- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alı
6112 Cevap446084 Görüntüleme244 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:23:42 

Selam herkese,,Kredi kartı yıllık aidat ücretleri ve Normal bankamatik kartlarının hesap işletim ücretlerinin geri alınması (geriye dönük olarak)
Yapmamız gerekenler
1- Bankanızın müsteri hizmetlerini arayarak,,(kredi kartı yada bankamatik kartı) geçmişe dönük hesap ekstrenizi istiyorsunuz,,(email,fax)
2- Gelen ekstrelerde kesilen yıllık aidat ücretlerini yada hesap işletim ücretlerinin çıktısını alıyorsunuz
3- İkamet ettiğiniz ilçeye bağlı,, tük.hak.heyetine gidip,,Matbu Evrak dilekçesini dolduruyor,, arka tarafına çıktılarınızı ekliyorsunuz,,
4- Pul parasını ödeyip (yazışmalar için alınıyor),, işlemin nezaman biteceği sorulup,,tük.hak.hey.telefon numararasını alıyor,, tşk edip ayrılıyoruz
5- Nasıl haberimiz olacak sorusunada,,Posta ile bize haber gönderiyorlarmış,,(gerçi bana posta hiç gelmedi,,ama arkadaşıma gelmişti) telefonla arada bir arayıp soruyoruz,, yada bulundukları binada
sonuçları panoya asıyorlar,,gelsin paracıklar
6- Bu emek veren arkadaşınızada,, bir Allah Razı olsun demeniz yeterli,,

Aldıklarım
bonus card :125 TL
world card :100 TL
yapıkredi bankamatik :105 TL
TOPLAM: 330 TL

0

0

0

Çabalarınız Meyvelerini vermeye başladı,,Aşağıdaki ekstre BuMé®@NG Arkadaşımızın Ekstredir,,Tebrikler BuMé®@NG
İade Edilen miktar
Garanti: 60 TL
Akbank: 52 TL
TOPLAM: 112

0

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Aralık 2009; 18:36:03 

Gördüğüm en sıcak fırsat.

O değil Garanti'ye yakında telefon açıp küfür edeceğim. Nereden para keseceklerini şaşırdılar. Bir vaktim olsa senelik ne kadarlık ücret kestiklerini hesaplayacağım. 0.5 , 1, 3,8 ... derken hesabımın anasını ağlatıyor.

Cem Yılmaz'ın bir esprisi varda şimdi burada söylenmez tam o hesap. Karıncanın belini inciltmiycen diye.

3 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:36:56 

tüketici hakem heyetinin çalışma yeri neresidir.

126 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:39:54 

quote:

Orijinalden alıntı: fs1972

kaymakamlık

ТħưŋďєгЄ

402 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:41:36 

quote:

Orijinalden alıntı: fs1972

ikametgah adresinin bağlı bulunduğu ilçe kaymakamlıkları ...

206 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:55:02 

Sadece kart için mi geçerli? Yoksa senelik hesap işletim ücreti vs . olan paralarıda alabiliyormuyuz?

35 ½

5288 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:00:15 

eyvallah.
Bendende garanti hesaptan çekmişlerdi 26 lira isteyeyim bari.
quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

Selam herkese,,
Yapmanız gerekenler,,
Bankanızı Arıyorsunuz,,geçmişe dönük hesap ekstrelerini istiyorsunuz,,email,fax,v.s.
(Kartınızın açılış tarihinden itibaren) ,,ilinizde bulunan tüketici hakem heyetine gidiyorsunuz,,
3-4 tl pul parası verip,,işlemlerinizi başlatıyorsunuz,,1-2 ay sonra banka ücretinizi iade ediyor,,
Ben ilk başta inanmamıştım,,garanti bankası,, yapıkredi kredi kartlarının geriye dönük buraya dikkat geriye dönük,,
aidat ücretllerini,,y.kredi bankamatik kartımın hesap işletim ücretini geri aldım,,
aldığım ücretler şöyle,,
bonus card ,,110 kusur
world card ,,105
yapıkredi bankamatik 110

edit: Resim silinmiştir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

www.nargileplus.com

517 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:00:42 

bilgi için cok tesekkürler....

92 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:06:06 

firsat icin t.ederim..

