Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • internette aradım ama net bir bilgi bulamadım. Öğrenci kredi kartlarında öğrencilik kart son kullanma tarihinden önce bittiğinde son tarihe kadar yine ücretsiz bir kartsa ücret alınmaz mı yoksa otomatikman standart bir karta mı döner?
  • az önce akbank hesabımdan 48 tl işlem ücreti kesmiş. aradım iade edin hemen dedim. kadın tamam iade edildi başka bir işleminiz varı dedi. şok oldum.
    yapı kredi bankasından da bu ay her iki dönem içinde işlem ücreti almışlardı. bağırıp cağırarak haklem heyetine gitmeden iademi yaptılar. iade alamayan arkadaşlar dekontları özelden istesinler veriyim paranızı alın.
  • şimdi bu hakem heyeti için ne istiyorlar nasıl başvuru yapılıyor, kaç günde geri dönüş yapıyorlar.
  • arkadaslar yapı kredı benden kart aıdatı kesmıs 55 tl bunun ıcın yapıkredıye telefon actım kesmeyeceklerını soyledıler bende tuketıcı haklarına
    basvuracagım burdan sızlere durumun gıdısatını anlatacagım
  • arkadaşlar, hepimiz bu forumda aynı konudan mağduruz veya mağduriyetinimizi gidermiş diğer arkadaşlara yardımcı olmaya çalışan insanlarız. size kendi olayımı anlatacağım. akbanktan 11000 tl limitli kredi kartım var ödeme sorunumda olmadı bugune kadar. kredi kartından kullandığım taksitli nakit avansım yetersiz kaldığı için ablamada kart çıkarttırdım ve o kardtıda ben kullanmaya başladım. onun hesdabı 3 ay önce açıldı. bu hafta içerisinde hesaplara para aktarır aktarmaz adamlar program yazmışlar anında 48 tl kesinti yapmışlar. kendi adıma olan hesap için 444 ü aradım 1sn de tamam iade edildi dediler. dün ablam için olan hesap için aradım iaden,z mümkün değil dediler. (aramayı eşime yaptırdım ablammış gibi konuşturdum) baya bir tartışma sürdü ve telefondaki kadın benden bugune kadar yemediği küfürü 10 dakikada yedi. sonuç olarak iade imkanswız dediler. hesap 3 aydır kullanılıyor dedim 6 ay işlem ücreti nasıl kesilir dedim ama bizde böyle dediler. bende iade etmezseniz kendi 11000 limitli kartımı ve hesabımıda kapatacağımı sizinle birdaha çalışmayacağımızı eşime söyleterek tehdit erttim. yine kar etmedi. aynı anda bende 444 ü aradım ve hesabımı kredi kartımı sorgusuz sualsiz kapatın dedim. kredi kartı için 2-3 teklif sundular yok şu kadar puan yok bu kadar puan verelim asla dedim küfrettim ve kapatın dedim. ablamın kartınıda diğer telefondan kapattırmasını söyledim onada puan teklifleri geldi asla dedim onlarıda kapattırdım. hatta ödeme talimatı nedeni ile 100 tl ceza ödeyeceğimi söylediler onada kabul oldum. hakkım bir kere yendiyse isterse 1000 tl cebimden çıksın o bankaya muhtaç olmam ben arkadaşlar.
    şimdi benim gibi düşünen değerli arkadaşlara ihticacım var en az 1000-2000 kişi olup forumdonanım birlikteliği ile hesabınızdan para kesilsin kesilmesin bankaya mail yağdırmak ve kartlarımızı hesaplarımızı kapattırmak. bizler olmazsak bu bankalar olmaz ve bizlerin gücü sadece ve sadece birlikte hareket edersek olur. gerekirse bu konuyu başka bir yeni konu açık oraya taşıyalım. ama birlikte olup bankaların bizlere ayrım yapmadan birine iade yapıp birine iade yapmamasının önüne geçmek gerekir. ben şahsim adına 100 tl ceza ve verilen tüm bedava puan tekliflerini reddeden biri olarak sizlerdende bu oluşuma katılarak sesimizi her bankaya duyurmak olsun. eskiden kredi kartı yoktu gerekirse yine olmasın yada ücret almayan bir çok banka var onların müşterisi olalım.

