Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • garanti bankasından kredi aldım. ama baglı olan hesaba en az 2 tane otomatik ödeme talimatı vermem lazımmış, yoksa 6 ayda bir 40tl hesap işletim ücreti kesileceğini söylediler.

Bu ücreti konuyu anlattım m.hizmetlerine ama kesinlikle geri vermediklerini mahkemeye başvursanız alamayacaksınız şeklinde konuştu?

Ne kadar doğrU beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: boxor

garanti bankasından kredi aldım. ama baglı olan hesaba en az 2 tane otomatik ödeme talimatı vermem lazımmış, yoksa 6 ayda bir 40tl hesap işletim ücreti kesileceğini söylediler.

Bu ücreti konuyu anlattım m.hizmetlerine ama kesinlikle geri vermediklerini mahkemeye başvursanız alamayacaksınız şeklinde konuştu?

Ne kadar doğrU beyler

Geçen bir konuda İş bankasından hiü'yü aldığını söylemişti arkadaş, ekran görüntüsüde göndermişti, kaybettim ama.
    Türkiye bankalar birliği hakem heyetine yazın eğer kesilir ise kesin iade ediliyor ancak Banka üst mahkemeye çıkarabilir. Şu ana kadar üst mahkemeye kararı çıkarıp yırtan banka olmadı.

• @kadirekinci cevap için teşekkürler hocam

garanti bankası bizi başka bankalarla kıyaslamayın dedi. Biz vermiyoruz felan dedi. Bende yasalardan hakem heyetlerinden gözdağı verdim ki 1 ay önce 2 arkadaşım avukat arkadaşıma vekalet vererek bu olayı çözdüler. 20tl lik hesap işletim ücretini 260 tl civarından avukatlık vekalet ücreti felan olarak geri aldılar :)

garanti bankası daha kesinti yapmadı ama önceden önlem almak istiyorum. neyse hukuki yolla çözeriz anlaşılan :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boxor -- 1 Kasım 2012; 16:33:21 >
  • quote:

@kadirekinci cevap için teşekkürler hocam

garanti bankası bizi başka bankalarla kıyaslamayın dedi. Biz vermiyoruz felan dedi. Bende yasalardan hakem heyetlerinden gözdağı verdim ki 1 ay önce 2 arkadaşım avukat arkadaşıma vekalet vererek bu olayı çözdüler. 20tl lik hesap işletim ücretini 260 tl civarından avukatlık vekalet ücreti felan olarak geri aldılar :)

garanti bankası daha kesinti yapmadı ama önceden önlem almak istiyorum. neyse hukuki yolla çözeriz anlaşılan :D

Neden kıyaslamıyacakmışız?
    Çatır çatır alırsınız hocam kesildiğinde.
    Ben şuan Ziraat bankasını vereceğim ancak hesap sahibi annem olduğu için mahkemeyede gidemez, ondan tereddütlüyüm,yoksa 30 TL'mi bırakmam Ziraat'te.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Ben şuan Ziraat bankasını vereceğim ancak hesap sahibi annem olduğu için mahkemeyede gidemez, ondan tereddütlüyüm,yoksa 30 TL'mi bırakmam Ziraat'te.

annenizden vekalet alırsınız siz gidersiniz hocam :) neyse okadar kasmaya gerek yok. Ben daha önceden kredi kartından kesilen ücretleri geri aldım bakalım bu nasıl olacak.

Halk bankasıda 14tl kesmişti ama pek üzerine gitmedim. 1 otomatik ödeme talimatı verdim daha almayacaklarını belirttiler :)

Zaten vadesiz mevduat hesabı. 14tl feda olsun dedim. Çünkü havale/eft bir çok işlemde para almıyor. İşbankası kendi hesabına bile para yatırıken 3tl kesiyor soyguncular

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

annenizden vekalet alırsınız siz gidersiniz hocam :) neyse okadar kasmaya gerek yok. Ben daha önceden kredi kartından kesilen ücretleri geri aldım bakalım bu nasıl olacak.