1 sene once garanti bankasindan almış oldugum bonus kartı hiç ama hiç kullanmadım.. daha oncede kredi kartı işe işim olmamıştı.
aldıgım gunden beri evde duruyordu. ve eve PTT'den bir kagıt geldi gittim aldim.. bi baktım borcum 109tl + 22tl gibi bişi gozukuyor. bankamatige sokup oradan baktım ve aynısı.
hemen musreti hizmetlerini aradım ve haziran ayında falan sigorta falan başlatmışlar. bunların hepsinin ses kayıtları var dedi. dinlet o zaman kardeşim dedim. ben kartı aldıgım gunden beri hiç kullanmadım ne sigortasi dedim. adam ses kayıtı bulamadı. ve dedim orada ne varsa iptal edin. ben hicbirşeye uye falan olmadım. benim kartta 120 kusur tl borc gozukuyor dedim. ve hemen 72tl iadesini ettiler. 3 iş gun icinde gerceklestirecegini soylediler. 3 gun bekleyip tekrar bankaya gittim. (karti aldıgım banka) bi cok arkadasimin bu yıllık kart parasini vermedigini gozlerimle gordum.. ya aldıgı bankadan iptal ettiriyorlar. ya da musteri hiz. tel. acıp oradan direk iptal ediyorlar. ama ben ne yaptımsa iptal ettiremedim. en sonunda lanet olsun sizin gibi bankaya dedim. toplam borcum 131 tl gozukuyordu faizler sigorta işlemleri kart parası vs vs. yuh dedim. 72tl iade ettiler. 59tl odeyip kartımı kapattırdım. 1 ay sonra tekrar kontrol edin dedi herhangi borc falan cıkmasın diye. bende tamam dedim 1 ay sonra bankaya gidip tekrar kontrol ettiricem. bakalim borc falan cıkıcakmı.. ama bu yontemi daha once bilseydim ben de bisiler yapardım.. gerci simdi yapsam ne gibi işime yarar ? ve nasıl yaparım :(

-------flawless>-------

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:06:31 

quote:

Orijinalden alıntı: L.E.A.

Sadece kart için mi geçerli? Yoksa senelik hesap işletim ücreti vs . olan paralarıda alabiliyormuyuz?

Yukarıda yazmıştım,,
Yapı kredi bankamatik kartım vardı,,Ondan da aldım,,
Geçmişe dönük,,

179 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:06:49 

gunesser arkadasım alacağın sevabın haddi hesabı yok.

ya bu arada, peki banka hesabımız ikametgahımızın olduğu
ilçede değilde başka bir ilçedeki şubede açılmışsa? yine de kendi ikametgahımızın
olduğu kaymakamlığa mı gidiyoz?

18 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:07:57 

Süper bir bilgi bu dostum çok teşekkürler

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:11:15 

quote:

Orijinalden alıntı: PoWDeR!

firsat icin t.ederim..

1 sene once garanti bankasindan almış oldugum bonus kartı hiç ama hiç kullanmadım.. daha oncede kredi kartı işe işim olmamıştı.
aldıgım gunden beri evde duruyordu. ve eve PTT'den bir kagıt geldi gittim aldim.. bi baktım borcum 109tl + 22tl gibi bişi gozukuyor. bankamatige sokup oradan baktım ve aynısı.
hemen musreti hizmetlerini aradım ve haziran ayında falan sigorta falan başlatmışlar. bunların hepsinin ses kayıtları var dedi. dinlet o zaman kardeşim dedim. ben kartı aldıgım gunden beri hiç kullanmadım ne sigortasi dedim. adam ses kayıtı bulamadı. ve dedim orada ne varsa iptal edin. ben hicbirşeye uye falan olmadım. benim kartta 120 kusur tl borc gozukuyor dedim. ve hemen 72tl iadesini ettiler. 3 iş gun icinde gerceklestirecegini soylediler. 3 gun bekleyip tekrar bankaya gittim. (karti aldıgım banka) bi cok arkadasimin bu yıllık kart parasini vermedigini gozlerimle gordum.. ya aldıgı bankadan iptal ettiriyorlar. ya da musteri hiz. tel. acıp oradan direk iptal ediyorlar. ama ben ne yaptımsa iptal ettiremedim. en sonunda lanet olsun sizin gibi bankaya dedim. toplam borcum 131 tl gozukuyordu faizler sigorta işlemleri kart parası vs vs. yuh dedim. 72tl iade ettiler. 59tl odeyip kartımı kapattırdım. 1 ay sonra tekrar kontrol edin dedi herhangi borc falan cıkmasın diye. bende tamam dedim 1 ay sonra bankaya gidip tekrar kontrol ettiricem. bakalim borc falan cıkıcakmı.. ama bu yontemi daha once bilseydim ben de bisiler yapardım.. gerci simdi yapsam ne gibi işime yarar ? ve nasıl yaparım :(

