Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jeo123

forumu biraz inceledim de genelde kredi kartlarından bahsediliyor. bankamatik kartının kestiği paraları iadesini alan oldu mu hiç? benim aylık 10 lira para kesintim oluyor 4 yılda toplam kabataslak 400 lira para kestiler bu arada kartım iş bankası

Finansbank maaş kartımdan 3 ayda bir 15 lira kesinti yapılıyordu, yıl başında hakem heyetleri aracılığıyla davacı oldum ve geçen hafta hakem heyetinden yazı geldi ve 60 lira ücret iadesine karar vermişler sağolsunlar :)
  • hocam ben öğrenciyim bankamatikten para yatırılınca aylık 10 lira gibi bi para kesiyor acaba benim bunu alma şansım var mı peki?
  • Bende arayıp ekstrelerimi istedim bakalım bu hafta içinde göndersinler bende hemen talepte bulunacağım. Ayrıca bu sabah haberlerde de vermişler, kredi kartı üyelik aidatının geri ödemesi yapılmıyor diye. Anlaşılan medyayı da arkalarına almışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

quote:

Orijinalden alıntı: zizazu

quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

quote:

Orijinalden alıntı: hammurabi_2000

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), kredi kartı ücretlerinin 10 yıl geriye dönük olarak alınabileceği yönünde haber ve yorumları yalanladı.

http://www.sikayetvar.tv/haber/kredi-karti-kullananlara-kotu-haber/2000

Nasıl bir saçmalıktır ya,kaç bin kişi 10 yıllık geriye dönük aldı.Neyi yalanlıyor bunlar kafalarımı güzel ?

aynen hocam.. yeni başvuruları engellemek milletin cesaretini kırmak bunların amacı.. binlerce kişi geri aldı parasını biz niye almayalım?? ben dilekçemi yolladım ret gelirse aynı gün direk THHdeyim.. söke söke geri alacağım paramı

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, "kredi kartı ücretlerinin 10 yıl geri dönük alınmasının" söz konusu olmadığını açıklayan Türkiye Bankaları Birliği’ni, çok açık bir yalana başvurmakla suçladı.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/kredi-kartlarinin-geriye-donuk-odemesinde-tartisma-buyuyor/ekonomi/ekonomidetay/03.03.2012/1510775/default.htm

Alıntıları Göster
    quote:

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, "kredi kartı ücretlerinin 10 yıl geri dönük alınmasının" söz konusu olmadığını açıklayan Türkiye Bankaları Birliği’ni, çok açık bir yalana başvurmakla suçladı.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/kredi-kartlarinin-geriye-donuk-odemesinde-tartisma-buyuyor/ekonomi/ekonomidetay/03.03.2012/1510775/default.htm

Ben anlamıyorum arkadaş, yargının en üst makamı yargıtay emsal niteliği taşıyan karar veriyor. Hala tartışma var. Göz göre göre soygun yapılıyor.

Buda bugün yayınlanan haber;http://ekonomi.milliyet.com.tr/tuketiciler-birligi-nden-kart-sahiplerine-uyari/ekonomi/ekonomidetay/05.03.2012/1511402/default.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 5 Mart 2012; 12:43:48 >

• Elimde kullandığım 4 kart var, en eskisi 9-10, en yenisi 6-7 seneliktir. Bu kartlardan sadece ikisi(ve birine bağlı ek kart) için geçen yıl ödediğim kart aidatı 140 TL. Gerisini siz hesap edin :) Bir de Bonus'un peşinden ben istemediğim halde yollanmış Shop&Miles var, yetmedi bir de onun üstüne yine ben istemeden Shop&Miles America Ex. gönderdiler. Şimdi de hiç kullanmadığım bu iki kart ekstreme 100 TL yamamışlar. Ne güzel memleket be, milletin eline istemediği malı tutuştur sonra da para iste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kankkunen -- 5 Mart 2012; 15:34:03 >
  • Ben de Tüketici mahkemesine dilekçe verdim ama 2 aydır hala ses yok ne kadar sürede sonuç belli oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

quote:

forumu biraz inceledim de genelde kredi kartlarından bahsediliyor. bankamatik kartının kestiği paraları iadesini alan oldu mu hiç? benim aylık 10 lira para kesintim oluyor 4 yılda toplam kabataslak 400 lira para kestiler bu arada kartım iş bankası

