Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim finansbank kredi kartına işletim ücreti yansımış bende iadesini talep ettim kabul etmediler
    bende kızdım iptal ettim kartı
    şimdi önceki yıllara ait işletim ücretlerini talep edebilir miyim
    eğer edebiliyorsam kartida iptal ettirdigime göre iade paraları nereye yatacak acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkkk -- 7 Mart 2012; 19:58:41 >
  • Şimdi netten mailleri kontrol ederken akbank ekstramı yollamış asıl kart 75 TL ek kart 35 TL ve sanal kart 2,5 TL üyelik ücreti yansıtmış. Telefon açtım bir saniye kontrol ediyorum dedi müşteri hizmet yetkilisi ve ücret iptali kriterlerine uyuyorsunuz diyip kart aidatını iptal etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

Şimdi netten mailleri kontrol ederken akbank ekstramı yollamış asıl kart 75 TL ek kart 35 TL ve sanal kart 2,5 TL üyelik ücreti yansıtmış. Telefon açtım bir saniye kontrol ediyorum dedi müşteri hizmet yetkilisi ve ücret iptali kriterlerine uyuyorsunuz diyip kart aidatını iptal etti.

Bütün ücretleri iade ettiler mi? Benden 75 TL kart ücreti ve 2.5 TL sanal kart ücretinin tamamını, 40 TL ek kart ücretinin yarısını iade ettiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridest

quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

Şimdi netten mailleri kontrol ederken akbank ekstramı yollamış asıl kart 75 TL ek kart 35 TL ve sanal kart 2,5 TL üyelik ücreti yansıtmış. Telefon açtım bir saniye kontrol ediyorum dedi müşteri hizmet yetkilisi ve ücret iptali kriterlerine uyuyorsunuz diyip kart aidatını iptal etti.

Bütün ücretleri iade ettiler mi? Benden 75 TL kart ücreti ve 2.5 TL sanal kart ücretinin tamamını, 40 TL ek kart ücretinin yarısını iade ettiler.

Evet 112,5 TL iade ediyorum dendi.
  • bu dilekçeyi yapıkredi için nereye göndermemiz gerekiyor. hiç aramadan direk dilekçe göndereceğim. zaten dilekçeden geçmişe dönelik istek talebide var.
  • akbank'ın ücret iade kriterleri nelermiş?
  • benim axesim ve akbank hesabım vardı. kapattırmıştım 2 yıl önce... kullandığım süredeki parayı alabilirmiyim ve nasıl bir yol izlemeliyim...
  • arkadaşlar benim finansbank kredi kartına işletim ücreti yansımış bende iadesini talep ettim kabul etmediler
    eğer edebiliyorsam kartida iptal ettirdigime göre iade paraları nereye yatacak acaba
  • bugün yapı kredi play karta başvurdum. kart aidatı konusunda yapı kredinin tutumu nasıl? bir de 5 lira kart gönderim ücreti varmış, bunu geri alabilir miyiz?

http://www.playkart.com.tr/onemli-play-bilgileri/faiz-ve-ucretler.aspx
  • Daha 3 aylık kartıma bugün akbank 75tl kart ücreti almış,hemen aradım böle böle dedim,yanlışlık olmuş iptal ediyorum dedi iptal etti,artık önümüzdeki aya tekrar bekliyorum kimden yolarsak kardır hesabı yapıyorlar sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 8 Mart 2012; 2:22:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratkkk

arkadaşlar benim finansbank kredi kartına işletim ücreti yansımış bende iadesini talep ettim kabul etmediler

kartınızı iptal ettirdiyseniz 1 hafta içersinde sizi dünya tatlısı bir bayan aricak. nolur kapatmayın diye siz ne istiyorsanız tüm parayı iade edecek zaten. Siz yinede kapattırmayı istiyorsanız k.kartınız kapatılacak, aidat iade edilecek. (aidatı şubeden tc nonuz ile teslim alıorsunz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

quote:

Orijinalden alıntı: muratkkk

arkadaşlar benim finansbank kredi kartına işletim ücreti yansımış bende iadesini talep ettim kabul etmediler

kartınızı iptal ettirdiyseniz 1 hafta içersinde sizi dünya tatlısı bir bayan aricak. nolur kapatmayın diye siz ne istiyorsanız tüm parayı iade edecek zaten. Siz yinede kapattırmayı istiyorsanız k.kartınız kapatılacak, aidat iade edilecek. (aidatı şubeden tc nonuz ile teslim alıorsunz)

tamam beklemedeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar öbür konuyu herhalde bu konu var diye sildiler. ben sorumu tekrarlayayım ;

7 yıldır iş'te üniversiteli kartını kullanıyorum. maximum kart. aidat ücreti kesmişler midir. kesmişlerse ne kadar kestiklerini öğrenebilir miyim?
  • Arkadaşlar BONUS karta çare bulşan var mı??