Şundan da bahsedeyim,,eğer kartı üyelik ücreti yüzünden kapattıysanız,,
Sıkı durun,,bankayı icraya verebiliyormuşunuz,,Fakat zaman aşımı süresi varmı bilmiyorum,,
gerekli bilgiyi,,tüketici hakem heyetinden alabilirsiniz

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:14:31 

quote:

Orijinalden alıntı: çakırbey

gunesser arkadasım alacağın sevabın haddi hesabı yok.

ya bu arada, peki banka hesabımız ikametgahımızın olduğu
ilçede değilde başka bir ilçedeki şubede açılmışsa? yine de kendi ikametgahımızın
olduğu kaymakamlığa mı gidiyoz?

Yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana,,
Kendi ikametgahımızın
olduğu kaymakamlığa gidiyorsunuz

1292 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:15:07 

card finans acaba verir mi

Kanserin Belirtileri

231 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:15:16 

YKB ait 8 yıldır kullandığım kredi kartım var.Bugüne kadar olan bütün eski kesintileri geri alabilirmiyim?Ayrıca bunun için dilekçe örneğine nerden ulaşabiliriz.

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:24:50 

quote:

Orijinalden alıntı: jamesdean0701

YKB ait 8 yıldır kullandığım kredi kartım var.Bugüne kadar olan bütün eski kesintileri geri alabilirmiyim?Ayrıca bunun için dilekçe örneğine nerden ulaşabiliriz.

Alırsın,,Dilekçe örneğine gelince,,
tük.hak.hey. gittiğinde orada dolduruyorsun

quote:

Orijinalden alıntı: HeLLoRd_85

İstemesini Bildikten sonra Hepsinden alırsın

300 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:31:46 

yandınız ülen soyguncular ben baya alırım o zaman 1 aylık yevmiyeyi toplarım bunlardan hepsini aliim herkese benden baklava

1572 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:38:02 

hocam şu yazdığın dilekçeyi buraya da bir yazarsan biz de faydalanırız.
cümleler falan benzer olsun ki bizde sonuca ulaşalım...

IMZANIZI BEĞENMEDİK | | İstediğiniz imzayı kullanabilmek için bize reklam vermelisiniz.

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:51:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

hocam şu yazdığın dilekçeyi buraya da bir yazarsan biz de faydalanırız.
cümleler falan benzer olsun ki bizde sonuca ulaşalım...

Oradan matbu bir kağıt veriyorlar,,onu dolduruyon,,alınan kart aidat ücretlerimin iadesini yazıyorsun o kadar,,
gerisini tük.hak.hey. hallediyor..

911 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:05:29 

Çok sağolasın hocam üyelik işlemlerinin alınan paranın haddi hesabı yoktu geri dönmesine çok sevindim

Çarşı "İmzanız kural dışıdır!!!"a Karşı "Referanslarım"

92 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:05:47 

gerci suan kartı o borc yuzunden kapattırdım.. artık onun iadesini verirlermi bilmiyorum.. 1 ayın gecmesini bekliyorum bakalim yine borc falan cıkartacaklar mı ?.

konunun dewamli takipcisi olarak sık kulanılanlar'a ekliyorum. gelişme olursa yazarım buradan. yarın falan bi gidip soruşturayım bakim bişi yapabiliyormuyuz

-------flawless>-------

1930 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:09:18 

Arkadaşlar dikkat edilmesi gereken bir hususta hakem heyetine davayı kabul ettirebilmeniz. Hakem heyetine bişey diyemem ama iş güzar sekretaryaları işleri fazlalaşmasın diye sizi başlarından savmaya çalışabilirler. yaşadığım bir olayı anlatayım;

