Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alı
6078 Cevap412993 Görüntüleme246 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     73 [75] 77 78 79 80 81 82      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1254 Mesaj
27 Ağustos 2012; 21:19:00 

Arkadaşlar acil konu hakkında bilgisi olanların yardımını bekliyorum,

Öğrencilik dönemimde HS.C banktan kredi kartı çıkardım,Bu kartı 2005 - 2012 yılları arasında kullandım.Kartımı geçen ay iptal ettirdim ve iptal ettikten 2 gün sonra kart parasını almak için bankadan 7 yıllık kart ekstresini istedim.Telefondaki şahıs email ile göndereceğiz dedi hatta sonraki aramamda gönderdik dedi fakat mail falan gelmedi.3 kez talepte bulundum fakat adamların yollamaya niyeti yok besbelli.Ekstreyi alabilmek için ne yapabilirim,var mı bir çıkar yolu şu uyuz bankanın parasını almanın.

Ps4-Tr.com PSN: Westerly86

126 Mesaj
28 Ağustos 2012; 11:42:36 

Arkadaşlar ihtarnameyi garanti bankasının hangi adresine gönderiyoruz?Teşekkürler

1927 Mesaj
28 Ağustos 2012; 13:37:44 

quote:

Orijinalden alıntı: davutn

Arkadaşlar ihtarnameyi garanti bankasının hangi adresine gönderiyoruz?Teşekkürler
Garanti Bankası Genel Müdürlük adresini bul resmi websitesinden, oraya gönder dostum.

Bu arada TEB Bonus'dan 79 TL ve Yapı Kredi'den de 170 TL için lehimize karar verilmiş. Karar mektubu az önce elimize ulaştı.

ID/Android İncelemeleri/İzmir'de Satranç

321 Mesaj
28 Ağustos 2012; 15:28:32 

quote:

Orijinalden alıntı: istcool

http://www.hukukum.com/...a-diye-bir-sey-yok.html

Bankalar tekrar dava açıp paraları geri alıyormuş

arkadaş ben şahsen aldım bende başta çok tırsıyordum ama kayseride 10 nisan 2012de başvurdum garanti ve finansbank için garantiden 315 tl ve finansbank 100 tl geri aldım sadece finansbank tehdit etti veririz ama kartı iptal ederiz diye hakikaten aldım kartıda iptal ettiler. Hatta şu an bu deneyimimdeki cesaretle akbankada başvuruyorum 2005ten 2010 yılı dahil 245 tl çünkü 2011-2012 yıllarını telefon açmayla iptal ettiler. O yüzden biraz şans işi ama alırız diye tahmin ediyorum. Herkese bol şanslar

Ufak bi sorum var mesela ben garantiyi bu sene hariç hep aldımda bu sene 65 tl karşılığı bonus yüklediler üyelik aidat iptali yok yani onada başvursam ne olur hukuksal yönden dürüstlük yönünden sormuyorum teşekkürler

75 Mesaj
29 Ağustos 2012; 7:19:19 

quote:

Orijinalden alıntı: istcool

http://www.hukukum.com/...a-diye-bir-sey-yok.html

Bankalar tekrar dava açıp paraları geri alıyormuş

Doğru. Bazı bankalar uğraşmazken bazıları uğrşaıyor dava açıyor parayı geri aldığı gibi mahkeme ücretini de ödetiyor. En çok dava açıp kazanan banka da garanti diye biliyorum. Tüketici hakem heyetleri pul parası da almazlar buna da dikkat etmelisiniz. Bazı tüketici hakem heyetleri duvara asarken bazıları da internetten de duyurabiliyor. Bu da aklınızda blunsun.

161 Mesaj
29 Ağustos 2012; 14:41:00 

Bugün e-devletten online başvuru formu doldurdum Finansbank'ın aldığı hesap işletim ücreti için. Yarında evrakları götürecektim.

Az önce Konya Selçuklu THH' e arayıp hesap işletim ücreti için başvuru alamadıklarını, kendilerinden bu yetkinin alındığını Asliye Mahkemelerine başvurmam gerektiğini söyledi.

Ey benim yetim gönlüm; bırak gamlı düşünmeyi. Sus ve sabret.
Gözyaşının hesabını Rabbim sorsun, sen hakkını helal et.

75 Mesaj
29 Ağustos 2012; 15:03:37 

quote:

Orijinalden alıntı: yildirimr

Bugün e-devletten online başvuru formu doldurdum Finansbank'ın aldığı hesap işletim ücreti için. Yarında evrakları götürecektim.