hepinize saygılar sunarım

• Shop and Miles kart aidatlarını iade alabilen var mı?
  • arkadaşlar bu konuyla ilgili BDDK denilen devlet kurumuna bilgi edinme başvurusunda bulundum ... bankalar hangi kanunun hangi maddesine göre masraf belirleyebiliyorlar diye ... gelen cevabı görünce şoke oldum ... uzun bir yazı sayılır ama şu 3 bölüm bizi ilgilendiriyor ; 1 - 09/12/2006 tarihli ve 26371 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2006/1 sayılı T.C.Merkez Bankası Tebliği'nin 4.maddesinde , "Bankalarca reeskont kaynaklı krediler dışındaki kredilere uygulanacak faiz oranları ile faiz dışında sağlanacak diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak masrafların SERBESTÇE BELİRLENEBİLECEĞİ " ifade edilmiştir diye yazıyor ... yani isteyen banka kafasına göre masraf kalemi belirleyip bunu müşterisinden itiraz edinceye kadar alabilir diye anladım bu serbestliği ... 2 - Bakanlar Kurulu'nun 09/06/2006 tarihli ve 2006/10681 sayılı kararıyla kabul edilen ve 17/07/2006 tarihli Resmi Gazate'de yayımlanan Türkiye Bankalar Birliği Statüsü'nün 4.maddesinin 2.fıkrasının (n) bendi uyarınca , İlgili mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla , bankaların , müşterilerine sundukları hizmetler karşılığında tahsil edecekleri komisyon , ücret ve masrafların i açtıkları krediler ve bunlarla ilgili diğer işlemler için uygulayacakları kredi faiz oranları , komisyon ve ücretler ile mudilerine ödeyecekleri mevduat faizlerinin azami oran ve sınırlarının tespitine ilişkin olarak üye bankalara yönelik TAVSİYE KARARLARI almak , birliğin , amaç , görev ve yetkileri arasında sayılmış bulunmaktadır deniyor ... yani şunu şöyle yapsanız daha iyi olur deniyor herhalde , anlaşılıyor ki hiçbir zorlamada bulunmuyorlar ... işin vahim tarafı ise bu bölüm ; 3 - Bu itibarla , yukarıda bahsi geçen mevzuat uyarınca bankaların sağlayabilecekleri menfaatlere ilişkin olarak sınırlama getiren bir düzenleme bulunmamakta , söz konusu menfaatler serbestçe belirlenebilmektedir " denmekte ... Sonunada dalga geçer gibi şunu eklemişler ; Bankaların ücret , masraf ve komisyonlarla ilişkin taleplerinin hukuka aykırı olduğu düşünülmekte ise , ( acizane yorumum , bu cevap yazısını gönderen koskoca BDDK'nın hukuk işleri daire başkanlığının , bankaların aldığın masraf kalemlerinin hukuka aykırı olup olmadığına karar verecek kapasitede çalışanları bulunmuyor veya böylesine bir birim BDDK'nin içinde boşu boşuna bulunuyor herhalde ) , konu hakkında yardı organlarından isthisal edilecek kararlar doğrultusunda işlem yapılacağı tabiidir. " deniliyor ... yani benim anladığım , vatandaşı koyun misali kurttan daha acımasız olan bankaların önüne bu kararlarla bırakıvermişler ... bankalarda böyle bir serbestlik varken , niye kafalarına göre her sene yeni bir masraf kalemi çıkarmasınlar ? örneğin , 10 milyon müşterinin sırtına 1 tl lik yeni masraf yüklesen , bunlardan 100.000 tanesi itiraz edip parasını geri alsa bile kazanan kim olur siz düşünün ... bence tepki mailleri çekmek yerine , tüketiciyi mağdur eden , bankaların istedikleri gibi masraf almasını serbest bırakan bu kanunların iptali için nereye dava açılması gerekiyorsa oraya müracaat etmek ... yoksa bizim tepkilerimiz sivrisinek vızıltısından öteye gitmez ... buraya kadar sabırla okuduysanız teşekkür ederim ... saygılarımla ...

• İŞ BANKASI kartı olanlar hesaplarınızı kontrol edin bu yıl 2. kez hesap işletim ücreti kesmişler

haziran ayında toplam 35 TL kesmişlerdi
    aralık ayında toplam 40 TL kesmişler

TOPLAM 75 TL yuh artık ya arkadaş yapıkredi de anakart ve 2 ek karta 65 TL verdi, ben 1 karta 75 TL mi vercem şimdi