tuketici hakem heyetleri kaymakamlıkta ve herkez ya alışveriş yaptıgı yerin bağlı bulunduğu kaymakamlığa yada ikametinin olduğu kaymakamlığa başvurmak zorunda. Daha önce başıma gelen olayda cep telefonunun bir senede 5 sefer arıza yapması ve en son servise verdiğimde tamir için 30 günlük zaman aşımının gerçekleşmesi nedeniyle ikametimin ve satıcı fırmanın bulunduğu bölge kaymakamlığındaki heyete gittiğimde sekretere derdimi anlatıp dava açtıramadım. Aldığım cevap yanlış biliyorsun şöyle olmaz böyle olur falan oldu. Sonrasında dava açsak kabul olmaz olursa heyet toplancak karar verilcek şu bu tebliğat falan 3 ayı bulur dedi. Bende iş yerinin bağlı bulunduğu kaymakamlığa gittim, onlar sorunumu dinleyince tamam haklısın ve mahkemeyi kesin kazanırsın ama bizim dava açmamız için bizim ilçe sınırları içinde ikamet ettiğini belgelemen lazım diyince hemen üzerime olan 1 faturayı adres teyidi için verdim ve 15 günde telefonun fatura bedelini geri aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangeraus -- 23 Aralık 2009; 20:12:27 >

2214 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:11:24 

kayamaklamlığıa ekstrelerle birlikte mi ighdiyoruz sadece. başka götürmemeiz gereken bişi var mı

417 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:17:30 

ben eskişehirdeyim yapı kredi bankası kartını 2 seneden beri kullanıyorum geçen sene bankaya dilekçe yazmama rağmen parayı iade etmediler bu ayda yenisi geldi toplam 70 t...l bide bu yolu deneyim bakayım...dilekçe örneği tüketeci hakem heyetinde varmı ?...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Aralık 2009; 20:36:57 

Diğer konuya yazdım buraya 'da yazayım.
Garanti bankası sizlere sormadan etmeden , telefonla talimat aldık diyerek sizleri sigortalı yapıyor.

Eğer ki buna da itiraz ederseniz paşalar gibi 35 TL alıyorsunuz. Bilginize.

Örnek:

quote:

quote:

GARANTİ BANKASI Esgpol Ücretini İade Etmeli
Garanti Bankası hesabımdan Esgpol açıklaması ile örneğini verdiğim gibi 25.11.2009 ESGPOL-TES9406186-0-200-FAT13.11.2009 bir şey ve ben sigorta yapmadığım halde hayat sigortası primi denen bir şey kesmiştir.

Öğrenci olduğum ve öğrenci hesabımı yeni açtığım için bu tür kesimlerin geri ödenmesini rica ediyorum.

http://www.sikayetvar.c...ol+Ucretini+Iade+Etmeli

396 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:47:54 

Merak ettiğim hesap işletim ücreti adı altında kestikleri ücreti geçmişe dönük nasıl isteyeceğiz?
Geçmişe dönük bütün hesap hareketlerini istersek çok tutmaz mı ?

Parfüm Nasıl Kullanılmalı ? Tıklayın

3351 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:50:15 

Bilgilendirme için teşekkürler...

Parasını alanlar bu konuya hangi bankadan kaç lira aldıklarını yazarlarsa sevinirim...

hmm

2119 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:55:44 

quote:

Orijinalden alıntı: HeLLoRd_85

bu konuyu görmeden önce aramıştım.yıllık kart aidatını geri alanlar var diye.karşıdaki görevlinin söylediği laf : Efendim sizi mağdur etmemek adına iade edebilirdik,fakat 8.ayda çekilen para için birşey yapamayız.8.ayda veya 9.ayda arasaydınız olabilirdi.Bende dedim laga luga yapmanın anlamı yok isteseniz parapuan cart curt olarak verebilirsiniz.. Olmaz bilmem kemküm etti iyi dedim kapat..

kartı ilk aldığımdada 10tl kart parası çekmişlerdi + 25 bu sene çektiler.konuyu takip edecem sonuç alanlar olursa gider yaparım bende...

P4 3.2Ghz HT LGA775 | MSI 865PE Neo3-F/ FS |2 X 512MB DDR400Kingston+1 GB DDR 400 Buffalo | Sapphire X1950GT
| 320 GB SAMSUNG Spinpoint T HD321KJ---500 GB WD MYBOOK---2 X 1,5 TB Samsung Story---1 TB Seagate |

2935 Mesaj
23 Aralık 2009; 21:37:33 

Ben geçenlerde ayakkabı alacaktım. Kredi kartı hesabıma ayakkabı parasını yatırdım ki taksitle alayım diye mağazadan. Sonra gittim mağazaya, bir baktım limit yetersiz diyo, alamadım tabi ayakkabıyı. Sonra bankamatiğe baktım, ben parayı yatırır yatırmaz 25 TL kart aidatı kesmişler.

Ertesi gün aradım bankayı, blöf yapayım da belki yerler diye. Daha önce yutturmuştum çünkü.