Az önce Konya Selçuklu THH' e arayıp hesap işletim ücreti için başvuru alamadıklarını, kendilerinden bu yetkinin alındığını Asliye Mahkemelerine başvurmam gerektiğini söyledi.

Tüketici hakem heyetlerinden henüz alınmadı. İlla mahkemeye başvuracaksanız da tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz. Ylnız hesap işletim ücretini THH de kazansanız bile size geri dava açıp kazanabiliyorlar. Televizyonlar tüketiciyi çok yanlış yönlendiriyorlar. O yüzden bilinçli bir şekilde gidip başvurmakta fayda var.

55 Mesaj
29 Ağustos 2012; 16:00:36 

bankalardan çekilen kredilerde dosya masrafları ile yapılan sigortalardan hangisi geri alınabiliyor bilen var mı?
yada böyle bir geri ödeme alabilen arkadaş varsa bilgilendirebilirse sevinirim.Teşekkürler

212 Mesaj
29 Ağustos 2012; 21:55:54 

quote:

Orijinalden alıntı: asigenc_bedri

1 yili geckin suredir finansbank musterisiyim hemde ogrenciyim bnden 3 ayda bir 30 tl kesiyorlar finansbanka kac defa basvurudum ama geri verniyorlar biraz ince akbank. 75 tl kesmis. twittera yazdim yarim saatte geri ödediler herkes akbank gibi duyarli degil. acaba finanstan geri alma ihtimalim varmi. ne yapmam gerekiyor ?

Finansbanktan alabilen var mı?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

161 Mesaj
29 Ağustos 2012; 23:38:42 

quote:

Finansbanktan alabilen var mı?

Aldık hatta üstüne puan bile aldık önceki sayfalarda mevcut.

316 Mesaj
30 Ağustos 2012; 2:04:56 

yapı kredi 2012 Ağustos ektresinde 38 kuruş gecikme faizine 5 TL gecikme bildirim ücreti kesmiş bildirdiği bişey yok bildirsede 5 tL mi olması lazım.55 TLde üyelik ücreti kesmiş bunlar akıllanmayacak.
orman kanunları ne zaman değişecek 2013 yılında mı artık bu soygunlara bir çare bulunmayacak mı ?herkes tek tek uğraşmak zorunda mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headkoc -- 30 Ağustos 2012; 2:09:52 >

7238 Mesaj
30 Ağustos 2012; 6:56:10 

quote:

Orijinalden alıntı: nabu

axess ten benden de kesmişlerdi aradım hemen bir dahaki ay geri yatırdılar kestikleri parayı. sorun olmuyor yani.

adamlar dolandırıcılığın türlü yöntemini biliyor valla helal olsun.

hem sadece bankalar değil tttnetten cep telefonu operatörlerine kadar bütün firmalar bu taktiği uyguluyor.

önce yüzbinlerce aboneden fazla para kes,sonrasında sen ardına düşersen geri al.onuda 1 ay parayı kullandıktan sonra iade ediyorlar.

ardına düşmessen giddi gider para.

bu taktiğğ uygulayan kurumlara ciddi ceza kesmeleri lazım

İ7 2600K+win7 64bit ultimate* MSI P67A-GD65(B3) * SUNBEAM CORE CONTACT FREEZER* COOLERMASTER RC-690 * CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 * Asus GTX670-DC2-2GD5 *SANDİSK EXTREME 120GB SSD RAİD 0* SAMSUNG 103UJ F1 1TB *SAMSUNG 103SJ 1TB * SAMSUNG DVD RW * BENQ E2420HD 24''LCD *SKYSTAR2 DVB-S*KAWAİ 5+1* Aerocool Strike X 800W 80+ Plus Silver PSU
satılık LOGITECH DRIVING FORCE GT 02-08-2012 hızlıaldan garantili

212 Mesaj
30 Ağustos 2012; 10:59:12 

quote:

Aldık hatta üstüne puan bile aldık önceki sayfalarda mevcut.

O kadar aradım ama bulamadım sayfa atar mısınız bide sözleşmeyi geçen sene imzalamıştım yani maddelerde yazıyordu ehsap işletim ücreti

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

161 Mesaj
30 Ağustos 2012; 11:09:52 

quote:

O kadar aradım ama bulamadım sayfa atar mısınız bide sözleşmeyi geçen sene imzalamıştım yani maddelerde yazıyordu ehsap işletim ücreti

P.M. attım

2727 Mesaj
30 Ağustos 2012; 11:44:34 

quote:

P.M. attım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

212 Mesaj
30 Ağustos 2012; 12:10:01 

quote:

P.M. attım

tmm da ben kart ücretinden bahsetmiyorum hesap işletim ücretinden bahsediyorum!