Finansbank maaş kartımdan 3 ayda bir 15 lira kesinti yapılıyordu, yıl başında hakem heyetleri aracılığıyla davacı oldum ve geçen hafta hakem heyetinden yazı geldi ve 60 lira ücret iadesine karar vermişler sağolsunlar :)

Benim Finansbank Hİ ücretini iadeye hakem heyeti red kararı vermiş. Gerekçede ise ... numaralı yeniden düzenlenen kanun gereği hakem heyetleri kredi kartı ücretlerinde ve Tüketici kredilerinde yetkilendirilmiştir bu nedenle hesap işletim ücreti bankacılık işlemleri kapsamına girdiği için red kararı verildi yazıyor.

• Ben az önce Edremit Tük.Sorunları Hakem Heyeti ile görüştüm. Kesintilerin olduğu ekstreler ve kredi kartı sözleşmesi ile gelip başvurunuzu yapın, 1 ay içinde sonuçlandırıyoruz dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okunmaz

Ziraat Maximum için kart aidatını geri alabilen var mı? Varsa nasıl aldı acaba?

Maximum son kesilenni telefon açıp çağrı merkezine aldım.Ara iste caz cuz yaparlarsa yargıtayın kararı var hiç televizyon izlemiyormusunuz siz diğer bankaların hepsi iade ediyolar siz daha neyin savunmasını yapıyosunuz dedim.Bi yere aktardı onlarda iade etti.Aynı şekilde garantidende aldım.Şimdi geriye dönük olanların peşindeyim
    Extrelerimi istiyorum 3 gündür. Gönderiyoruz diyolar ama sallıyolar bence gidip şubeden elden alıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

quote:

Benim Finansbank Hİ ücretini iadeye hakem heyeti red kararı vermiş. Gerekçede ise ... numaralı yeniden düzenlenen kanun gereği hakem heyetleri kredi kartı ücretlerinde ve Tüketici kredilerinde yetkilendirilmiştir bu nedenle hesap işletim ücreti bankacılık işlemleri kapsamına girdiği için red kararı verildi yazıyor.

Çok ilginç bir durum. Aslına bakarsanız bana gelen gerekçeli kararda da kredi kartlarından alınan ücretlerin haksız yere alındığı ile ilgili vurgu yapılmış. Sanki kredi kartı ile ilgili dava açmışım gibi.

Bence bu durum bölgesel hukuk değişkenlikleri. Yani bazen duyuyoruz aynı olaya a mahkemesi 3 yıl vermiş b mahkemesi 10 yıl vermiş bence bunun gibi bir durum oluşmuş.

• Ne Yani, bonus WP kullanınca ve kart aidatını isteyince açgözlü mü oluyoruz? o halde vadesiz hesabımda tuttugum parayı kullanan Banka ; ne oluyor... Ya da kredi kartı işlemimden sonra bana verdiği bonusu , üye işyerinden kesen banka ne oluyor? Hiç adetim değildir tartışmak, ancak konu açgözlülük müdür değil midir? konusu değildir. Kanunların bize tanımış olduğu HAKkın gasp edilmesidir. Ayrıca; banka bonus , chip , ya da WP vermeme hakkına sahiptir. Bizse bize avantaj sağlayacak kartlar arasında seçim yapma hakkına sahibiz. Uslubunuz için ayrıca sizi uyarmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehan_bera

Ne Yani, bonus WP kullanınca ve kart aidatını isteyince açgözlü mü oluyoruz? o halde vadesiz hesabımda tuttugum parayı kullanan Banka ; ne oluyor... Ya da kredi kartı işlemimden sonra bana verdiği bonusu , üye işyerinden kesen banka ne oluyor? Hiç adetim değildir tartışmak, ancak konu açgözlülük müdür değil midir? konusu değildir. Kanunların bize tanımış olduğu HAKkın gasp edilmesidir. Ayrıca; banka bonus , chip , ya da WP vermeme hakkına sahiptir. Bizse bize avantaj sağlayacak kartlar arasında seçim yapma hakkına sahibiz. Uslubunuz için ayrıca sizi uyarmak istiyorum.