Kadına dedim ki, "beni mağdur ettiniz kapatın kartımı"

Aldığım cevap şuydu:"pekala iptal talebinizi gerçekleştiriyorum, diğer kartınızı da iptal edeyim mi?"

yemedi blöfü tabi
ben de dur ben seni sonra ararım dedim kapadım

486 Mesaj
23 Aralık 2009; 21:38:35 

quote:

İstemesini Bildikten sonra Hepsinden alırsın
Sevgili gunesser geçmişe dönük hesap kesim ekstreleri ile birlikte kaymakamlığa gidip dilekçe dolduruyoruz peki dilekçede neler geçiyor ne yazmamız gerekiyor ?? gelişmeleri ve sonuçları nasıl takip ettin ??

'11 Grande Punto 1.3 Mj
'97 R19 Beymen Club

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 21:56:03 

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_85

evgili gunesser geçmişe dönük hesap kesim ekstreleri ile birlikte kaymakamlığa gidip dilekçe dolduruyoruz peki dilekçede neler geçiyor ne yazmamız gerekiyor ?? gelişmeleri ve sonuçları nasıl takip ettin ??

Matbu evrak var onu dolduruyorsun başka bişey yapmıyorsun,,Başvurduğunda sana aşağı yukarı bir zaman veriyorlar,,1 ay sonra 2 ay sonra v.s.
Mesela,,3 senelik kart aidat ücreti ödemişiniz,,bankadan dökümanları alıyorsunuz,,üyelik aidat ücreti kesilen ayları çıktısını alıp teslim ediyorsunuz,,

486 Mesaj
23 Aralık 2009; 21:59:48 

Teşekkürler

'11 Grande Punto 1.3 Mj
'97 R19 Beymen Club

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:04:29 

quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

Arkadaşlar dikkat edilmesi gereken bir hususta hakem heyetine davayı kabul ettirebilmeniz. Hakem heyetine bişey diyemem ama iş güzar sekretaryaları işleri fazlalaşmasın diye sizi başlarından savmaya çalışabilirler. yaşadığım bir olayı anlatayım;

tuketici hakem heyetleri kaymakamlıkta ve herkez ya alışveriş yaptıgı yerin bağlı bulunduğu kaymakamlığa yada ikametinin olduğu kaymakamlığa başvurmak zorunda. Daha önce başıma gelen olayda cep telefonunun bir senede 5 sefer arıza yapması ve en son servise verdiğimde tamir için 30 günlük zaman aşımının gerçekleşmesi nedeniyle ikametimin ve satıcı fırmanın bulunduğu bölge kaymakamlığındaki heyete gittiğimde sekretere derdimi anlatıp dava açtıramadım. Aldığım cevap yanlış biliyorsun şöyle olmaz böyle olur falan oldu. Sonrasında dava açsak kabul olmaz olursa heyet toplancak karar verilcek şu bu tebliğat falan 3 ayı bulur dedi. Bende iş yerinin bağlı bulunduğu kaymakamlığa gittim, onlar sorunumu dinleyince tamam haklısın ve mahkemeyi kesin kazanırsın ama bizim dava açmamız için bizim ilçe sınırları içinde ikamet ettiğini belgelemen lazım diyince hemen üzerime olan 1 faturayı adres teyidi için verdim ve 15 günde telefonun fatura bedelini geri aldım.

Ben Eskişehir de yaşamaktayım,,senin karşılaştığın sorunla karşılaşmadım,,
tük.hak.hey. görevliler ayakta karşıladılar ilgi alaka,, çay,, kahve,, muhabbet çok güzeldi,,
Zaten gelenlerin yüde 90 nı Kredi kartı ile ilgiliydi,,Onların görevi zaten bu
tüketicinin problemlerini çözmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunesser -- 23 Aralık 2009; 22:05:45 >

221 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:09:47 

şimdi benım 4-5 t ane kredi kartim bankamatık kartım var

hepsi için ayri form mu dolduruyoruz

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:12:47 

quote:

Orijinalden alıntı: istceko

şimdi benım 4-5 t ane kredi kartim bankamatık kartım var

hepsi için ayri form mu dolduruyoruz

Evet,

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:18:43 

Arkadaşlar ,,ilk başta bu ücretleri alabileceğimi hiç sanmamıştım
Tesadüfen bir arkadaşım bahsetti,,onla beraber gidip işlemlerimizi hallettik
Sonuçta ikimizde aldık,,
Ben toplam 335 tl aldım,, toplam 10 12 tl pul parası verdim hepsi bu kadar
Şimdi herkesle Paylaşıyorum,,sizde lütfen herkesle paylaşın
bankaların bizi kene gibi emmesini izin vermeyelim