161 Mesaj
30 Ağustos 2012; 12:11:20 

quote:

tmm da ben kart ücretinden bahsetmiyorum hesap işletim ücretinden bahsediyorum!

Olur böyle vakalar kusura bakma. Bendende 45 TL kesti ilk kez Finansbank hesabı kullanmıyordum.
Onu almaya çabalayacağım. Önce iki sorun var Finansbank la onlarıda çözelim de

212 Mesaj
30 Ağustos 2012; 12:13:32 

quote:

Olur böyle vakalar kusura bakma. Bendende 45 TL kesti ilk kez Finansbank hesabı kullanmıyordum.
Onu almaya çabalayacağım. Önce iki sorun var Finansbank la onlarıda çözelim de

Valla çok uğraştım ama bir türlü geri alınmıyo finanstan hesap işletim ücreti kartta taksitler olmasa kapatcam finansıda işte bakalım

161 Mesaj
30 Ağustos 2012; 12:20:45 

quote:

Valla çok uğraştım ama bir türlü geri alınmıyo finanstan hesap işletim ücreti kartta taksitler olmasa kapatcam finansıda işte bakalım

Benim ki abesle iştigal oldu. Bana para yatırması gereken bir arkadaş vardı. Paramı çok oyaladı.Yatır dedim, oda maaşı Finansbank tan alıyorum hesabın varsa atarım dedi.
Hesap işletim ücreti keseceğini bildiğim halde mecburen at dedim. Amacım para havale olur olmaz çekmekti.

Hesaba para transfer oldu tam çekiyordum ki bankamatikten anında Ocak-Ağustos dönem 22.5*2=45 TL i cebe indirdi Finansbank. Kurtaramadık. Neyse aynı gün hesabı kapattırdım. Geçende şubeye gidip 3 TL verip o ayın ekstresini aldım. Bakalım şansımızı deneyeceğiz...

212 Mesaj
30 Ağustos 2012; 12:23:20 

quote:

Benim ki abesle iştigal oldu. Bana para yatırması gereken bir arkadaş vardı. Paramı çok oyaladı.Yatır dedim, oda maaşı Finansbank tan alıyorum hesabın varsa atarım dedi.
Hesap işletim ücreti keseceğini bildiğim halde mecburen at dedim. Amacım para havale olur olmaz çekmekti.

Hesaba para transfer oldu tam çekiyordum ki bankamatikten anında Ocak-Ağustos dönem 22.5*2=45 TL i cebe indirdi Finansbank. Kurtaramadık. Neyse aynı gün hesabı kapattırdım. Geçende şubeye gidip 3 TL verip o ayın ekstresini aldım. Bakalım şansımızı deneyeceğiz...

Merhaba ben 1 yılı geçgindir finansbank müşterisiyim ve her ay düzenli ödeme yapar ve sürekli kartımı kullanıyorum. Ve artık finansbank hesap işletim ücreti bana tak etti. Daha önce çeşitli şikayetlerde bulunmuştum ve artık yeter diyorum. Ben zaten şuanda öğrenciyim. Ve Finansbankın öğrencilere yönelik hiçbir avantajı kalmamış olduğundan herkes şikayetçi bu konudan. Ve benim de talebim hesap hareketlerime bakılarak artık benden hesap işletim ücreti alınmaması. Yada otomatik ödeme talimatı verip hesap işletim ücreti alınmamasıdır. Diğer bankalar öğrencilere yönelik çok çeşitli kampanyalar düzenlerken neden finansbank hiçbir kampanya düzenlemiyor. Eğer benden bu şekilde hesap işletim ücreti almayı devam edilecekse derhal hem hesabımın hemde finans go kartımın kapatılmasını talep ediyorum. Bilginize...

BÖYLE BİR MAİL ATTIM BAKALIM NE DİYECEKLER ?

161 Mesaj
30 Ağustos 2012; 12:28:42 

quote:

Merhaba ben 1 yılı geçgindir finansbank müşterisiyim ve her ay düzenli ödeme yapar ve sürekli kartımı kullanıyorum. Ve artık finansbank hesap işletim ücreti bana tak etti. Daha önce çeşitli şikayetlerde bulunmuştum ve artık yeter diyorum. Ben zaten şuanda öğrenciyim. Ve Finansbankın öğrencilere yönelik hiçbir avantajı kalmamış olduğundan herkes şikayetçi bu konudan. Ve benim de talebim hesap hareketlerime bakılarak artık benden hesap işletim ücreti alınmaması. Yada otomatik ödeme talimatı verip hesap işletim ücreti alınmamasıdır. Diğer bankalar öğrencilere yönelik çok çeşitli kampanyalar düzenlerken neden finansbank hiçbir kampanya düzenlemiyor. Eğer benden bu şekilde hesap işletim ücreti almayı devam edilecekse derhal hem hesabımın hemde finans go kartımın kapatılmasını talep ediyorum. Bilginize...

