Şimdi Ara

İnşaat Mühendisliği Maaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
8
Favori
175.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulan ağzı olan cevaplamış.Size tavsiyem üniversitenin önemi yok diyen adama kulak asmayın.itü odtü boğaziçi mezunları her zaman fazlasıyla öndedir.iş derdi asla çekmezler.ayrıca birileri devlet falan demiş bu üniversitelerde okuyan adamlar devlete tenezzül dahi etmezler.bilgisi olmayan kulaktan dolma şeylerle konusup insanları kandırmayın.itü inşaatta okuyorum itünün abet akreditasyonu var dünyanın her yerinde diplomam iş yapıyor.yüzlerce mezun tanıyorum hepsi maddi olarak gayet rahat kimisi yüksek lisans yapıyor kimisi sahada çalışıyor.size esas tavsiyem üniversitenin önemi yok diyen adamı kaale alıp adam yerine dahi koymayın.dünyanın ilk 200 ündeki 3 üniversiteden mezun olan adam iş aramaz iş onu arar emin olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tralles_09 -- 5 Eylül 2015; 18:01:28 >
  • Böyle bir soru olamaz ki.
    Çok yaygın çalışma alanları var, sanki derecesi belli yeri belli vergi dairesi veznedarının maaşını soruyorsun.
  • valla annemde babamda inşaat mühendisi
    geçen yıl işsizliğimizin 3. yılı olduğu için kız yurdu işine girmek sorunda kaldık gerçi bu işte de pek para olduğu söylenemez

ben şahsen inşaat mühendisliğini tavsiye etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Sermayen ve çevren varsa okunabilcek en iyi mühendislik.

kesinlikle sermayeye de gerek yok. tanıdığın çevresi olan en kötü bir müteahhit akraban olsun yeter.
    fakat kpdsyi geçmen lazım iyi bir maaş için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K U N -- 25 Mart 2011; 22:37:33 >
  • En okuyorum şuan, bildiğim kadarıyla cidden en geniş iş imkanına sahip mesleklerden biri.

Ama tabi bu birazda sana kalıyor, sen tutup gerekli altyapıyı kendine yaratmazsan(netcad,autocad,stat4cad,spa200,matlap,c#,3dmax,yabancı dil) kusura bakma kimse kolay kolay iş vermez. Artık bu devirde maalesef sadece okul yetmiyor. Kişisel gelişim artık tavan yapmış durumda, eğer kendine birşeyler katabilirsen inan ki iş bulmanda o kadar kolaylaşır.

Ha olmadı KPSS'ye girersin. Ya belediye,olmadı DSİ, olmadı Karayolları girersin bir yere 1500 maaş ile başlar rütbene göre 2000 küsür civarı maaş ile devam edersin.
  • asgari ücret+yol+yemek+su
    bir firmanın yol parası vermemek için üst kattaki çalışan misafirhanesini kullandırıp kirasını da aldığını duymuştum.
  • Sermayen ve çevren varsa okunabilcek en iyi mühendislik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

quote:

Orijinalden alıntı: King_Leoric31

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Ne güzel mezun olur olmaz 5 binler havada uçuşuyor. Odtü olsa olmazmıymış. Hahaha .

Ne zannediyorsunuz ki ? Millet aylarca işsiz gezip en sonunda 900 e talim ediyor. Biriside çıkıp kendinizi ağırdan satın demiş. Yılda kaç mühendis mezun oluyor haberiniz var mı ? Tamam tabii ki kendinizi geliştirin döneminizin en iyisi olmaya çalışın.

Ama 10 binler 20 binler Türkiye'de hayal. Gerçekçi olun iyi düşünüp tartın sonra kafanızı vuracak taş ararsınız.

Alanlar var yok değil

Ama Sermaye+Risk lazım.

eğer bu 2 sinide yapabilirsen 5.000 de degil 25.000 bile kazanabilirsin.

Yada çok iyi bir dilin olur saha ile ilgili her şeyi bilirsin şantiyeye girdin mi şantiye tozunu yutturursun ameleye , öylede yüksek maaş alabilirsin.

Farklı bir özelliğini ortaya koyman lazım yoksa 2.000 lere çalışırsın

Dediğin özelliklere sahip kaç insan var haberin varmı hocam ? İşinin ehli olduğu halde işsiz olan ne insanlar var.

Evet ayda 10 bin alanlar var. Ama kim bilir kimin yeğeni. Nasıl bi torpil sahibi.

Türkiye'de işler böyle kimse inkar etmesin. Eğer ben kendimi yetiştirdim hakettiğim para bu değil diyorsanız bi şekilde yurtdışına kaçın.