ısrarla yok öyle birşey deniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

Arkadaşlar BONUS karta çare bulşan var mı??

ısrarla yok öyle birşey deniyor.

bu işde en dişli garanti. adamlara ne yaptıysam olmadı. THH ye gidicem. THH kararınada itiraz edip tüketici mahkemesine taşımalarından korkuyorum. Öyle bişey yaparlarsa keyifleri bilir. K.kartımın üzerinden aylık 50 tl faiz kazanıyorlar. 250 tl aidat için aylık 50 tl kazanmaktan vazgeçerlerse kendi tercihleri. K.kartını kapattırırım.
  • adminler konuları silerken keşke mesajları da taşısalar...

bende tekrar soruyorum yanıtlayanlar kusura bakmasın;

k.kartını iptal ettirdiğimizde karttaki taksitler iptal mi oluyor yani borcu tek parçada ödemek zorunda mı kalıyoruz. yoksa kartı iptal ettirsek de kalan taksitleri ödemeye devam edebiliyormuyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SsDriVeR

adminler konuları silerken keşke mesajları da taşısalar...

k.kartını iptal ettirdiğimizde karttaki taksitler iptal mi oluyor yani borcu tek parçada ödemek zorunda mı kalıyoruz. yoksa kartı iptal ettirsek de kalan taksitleri ödemeye devam edebiliyormuyuz ?

Bankadan bilgi almak en doğrusu olacaktır. Ancak finansbank k.kartımı kapatmak istediğimde tüm borç tek seferde kesildi. İçinde taksit varmıydı hatırlamıyorum. 200-300 Tl civarı bir tutar olduğu için tek seferde ödeyip kapattırmıştım kartı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

quote:

Orijinalden alıntı: SsDriVeR

adminler konuları silerken keşke mesajları da taşısalar...

Bankadan bilgi almak en doğrusu olacaktır. Ancak finansbank k.kartımı kapatmak istediğimde tüm borç tek seferde kesildi. İçinde taksit varmıydı hatırlamıyorum. 200-300 Tl civarı bir tutar olduğu için tek seferde ödeyip kapattırmıştım kartı.

bilgi için teşekkürler. bana da bankadan o şekilde bilgi geldi ama çağrı merkezi çalışanları bazen insanın yanlış yönlendiriyorlar o yüzden teyid etmek istemiştim.

• hesap işletim ücretini geri alabiliyor muyuz , son durum nedir acaba?
  • quote:

Sayın AL***************

Haklı Müşteri Hattı’na iletmiş olduğunuz ********5 numaralı mesajınız değerlendirilmiştir .

Öncelikle alışverişlerinizde Garanti Kredi kartlarını kullandığınız için teşekkür ederiz.

