Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurkTime

Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve TEB için yaptığım başvuruların sonuçları dönmeye başladı.
    ilk olarak ykb aradı evraklarınızda eksiklik var diye. ben de tüm evrakların elimde bulunduğunu hemen ibraz edebileceğimi söyleyince sözünüze istinaden işlem başlatıyoruz dediler henüz sonuç belli olmadı.

garanti bankasından hiç ses çıkmadı dün mesaj gelsi iade edildi. diye. 2008-2009-2010-2011 toplam 288,98 TL olan bedelin 55 tl ve 59,50 TL olan 2010-2011 yıllarına ait olanları iade aldım ekran görüntüsü ektedir. ödenmeyen yıllar ile ilgili de şube ile görüşmeye gideceğim

TEB' den haber bekliyorum hala

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li]

thh hangi tarihte dosyayı vermiştiniz.?

• kaymakamlıktan gelen yazıdaki başvuru tarihi 06-02-2012
  • Arkadaslar bende odemekten sIkIldigim yillik aidat 55 tl icin bugun finansbanki aradim. Iptal etmek istedigimi soledigimde aldiklari aidatin tamamen yasal oldugunu falan soyledi sonra pazarliga baslayip 12 ay boyunca ayda 250 tl harcama sozu verirsem iptali yapacagini veya iki tane otomatik odeme talimati verirsem iade edicegini soyledi. Ben iptal edin dedim ve iptal etti bir hafta icin mesaj gelicek dedi. Simdi bu durumda 10 senelik geriye donuk ekstre talebinde mi bulunmaliyim?
  • quote:

kaymakamlıktan gelen yazıdaki başvuru tarihi 06-02-2012

8 marta ben thh verdim 1 ay daha bekleyeceğim demekki
    garantinin eksik yatırdığı yıllar için ben olsam thh gidip görüşürüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 26 Nisan 2012; 16:47:54 >
  • garanti bankası müşteri hizmetleri ile görüştüm şube ile görüüşmem gerektiği söylendi
    şube ile görüşeyim sonuç alamazsam thh ile görüşeceğim
    thh den resmi yazı ellime ulaştı. altında sonuç alınamazsa tuketici mahkemelerine başvurma hakkım olduğundan bahsediyor.
    thh deki yetkili bu belge ile dava açabileceğimi, haklı olduğum için tüm masrafların karşı tarafa ait olduğunu söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkTime -- 26 Nisan 2012; 18:14:14 >
  • Arkadaşlar babamda on yılı aşkındır word kart kullanıyor yapı kredinin. yapı kredi gol kart üyelik ücreti de 65 TL bunu nasıl alabiliriz? yapı krediden ödeme alan arkadaşlarım yardımcı olabilirler mi ?
    direk thh ye mi gitmemiz gerekiyor zorluk çıkarıyorlar mı ? yoksa dilekçe ve verilen mahkeme kararları ve gelen mail çıktısı ( ne kadar ücret ödediğimize dair ) kardeşlerim bana yardımcı olursa çok makbule gecer.
  • Bende bugun Garanti bankasını THH şikayet ettim.

önce ne yaptığımı anlatayım..

1- Garanti bankası Haklı Müşteri hattına 2005-2012 arası extrelerimi istiyorum dedim. (gönderdiler.)
    2- Garanti Bankası Haklı Müşteri hattına geri istiyorum diye Mail attım numarasını kayıt ettim.
    3- Bir dilekce yazdım. İadeli Tahahhütlü gönderdim. (dönmediler) 15 Mart
    4- THH tüm belgelerle (extre-yazdığım dilekçe vs.vs) ve bir dilekçe ile başvurdum.

bakalım ne olacak. 3 ay içinde sonuç çıkar dediler.

Bu arada 1 kere garanti beni aradı. Nisan ayında üyelik aidati cekilecekti.
    cekilmeden ben mudahale ettim. ve kartımı kapatın dedim.
    onlarda kapattı. bir dahada aramadılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre4234

Arkadaşlar babamda on yılı aşkındır word kart kullanıyor yapı kredinin. yapı kredi gol kart üyelik ücreti de 65 TL bunu nasıl alabiliriz? yapı krediden ödeme alan arkadaşlarım yardımcı olabilirler mi ?
    direk thh ye mi gitmemiz gerekiyor zorluk çıkarıyorlar mı ? yoksa dilekçe ve verilen mahkeme kararları ve gelen mail çıktısı ( ne kadar ücret ödediğimize dair ) kardeşlerim bana yardımcı olursa çok makbule gecer.

baban on yıldır ödediği yıllık ücret extraları bir kenarda sakladımı?
    eğer extralar elinizde ise yıllık ücret yazan extralardan 2.şer adet fotokopi çekip ve kimlik fotokopisini ekleyip yarım kapaklı dosya ile thh gidip oradan verilecek matbu dilekçeyi doldurduktan sonra thh teslim ediliyor bu kadar basit ve masrafsız bir işlem
    eğer yıllık ücret extraları yoksa bankayı arayıp isteniyor tabi bu arada bankada bunu fırsat bilip extra başına ücret alıyor diye biliyorum.....