BÖYLE BİR MAİL ATTIM BAKALIM NE DİYECEKLER ?

Kart için atsan bu mesajı tınlarlarda bunun için önemsemeyebilirler. Ama kısmet. Benim öğrencilikten 5 sene önceden kalma Go kartım ve yeni Fix kartım mevcut.

Bu ve bundan sonraki bir olay sebebiyle Go kartı kapattırdım ancak 7 gün süre ile geçici kapanmış. Muhtemelen arayıp teklif sunacaklar. O zaman yetkiliden bakalım birşeyler koparabilecek miyim?

4 gün öncede biten otomatik ödeme talimatını sonlandırmıştım 10 TL ceza kesmişler. Dedim nasıl sisteminiz var. Gönderdim kanıtları ertesi gün iade edildi. Finans'ı anlamak mümkün değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildirimr -- 30 Ağustos 2012; 12:31:46 >

2727 Mesaj
30 Ağustos 2012; 16:55:20 

quote:

Kart için atsan bu mesajı tınlarlarda bunun için önemsemeyebilirler. Ama kısmet. Benim öğrencilikten 5 sene önceden kalma Go kartım ve yeni Fix kartım mevcut.

Bu ve bundan sonraki bir olay sebebiyle Go kartı kapattırdım ancak 7 gün süre ile geçici kapanmış. Muhtemelen arayıp teklif sunacaklar. O zaman yetkiliden bakalım birşeyler koparabilecek miyim?

4 gün öncede biten otomatik ödeme talimatını sonlandırmıştım 10 TL ceza kesmişler. Dedim nasıl sisteminiz var. Gönderdim kanıtları ertesi gün iade edildi. Finans'ı anlamak mümkün değil...

Onlarca Mümkün ama.

0

383 Mesaj
1 Eylül 2012; 23:58:52 

y.k.b ndan 10 yıllık 312 tl ücret kesilmiş.o tamam .çıktıları aldım.kesilen yıllık kart aidatları satırını arka planını renklendirdim.THH ne gitmeye hazır.Geriye kredi için çekilen dosya masrafı param kaldı ama onu nasıl alacağız bankadan onu bilen var mı arkadaşlar bankaya gidip dilekçe mi yazacağız ?

edacsac (Sıfır Msi 2Gb HD6950 Twin Frozr III alındı)
Lenovo Z570 // Windows 7 Home Basic 64-Bit Sp1 // İntel Core i5 2430M 2.40 Ghz Turbo Boost 3.00 Ghz // 6 GB DDR 3 1333 Mhz Ram // 2 GB Nvdia Geforce GT 540M // 750 Gb WD 5400 RPM HDD //
Asus M5A97 // Msi r6950 2 Gb TwinFrozr III // Amd Fx X6 6100 3.3 Ghz Torbo Boost 3.9 Ghz // Gskill SnipeR 2x4Gb // Seasonic m12 II 620w +80 Plus Bronze // AEROCOOL Strike X

321 Mesaj
3 Eylül 2012; 14:19:58 

güncelll

383 Mesaj
3 Eylül 2012; 21:41:01 

yıllı kart aidatı için ekstreler hazır,çıktısı alındı.kesilen aidatlar belli olsun diye arkaplanını renklendirdim.
317TL cik kesinti yapmışlar 2002 yılkından beri word kart.
bu tamam da peki arkadaşlar bu kredi için kesilen dosya masrafını nasıl talep edeceğiz ?

edacsac (Sıfır Msi 2Gb HD6950 Twin Frozr III alındı)
Lenovo Z570 // Windows 7 Home Basic 64-Bit Sp1 // İntel Core i5 2430M 2.40 Ghz Turbo Boost 3.00 Ghz // 6 GB DDR 3 1333 Mhz Ram // 2 GB Nvdia Geforce GT 540M // 750 Gb WD 5400 RPM HDD //
Asus M5A97 // Msi r6950 2 Gb TwinFrozr III // Amd Fx X6 6100 3.3 Ghz Torbo Boost 3.9 Ghz // Gskill SnipeR 2x4Gb // Seasonic m12 II 620w +80 Plus Bronze // AEROCOOL Strike X

558 Mesaj
3 Eylül 2012; 22:25:26 

Axess kredi kartı aidatını almak bu kadar kolay mıydı? Telefonla hemen iade ettiler.

