Şimdi Ara

Nvidia açıkladı; GF100 yeni bir 32x Anti Aliasing modunu destekleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
6.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11 destekli GeForce GTX 360 ve GeForce GTX 380 modelleri merakla beklenen Nvidia, yeni nesil ekran kartlarının teknik detaylarını Facebook'ta açıklamaya devam ediyor. Nvidia profil sayfasındaki son güncellemesinde GF100 GPU'sunu temel alan ekran kartlarında yüksek kalitede oyun deneyimi için yeni bir 32x Anti-Aliasing desteği sunacağını da açıkladı. İşte Nvidia'nın şimdiye kadar Facebook'ta yayımladığı Fermi bilgileri;

• Fermi mimarisinin masaüstü performans kartlarına güç vereceği GPU'nun kod adı GF100.

• GF100 GPU'sunun güç vereceği ekran kartları, GeForce GTX 200 serisi ile aynı uzunlukta (10.5-inç) olacak.

• GF100 GPU'su 3 milyar transistör içeriyor.

• GF100 GPU'su 3D Blu-Ray çözümleme için tam donanımsal destek sunuyor.

• GF100 yüksek hız aşırtma başarımı için donanımsal GPU voltaj değişimine olanak tanıyor.

• GF100 yüksek kaliteli oyun deneyimi için yeni bir 32x anti-aliasing moduna sahip olacak.

• forum da bir çok arkadaşın dediğine göre 4x den sonrası pek belli olmuyor, yoksa 8x den sonrasımıydı

The GF100 GPU'su 3D Blu-Ray çözümleme için tam donanımsal destek sunuyor.
  • Hadi bakalım hayırlısı. Önce bir çıksında kartlar , daha yapamadılar yahu

Yalnız 32x antialazing daha kaliteli oyun deneyimine yol açacagını pek sanmıyorum , boşuna kasıntı yaşatıyor.
    2x-4x ideal geliyor benim gözüme , 8x te etraf çamurlaşıyor bence.

Bilmem başkaları ne düşünür.

Haber için teşekkürler.
  • 32x açınca neler yapabilecek önemli olan o.
  • Bu haberden sonra Fermi'nin fos çıkacağı artık iyice kesinleşti benim için. Bu habere sevinenlere selam olsun. 32x işinize yararsa yakın tarihte bana da haber verin.

Neden böyle düşündüğümü bilmek isteyen varsa 2 firmanın tarihi rekabetini biraz araştırmak yeterli olacaktır.

DX8 --- Nvidia
    DX9 --- Ati
    DX10 -- Nvidia
    DX11 -- Ati...
  • Yahu zaten bu kartı alanın HD görüntüleme aygıtı olur. Pek bi' şey farkedilmez herhalde. Çıksın bakalım, 32x olsun, 64x olsun o zaman arabaların jantları belki yusyuvarlak olur. Vakti zamanında 1 Gb Hdd' ler çıktığında kimse bu diski dolduramaz deniyordu, fuzuli deniyordu... Multimedya icat olunca şimdi TB' ler yetmez oldu... Bununda işe yarayacağı günler gelecektir.
  • 32x olması, kullanmaktan ziyade kartın gücünü gösteriyor olabilir, mesela 8x karta hiç koymuyor olabilir. bu harika birşey olur.

onun dışında sürekli ağzımıza bir parmak bal çalıyorlar ortada görünen birşey hala yok.

ces fuarından da resmen ümidi kestim artık, ilk çeyrek yalanına inanmak istiyorum mecburen.

onun dışında sizi bilmem ama bu extreme voltage yok efendim 32x aa bana şunu ifade ediyor.

diyelim ki fermi nin ham halinde fiyatı 600$ efendim bir haber geliyor extreme voltage +200$ say, 32x aa +200$ daha, yani gpu size pahallı gelirse o zaman bu özellikleri babanızın hayrına koymadık diyecekler sanki.
  • içimden bir ses çok pahalı kartların geleceğini söylüyor. sanırım ilk etapta alamıyacağım bi kart
  • Ben Bu Gün Facebook'da ''Bahse Girerim Nvidia Firmasının Geliştirdiği Teknolojilere Çamur Atan 1 Milyon Ati Fanı Bulabilirim'' Başlıklı Bir Sayfa Açacağım Üyelikleri Bekliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

