Şimdi Ara

EyePet İnceleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
6.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıklama: Yeni dostumuza merhaba diyoruz.

Bir dönem oldukça popüler olan sanal bebek furyasını eminim bir çok oyun sever hatırlıyordur. Şimdi bir çok kişi inkar etse de zamanında bir anne şevkati ile sanal bebek besleyenimiz çok olmuştur. Hatta işi abartıp sanal bebeği ölenlerin, onları gömdüğüne bile haberlerden, gazetelerden şahit olmuştuk. İlk gördüğümde oldukça şaşırmış olduğum sanal bebeklerden bir tane de bende vardı. İlk versiyonları topu topu 5-6 pikselden oluşan bu sanal bebeğin, doğuşunu, yürüyüşünü hatta birer piksel hacet gidermesini bile gördüğümüzde “amma gerçekçi olmuş be” nidaları ile hayretler içerisinde izlerdik.

Zaman geçtikçe daha da yaygınlaşan sanal bebekler, piksellerinin de artması ile birlikte çok daha iyi görünümlü bir hale gelmelerine rağmen, çoğu furya gibi onlarda zamanla unutuldu gitti. Fakat sanal bebek mantığı zaman zaman çeşitli oyuncak, oyun ve teknolojik cihazlar ile tekrar karşımıza çıkmıştır. Bunun son örneğine de EyePet’te rastlıyoruz. Hemde çok daha eğlenceli bir şekilde.

''

EyePet’in kısaca sizin sanal ev hayvanınız olduğunu söyleyebilirim. Oyun iki farklı şekilde satılıyor. İlki içerisinde oyunda sıkça kullanacağınız Magic Card’ı da içeren Eye Pet oyunu, ikincisi ise oyun ile birlikte kamerayı da barındıran Bundle paketi. Bundle paketin oldukça şık tasarlanmış olduğunu söylemeliyim. Kimisinin yiyecek kutusu da sanabileceği Bundle paketi aslında küçük bir hayvan taşıma kutusu olarak tasarlanmış. Kutuyu üst kısmından açtığınızda, size dil çıkarmış olan oyundaki yaratık ile karşılaşıyorsunuz. Kutu içerisinden çıkan kamerayı bağladıktan sonra ise oyunumuzu açıyoruz.

Oyunu açar açmaz mükemmel bir animasyon ile karşılaşıyorsunuz. Bu animasyon ile birlikte ekrana profesör geliyor ve size oyun hakkında kısa bir sunum yapıyor. Bu sunum sırasında kamera açısı, oyun alanı ve ışıklandırma gibi yapmanız gerekenlerde çok iyi bir şekilde anlatılmış. Tüm ayarları yaptıktan sonra ise oyuna geçiş yapmış oluyoruz.

Oyunun bu ilk kısmında ekranın üstünden oyunun Bundle kutusuna benzer bir kutu yere düşüyor ve kutunun açılması ile birlikte büyük bir yumurta ile karşılaşıyoruz. Şimdi o yumurtaya iyi bakmalı ve EyePet’imizin içerisinden çıkmasına yardım etmemiz gerekiyor. Tam bu esnada kafanızda “kuluçka” kelimesi dönmeye başlarken, neyse ki çok geç olmadan ekranın üst kısmında bir ekran açılıyor ve oyunun sunumunu gerçekleştiren profesör yardımımıza koşuyor. Profesörün özellikle oyunun ilk kısımlarında ve her yeni içerikte bu ekrandan yardımını esirgemediğini de lafı gelmişken söyleyeyim.

''

Oyun ile birlikte gelen Magic kartı almamızı söyleyen profesörün bu istediğini yapıp kartı ekrana getirdiğinizde ise kart bir ısıtıcıya dönüşüyor ve bu ısıtıcının üzerindeki düğmeye basarak çalışmasını sağlıyorsunuz. Böylelikle yumurta ısınarak çatlayacak kıvama geliyor. Daha sonra ise yumurtayı sağa sola yuvarlıyor, içerdeki EyePet’imizin dokunduğu kısımlara sizde dokunarak ona karşılık veriyor, elinizi çırparak sese karşılık vermesini sağlıyorsunuz. Böylelikle onun yumurtadan çıkmasına şahitlik ediyoruz.