1254 Mesaj
4 Eylül 2012; 1:18:11 

Hsbc bir turlu 7 yillik.kart aidatimi vermiyor.sikayetvara ilettikten sonra gln mesaj asagida bulunuyor.nasil alirim 7 yillik kart ekstresini.
Sayın xxxxx

Bankamıza 30 Ağustos 2012 tarihinde Şikayetvar.com aracılığı ile ulaşan mesajınız incelenmiştir.

Öncelike, Bankalar, verdikleri hizmetlerin karşılığında oluşan masraflar için belirli bir gider karşılığı veya hizmetin parasal boyutuyla orantılı bir ücret/komisyon tahsil etmektedir. Kredi kartları için verilen hizmetlerin de eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için deneyimli ve büyük bir personel kadrosuna, yüksek maliyetli teknolojik altyapıya ve oldukça kapsamlı bir operasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Bankamızın komisyon ve ücretleri bu maliyetler gözönüne alınarak belirlenmektedir.

2006 yılında yürürlüğe giren 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun 24. maddesinin 4. fıkrasında, kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemeyeceği ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamayacağı öngörülmüştür. Benzer şekilde Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'in 17. maddesinde de sözleşmeye bağlı olarak kart hamillerinden alınabilecek ücret, komisyon, masraf ve vergilerin neler olacağına dair açıklamaların ve bunların tutarlarının ve sözleşmede yer alan ücret, komisyon, masraf ve vergiler dışında kart hamilinden herhangi bir isim altında ödeme talep edilemeyeceği ve hesabından kesinti yapılamayacağı belirtilmiştir.

Bankamız ile kart hamillerimiz arasındaki kredi kartı üyelik sözleşmesinde, kart hizmeti sunulurken hangi ücretlerin alınacağı açıkça belirtilmiştir. Ayrıca bu ücretler, hesap ekstrelerinde de belirtilmektedir. Bu durumda kanuni düzenlemenin de kabul etmiş olduğu üzere itiraz etmiş olduğunuz ücretler aramızdaki sözleşmeye dayanılarak tarafınızdan talep edilmektedir.

Bankalar ile müşteriler arasında imzalanan sözleşme hükümleri kapsamında talep edilen kredi kartı ücretlerine ilişkin yargı kararlarının, bu bilgiler ışığında değerlendirilmesi gerekmektedir. Münferit davalarda, taraflar arasında imzalanmış olan kredi kartı sözleşmelerindeki düzenlemeler dikkate alınarak verilmiş bulunan yargı kararlarının, tüm kredi kartları için emsal oluşturması hukuken mümkün değildir.

İletmiş olduğunuz hususların Bankamız yetkilileri ile paylaşıldığını ve kart ücretlerinizin iptal edilmesi talebinize yönelik olumlu yanıt verilemediğini ancak son yansıyan kart ücretinizin müşteri memnuniyeti adına iade edildiğini belirtmek isteriz.

Ayrıca, talebinize istinaden 29 Ağustos 2012 tarihinde ekstrelerinizin tarafınıza gönderildiğini iletmek isteriz.

Bununla birlikte, son dönemde kamuoyunda yer alan kart üyelik aidatlarının alınmasının yasal olmadığına yönelik iddialar sonrasında Türkiye Bankalar Birliği’nin 15 Mart 2012 tarihinde konu ile ilgili yaptığı Kamuoyu Duyurusu’nu ilgili Banka uygulamalarına açıklık getirmesi açısından aşağıda bilgilerinize sunarız.

Kredi Kartı Ücretleri Hakkında

Kamuoyu Duyurusu

15 Mart 2012

Son günlerde kamuoyunda yer alan değerlendirmelerde, Yargıtay’ın bir kararı (*) gerekçe gösterilerek, kredi kartı üyelik ücreti alınmasının yasal olmadığı, ödenmişse de geriye yönelik talep edilebileceği iddia edilmektedir. Birliğimizin 3 Mart 2012 tarihli duyurusunda da açıklandığı üzere, bu iddia doğru değildir.

Yargıtay’ın ilgili kararında, kredi kartı üyelik ücretinin yasal dayanağının bulunmadığına ilişkin bir değerlendirme yer almamaktadır.

Kredi kartı üyelik ücreti, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu uyarınca, kredi kartı üyelik sözleşmesine göre alınmaktadır. Dolayısıyla yasal dayanağı mevcuttur. Yargıtay’ın yerleşik kararları da bu yöndedir.

