- x
Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alı
6087 Cevap426336 Görüntüleme248 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     44 [46] 48 49 50 51 52 53      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

569 Mesaj
17 Aralık 2011; 20:00:09 

Yuh diyorum artık. 2 hafta önce 50 TL yatırmıştım, 48 TL çektiler. 2 TL kaldı. Bugün de bir 48 daha çekmişler. 1. ve 2. iki hafta arayla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil-111 -- 17 Aralık 2011; 22:12:46 >

62 Mesaj
18 Aralık 2011; 0:19:53 

quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Yuh diyorum artık. 2 hafta önce 50 TL yatırmıştım, 48 TL çektiler. 2 TL kaldı. Bugün de bir 48 daha çekmişler. 1. ve 2. iki hafta arayla.

Hangi Banka Garanti mi ?

569 Mesaj
18 Aralık 2011; 0:23:33 

quote:

Orijinalden alıntı: 6582

Hangi Banka Garanti mi ?

Akbank

2068 Mesaj
18 Aralık 2011; 0:40:21 

quote:

Orijinalden alıntı: z740

Vermezler..Bu konu tamamen birkaç arkadaşın toplanarak geyik olsun da eğlenelim; aynı zamanda da milletin okuma alışkanlığının ne kadar zayıf olduğunu tespit edelim diyerek açtığı bir konu.

peki biz paramızı aldık diyen bu kdr adam yalan mı soyluyor sana gore dostum vermez demesini biliyosun buna da bi açıklama yap o zaman hemen hemen basvuranların %75 i almıs parasını bıtek garantı problem yapmıs o da karsı dava acmıs ondan??

MSI GE620DX-822XTR
CPU: Intel Core i5-2450M || RAM: 6GB DDR3-1333MHz || HDD: 500GB 7200 RPM WD Scorpio BLACK
GPU: 2GB nVidia GeForce GT635M GDDR3 (128 bit) (144shaders) || Display: 15,6" Full HD LED Backlight
Audio: THX Studio PRO & 4Hoparlör Premium Sound Technology || Ağırlık: Pil dahil sadece 2,4kg
Her Zaman Beklerim.

62 Mesaj
18 Aralık 2011; 16:00:21 

quote:

Akbank

kredi kartlarında direk itiraz edince ödediğiniz aidatınızı geri alabiliyorsunuz da acaba itiraz etseniz. alamazmısınız.

569 Mesaj
18 Aralık 2011; 16:22:22 

quote:

kredi kartlarında direk itiraz edince ödediğiniz aidatınızı geri alabiliyorsunuz da acaba itiraz etseniz. alamazmısınız.

Kredi kartımın iadesini almıştım, ama bu hesap işletim ücretinin iadesini alamıyorum. Maaşı akbanka taşımayı düşünüyorum, o zaman muhtemelen iade alırım, olmazsa tüketici hakları hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum.

62 Mesaj
18 Aralık 2011; 17:59:51 

quote:

Kredi kartımın iadesini almıştım, ama bu hesap işletim ücretinin iadesini alamıyorum. Maaşı akbanka taşımayı düşünüyorum, o zaman muhtemelen iade alırım, olmazsa tüketici hakları hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum.

acaba şikayetvar.com'a bir yazı yazın ardından itiraz etseniz. Bende Garanti için yazacamda

569 Mesaj
18 Aralık 2011; 23:27:31 

quote:

acaba şikayetvar.com'a bir yazı yazın ardından itiraz etseniz. Bende Garanti için yazacamda

Yazdım, hiçbir işe yaramadı. Sürekli aynı yazıyı gönderiyorlar.

4333 Mesaj
18 Aralık 2011; 23:53:05 

quote:

Yazdım, hiçbir işe yaramadı. Sürekli aynı yazıyı gönderiyorlar.

Sonra bir bakıyorsun ''Müşteri Dostu Firma'' olmuş.