Halk bankasıda 14tl kesmişti ama pek üzerine gitmedim. 1 otomatik ödeme talimatı verdim daha almayacaklarını belirttiler :)

Zaten vadesiz mevduat hesabı. 14tl feda olsun dedim. Çünkü havale/eft bir çok işlemde para almıyor. İşbankası kendi hesabına bile para yatırıken 3tl kesiyor soyguncular

İşbankası benden 7 yıldır hesap işletim ücreti almıyor. Ne otomatik ödeme ne fon nede başka birşey var.

Neden almadıklarını bende bilmiyorum. Öğrencilik çağımdan beri 1 TL hesap işletim ücreti almadılar.

Bende niye almıyorsunuz diye hiç sormuyorum

• hesap işletim ücretlerini de bu yöntemle geri alabiliyor muyuz yoksa sadece kredi kartlarında mı geçerlidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rui

hesap işletim ücretlerini de bu yöntemle geri alabiliyor muyuz yoksa sadece kredi kartlarında mı geçerlidir?

vadesiz hesap ve kredi kartlarında bu yöntem kullanılıyor. detaylı bilgi konunun ilk mesajında
  • http://ekonomi.milliyet.com.tr/bankalar-kararli-31-kalemin-birinden-bile-vazgecmiyorlar/ekonomi/ekonomidetay/03.11.2012/1621236/default.htm

* Kredi kartı yıllık aidat ücreti
    * Hesap işletim ücreti
    * İşlemsizlik ücreti
    * Dosya masrafı
    * Komisyon ücreti
    * Hayat sigortası ücreti
    * Sigorta bedelleri
    * Katkı payı
    * Ekspertiz ücreti
    * İpotek tesis ücreti
    * İpotek ücreti
    * İlave peşin komisyon
    * Havale ücretleri
    * EFT ücretleri
    * Döviz transfer ücretleri
    * ATM den nakit çekim masrafı
    * Bakiye görüntüleme ücreti
    * Mevduat araştırma ücreti
    * Dekont ücreti
    * Ekstre ücreti
    * Telefon-faks-posta ücretleri
    * SMS-mail ücretleri
    * Şifre gönderim ücreti
    * Menkul kıymet bakım ücreti
    * Rehin-haciz kaldırma ücreti
    * Nakit avans komisyonu
    * Diğer şubedeki döviz tevdiat hesabından para çekme ücreti
    * Asıl kart bedeli
    * Harcama vaadi ihlal ücreti
    * Arşivden belge çıkarma ücreti
    * "Kredi kartı borcu yoktur" yazısı alma ücreti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monarch@ -- 3 Kasım 2012; 11:38:53 >

• 2006-2007 yıllarında Axess kullanmıştım ve 100 tl civarında bir kart ücreti kesilmişti toplamda.Mayıs sonu gibi tüketici hakem heyetine başvurdum.Lehime karar verildi ve yaklaşık bir ay önce 100 tl'yi gidip söke söke aldım Akbank'tan.Lütfen hakkınızı arayın.Susmayın,bankalar sömüre sömüre zenginleşiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitoo -- 5 Kasım 2012; 20:49:55 >
  • Halkbank'tan kredi kartım var, ilk defa bu sene 10 TL kredi kartı aidatı kestiler, canım sıkıldı aradım kapatın dedim kredi kartını. Kaydınızı aldık, en yakın zamanda sizi tekrar arayacağız ve işleminizi gerçekleştireceğiz dediler. Bugün aradılar, neden kapatmak istediğimi sordular. Ben de yaptıklarının hukuksuz olduğunu, kesilen ücretin geri ödenmesini ve kredi kartının kapatılmasını istedim, aksi durumda dava açacağımı ifade ettim. Ücreti geri yatırdılar, ekstra 20 TL'de puan yatırdılar.

Bilgilerinize...