Sonuç olarak, ilgili Yargıtay kararı, kredi kartı üyelik ücretinin alınamayacağı veya alınmış ise iade edilmesi iddialarına dayanak olamaz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Türkiye Bankalar Birliği

* Resmi Gazete’nin 06.12.2011 tarih ve 28134 sayılı nüshasında yayımlanan Yargıtay 13. Hukuk Dairesi’nin 18.07.2011 tarih ve 2011/4736 E., 2011/11579 K. sayılı kararı

Konuya açıklık getirdiğimizi umar, çalışmalarınızda başarılar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Saygılarımızla,

1099 Mesaj
4 Eylül 2012; 15:40:22 

arkadaşlar bende iş bankasına 2011 yılı için alınan 40tl üyelik ücreti yani kart aidatı için basvurmusutm mahkemeyi kaybetmişsiz birde avukatlık ücretinide istiyolar acil yardım edin yokmu aynı sorunla karsılasan

∫ ∫ Canın Sıkılıyosa Tam Yerine Geldin TIKLA ∫ ∫

68 Mesaj
4 Eylül 2012; 16:05:09 

quote:

Orijinalden alıntı: XxHEROxX

arkadaşlar bende iş bankasına 2011 yılı için alınan 40tl üyelik ücreti yani kart aidatı için basvurmusutm mahkemeyi kaybetmişsiz birde avukatlık ücretinide istiyolar acil yardım edin yokmu aynı sorunla karsılasan

Siz şubeyemi başvuru yaptınız yoksa bankayımı mahkemeye verdiniz tüketici heyeti mahkemeye verdi ve kaybettiyseniz avukatlık ücretini sizden alırlar malesef..

Bir anlam gelse ne varsa alıp gitse..

85 Mesaj
4 Eylül 2012; 16:48:46 

Vakıfbank, denizbank, akbank ve garantiden kesinti oldu bazısı son 1 yılda bazısı 3-4 yıldır.. Bunlardan hangilerinden geri ödeme alabilirim.

1099 Mesaj
4 Eylül 2012; 17:02:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

Siz şubeyemi başvuru yaptınız yoksa bankayımı mahkemeye verdiniz tüketici heyeti mahkemeye verdi ve kaybettiyseniz avukatlık ücretini sizden alırlar malesef..

tüketici heyeti mahkemeye verdi ama bı kadar insan parayı aldıgını söylüyor diger bankalarmı bilmiyor olayı

∫ ∫ Canın Sıkılıyosa Tam Yerine Geldin TIKLA ∫ ∫

68 Mesaj
4 Eylül 2012; 17:26:05 

Bankaların bilmeme durumu olamaz sizde buna karşı avukat tutun isterseniz kazanılmış davaları örnek gösterip karşı dava açabilirsiniz ama hem zaman hem paranız gidebilir heyete tekrar gidip avukatlarına kazanılmış davaların örneklerini gösterebilirsiniz belki faydası olur umarım kazanırsınızda paranız boşa gitmez..

1254 Mesaj
8 Eylül 2012; 16:33:41 

HSBC,kart ekstrelerini yeni gönderdi.www.turkiye.gov.tr üzerinden başvuruda bulunabiliyor muyuz?Ben baktım ama nereden başvuracağımızı göremedim.

2727 Mesaj
8 Eylül 2012; 16:38:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Alpheratz

HSBC,kart ekstrelerini yeni gönderdi.www.turkiye.gov.tr üzerinden başvuruda bulunabiliyor muyuz?Ben baktım ama nereden başvuracağımızı göremedim.

Önce edevlete giriş yapın, ardından şu linkten thh'ye başvuruda bulunabiliyorsunuz.

https://www.turkiye.gov.tr/kuruma-git?hizmet=2000

558 Mesaj
8 Eylül 2012; 16:53:01 

World kart kart aidatını müşteri hizmetlerinden iade alabiliyor muyuz? Pürüz çıkarıyorlar mı? Ayrıca axess kartımdan 2010 yılında aidat almışlar, bunu da telefondan iade ederler mi?

558 Mesaj
8 Eylül 2012; 16:55:18 

Tüketici hakları hakem heyetinde uyguladığımız kart aidatı iade işlemlerini e-devlet üzerinden aynı şekilde yapabiliyor muyuz? Eğer oluyorsa bu şekilde yapıp da alanlar var mı?

3642 Mesaj
8 Eylül 2012; 17:03:37 

quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Tüketici hakları hakem heyetinde uyguladığımız kart aidatı iade işlemlerini e-devlet üzerinden aynı şekilde yapabiliyor muyuz? Eğer oluyorsa bu şekilde yapıp da alanlar var mı?

thh'a evraklarını götürüp teslim ediyorsun 3 ay sonra mahkemeyi kazanıp paranı alıyorsun
e-devlet'te öyle özellikler yok....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3056 Mesaj
8 Eylül 2012; 17:04:13 

Merhaba beyler.