Nokia Şarjı Bulunur
Çağrılık Kontör Mevcuttur
Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
Adres Tarif Edilir.

7027 Mesaj
19 Aralık 2011; 0:08:10 

HSBC Advance, Bonus Kart ve Asya Card kredi kartlarına hangi akaryakıt şirketi ne kadar puan veriyor?...Kullanıp bilgisi olan var mı acaba?...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Aralık 2011; 0:55:23 

Yeni yil geliyor herkese simdi aidat giydirirler iyisimi onlar giydirmeden fazla olan kartlari kapatmak..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

117 Mesaj
19 Aralık 2011; 1:26:06 

quote:

Orijinalden alıntı: serdar1457

Yeni yil geliyor herkese simdi aidat giydirirler iyisimi onlar giydirmeden fazla olan kartlari kapatmak..

+1000

aynen.

fakat kartı iptal ediyorum diye blöfsüz davranıırsak 30 veya 40 TL bonus/money verelim diyorlar aklıımıızı çeliyorlar

yine kandırılmasak da ne yapsak acaba?

2250 Mesaj
19 Aralık 2011; 1:33:30 

quote:

Orijinalden alıntı: vitriol

+1000

aynen.

fakat kartı iptal ediyorum diye blöfsüz davranıırsak 30 veya 40 TL bonus/money verelim diyorlar aklıımıızı çeliyorlar

yine kandırılmasak da ne yapsak acaba?

aynısını bana yaptılar.

cumartesi akşam üstü aradım müşteri hizmetlerini.aramadan 1-2 gün önceside sürekli arıyordum ama arızalıydı yine ya meşgul çalıyordu yada çat diye kapanıyodu,sitelerinden şikayet mailini yazmıştım bu durumu.

her neyse c.tesi aradım gerekli yere tuşlara basarak geldim,müşteri temsilcisine direk ben gs bonus ve money kartımı iptal ettirmek istiyorum dedim.(telefondaki erkekti)o da tamam dedi hemen şu şu nolu kartınızı iptal ediyorum isterseniz 30 tl bonus verelim açık kalsın dedi.ben de dedim ya kart ücretini geri iade edin yada kapatın.iade edemiyoruz deyince bende kapatın o zaman dedim ve 2 sinide kapattırdım.

kalan borçlarımın ve 1 adet martta ödemeye başlanacak olan taksitli alışverişim ne olcak dedim.onlar dönemi geldikçe ekstre olarak size gelicek dedi.bende tamam dedim kapattım.

fiat palio 1.3multijet-LG-G2

117 Mesaj
19 Aralık 2011; 1:40:27 

cgty89 hocam aldııklarıı kart aidatıınıı kartıı iptal ederken de aldııklarıınıı iade ederlerdi geçen sene

bu sene huy değiştirmişler ve demişler "iade edemiyoruz"

demekki yılbaşı gelmeden kartlarıın borçlarıınıı tümden ödeyip 30 TL bonusa da kanmadan kartıı ebedi iptal ettirmek en doğusu olacak
zira benim Money bonus kart kart üyelik bedeli diye tam 49 TL gaspedecek ocak2012de.şimdiden yedirmeden iptal edeyim en iyisi

2250 Mesaj
19 Aralık 2011; 2:04:54 

quote:

Orijinalden alıntı: vitriol

cgty89 hocam aldııklarıı kart aidatıınıı kartıı iptal ederken de aldııklarıınıı iade ederlerdi geçen sene

bu sene huy değiştirmişler ve demişler "iade edemiyoruz"

demekki yılbaşı gelmeden kartlarıın borçlarıınıı tümden ödeyip 30 TL bonusa da kanmadan kartıı ebedi iptal ettirmek en doğusu olacak
zira benim Money bonus kart kart üyelik bedeli diye tam 49 TL gaspedecek ocak2012de.şimdiden yedirmeden iptal edeyim en iyisi

bende zaten bu ayki ektrede bir dahaki ay kart ücreti geçircez diye yazınca hemen iptal ettirdim.45 mi ne biri 49 da diğer sanırım neredeyse 100tl.borçlarda normal olarak taksit taksit ödencek yine o yüzden kartın olup olmaması fark etmiyo çok.zaten hazırda 3 tane daha kartım vardı.