önerisi olan

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkeklik

arkadaşlar, hepimiz bu forumda aynı konudan mağduruz veya mağduriyetinimizi gidermiş diğer arkadaşlara yardımcı olmaya çalışan insanlarız. size kendi olayımı anlatacağım. akbanktan 11000 tl limitli kredi kartım var ödeme sorunumda olmadı bugune kadar. kredi kartından kullandığım taksitli nakit avansım yetersiz kaldığı için ablamada kart çıkarttırdım ve o kardtıda ben kullanmaya başladım. onun hesdabı 3 ay önce açıldı. bu hafta içerisinde hesaplara para aktarır aktarmaz adamlar program yazmışlar anında 48 tl kesinti yapmışlar. kendi adıma olan hesap için 444 ü aradım 1sn de tamam iade edildi dediler. dün ablam için olan hesap için aradım iaden,z mümkün değil dediler. (aramayı eşime yaptırdım ablammış gibi konuşturdum) baya bir tartışma sürdü ve telefondaki kadın benden bugune kadar yemediği küfürü 10 dakikada yedi. sonuç olarak iade imkanswız dediler. hesap 3 aydır kullanılıyor dedim 6 ay işlem ücreti nasıl kesilir dedim ama bizde böyle dediler. bende iade etmezseniz kendi 11000 limitli kartımı ve hesabımıda kapatacağımı sizinle birdaha çalışmayacağımızı eşime söyleterek tehdit erttim. yine kar etmedi. aynı anda bende 444 ü aradım ve hesabımı kredi kartımı sorgusuz sualsiz kapatın dedim. kredi kartı için 2-3 teklif sundular yok şu kadar puan yok bu kadar puan verelim asla dedim küfrettim ve kapatın dedim. ablamın kartınıda diğer telefondan kapattırmasını söyledim onada puan teklifleri geldi asla dedim onlarıda kapattırdım. hatta ödeme talimatı nedeni ile 100 tl ceza ödeyeceğimi söylediler onada kabul oldum. hakkım bir kere yendiyse isterse 1000 tl cebimden çıksın o bankaya muhtaç olmam ben arkadaşlar.
    şimdi benim gibi düşünen değerli arkadaşlara ihticacım var en az 1000-2000 kişi olup forumdonanım birlikteliği ile hesabınızdan para kesilsin kesilmesin bankaya mail yağdırmak ve kartlarımızı hesaplarımızı kapattırmak. bizler olmazsak bu bankalar olmaz ve bizlerin gücü sadece ve sadece birlikte hareket edersek olur. gerekirse bu konuyu başka bir yeni konu açık oraya taşıyalım. ama birlikte olup bankaların bizlere ayrım yapmadan birine iade yapıp birine iade yapmamasının önüne geçmek gerekir. ben şahsim adına 100 tl ceza ve verilen tüm bedava puan tekliflerini reddeden biri olarak sizlerdende bu oluşuma katılarak sesimizi her bankaya duyurmak olsun. eskiden kredi kartı yoktu gerekirse yine olmasın yada ücret almayan bir çok banka var onların müşterisi olalım.

Bu arkadaşımızın başına gelen bizimde başımıza gelmiş olabillirdi.Ben akbank Wings card ve Fish card sahibiyim ve bunları arıyarak üyelik ücretini iptal ettirmiştim.Bankaların bir ona iade bir buna iade yapması ve bazende hiö iade yapmaması hiç matık bir iş değildir.Bence K.Kart kullanıcıları olarak sesimizi duyurmalıyız mantıklı düşünmek gerekirsek bankalar para satarak kazanıyorlar yani sırtımızdan kazanıyorlar.burda herkez dert yanmaktansa isyan etmektense bu konuda paylaşım yapanlar parasını alan veya alamayanlar mail yağdırıp sesimizi duyurma taraftarıyım yoksa bu konu böyle sürer gider.ben "muratkeklik" arkadaşımıza tamamen katılıyorum.

• iş bankası halen öğrenci olduğum halde benden de 48 lira cekmıs 2. taksit adı altında yuhh dıyorum bugun subeye gıdıcem.
  • quote:

arkadaşlar, hepimiz bu forumda aynı konudan mağduruz veya mağduriyetinimizi gidermiş diğer arkadaşlara yardımcı olmaya çalışan insanlarız. size kendi olayımı anlatacağım. akbanktan 11000 tl limitli kredi kartım var ödeme sorunumda olmadı bugune kadar. kredi kartından kullandığım taksitli nakit avansım yetersiz kaldığı için ablamada kart çıkarttırdım ve o kardtıda ben kullanmaya başladım. onun hesdabı 3 ay önce açıldı. bu hafta içerisinde hesaplara para aktarır aktarmaz adamlar program yazmışlar anında 48 tl kesinti yapmışlar. kendi adıma olan hesap için 444 ü aradım 1sn de tamam iade edildi dediler. dün ablam için olan hesap için aradım iaden,z mümkün değil dediler. (aramayı eşime yaptırdım ablammış gibi konuşturdum) baya bir tartışma sürdü ve telefondaki kadın benden bugune kadar yemediği küfürü 10 dakikada yedi. sonuç olarak iade imkanswız dediler. hesap 3 aydır kullanılıyor dedim 6 ay işlem ücreti nasıl kesilir dedim ama bizde böyle dediler. bende iade etmezseniz kendi 11000 limitli kartımı ve hesabımıda kapatacağımı sizinle birdaha çalışmayacağımızı eşime söyleterek tehdit erttim. yine kar etmedi. aynı anda bende 444 ü aradım ve hesabımı kredi kartımı sorgusuz sualsiz kapatın dedim. kredi kartı için 2-3 teklif sundular yok şu kadar puan yok bu kadar puan verelim asla dedim küfrettim ve kapatın dedim. ablamın kartınıda diğer telefondan kapattırmasını söyledim onada puan teklifleri geldi asla dedim onlarıda kapattırdım. hatta ödeme talimatı nedeni ile 100 tl ceza ödeyeceğimi söylediler onada kabul oldum. hakkım bir kere yendiyse isterse 1000 tl cebimden çıksın o bankaya muhtaç olmam ben arkadaşlar.