389 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:19:19 

ben kartımı iptal ettim 2 ay kadar oluyor geriye dönük 4 senelik kart ücretini alma hakım varmıdır arkadaşlar. hersene 50 tl kestiler

128 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:21:19 

Bana bir keresinde garanti bu aidat ücretini yansıttı. Uzun uğraş sonucunda son olarak Ergün Özen in mail adresine ulaşıp uzunca bir şikayet mail attım. Bir gün sonra uzlaşmak için aradılar ve aidatı geri ödediler. Anlayacağınız garantiyi ayağa kaldırdım aidatı iptal ettirdim.

Herkes hakkını arasın. Zaten bir çok banka bonus veya iade olarak geri veriyor. Bazı bankalar kıllık çıkarıyor eğer siz daha kıl olursanız alırsınız.

76 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:23:33 

geçmişe dönük hesap ekstrelerini bankadan istiyorsunuz demisşsiniz ama biz isteyince vereceklerini sanmıyorum tabi deneyeceğim... 10 senede bana 2 bankamdan 120+120 ekstre geldi neredeyse

benim bildiğim mahkemeye başvurmamız ile bankalar istenen belgeleri oraya vermek zorunda kalıyor
TEŞEKKÜRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samsung-İstanbul -- 23 Aralık 2009; 22:24:11 >

2751 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:24:49 

ben borcunu ödeyip cardfinansı direkt kapattıracağım. kalsın onlara kestikleri de. sırf bu işe kıl olduğumdan. akbankta da hesap açtırırken 100 tl yatırırsanız ücret almayız dedikleri halde parayı çekmeye gittiğimde 30tlsini kesmişlerdi. akbankı da kapattıracağım. iş bankası limitimi bir türlü arttırmıyor, arttırsalar zaten sadece işbank kullanacağım ama pahalı ürün olunca mecburen cardfinans kullandık şimdiye kadar. kart kullanım ücreti almayan hangi bankalar var?

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:25:20 

quote:

Orijinalden alıntı: erkannhl

ben kartımı iptal ettim 2 ay kadar oluyor geriye dönük 4 senelik kart ücretini alma hakım varmıdır arkadaşlar. hersene 50 tl kestiler

Ekstrelerini alıp,,bir uğra,, Aidat yüzünden kartımı kapattırdığını söyle ,,Bana alınabileciğini söylemişti
sonuçta kaybedeceğin bir şey yok

610 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:27:46 

gunesser bi yardımcı olursan sevinirim ben babamın kartlarına itiraz edicem yıllardır ödüyodur babam :D şimdi bi baştan neler yapmamız gerektiğini anlatabilirmisin kafam karıştıda biraz bide bankaya gidip ne diyicez bugune kadar ödediğim bütün ekstrelerimi istiyorum mu diyicez bi yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden teşekkürler bide nekadar zamanda sonuç alırız ? çok oldum ama kusura bakma :(

141 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:32:29 

Siz kartı Kapatmak için başvurun hatta iptal ettirin. sizi 2 3 gün içinde birisi arayıp kapatma sebebiniz nedir felan diye soruyor. Kartı kullandığım halde bide aidat felan alıyorsunuz. bu ücreti ödemek istemediğim için kapattırdım diye söyleyin. sizin kart aidatınız iptal edelim diyorlar kullanmaya devam ederseniz.

Sorunsuz alışverişlerim :
DOĞANSERİOUS(GA-965pDS3 anakart)
ergin(Asus kasa)
InTerCeptor(512MbDDR400 ram)
ekansdiuqil(hd 2600 agp 512mb E.kartı)
leren(CM HDD 5.25" MODUL)
gokkus86(4GB HyperX Ram)
Chaoss(LinkSys Wireless-G WMP54G)
borahalim(Asus 550W PSU)
eQuiNoX83(Skystar 2 uydu kartı)
SayGili (X530 ses sistemi)
Ürün verdiklerim:
serdarsun(Airties PCMCIA wireles)
ustaşenol(7 Adet antika Cep telefonu)
isacubukcu(Corsair 2x2RAM)

Bir daha asla ve asla Referansı sağlamda olsa Önce paranın tamamı sonra ürün teslimi yapacağım..!