geçen yıldan önce aldığım money kartıda geçen yıl kart ücreti gelmeden iptal ettirmiştim.daha sonra mart ayında 1 hafta boyunca sürekli bunların bilgisayarları beni arıyordu.money kartınızı açtırmayı kabul edin 30tl money yükleyip yollayalım diye diye.en sonda kabul ettim(1 e basaraktan)kart geldi moneyi kullandım,dünde kartı iptal ettirdim.bunlara böyle yapcan hem bi daha kart yollamak zorunda kaldılar hemden 30tl bonus.sonuç olarak tekrar kart ücreti alcaz diyincede kartı iptal ettirerek bunları ödemedim.her zamanki gibi kendileri kaybetti.gs bonus kullandığım bir karttı çünkü.

fiat palio 1.3multijet-LG-G2

333 Mesaj
19 Aralık 2011; 3:23:58 

Herkese selamlar.

Bir sual sormak istiyorum.

Ben Garanti Bankasından vadesiz döviz hesabı (vadesiz dth) açmak istiyorum. Garanti Bankasına ait uzun zamandır kullandığım kredi kartım dışında herhangi bir bağım yok.

Merak ettiğim şey bu vadesiz döviz hesabı için hesap işletim ücreti kesip kesemeyecekleri. Merak etmemin sebebi ise hesap kesim ücreti istisna kriterleri arasında yer alan bir madde.

Garanti Bankasının internet sitesinde yazan vadesiz tl hesabı hesap kesim ücreti ile ilgili maddeler:
http://www.garanti.com....vadesiz_tl_hesabi.page?

quote:

Son Güncelleme : 19/12/2011 02:33

*Yurtdışından gelen havalelerde masrafın yurtdışında parayı gönderene ait olduğu durumlarda havale lehdarından ayrıca bir komisyon alınmayacaktır.

**Vadesiz TL Hesap Ekstresi 3,75 TL, Vadesiz Döviz Hesap Ekstresi 1,75 Euro, ELMA Hesabı Ekstresi 3,75 TLdir. Vadesiz TL ve Döviz hesabı ekstreleri müşteri talebi ile gönderilir.

***Hesap Cüzdanı kapağının yazdırılması için alınan işlem ücreti 5 TL'dir.

****Hesap İşletim Ücreti Bireysel Bankacılık müşterilerimizden yılda 2 defa olmak üzere tahsil edilmektedir. 2010 2.Yarıyılı için Hesap İşletim Ücreti İstisna Kriterleri aşağıdaki gibidir:

Mars'ının altında "Maaş Ödemesi" ürünü olan müşterilerimizin sadece maaş hesabının bağlı olduğu vadesiz hesap (Haziran ayında Mars'ının altında maaş ödemesi ürününün tanımlı olmasına bakılacaktır).
Maaş ödemesi yapan firmaların maaş ödemesi yaptıkları hesapları
İki veya daha fazla Otomatik Fatura Ödemesi bulunan müşterilerin sadece faturalarının bağlı olduğu hesaplar (01 Ocak 2011 – 30 Haziran 2011 tarihleri arasında, her bir fatura talimatının, sisteme yüklenen tüm faturaları otomatik olarak hesaptan ödenmiş ve halen ilgili hesapta en az iki otomatik fatura ödemesi ürünü olan müşterilerimizin ödemelerinin bağlı olduğu ana hesaplar)
Müşterinin birden fazla Avans Hesabı'nın olması durumunda, en yüksek pozitif bakiyeli vadesiz hesaba bağlı olan dışındaki diğer Avans Hesap'ların bağlı olduğu vadesiz hesaplar (Avans Hesap limiti tanımlı vadesiz hesaplardan, en yüksek pozitif bakiyesi olan hesaptan tahsilat yapılmaktadır.)
Mars'ının altında "Maaş Ödemesi" ürünü olan personelimizin (şifreli hesabı olan) tüm vadesiz hesapları
Mars'ının altında "Maaş Ödemesi" ürünü olan Doğuş Holding çalışanları ve Garanti Bankası Emeklileri’ne ait tüm vadesiz hesaplar
Birikimli Mevduat ürünlerinin düzenli ödemelerinin bağlı olduğu vadesiz TL veya USD/EURO hesaplar
Minibank sahibi 60 ilişkili çocuk ve veli Mars'larında ortak Birikimli Mevduat hesabı varsa, bu hesabın aylık ödemelerinin yapıldığı TL, USD veya EURO cinsinden vadesiz hesaplar
MARS'ına Extragenç ürünü tanımlı, 15-18 yaş arası müşterilerin tüm vadesiz hesapları, 18-23 yaş arası müşterilerin bir vadesiz hesabı hariç tüm hesapları (18-23 yaş arası müşterilerin bir hesabından 10 TL tahsil edilecektir.)
Bireysel DEK'lerin YP ödeme hesapları
30 Nisan 2011 tarihinden sonra açılan hesaplar
Fon Sepeti ürününün bağlı olduğu vadesiz TL hesaplar
Özel Bankacılık müşterilerinin Özel Bankacılık ve Malta şubelerindeki tüm vadesiz hesapları
Altın Hesabı
Vergi dairesi hesapları
Ödeme planı değişikliği ya da yeni kredi kullandırımı yolu ile yeniden yapılandırılmış sorunlu kredilerin ödeme hesapları HİÜ tahsilat programı çalıştığında, aşağıda belirtilen hallerde HİÜ tahsilatı yapılmayacak olup, ilgili ödemeler gerçekleştikten sonra hesaplardan tahsilat yapılacaktır.
Fatura ödemesi talimatının son ödeme gününe (Otomatik fatura ödemesi istisna kriterini sağlamayan talimatlar) 5 iş günü veya daha az kalan hesaplar
Düzenli ödeme talimatının gerçekleşmesine 5 iş günü veya daha az kalan hesaplar
Özel Okul ödemesi talimatının gerçekleşmesine 5 iş günü veya daha az kalan hesaplar
Bireysel kredi taksit ödemesine 5 iş günü veya daha az kalan kredi geri ödeme hesapları (Taksidi gecikmiş krediler de bekleyen ödeme olarak dikkate alınacak ve HİÜ tahsilatı ödeme gerçekleştikten sonra yapılacaktır).

Bu maddeye göre vadesiz tl hesabından hesap kesim ücreti alınmaması gerekmiyor mu? Peki bu vadesiz döviz hesapları (vadesiz dth) için de geçerli değil midir?

Bu arada tüm işlemleri internet üzerinden yapacağım. En kısa sürede bankaya gelip imza atmamı isterlerse de oradaki maddeleri tek tek okurum artık.

ChroniX Aggression - Loud & Clear - www.chronixradio.com

269 Mesaj
19 Aralık 2011; 6:45:11 

Takip

CPU: Intel Core i7-2630QM || RAM: 8GB DDR3-1333MHz || SSD: 120GB Sandisk Extreme || GPU: 1GB nVidia GeForce GT 555M GDDR5
Display: 15,6" HD LED Backlight || Speaker: 2.0 JBL with SRS Premium Sound || ODD: DVD Super Multi || OS: Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

21 Mesaj
19 Aralık 2011; 11:54:29 

boşuna tel.trafiği ile uğraşmayın verin ilinizdeki tüketiçi hakem heyetine gidin ekstaralarınız ile başvurun kesin alıyorsunuz,ben aldım hem de garantiden ki bu konuda en kılçık bankadır,yanlız şu önemli geçmişe dair başvuru yapacaksanız yani 2 yıl ve üstü oturduğunuz şehirde bu tip davalarda ki mahkeme kararlarını sorun malisef ki tüm hakimler alehimizde karar almıyor,geçmişe dönük başvuru yapıp davayı kaybederseniz cebinizden baya bir para çıkar.tavsiyem bu yıl için başvuru yapın garanti olur.

