok maaşallah
  • yoo hayır air ties RT 211 modem kullanıyorum wifi üzerinden bağlanıyorum
  • Aynı sorun ben Kaspersky internet security yükledikten sonra başıma geldi. Bilmiyorum denk mi geldi ama format attıktan sonra da aynı programları yüklüyorum msn takılma problemi devam ediyor. Yani format bir çözüm değil. Eskiden böyle bir sorunum yoktu. Ben kasper'e bağlıyorum durumu. Acaba siz de kaspersky kullanıyormusunuz?
  • laptop modellerinizi ve kullandığınız (64-32) bit değerini yazarmısınız?
    Birde windowsunuz orjinal mi? yoksa internetten mi inme?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.