Kredi kartı, kart hamilinin bankadan birçok hizmet aldığı uzun süreli bir kredi ilişkisidir. Kredi kartı üyelik aidatları da, kartın talebi ile başlayıp kartın bulundurulduğu süre boyunca devam eden ve banka tarafından yürütülen operasyonel faaliyetler ve çeşitli hizmetlerin bedeli olarak kart hamilinden her yıl bir kere ve kanuna uygun olmak üzere talep edilmektedir.
    Harcamalarınızı fonlayan kredi kartları, sadece plastikten ibaret olan bir ödeme aracı olmayıp, birçok maliyet ve yatırım kalemi ile desteklenen bir yüksek teknoloji ürünüdür. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada standart bir uygulama olan kredi kartı üyelik aidatı,hem yasalarımız hem de siz kart hamillerimizle imzalamış olduğumuz sözleşmeler uyarınca yasal dayanağa sahiptir.
    Bankamızın Bonus , Shop&Miles, Flexi, American Express, Money Card olmak üzere müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına yanıt veren farklı kredi kartı programları bulunmakta ve sunulan hizmetlere göre yılık kart üyelik aidatları, farklı düzeylerde belirlenmektedir.Türkiye’nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartı Bonus Card aynı zamanda Türkiye’nin en çok kazandıran kredi kartıdır. Alışveriş kartının özelliklerini kredi kartıyla birleştirerek puan yerine "bonus" kazanma, program ortağı mağazalarda bedava ve taksitli alışveriş yapabilme faydalarını sunan Bonus Card kullanıcılarına bugüne kadar 800 milyon TL değerinde bedava alışveriş firsatı sunmuştur.Uçakla sık seyahat eden müşterilerimiz için geliştirdiğimiz ShopandMiles ise alışverişlerde uçuş mili kazandıran özelliği ile bugüne kadar yaklaşık 30 milyar mil kazandırmış ve yüzbinlerce müşterimize milleriyle uçuş imkanı sağlamıştır.
    Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi kendilerinin bileceği düşüncesiyle geliştirdiğimiz Flexi Card ise, yıllık kart aidatı, kazanılan bonus oranı gibi tüm finansal özelliklerin kart sahibince belirlenmesine imkan tanımaktadır.Tamamen kişisel tercihleri yansıtan Flexi Card ile dileyen müşterilerimiz yıllık üyelik ücretlerini “3,99” TL’ye indirebilmekte veya kart ücretlerini kazandıkları bonus ile ödeyebilmektedirler. Hem bonus hem money kazandıran, tüm bonus üye işyerlerinde Bonus ayrıcalıklarını yaşatan Money, Migros, Tansaş, Şok, 5M Migros ve Macrocenter mağazalarında diğer kredi kartlarından 4 kat fazla kazandırıp, anında kasada indirimler sunarak market alışverişleri rahatlatılmıştır.
    Ürünlerimizin bir kaçını bir arada kullanmayı tercih eden müşterilerimizin de ikinci kartları için indirimli üyelik ücreti yansıtılmaktadır.Tüm bunların yanında Garanti Bankası kredi kartı sahipleri, Garanti Asistan, Garanti Uçuş Hattı, Şehir Yaşam, Araç Kiralama, Port Vale, Alışveriş Sigortası, Yurt Dışı Acil Durum gibi ayrıcalıklı hizmetlerinizden faydalanabilmektedirler.
    Garanti Bankası olarak her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazançlı alışveriş firsatını sunmaya çalışmaktayız.Kredi kartı üyelik aidatlarını siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetlerin bedeli olarak görmenizi rica eder, bankamızı tercih ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

Saygılarımızla ,

[Sayfa 2] Türkiye Bankalar Birligi’nin 26 Haziran 2009 tarihli Duyurusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 24 Haziran 2009 tarihinde kabul edilip Sayın Cumhurbaşkanı’nın onayına sunulan Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile ilgili olarak kamuoyunda yapılan değerlendirmeler nedeniyle aşağıdaki hususların açıklanması gerekli görülmüştür:
    Kanun Tasarısı’nda yer alan “uygulanacak yıllık kart kullanım bedelinin tutarının belirlenmesi”ne ilişkin düzenlemenin Tasarıdan çıkarılması nedeniyle bundan sonra yıllık kart kullanım bedeli alınamayacağı hususunda kamuoyunda bazı değerlendirmeler yapıldığı gözlenmektedir. Oysa, Tasarıdan çıkarılan söz konusu düzenleme ile, yıllık kart kullanım bedelinin alınıp alınmaması değil, sadece alınacak tutarın belirlenmesi amaçlandığından, yapılan bu değerlendirmeler gereği yansıtmamaktadır. Yıllık kart kullanım bedeli, halen yürürlükteki Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Bankacılık Kanunu, 16 Ekim 2006 tarih ve 2006/11188 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı, 2006/1 Sayılı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Tebliği, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve ilgili yönetmelikte yer alan düzenlemelerin yanı sıra, kart hamilleri ile kart çıkaran kuruluşlar arasındaki sözleşmeler çerçevesinde alınmaktadır. Bu uygulama, ayrıntıları Türkiye Bankalar Birliği tarafından yayımlanan 5 Şubat 2007 ve 22 Temmuz 2008 tarihli Kamuoyu Duyurularında da belirtildiği üzere, hukuka uygun şekilde devam ettirilmektedir.

Garantiye Mail Atıp Ücreti İstedim Cevap Olarak Bunu Gönderdiler.

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.