636 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:34:34 

Kartı kapattırırım blöflerini pek yemiyolar artık.Ben YKB yi aradım kapatın dedim hiç teklemeden kapattı kadın.Bende Vatanbilgisayarın YKB kampanyasını vakıfbank kartı üzerinden yürütüyorum.Garantiyi aramıştım kesmeyin diye kapatmakla tehdit ettim kadın bana her ay zaten 1000 ytl üzeri harcaman var dedi eşimin kartıyla beraber haydi haydi bu rakamı geçersin sözünüze bonus verelim dedi 100 ytl bende kabul ettim 100 liraya ruhumu şeytana sattım.7-8 ay ortalama 1500 lira harcadım.efendim sonra tatile çıktığım bir ay 900 lirada kalmışım eşimin harcamalarını saymıyorlarmış güya.Telefon kaydını dinletin kadın bana ikinizin harcaması haydi haydi geçer dedi dedim ama kabul etmediler 5-10 tl cezasıyla geri aldılar 100 lirayı.ben ne yaptım garanti kartını cüzdanın en uzak köşesine koydum her ay 2000 i bulan harcamayı akbank a kaydırdım.Kendileri bilir.ne görgüsüz adamlar yılda 15-20 bin harcama yapıyorum,90.000 lira ev kredisi çekmişim toplam 10 tane aylık 500 ü bulan otomatik ödeme talimatı var adamlar 40 liranın peşinde.Hesap işletim ücreti almasınlar diye bunlara 3 tane ayda 2-3 lira gelen Avea faturası bıraktım doğalgaz elektrik su ADSL gibi ballı faturaları akbanka kaydırdım.Kendi çapımda eğleniyorum işte böyle.Madem ööle işte habüüle...

ADAMIN ASABINI SİNİRLENDİRMEYİN!!!

276 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:34:49 

arkadaşlar bildiğiniz kart ücreti hesap ücreti falan almayan bankalar nereleri? şartsız pazarlıksız herkes için olan tabi. bunları paylaşalım ve kullanalım ki daha faydalı olsun.

xecat

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:35:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Samsung-İstanbul

geçmişe dönük hesap ekstrelerini bankadan istiyorsunuz demisşsiniz ama biz isteyince vereceklerini sanmıyorum tabi deneyeceğim... 10 senede bana 2 bankamdan 120+120 ekstre geldi neredeyse

benim bildiğim mahkemeye başvurmamız ile bankalar istenen belgeleri oraya vermek zorunda kalıyor
TEŞEKKÜRLER...

Bana ve arkadaşlarıma ,, o konuda hiç bir zorluk çıkarmadılar,,
en geç 3 gün içinde gönderdiler,,yasal olarak vermek zorundalarmış,,sadece bankamatik kartımda sorun çıkarttılar,,
yapıkrediye gittim,,vadesi hesap ekstremi istiyorum dedim,,bana demezmi sayfa başına 1 tl ücret alıyoruz dedi,,
bir hesapladı,,dünya para çıktı,,bende şöyle söyledim,,bana ücretsiz veremediğinize rağmen bir kağıt verin deyince,,
Aptallaştı kaldı,,onu veremiyoruz dedi,,neden dedim,,bakın burda yazıyor dedi,,duvara çerçeveletmişler,,ücretlidir diye,,
Bende 444 müş.hizm.işimi halletim,,
TÜK HAK.HEYETİNDEKİLER,,YASAL OLARAK BANKALAR HESAP EKSTRELERİNİ ÜCRETSİZ OLARAK VERMEK ZORUNDA OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunesser -- 23 Aralık 2009; 22:40:32 >

1930 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:38:21 

quote:

Ben Eskişehir de yaşamaktayım,,senin karşılaştığın sorunla karşılaşmadım,,
tük.hak.hey. görevliler ayakta karşıladılar ilgi alaka,, çay,, kahve,, muhabbet çok güzeldi,,
Zaten gelenlerin yüde 90 nı Kredi kartı ile ilgiliydi,,Onların görevi zaten bu
tüketicinin problemlerini çözmek

dostum burda güzel bir bilgilendirme yapıyorsun sen şunu dedin ben bunu dedim gibi laf kalabalığına gerek yok. Bende zaten 1 heyeten yaklaşımıyla diğerinin yaklaşımı arasındaki farkı belirttim ki benim gibi yok olmaz 3-4 ay uğraşırsın diyenler olursa onlara inanıp vaz geçmesinler diye. Bir heyetin olmaz 3 ay sürer dediği işi diğer heyet 15 günde halletti. Burda tüm heyetleri kötülemiyorum ama bazı işgüzarlar çıkıyor.