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seth86 -- 7 Şubat 2016; 1:47:55 >
  • Arkadaşlar bu garanti bankasının parayı ödemediği soyleniyor konu hakkinda bilgisi var mı? yine 50 lira kesmişler 6 yıldır yetti canima yarin gidiyorum dilikçe vermeye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • finansbank kartımı ne zamandır iptal edecem diyorum erteleye erteleye yıllık ücrette geldi aradım 1 yıldır kullanmadığım karta yıllık ücret yansıtmışsınız iptal edin kartı ücretide iade edin dedim yok yasal hakkımız olan parayı alıyoruz vs dedi bende peki ben hakkımı başka yollardan ararım dedim kapattım .süresi dolan kartıma 4 tl fazla yatırmıştım onu yeni karta aktarmamışlar ses çıkarmamıştım şimdi gıcık oldum 5 senelik yıllık ücreti geri almaya karar verdim ama 1 seneyi bulamadım gerisi elimde .bide karşı dava olayı çıkmış açıkçası tam karar veremedim dava açmalımıyım davaya versem ne zaman sonuçlanır ben aralıkta askere gideceğim bi sorun oluştururmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakepit

Arkadaşlar bu garanti bankasının parayı ödemediği soyleniyor konu hakkinda bilgisi var mı? yine 50 lira kesmişler 6 yıldır yetti canima yarin gidiyorum dilikçe vermeye.

Bu konunun ilk mesajına bakarsanız ödediğini görebilirsiniz.
    THH'ye gidipte kaçabilen banka yok, sadece üst mahkemeye taşıyabiliyorlar yine o mahkemedede kaybediyorlar.
    Ki, O üst mahkemede kazanan arkadaşlar ilkti emsal kararlar yoktu ellerinde onların kararlarını verirseniz kesin kazanırsınız.
  • Garantide oluşturduğumuz sanal karta ücret alıyorlar mı.Ona göre kapatıcam.Gerçi bu maaş hesabım olduğu için hesap işletim ücreti almıyorlar.Sanal kart içinde alacaklarını sanmam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Garantide oluşturduğumuz sanal karta ücret alıyorlar mı.Ona göre kapatıcam.Gerçi bu maaş hesabım olduğu için hesap işletim ücreti almıyorlar.Sanal kart içinde alacaklarını sanmam..

Akbank hariç Sanal kart için herhangi bir ücret alan banka görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigen

quote:

Orijinalden alıntı: suleymanarik

quote:

Orijinalden alıntı: emre4234

quote:

Orijinalden alıntı: suleymanarik

Hocam aynen iş bankası bana da dava açtı. 31 ekimde duruşmam var.
    insallah mahkeme lehimde karar verir.

hocam geçmiş olsun öncelikle.duruşmanın sonucunu buraya da bildirir misin ? benim mesajımdan da alıntı yaparak bu şekilde mesajınızı görmüş olurum.
    saygılar.

durusma bugun goruldu. zaten bu ön inceleme durusmasıymıs.

ek savunma ve delil var mı dye sordu. serkaneker'in kararını verdim. delil olarak alındı. 6 aralık'a gun verildi.

Serkan arkadaşımızın tek kararı delil olarak yeter mi; birkaç karar daha götürsek daha mı etkili olur? Benim de daha mahkeme günü celbi gelmedi

yetip yetmeyeceğini göreceğiz.

zaten cevap dilekçemde yargıtay kararlarını da eklemiştim..

Bu arada iş bankası bu sene için de 40 tl yansıtmış aidat olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: seth86

İş bankası hangi aylarda hesap işletim ücreti kesiyordu bilen var mı? Hesabı ona göre boşaltacagım da

haziran-aralık. yalnız bu neyi değiştirir ki, hesaba para yatınca alıyorlar yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extreme24

THH dilekçem bugün sonuçlanmış. Tebligat, dava sonuçlandıktan 2 gün sonra(bugün) elime ulaştı. Hüküm kısmında, 2008'den bu yana 205 TL olan toplam KREDİ KARTI aidatlarının tarafıma geri ödenmesine karar verilmiş. Bakalım 15 günlük itiraz süresi sonunda ne olacak. Para yatarsa, karar mentini ve paranın yattığına dair SS alıp sizlerle paylaşırım.

Bankalara acımak yok

Beyler, aylar sonra 204,49 TL'i iade almış bulunuyorum.

Buyrun; ekşi sözlüğe ekledim, buraya da ekliyeyim. Kararı da taratıp eklemeye çalışacağım..

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li]

Hesap işletim ücretleri için çalışmalarımız başladı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INDIGO -- 8 Kasım 2012; 11:11:55 >

• 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.