Babamın yaklaşık 7 yıldır Bonus kartı var.
Geçen hafta kapatma talimatı verdik ve daha kapanmadı kart. Şu anda geçmişi yönelik ekstre isteme hakkımız var mı ?
Ve Garantiden yakın zamanda Yıılık kart ücretlerini geri alan var mı ?

Tşk ederim.

Alle wollen in den Himmel, aber niemand will sterben.

3642 Mesaj
8 Eylül 2012; 17:05:57 

quote:

World kart kart aidatını müşteri hizmetlerinden iade alabiliyor muyuz? Pürüz çıkarıyorlar mı? Ayrıca axess kartımdan 2010 yılında aidat almışlar, bunu da telefondan iade ederler mi?

keşke paramızı verselerdi bankaları hiç thh vermezdik

558 Mesaj
8 Eylül 2012; 17:06:11 

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

thh'a evraklarını götürüp teslim ediyorsun 3 ay sonra mahkemeyi kazanıp paranı alıyorsun
e-devlet'te öyle özellikler yok....

Bazı kişileri banka mahkemeye vermiş, bana da öyle birşey yaparlar mı? Axess kart ücreti, akbank vadesiz hesap, cardfinans kart ücreti. Bunlar için son durumlar nelerdir?

3642 Mesaj
8 Eylül 2012; 17:13:25 

quote:

Bazı kişileri banka mahkemeye vermiş, bana da öyle birşey yaparlar mı? Axess kart ücreti, akbank vadesiz hesap, cardfinans kart ücreti. Bunlar için son durumlar nelerdir?

şöyle yardımcı olayım eğer 2008 veya 2009 dan önce sözleşmen varsa yani onların sözleşmelerinin her sayfasına imza atmadaysan kesin paranı alır ve onlarda seni mahkemeye veremez çünkü adamlar avukatlarına danışarak sözleşmeyi hazırlayıp her sayfasına imzalatıyorlar buna güvenerek mahk. veriyor diye düşünüyorum eğer mahk. verirlerse sende e-devletten davan varmı diye hergün bak gününde mahkemeye gidersen mahkemeyi kazanırsın sonuçta yargıtayın kararı var

1064 Mesaj
8 Eylül 2012; 17:14:22 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Önce edevlete giriş yapın, ardından şu linkten thh'ye başvuruda bulunabiliyorsunuz.

https://www.turkiye.gov.tr/kuruma-git?hizmet=2000

bunu bilmiyordum gerçekten böyle bir ekran açılmış. peki burdan başvurunca aynı ilçedeki THH'ye gitmiş gibi işlem yapılıyor mu? şikayetini bildirip gerekli dosyaları da ekleyebiliyorsunuz... dosya ekle seçeneği var. altta ekran görüntüsünü veriyorum.

ben de krediden dolayı dosya masrafının iadesi için başvurmayı düşünüyordum...

sanırım başvurudaki seçeneklerden en uygun "Bedel iadesini içeren sözleşmeden dönme... " kredi kartı aidatı içinde aynısı geçerli

local://upfiles/383439/C0ED18D750234C1F93D5FD42025DB6DA.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 8 Eylül 2012; 17:19:01 >

2727 Mesaj
8 Eylül 2012; 17:18:09 

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

bunu bilmiyordum gerçekten böyle bir ekran açılmış. peki burdan başvurunca aynı ilçedeki THH'ye gitmiş gibi işlem yapılıyor mu?

ben de krediden dolayı dosya masrafının iadesi için başvurmayı düşünüyordum...

Hocam tam detaylı olarak bir bilgim yok,fakat bu ekran sadece ön başvuru yapmanıza yarıyor sanırım.

3081 Mesaj
9 Eylül 2012; 23:42:12 

quote:

Onlarca Mümkün ama.

0

Abiler ben de bir kaç kelime edeyim. Finansbank mağdurlarından biriyim. Bu adamlardan ihtiyaç kredisi almak gafletine düştüm. Öyle büyük bir meblağ da değil he. Verdikleri banka kartından dünya kadar kart ücreti, faiz, BSMV, KKDF, aylık posta bedeli, dünyanın dosya masrafını çektiler. Baktım işin içinden çıkamayacağım, kredi erken kapama yaptım. Zira 500 liralık taksit için her ay en az 530-540 lira ödüyordum.