Hocam yurtdışıda kötü be aile hayatın yok tamamen farklı bir şehir farklı insanlar tamam getirisi çok yüksek türkiye koşullarının 2 katı kadar maaş veriyorlar ama aile hayatı düşünenler için pek iyi değil. hani ben bi 5-6 sene çalışayım biriktiriyim geleyim diyorsan iyi.

ama para kazanmaya başladın mı duramıyorsun 5 sene derken 15 sene yurtdışı yapabilirsin

• 12 yıllık inşaat mühendisiyim , amaç para kazanmak ise mezun olunan üniversitenin HİÇBİR önemi yok arkadaşlar. Ama amaç kariyer ise ODTÜ falan avantajlı bu konuda tabii.
    Maaşla üniversitenin herhangi bir bağlantısı yok. Mezun olunan üniversite sadece ilk işe girişte bazı küçük çaplı firmalar tarafından sorulur. 2-3 senelik inşaat mühendisine kimse üniversitesini sormaz. Hangi işlerden anlarsın derler.
  • Nosferatu* kullanıcısına yanıt
    Mezun olmama 5 ders kaldı.GNO ilk 10 içinde olan bir kız yapı denetim firmasında 1200 TL ye işe başlamış.Gülermak'da staj yaptım arkadaşımı 2300 TL ile işe almışlar.Türkiye'de TL ile aldığın maaşı yurtdışında Dolar ile alıyorsun.Yeni mezun biri her türlü tecrübe kazanacak.Benim şahsi kanaatim madem üç dört sene burnum sürtülcek tam sürtülsün.Ailemi senede bir iki defa görüyorum yurtdışında çalışsam yine aynı şey olacak.Yurtdışı düşünüyorum Katar,Umman,BAE,Rusya vs.Yeni mezunlar 2000 Dolar ile işe başlıyormuş.
  • Arkadaşlar İnşaat Mühendisleri ne kadar maaş alıyor bilginiz varmı?

• bizim okulda bitirince 1000-1500 arası işe başlıyolar.
    kendini geliştirdikçe 10 yıl sonra 5000 alan bile var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutx

Böyle bir soru olamaz ki.
    Çok yaygın çalışma alanları var, sanki derecesi belli yeri belli vergi dairesi veznedarının maaşını soruyorsun.
  • Eğer inşaat mühendisliği okuyorsan,bu sorunun sorulmaması gerektiğini bilmiyor musun?Üniversitede olan biri mantığını kullanmalı.

Yok ÖSS'ye hazırlanıyorsan,diyeceğim şudur: 1000 TL de alan var,20 bin TL de.Bu farklılığın neden kaynaklandığını araştır.Rakiplerinden nasıl sıyrılırsın öğren.
  • kuzenim 2500 filan alıyor
  • Teşekkürler cevaplar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turank

1.500 tl den baslar yine ilk acemi donemleri için. ama has bi muteahhit firma bile bazen bilgine degil imzana para basıyo.

bizim arkadasın amcası arkadasa ayne nşöyle diyo.

- gittin mal gibi elektronik okudun (ITU elektornik haberleşe yani ) inşaat muhendisi olsaydın 5.000 tl net maaşın vardı.

adamlar şhaleye girmek için falan imza ihtiyacı duyabiliyo. hele istanbulda inşaah sektoru acayip tavan yaptı malum. turkiye olarakta avrupada lider durumdayız. toplu konut çalışmalrı falan.

süper uçmuşsun itülü bir inşaat mühendisi olarak girdiğim güne nalet olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtusft -- 26 Aralık 2010; 23:44:53 >
  • virtusft itu insaat çıkışlımısın yoksa halen devam mı?
  • Beyler çok abartmışsınız. İnşaat mühendisi çok arkadaşım var ve çoğu hala işsiz, geri kalanlar da alakası olmayan işlerde çalışıyor. Bu işler biraz şans işi. Yani okul biter, master yaparsınız, sertifikaların envai çeşidini alırsınız ama sonu yine işsizlik olur sürpriz değil. Kimisi de okul biter bitmez 2000 lira gibi çok yüksek sayılabilecek bir maaşla işe başlıyor.

Benim gördüğüm, duyduğum kadarıyla inşaat mühendisleri genelde kpss'de şansını deniyor.

Ben makine mühendisiyim. Makine ühendislerinin işsiz kalma gibi şansı yok çünkü çalışma alanımız çok geniş. Ha makineciler işsiz kalmaz ama asgari maaş alır genelde. Ona da şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutx

Böyle bir soru olamaz ki.

arkadaş da o çok yaygın çalışma alanlarını soruyor zaten?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.