Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: McOrco

ben gecen ayın 23den buyana hala
    2005ten bugune hesap dokumumu almak ıcın zsavas verıyorum garantı bankası ıle
    son 1 yılııgı hemen yolladılar maılıme ama dıgerını bıturlu bulamıyolkar nedense
    NEDENSE :D

son bır yılınkını zaten ben onlıne bankacılıktan kendımde alıyorum...

29 Aralıktan beri bende garantiyle boğuşuyorum :)
    ilk aradığımda hem hesap hareketi hemde kredi kartı ekstreleri için istekte bulundum.
    yılbaşından sonra 5 Ocak gibi aradım durumu kontrol etmek için, telefona ilk çıkan kişi çağrı merkezinin hesap hareketi için bu işlem talebini alamayacağını söyledi, eminmisiniz dediğimde evet dedi, peki daha önceki aramam için arkadaşınızın açtığı kayda bakar mısınız dedim ve bir süre sessizlik oldu :)

sonrasında da şu anda yılsonu yoğunluğu var, 5-6 güne kafar gönderilir dedi.

Bugün tekrar aradığımda ise bilgilerin arşivden çekildiğini ve çok yoğun bir talep olması nedeniylede henüz tamamlandırılamadığını söylediler :)

bekliyoruz bakalım, 2000 yılından bu yana epeyi bir alacağım birikmiştir sanırım hesap ve kart aidatlarından :)

• quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

quote:

3 gün önce akbanka mail attım 2005ten bu yana olan ekstreyi gönderirmisiniz dedim. Bugün göndermişler 2005ten bu yana olan esktreyi. Şimdi gerekli belgeleri çıkarıp toparlıcam, hakkımız neyse alıcam. Ben bir de öğrenciyim bunun bir katkısı olur mu bu parayı almamda? Öğrenciyim ancak hesabım öğrenci hesabı değil normal. Aslında şu an gidip hesabı öğrenciye çevirebilirim bundan sonra almazlar ancak geçmiştekileri alabilirim sanırım?

garantı
    ogrencı hesaplarından hesap ısletım ucretı almama yı bıraktı

3-4 senedir garanti hesabım var onu öğrenci olarak açtırmıştım bu zamana kadar hiç kesinti yapmadılar. Yani bundan sonra kesinti olacak mı? Ayvayı yedik o zaman.

Arkadaşlar Garanti Bankası'nın Haklı Müşteri Hattı'na mail attım. Mailin sonuna şöyle bir bölüm eklemişler; bilgilerinize sunarım:

"Bankamizin hesap isletim ucretinden istisna tuttugu hesaplar asagidaki hesaplar olup, hesabiniz istisna kapsamina girmemektedir:

Maas odemesi yapilan musterilerimizin sadece maas hesabinin bagli oldugu vadesiz hesaplarindan,
    Maas odemesi yapan firmalarin maas odemesi yaptiklari hesaplarindan,
    İki veya daha fazla Otomatik Fatura Odemesi bulunan musterilerimizin sadece faturalarinin bagli oldugu hesaplardan (01 Temmuz 2009 – 31 Aralik 2009 tarihleri arasinda, her bir fatura talimatinin tum faturalari otomatik olarak odenmis ve halen ilgili hesapta en az iki otomatik fatura odemesi urunu olan musterilerimizin odemelerinin baglı oldugu ana hesaplardan),
    Musterimizin birden fazla Avans Hesap’inin olmasi durumunda, en yuksek pozitif bakiyeli vadesiz hesaba bagli olan disindaki diger Avans Hesap’larin bagli oldugu vadesiz hesaplarindan (Avans Hesap limiti tanimli vadesiz hesaplardan, en yuksek pozitif bakiyesi olan hesaptan tahsilat yapilmaktadir),
    Universite chipcard’larinin bagli bulundugu vadesiz hesaplardan,
    Birikimli Mevduat urunlerinin duzenli odemelerinin bagli oldugu vadesiz TL veya USD/EURO hesaplardan,
    Unibank’i olan musterilerimizin tum vadesiz hesaplarindan,
    Minibank sahibi cocuga ve veliye Birikimli Mevduat hesabi varsa, bu hesabin aylik odemelerinin yapildigi TL, USD veya EURO cinsinden vadesiz hesaplarindan,
    G'bank urunune sahip cocuga ait urunler arasında YP Birikimli Mevduat hesabi varsa, bu hesabin aylik odemelerinin yapildigi TL, USD veya EURO cinsinden vadesiz hesaplardan,
    G’bank uyelerine ait Bonus Kontor kartın bagli oldugu ana vadesiz hesaplardan,
    Bireysel Dovize Endeksli Tuketici Kredileri'nin YP odeme hesaplarindan,
    31 Ekim 2009 tarihinden sonra acilan hesaplardan,
    Fon Sepeti urununun bagli oldugu vadesiz TL hesaplardan,
    Ozel Bankacilik musterilerinin Ozel Bankacilik ve MALTA subelerindeki tum vadesiz hesaplarindan,
    Altin Hesabindan,
    Vergi dairesi hesaplarindan,
    Odeme plani degisikligi ya da yeni kredi kullanimi yolu ile yeniden yapilandirilmis sorunlu kredilerin odeme hesaplarindan."