610 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:38:58 

quote:

Bana ve arkadaşlarıma ,, o konuda hiç bir zorluk çıkarmadılar,,
en geç 3 gün içinde gönderdiler,,yasal olarak vermek zorundalarmış,,sadece bankamatik kartımda sorun çıkarttılar,,
yapıkrediye gittim,,vadesi hesap ekstremi istiyorum dedim,,bana demezmi sayfa başına 1 tl ücret alıyoruz dedi,,
bir hesapladı,,dünya para çıktı,,bende şöyle söyledim,,bana ücretsiz veremediğinize rağmen bir kağıt verin deyince,,
Aptallaştı kaldı,,onu veremiyoruz dedi,,neden dedim,,bakın burda yazıyor dedi,,duvara çerçeveletmişler,,ücretlidir diye,,
Bende müş.hizm.işimi halletim,,
TÜK HAK.HEYETİNDEKİLER,,YASAL OLARAK BANKALAR HESAP EKSTRELERİNİ ÜCRETSİZ OLARAK VERMEK ZORUNDA OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

çok sağol kardeş yarın o zaman babamla basalım yapıkredi ile garantiyi :D ne kadar sürede sonuçlanıyo bu iş

1167 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:40:59 

ykb kredi kartı her sene iptal edin diyorum ediyorlar sorun çıkarmadan..40 tl bir ay ekstre de artı diğer ay düzeltip iade ediyorlar harcama oranım yüksek diye sanırım ama yıllardır ykb işletim ücreti ödüyorum o gerçek tabi..

yıllık işletim ücreti yılda iki kez alıyor ykb..22,5*2 toplam 45 tl..yabancı para hesaplarından da hesap başına 5 dolar kesiyor..yaklaşık 9 yıldır ödüyorum..nerden baksanız 300-350 arası rakam yapar ama verirler mi geri bilmem..

sizi tebrik ederim herkesi cesaretlendirmiş oldunuz..

acaba malum 9 yıllık hesap işlem kağıdı ansiklopedi gibi olur benim..sadece işletim ücreti kesilen ayların çıktısını almam kafi olur mu sizce

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:46:35 

quote:

Orijinalden alıntı: omer14

ykb kredi kartı her sene iptal edin diyorum ediyorlar sorun çıkarmadan..40 tl bir ay ekstre de artı diğer ay düzeltip iade ediyorlar harcama oranım yüksek diye sanırım ama yıllardır ykb işletim ücreti ödüyorum o gerçek tabi..

yıllık işletim ücreti yılda iki kez alıyor ykb..22,5*2 toplam 45 tl..yabancı para hesaplarından da hesap başına 5 dolar kesiyor..yaklaşık 9 yıldır ödüyorum..nerden baksanız 300-350 arası rakam yapar ama verirler mi geri bilmem..

acaba malum 9 yıllık hesap işlem kağıdı ansiklopedi gibi olur benim..sadece işletim ücreti kesilen ayların çıktısını almam kafi olur mu sizce

Tabiki olur,,üzerine gidin sonuç alacaksınız,,

626 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:48:01 

bunlar hep ankaradaki büyüklerimizin suçu.

kendileri için iki dakkada yasa çıkarıyorlar.

Dell Inspiron 7537 S50W81C Notebook

610 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:49:03 

öle bir şansımız varmı sadece kart ücreti ödediğim yıllardakilerin çıktısını istiyebiliyormuyum bide para isterlerse ekstreler için desek tüketici heyeti bunun kanunen hakkımız olduğunu söylüyo desek zorluk çıkarırlarmı ?

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:49:07 

quote:

Orijinalden alıntı: omer14

ellerindeki işlerin yoğunluğuna göre değişiyor,,benim kredi kartları 2 ay içinde,,ykb bankamatik kartı 3 ayı geçmişti

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:53:12 

quote:

Orijinalden alıntı: srdr91

öle bir şansımız varmı sadece kart ücreti ödediğim yıllardakilerin çıktısını istiyebiliyormuyum bide para isterlerse ekstreler için desek tüketici heyeti bunun kanunen hakkımız olduğunu söylüyo desek zorluk çıkarırlarmı ?

ben hepsini istemiştim,,bankayı kıllandırmamıştım,,Sonradan öğrendim Bankalar ücretsiz vermek zorundalarmış..