arkadaşlar,

mh'de çalışan kişilere veya şirketlere neden küfrediyorsunuz ki? mh'de çalışanlar da maaşlı eleman. onlara ne denirse yapmak zorundalar. haklı olsak bile kimseye küfür etmeye hakkımız olduğunu düşünmüyorum. istediğimizi yapmıyorlarsa bile küfür kullanmadan medeni bir şekilde kartı kapatırmısınız lütfen deyip istedğimizi yaptırabiliriz.

saygılar

• Bu aynı, gün içinde patronuna duyduğu öfkeyi akşam eve gelinze zavallı kendisine gücünün yetmeyeceğini bildiği karısından çıkarmaya benzemiş.Ben de call center da çalıştım bi süre ve konuştuğu kişiyle firmanın tüzel kişiliğinin aynı olmadığını kavrayamayan tonla insanın varlığını görmüş oldum.Toplumumuzda böyle insanlar çok malesef. Eğitimsizlikten mi yoksa toplumun geldiği durumdan mı bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z740 -- 29 Aralık 2011; 8:48:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

quote:

arkadaşlar,

mh'de çalışan kişilere veya şirketlere neden küfrediyorsunuz ki? mh'de çalışanlar da maaşlı eleman. onlara ne denirse yapmak zorundalar. haklı olsak bile kimseye küfür etmeye hakkımız olduğunu düşünmüyorum. istediğimizi yapmıyorlarsa bile küfür kullanmadan medeni bir şekilde kartı kapatırmısınız lütfen deyip istedğimizi yaptırabiliriz.

saygılar

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: csimurat

İŞ BANKASI kartı olanlar hesaplarınızı kontrol edin bu yıl 2. kez hesap işletim ücreti kesmişler

haziran ayında toplam 35 TL kesmişlerdi
    aralık ayında toplam 40 TL kesmişler

TOPLAM 75 TL yuh artık ya arkadaş yapıkredi de anakart ve 2 ek karta 65 TL verdi, ben 1 karta 75 TL mi vercem şimdi

önerisi olan

İş Bankası 27 Aralık 2011 itibariyle benden de 40 TL kesmiş bulunmakta!!! Bankayı aradım hiç bir şekilde veremeyiz diyorlar.Uğraştırcaklar ille beni :)

• Taaa Ağustos ayında yaptığım başvuru kabul edilmiş ve 14 aralıkta bankanın aldığı ücretin iadesini gösteren karar bu hafta elime ulaştı...Fakat daha banka iade yapmadı...Dün akşam elimde thh den alınmış belge olduğunu ve ücretin bir an önce iadesini istediğimi belirttiğim bir yazı yolladım...Sabah aynen yukarıdakiler gibi bir cevap geldi...İçeriği hiç okumuyorlar anlaşılan, kart ücrti, yıllık ücret vs gördülermi kopyala-yapışyır-gönder...Dur bakalım ne zaman yatıracaklar...
  • Benim akbank hesabımdan kesilen hesap işletim ücretlerini iade etmiyorlar. Pttdeki maaş hesabımı akbanka taşımayı düşünüyorum. Pttnin içinde çekemediğim 9 TL var, onu da aktarıyorlar mı? Onu nasıl alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil-111 -- 29 Aralık 2011; 15:32:18 >
  • benim iş bankası bankamatik kartımdan 36 lira kesmişler internet bankacılığı aktif bu parayı nasıl geri alabilirim arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiPeRVA

benim iş bankası bankamatik kartımdan 36 lira kesmişler internet bankacılığı aktif bu parayı nasıl geri alabilirim arkadaşlar?

Bende aynı durumdan muzdaribim.İş bankası şubemi aradım küfür etmemek için zor tuttum kendimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

quote:

benim iş bankası bankamatik kartımdan 36 lira kesmişler internet bankacılığı aktif bu parayı nasıl geri alabilirim arkadaşlar?

Bende aynı durumdan muzdaribim.İş bankası şubemi aradım küfür etmemek için zor tuttum kendimi

sonuç olarak ne yaptınız peki?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

quote:

sonuç olarak ne yaptınız peki?

Sonuç olarak merkezden tel beklemekteyim.
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.