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: faruxxx

quote:

3 gün önce akbanka mail attım 2005ten bu yana olan ekstreyi gönderirmisiniz dedim. Bugün göndermişler 2005ten bu yana olan esktreyi. Şimdi gerekli belgeleri çıkarıp toparlıcam, hakkımız neyse alıcam. Ben bir de öğrenciyim bunun bir katkısı olur mu bu parayı almamda? Öğrenciyim ancak hesabım öğrenci hesabı değil normal. Aslında şu an gidip hesabı öğrenciye çevirebilirim bundan sonra almazlar ancak geçmiştekileri alabilirim sanırım?

bu akbankın bana garezi var galiba ilk önce şubeden istedim sayfa başı 2.5 lira istediler e-posta olarak istedim vermediler sora internetten yazdım şubenizden e-posta olarak alın dediler ama şube v ermiyor

Biraz süslü bir dil kullanman gerekiyor

subeden ucret ıstıyorlar dıye mesaj attım bugun yollamıslar 140 lıra alacagım var hadı hayırlısı

• arkadaşlar benim garanti bonus kartım vardı ve ağustos ayında sırf bu yüzden kapattım k.kartımı yine alabilirmiyim kart ücreti 30+35=65 iki yıllık ücret ve 120 tl hesap işletim ücreti almışlar yani toplamda 120+65=185
  • Arkadaşlar bugün çorlu tüketici hakem heyetine gittim. Durumu anlattım. Öncelikle bankaya ihtar çekmelisiniz dedi, yani önce bankadan isteyeceğiz ptt den iadeli taahhütlü dilekçe göndererek. Banka, iadeyi gerçekleştirmezse ondan sonra tüketici heyeti devreye giriyormuş. Bana öncelikle bankaya ihtar çekin ve yasal süre olan 3 hafta sonunda iade gerçekleşmezse PTT'nin verdiği kartın fotokopisi ile gelin işleminizi yapalım dediler. Şimdi ben yarın yazıp PTT ile göndericem. Sonuna kadar gidecem.
  • Ve dün başvurdum ekstreler için YKB bugün maille yollamış ben sadece üyelik ücreti alınan dönemlerin ekstrelerini yollayın demiştim ama adamlar bu zamana kadarki bütün ekstreleri yollamış neyse bir yandan iyidir 2006 yılından bu yana tam 170Tl almışlar sıra bende diyorum almak için perşembe günü gidip dilekçeyi vereceğim inşallah alacağım paramı
  • quote:

Orijinalden alıntı: astra-Elegance

arkadaşlar benim garanti bonus kartım vardı ve ağustos ayında sırf bu yüzden kapattım k.kartımı yine alabilirmiyim kart ücreti 30+35=65 iki yıllık ücret ve 120 tl hesap işletim ücreti almışlar yani toplamda 120+65=185

Tük.hak.hey. gidip bilgi almanda fayda var
  • quote:

Arkadaşlar bugün çorlu tüketici hakem heyetine gittim. Durumu anlattım. Öncelikle bankaya ihtar çekmelisiniz dedi, yani önce bankadan isteyeceğiz ptt den iadeli taahhütlü dilekçe göndererek. Banka, iadeyi gerçekleştirmezse ondan sonra tüketici heyeti devreye giriyormuş. Bana öncelikle bankaya ihtar çekin ve yasal süre olan 3 hafta sonunda iade gerçekleşmezse PTT'nin verdiği kartın fotokopisi ile gelin işleminizi yapalım dediler. Şimdi ben yarın yazıp PTT ile göndericem. Sonuna kadar gidecem.

Tebrikler,,Umarım iadelerini sorunsuzca alırsın
  • arkadaslar tuk. hak. hey. sahsi basvuru olmasa olur mu??? yada online bir sekilde dilekce verebilecegimiz bir adres var mıdır??
    yurtdısındayım
  • bankayı arayıp imzaladığımız sözleşmeyide mail olarak isteyebiliyomuyuz ekstrelerle beraber
  • bugün ankara çankaya hakem heyetine gittim
    elinize dekontları alp gitseniz yeter. ordan bir form alıp dolduruyorsunuz.
    önceki sayfalarda da yazıldığı gibi 6tl pul ücreti var.

beklediğimden kolay oldu..ordakiler durumdan haberdar zaten yardımcı oluyorlar.sonuçları bekleyeceğiz artık
  • Bugun Kadikoy kaymakamligina gittim. Fakat her basvurunun red oldugunu belirttiler. Bu sebeble basvurmadim. Baska ne yapabilirim?
  • Arkadaşlar bu sadece kredi kartları için mı geçerlı ?