Yahu zaten bu kartı alanın HD görüntüleme aygıtı olur. Pek bi' şey farkedilmez herhalde. Çıksın bakalım, 32x olsun, 64x olsun o zaman arabaların jantları belki yusyuvarlak olur. Vakti zamanında 1 Gb Hdd' ler çıktığında kimse bu diski dolduramaz deniyordu, fuzuli deniyordu... Multimedya icat olunca şimdi TB' ler yetmez oldu... Bununda işe yarayacağı günler gelecektir.

bu yoruma katılmamak elde değil !
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

Yahu zaten bu kartı alanın HD görüntüleme aygıtı olur. Pek bi' şey farkedilmez herhalde. Çıksın bakalım, 32x olsun, 64x olsun o zaman arabaların jantları belki yusyuvarlak olur. Vakti zamanında 1 Gb Hdd' ler çıktığında kimse bu diski dolduramaz deniyordu, fuzuli deniyordu... Multimedya icat olunca şimdi TB' ler yetmez oldu... Bununda işe yarayacağı günler gelecektir.

bu yoruma katılmamak elde değil !

yoruma katılmakla birlikte arabaların jantlarının yuvarlak olması poligon sayısıyla alakalı Antialiasing in buna bir etkisi yok. elbet karşılaştırmasını yaparlar bizde anlarız fark var mı yok mu?

• 4x AA her zaman için yeterli olmuştur, 8x'in bile bir farkı olmuyorken 32x kime yarayacak?

2x 4x arası bariz belli oluyor ama 4xten sonrası gerçekten yalan...
  • Nvdia boş boş işlerle uğraşıyor, kartı gösterceklerine duo-gpu lu alacak yok cok süper olucak her segmentte olucak v.b. hikayeler yazıyorlar ellerinde bir tane bile somut kanıt yok ve gösteremiyorlar... Nvidianın DX11'leri cıkaramaması hem kendi sonunu getiriyor, hemde buna parelel olarak ATİ dx11'lerin alınmasını sağlıyor...

Nvidia için FX devri bile bu kadar kötü değildir.
  • iyi zaten aa modları zayıftı atiye göre umarım iyi bri şey çıkar yalnız bu nvidia niye herşeyi facebooktan açıklıyor anlamadım yakında msn den mesaj atacaklar fermi çıktı diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric13 -- 24 Aralık 2009; 12:11:57 >
  • Sana kalsa her zaman Ati üstündür zaten herkezin dilinde aynı şey 48xx serisi AA olarak daha üstün falan değil AA performansı aynı zamanda rop blend gücü ilede alakalıdır. GT200 serisi 48xx serisine göre yeri geldiğinde daha iyi AA performansı sunabilmektedir aşağıdaki incelemeyi bir okumanı tavsiye edim.
    http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/amd-ati_hd5870-05

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 24 Aralık 2009; 15:26:47 >
  • iq dan bahsediyorum git Hard incelemsini oku 200 serisinde de Af daha üstündü 4000 serisine göre ama 5000 serisindeki mükkemel Afyle gene iq üstünlüğü Atiye geçti
  • Karşılatırmayı GT200 ve RV870 arasında yapıcaksak hiç konuşmayalım bu mevzuları, 58xx serisinde AA performansının ve AF kalitesinin daha iyi olması gayet doğal.
  • gt 200 serisi dışında başka kartı varsa nvidianın onu konuşalım istersen 4000 serisindede üstün AA modları var (12 aa ve 24 aa gibi) ama afsi gt200 e göre zayıf
  • Şimdi Tekrar Dikkat Ettim Habere ''Yeni AA Modu'' Diyor Umarım Yeniden Kasıt Farklı Bir AA Mantığıdır 32x Olmasına Yeni Demiyorlardır Umarım En Azından Sadece 32x Olmasından Ziyade AA Olayına Yeni Bir Mantık Getirecekleri Gibi Bir izlenim Bıraktı Bende
  • 4x Supersampling kullanıyorum.
    8x Multisamplingten daha güzel görüntü veriyor.

32x AA desteği verene kadar Multisampling desteği versinler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.