Neyse, bunlara on defa gittim, hiç bir şey yapmadılar. Ben de internet bankacılığı açtım. Bu güne kadarki tüm ekstrelerimi internet bankacılığından görebiliyorum. Hepsinin dekontu da mevcut. Hepsini alıp THH'ye gitmeyen iki olsun. Faizleri ve ücretleri günü gününe keserler ama 1 aydır benim hayat sigortamı geri yatıracaklar! Kaç oldu bankaya gidiyorum sonuç yok.

Mümkün mertebe Finansbank isimli bu bankadan(!) uzak durunuz. Abi eve gönderdiği postaya bile 7 lira ücret kesen bankadan ne beklenir! 110 lira senelik kart ücreti mi olur!

2727 Mesaj
9 Eylül 2012; 23:44:33 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Abiler ben de bir kaç kelime edeyim. Finansbank mağdurlarından biriyim. Bu adamlardan ihtiyaç kredisi almak gafletine düştüm. Öyle büyük bir meblağ da değil he. Verdikleri banka kartından dünya kadar kart ücreti, faiz, BSMV, KKDF, aylık posta bedeli, dünyanın dosya masrafını çektiler. Baktım işin içinden çıkamayacağım, kredi erken kapama yaptım. Zira 500 liralık taksit için her ay en az 530-540 lira ödüyordum.

Neyse, bunlara on defa gittim, hiç bir şey yapmadılar. Ben de internet bankacılığı açtım. Bu güne kadarki tüm ekstrelerimi internet bankacılığından görebiliyorum. Hepsinin dekontu da mevcut. Hepsini alıp THH'ye gitmeyen iki olsun. Faizleri ve ücretleri günü gününe keserler ama 1 aydır benim hayat sigortamı geri yatıracaklar! Kaç oldu bankaya gidiyorum sonuç yok.

Mümkün mertebe Finansbank isimli bu bankadan(!) uzak durunuz. Abi eve gönderdiği postaya bile 7 lira ücret kesen bankadan ne beklenir! 110 lira senelik kart ücreti mi olur!

Durumunuz gerçekten kötü imiş hocam.

En yakın zamanda yasal yollara başvurun bence.

3081 Mesaj
9 Eylül 2012; 23:51:00 

quote:

Durumunuz gerçekten kötü imiş hocam.

En yakın zamanda yasal yollara başvurun bence.

Aklınız varsa maaş müşterisi olduğunuz banka haricinde banka ile çalışmayın.

Nefret ettim bankadan. Logosunu ve reklamlarını her gördüğümde sövüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 9 Eylül 2012; 23:54:13 >

278 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
yiqiter
9 Eylül 2012; 23:56:05 

Havale ve Eft 'ye kesilen paraları alma şansımız var mı

2727 Mesaj
9 Eylül 2012; 23:58:21 

quote:

Orijinalden alıntı: yiqiter

Havale ve Eft 'ye kesilen paraları alma şansımız var mı

1443 Mesaj
10 Eylül 2012; 2:20:26 

Garanti bankasından 60 tl hesap ısletım ucretı talebınde bulunucam ama atılan bazı mesajlar yuzunden ıkılemde kaldım.
Garantının bazı davaları kazandıgı soylenmıs. HAKKIM olan 60 tl yı alıcam dıye bu ser..sız ler yuzunden bırde avukat parası odemek zorunda kalmayaım.
Ne yapmamı tavsıye edersınız

68 Mesaj
10 Eylül 2012; 10:00:32 

Bana işbank ve Finansbank dan red cevabı geldi ama sanırım dava açıyor banka bu seferde biz kazansak bile bende vazgeçtim almaktan gidenin geri gelmediği durumlara nasılsa alıştık biz bu ülkede..

1157 Mesaj
10 Eylül 2012; 14:32:35 

Garanti bankası 49 tl kart ücreti almış daha yeni benden,aradım iade edemeyeceklerini söylediler ben de kapattım kartlarımı lanet olsun bunlara,önce yapıkredi şimdi bunlar,sadece axess kaldı elimde bakalım ne kadar dayanacak o da...

2727 Mesaj
10 Eylül 2012; 14:35:02 

quote:

Orijinalden alıntı: hidolgoo

Garanti bankası 49 tl kart ücreti almış daha yeni benden,aradım iade edemeyeceklerini söylediler ben de kapattım kartlarımı lanet olsun bunlara,önce yapıkredi şimdi bunlar,sadece axess kaldı elimde bakalım ne kadar dayanacak o da...

Akbank kesiyor fakat ararsanız anında iade ediyor.

1157 Mesaj
10 Eylül 2012; 15:16:31