Yumurta açılır açılmaz ise EyePet’iniz hemen öyle koşturmaya başlamıyor. Oldukça ürkek olan EyePet’inizin başını okşayarak ona cesaret vermeli ve yumurtasından dışarı çıkmasını sağlamalısınız. Yumurtadan çıkarken sizinde başını okşamanız ile surat ifadesi değişen yeni dostunuz, bir sıçrayışla çıkıyor ve kabuğunu parçalayarak yeni hayatına merhaba demiş oluyor. Yeni dostunuza ismini de verdikten sonra, sizde böylece bir sürü mini oyun bulunan EyePet dünyasına tam anlamı ile girmiş oluyorsunuz. Öncelikle oyundaki dostumuzdan biraz bahsetmek istiyorum. EyePet’te bulunan yaratığımız oyuna özel olarak tasarlanmış. Yani dünyada bu türden bir yaratık bulunmuyor. Buna rağmen dostumuzu maymun, kedi benzeri bir hayvana benzetebiliriz.

İncelemenin devamı için tıklayınız

• yeni nesil çok şanslı valla.
  • Gerçekten bizim ufaklık için güzel olacağa benziyor, bu oyun kamera ile birliktemi satılıyor yoksa kamerayı ayrıyettenmi alacağız.
  • kameralı versiyonu da var...
  • Teşekkürler İnceleme İçin. Gerçekten Şimdiki Çocuklar Çok Şanslı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

kameralı versiyonu da var...

Bu daha iyi oldu mutlaka fiyat olarak daha uygundur. Teşekkürler
  • Ah ah zamanında almıştım ama oynamadım bile. (satmayı düşünmüyorum çünkü arşivlik)

Bi ara hayvan sinekli hal almıştı öyle pislik içinde bıraktım leş götürüyordur hayvanı herhalde şuanda...

Haftasonu uğraşıcam valla. Konudan canım çekti.
  • Bende aldım 1 ay oldu bizim ufaklığa diye aldım ama karı koca ona fırsat vermiyoruz :))

Kameralı versiyonu ile birlikte aldım bende kamera fiyatına oyunuda almış oldum...

Kesinlikle tavsiye ederim özellikle çocuklu ailelere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Tower -- 26 Aralık 2009; 12:46:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Tower

Bende aldım 1 ay oldu bizim ufaklığa diye aldım ama ben karı koca ona fırsat vermiyoruz :))

Kameralı versiyonu ile birlikte aldım bende kamera fiyatına oyunuda almış oldum...

Kesinlikle tavsiye ederim özellikle çocuklu ailelere

Acayip sarıyor valla. Pazar günü sabahını EyePet'e ayırmayı düşünüyorum. İhmal ettim hayvanı. En baştan başlayacağım bakımına.
  • Yavuzz , bizimki yakında okula başlıyo .biran önce yetiştir sende elemanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: _2FAST4U_

Yavuzz , bizimki yakında okula başlıyo .biran önce yetiştir sende elemanı

Benimkisi kötü yollara girdi abisi. Eğitmesi zaman alacak. Her türlü pislik var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

quote:

Benimkisi kötü yollara girdi abisi. Eğitmesi zaman alacak. Her türlü pislik var.

sen en iyisi ona bi reset at kardeşim , hayırlı bi eleman yetiştir topluma

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

quote:

sen en iyisi ona bi reset at kardeşim , hayırlı bi eleman yetiştir topluma

• Ben bizzat denedim.Küçük yaş gurubu için çok eğlendirici ve faydalı bir oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nervous

Ben bizzat denedim.Küçük yaş gurubu için çok eğlendirici ve faydalı bir oyun.

küçük yaşmıyukarda yorum yazanlara baksana hangisi küçük?bana inanmıyorsan imzalarına bak
  • cocukmusunuz yav buna para verilirmi. erol abi hele sana hic yakistiramadim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mıstıkv
    cocukmusunuz yav buna para verilirmi. erol abi hele sana hic yakistiramadim...

Bu oyun arsivlik çünkü ps3 un çok farklı bir özelliğini ortaya koyuyor.. Mesela kağıda birsey çiziyorsun orada ki sevimli yaratık ta elindeki kağıda ne çizersen aynısını çizebiliyor...aslına bakarsan cocuk oyunu olmasından ziyade bu bir devrim...mesela bir melodi mirildan oda aynısını mirildanabiliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iSafari -- 6 Ocak 2010; 9:30:13 >
  • Çocuklu aileler için çok güzel bir oyun ama erkek çocukları pek sarmıyor gibi..
  • Sanal bebeği ezer her türlü.. Eğlenceli bir şeye benziyor da çok zaman harcamak lazım buna sanırım işte o yüzden yanaşamıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulfly1

Sanal bebeği ezer her türlü.. Eğlenceli bir şeye benziyor da çok zaman harcamak lazım buna sanırım işte o yüzden yanaşamıyorum..

elinde oldumu mutlaka oynuyorsun oynamam diyen yalan söyler..buna ayıracak parası olan mutlaka alır ama çok fazla oyun alamayacak birinin tercihi olmaz heralde bu oyun..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.