Yoksa banka hesaplarımızdan kesılen 6 aylık ucretler ıcınde gecerlı mı ?Bugün şubeme gıttım akbank 'a bana yok öyle birşey dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: H100_06_52

Arkadaşlar bu sadece kredi kartları için mı geçerlı ?

Yoksa banka hesaplarımızdan kesılen 6 aylık ucretler ıcınde gecerlı mı ?Bugün şubeme gıttım akbank 'a bana yok öyle birşey dediler

Arkadaşım, konuyu baştan sona okumanı öneririm. 6 aylık hesap işletim ücretleri için de geçerli olduğunu örnekleri ile görürsün. İlk mesaja ve o mesajdaki 3. resme de bak bu arada. Sonra da hangi bankada hesabın varsa, o bankayla ilgili mesajları oku, ekstrelere ulaşabilmen için yol göstermesi açısından. Arıntılı bilgi, dilekçe ve yargı ile mahkeme kararı örnekleri için de şu linke bakabilirsin:

http://www.tuketiciler.org/?com=files.read&ID=12&pID=87

Bol şans...

• Şimdi Garanti Bankası internet şubesinden kontrol ettim. TL, USD ve EUR hesabım var.

Sadece 2009 yılı içinde hesap işletim ücretleri :
    TL hesabımdan yılda 64 TL
    USD hesabımdan yılda 15 USD
    EUR hesabımdan yılda 11 EUR

Bonus Card'ın ekstreleri internette son 6 ay için vardı, baktım şöyle bir ama yıllık ücret göremedim. Onu da ayrıca araştırmak lazım.

Eğer her yıl aynı şekilde ücret kestilerse, bugüne kadar kredi kartı dahil herhalde en az 700-800 TL kesmişlerdir. Aile fertlerinin kartlarını, hesaplarını dikkate alırsam herhalde birkaç bankadan 4-5 bin TL kesinti yapıldığı ortaya çıkar
  • Bu arada şunu da belirteyim, ben bu konunun üzerine eğileceğim. Son 1 yılda 100 TL hesap işletim ücreti ödemiş olmak insanın canını sıkıyor. Tabi bunu sadece kendim için değil, bu kadar insana bir olumlu örnek daha verebilmek için de yapacağım.

Müsait vaktimde bu konuyu baştan okuyacağım ve konu ile ilgili diğer kaynaklardan araştırma yapacağım. Edindiğim bilgileri ve gelişmeleri burada paylaşırım.
  • öncelikle bankaya dilekçe göndermeden hakem heyetine başvursak acaba sorun çıkarmı yada kabul edilirmi?
  • Bugun İlce Tüketici Hakem Heyetine kredi kartı yıllık işlem ücreti hakında basvurmaya gittim.yanımda 2003 yılından beri olan kart ücreti olan dekontlarla beraber ama bana denilen kart ücreti alınan dekonttan 1 ay süre içinde basvurmanız (dolayısıyla hakkımı kaybettim) ve sadece o yıla ait iade için itiraz edeceğimi söyledi.Geçmiş yıllara ait basvuruda bulunamazsınız dedi.Sonucta elim boş dönmüş oldum.
  • selamlar. birkaç gün önce şöyle bir msj gelmişti. akbank şubattan itibaren axess ten 40 ytl ek kartlardanda 20 ytl para alacak diye. müşteri hizmetlerini aradım şimdi alışveriş yapmadan 60 ytl mi keseceksiniz dedim. bayan arkadaş itiraz ederseniz hemen aynı gün içinde iadesini ederiz dedi ve hatta 2009 yılında sizden toplam 55 ytl kesilmiş dedi itiraz ediyormusunuz dedi. tabii dedim. işleme koydum 10 dakika içinde hesabınıza para geçer dedi. gerçektende 10 dakika içinde para hesabıma iade edildi. finansta ise 2008 yılında açtırdığım ama kullanmadığım bir hesap vardı. geçen sene birkaç havale işlemi yapmıştım ama onun haricinde kullanmıyordum. 12 ytl işletim ücreti kesmişler onlarıda aradım. yok işte geri veremeyiz yok kıl yok yün bir sürü ıvır zıvır. o halde kapatın şu hesabı dedim zar zor yarım saatte kapattırdım. size tavsiyem özellikle kullanmadığınız açık hesaplarınız varsa kapatın. ama özellikle Finansbankı asla açık bırakmayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: since 1905

Bugun İlce Tüketici Hakem Heyetine kredi kartı yıllık işlem ücreti hakında basvurmaya gittim.yanımda 2003 yılından beri olan kart ücreti olan dekontlarla beraber ama bana denilen kart ücreti alınan dekonttan 1 ay süre içinde basvurmanız (dolayısıyla hakkımı kaybettim) ve sadece o yıla ait iade için itiraz edeceğimi söyledi.Geçmiş yıllara ait basvuruda bulunamazsınız dedi.Sonucta elim boş dönmüş oldum.

Bence yılma, 2.seçeneği işleme koy @Caner in Gittiği yoldan başvurabilirsin,,Tabiki uğraşmak istersen

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.