• merhaba;

öncelikle varsa elinizde yada arşivinizde kredi kartı aidatının olduğu ekstreleri bulun. bende yoktu ben banka müşteri hizmetleri ile görüşerek hepsini mail olarak aldım. bunların çıktılarını alıp direkt olarak ikametimin bağlı olduğu kaymakamlığın tüketici hakları hakem heyetine gidip toplam aidat bedelinin iade edilmesini talep eden dilekçenizle başvurup sonuç bekleyeceksiniz. % 100 tüketici lehine karar alıyorlar. karar açıklandıktan sonra banka ödeme yapmaz ise o karar yazısı ile tüketici mahkemesine dava açıp hakkınızı isteyebiliyorsunuz.

saygılar
  • Bismillah Dedik Bizde Başladık Bugün, G

Öncelikle Garanti Bankasını Aradım Kredi Kartı ve Hesap Kartı Ekstrelerimi istedim. Hesap ekstersi için şubeye gitmeniz gerek dediler kredi kartını mail attık 3 gün içerisinde elinize ulaşır dediler (nasil bi mail sistemleri varsa emme basma tulumba sanki.. 3 günde gelecekmiş mail )

Neyse az önce mail gelmiş..

Şubeye Uğradım oradaki görevli arkadaşta mail olarak atacağını söyledi.. Fakat daha şubeden mail gelmedi..

Yarın ikinci bankamız YKB hedef O.

Sabah ola hayrola..
  • Arkdaşlar ben başvurdum. Tüketici Hakem Heyetinden karar çıktı. Kararı bana ve bankaya tebliğ etmişler. Kararda 15 gün içinde icra dairesine başvurabileceğim yazıyor.

Bu aşamada ne yapmam lazım. 14 gün bankanın parayı yatırmasını bekleyip yatırmazsa 15. gün gidip icraya mı vereceğim?
  • arkadaşlar thh ye basvuru yapıp ücretini geri alanlar ne kadar sürede geri dönüş yapıldı sizlere?
    ist./bahçelievler thh basvurumu yaptım 14 martta sonuçlanması ağustosu bulur dediler bu kadar uzun sürüyor mu bilginiz var mı?
  • quote:

merhaba;

öncelikle varsa elinizde yada arşivinizde kredi kartı aidatının olduğu ekstreleri bulun. bende yoktu ben banka müşteri hizmetleri ile görüşerek hepsini mail olarak aldım. bunların çıktılarını alıp direkt olarak ikametimin bağlı olduğu kaymakamlığın tüketici hakları hakem heyetine gidip toplam aidat bedelinin iade edilmesini talep eden dilekçenizle başvurup sonuç bekleyeceksiniz. % 100 tüketici lehine karar alıyorlar. karar açıklandıktan sonra banka ödeme yapmaz ise o karar yazısı ile tüketici mahkemesine dava açıp hakkınızı isteyebiliyorsunuz.

saygılar

siz geri aldınız mı paranızı?
    birde hangi ildesiniz?
  • slmlar. ben de 9 yillik world ve bonusun ekstrelerini istedim tamam dediler. burdan ogrendim herkese tesekkurler. insallah olursa epey yatar sanirim. en son ykb 65tllik aidati iptal etmemisti yazin kapaticaktim.
  • slmlar. ben de 9 yillik world ve bonusun ekstrelerini istedim tamam dediler. burdan ogrendim herkese tesekkurler. insallah olursa epey yatar sanirim. en son ykb 65tllik aidati iptal etmemisti yazin kapaticaktim.
  • Bu da benim mahkeme sonucum.15 günde sonuçlandı. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor acaba?

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li]
  • quote:

Orijinalden alıntı: tracy

quote:

merhaba;

saygılar

siz geri aldınız mı paranızı?
    birde hangi ildesiniz?

ankaradayım 5 aidatın 2 si iade edildi

• quote:

Orijinalden alıntı: sayfam

Bu da benim mahkeme sonucum.15 günde sonuçlandı. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor acaba?

walla sizin orda süreç çok çok kısa imiş.
    fazla şikayet yok herhalde.

Antalya da başvuırdum 3-3.5 ay dediler. en erken.
    adamlar dosyalara boğulmuş.

antalya böyle hak arama durumlarında 1 numara..

• Benimde 2 sorum olucak
    1-) THH ile görüştüm ilk olarak hangi belgeler lazım die bana bankaya ihtarname cekmem gerektigini soyledi. Bunun örnegi ve diger dilekce vs ile basvuru yapmam gerektigini soyledi ancak bu ihtarname şubeyemi cekiliyor yoksa banka genel müdürlüğüne mi? Genel müdürlüğe göndermeyi düşünüyorum ben
    2-)Örnek karar olarak 1-2 tane buldum nette ama tarih olarak biraz eskiler sorun teşkil edermi. Buraya bikac arkadas koymus galiba ama ordada bilgilerini gizlemişler dogal olarak onları ornek olarak alabilirmiyiz acaba?
  • Arkadaşlar bugüne kadar 5-6 tane kartın geçmişe dönelik yıllık kart aidat ücretini aldık .hakem heyetinin vermiş oldugu karar 15 gün geçirmeden ilgili bankalar karta parayı yüklemişlerdi.Ama bu AKBANK AXESS inatçı çıktı. hakem heyeti kararı üzerine 1 ay geçmesine rağmen (tarafımıza karşı açılmış bir davada yok) yatırmadı bende mail aracılığıyla hakem heyeti kararını hatırlatarak tarafımıza biran önce ödenmesi gerektiğini bildirdim.Ancak ödemeye yapmayacaklarını bununla ilgili yargıyay kaarrı vs. oldugunu dile getirerek olumsuz cevap verdiler.Şimdi bu hakem heyeti kararı elimizde 1 ay üzerinden geçti(itiraz süresi 15 gündü) nasıl bir yaptırımı olabilir bankaya.Yani bundan sonra uygulayacağımız adımlar ne olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.