+1
  • Garanti bu seneki blöfümü de yedi. Kartı iptal etmek istediğimde kart ücretini anında iade etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: impossiblems

quote:

Orijinalden alıntı: signore

Bankalar birliği ne diyecekti ya. Evet doğru, herkes başvuru yapsın bankalar milyonlarca TL geri ödeme yapsın mı diyecekti ?!

Bir bilgi : Garanti Bankası, bana iade ettiği paradan ertesi gün yine hesap işletim ücreti kesti !!! İtiraz edip iade istedim, neyse ki uğraştırmadan 1 hafta içinde iade ettiler. İade ettiği paradan ertesi gün aynı kesintiyi yapmak enteresan bir yaklaşımdı zaten :)

Aynısını banada yaptı garanti , aradım,şikayetvar'a da yazdım ama nafile. Hatta genel müdürlerinin mail adresini bulup bir mailde ona attım ama sonuç alamadım.Garanti Tefecisi olarak isimlerini değiştirmelerini tavsiye edyorum.

Ben iadeyi aldım ve bundan sonra gün aşırı olarak TL hesabımda para bırakmam. Ama USD ve EUR hesabımda genelde para durduğu için yine kesinti yapacaklar, ben de sene sonunda dilekçe verip hepsini geri alacağım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

16 Tane kredi kartım var daha bir kuruş kart parası ödemedim, hadi ödendi sizde geri istiyorsunuz diyelim ama bu bankalar bize bir şekilde, chip para, bonus, world puan veriyordu onlarda bunu geri isterlerse sizde onları geri verecekmisiniz diye merak ediyorum.
    Tamam bu kart parası iyi bir şey değil ama sanki nalıncı keseri gibi düşünüyoruz gibi geliyor bana, kartlar sayesinde bir çok mağazadan mal aldık hatta ucuza bile aldık, şimdi bence bankalarda kardeşim bizde size bonus verdik sizde onları geri verin demeleri lazım, zaten bir çoğumuz telefon ederek kart paralarını geri aldık, acaba bu alınan kart paralarını düşülerekmi bizim halkımız geri parayı isteyecek yoksa kulak arkası yaparak 10 yıldır kart kullanıyorum ver paramımı diyecek.
    Bence kulak arkası yapacak geriye aldıgı parayı bile bir çok kişi gene bankadan isteyecek. Bonusu alırken iyi adamlar kat parasını isteyince kötü, ya bizde bonus vari hediyeleri hiç istemeyecektik ki gebe olunmasın ama dedim ya (istisnaları ayrı tutuyorum) bir çogumuz aldıgımızı bile geri isteyecegizdir. Ben hiç bir bonusu, chip parayı almadım kullanmadım, kart parasıda vermedim.

6 bankayla anlaşmalı 2 pos cihazı var işyerimizde. banka hem pos cihazını kullanan işyerinden masraf alıyor, hem de kredi kartını kullanan kişiden kesiyor.

milyarlarca kar açıklayan bankalara acıyıp, size verdikleri puanları harcamamazlık yapmayın o puanlar fare kapanındaki peynir gibi birşey :)

• vadesiz hesaplar için hesap işletim ücreti için vir yol var mı?
    özellikle garanti için?
  • E-mail üzerinden ekstrelerimi istedim ve bugün geldi. Bunların çıktısını alıp kullanabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cato16

E-mail üzerinden ekstrelerimi istedim ve bugün geldi.

Hangi banka? Ne kadar sürede geldi ve kaç senelik ekstre istediniz?
  • vadesiz hesaplarda kesintiler ve kart aidatı için geçerlimi bunlar? tşk
  • Bugünki haber. İşler kızışıyorhttp://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20066263.asp

bankalar çareyi istenilen hesap ekstrelerini yollamamakta buluyormuş.
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.