başarılar...

palio 1,4 el 2001

3663 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:02:15 

Bonustan sevgiler;
02.01.12 itibariyle Bonus'unuza ilk yıl için uygulanacak kart ücreti 5 TL, ilk yıldan sonra
uygulanacak kart ücreti Bonus için 49 TL; Bonus Plus için 55 TL ve Bonus Premium için 65
TL'dir. Bonus ek kart ücreti 27 TL, Bonus Plus ek kart ücreti 30 TL ve Bonus Premium ek
kart ücreti 35 TL olacaktır.

170 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:37:24 

quote:

Orijinalden alıntı: dj2019

boşuna tel.trafiği ile uğraşmayın verin ilinizdeki tüketiçi hakem heyetine gidin ekstaralarınız ile başvurun kesin alıyorsunuz,ben aldım hem de garantiden ki bu konuda en kılçık bankadır,yanlız şu önemli geçmişe dair başvuru yapacaksanız yani 2 yıl ve üstü oturduğunuz şehirde bu tip davalarda ki mahkeme kararlarını sorun malisef ki tüm hakimler alehimizde karar almıyor,geçmişe dönük başvuru yapıp davayı kaybederseniz cebinizden baya bir para çıkar.tavsiyem bu yıl için başvuru yapın garanti olur.

başarılar...

boyle bir karar cikarsa bir de bunun zarari mi cikacak bu konuda referans alabilecegimiz emsal bir karar yok mu ?

ÖNCE VATAN

374 Mesaj
19 Aralık 2011; 14:49:54 

13.12.2011 tarihinde garanti bankasına ait 2 kartım için tüketici haklarına başvurdum başvuruyu alan bayan yargıtay kararı var almamanız sözkonusu değil dedi şimdi bana parayı ne zaman nerden ve nasıl alırım

153 Mesaj
19 Aralık 2011; 15:02:07 

Geçmişe dönük olanlar başımın gözümün sadakası olsun da.. Artık hesap işletim ücreti kesmelerinden cidden sıkıldım. Bunlar yüzünden hesabımda para tutmaya korkuyorum be!

21 Mesaj
19 Aralık 2011; 15:52:53 

quote:

Orijinalden alıntı: conbay

boyle bir karar cikarsa bir de bunun zarari mi cikacak bu konuda referans alabilecegimiz emsal bir karar yok mu ?

bi sürü emsal karar var ama malisef işe yaramıyor neticede karşınızda avukat ordusu olan firmalar var temize gidebilir ve sizi baya bir üzebilirler dediğim gibi geçmişi boşverin günü kurtarın yeter....

palio 1,4 el 2001

21 Mesaj
19 Aralık 2011; 15:56:56 

quote:

Orijinalden alıntı: WISELY

13.12.2011 tarihinde garanti bankasına ait 2 kartım için tüketici haklarına başvurdum başvuruyu alan bayan yargıtay kararı var almamanız sözkonusu değil dedi şimdi bana parayı ne zaman nerden ve nasıl alırım

tüketici hakem heyetine ilgili konunun cevabı gelecek,tabi iadeli taahhütlü gönderdiysen banka evrağını aldığına dair sanada bildirim yollar o ay içinde hesap eksterende + olarak görürsün bu kadar,

palio 1,4 el 2001

89 Mesaj
19 Aralık 2011; 16:05:15 

Yapı Kredi Bankası 5 ay önce yazdığım dilekçe sonucu kart aidatı olan 55 TL yi iaede etmişti. Bu ay 55 TL yi geri koymuş. Aradım müşteri hizmetlerini, 3 aydır 750 TL harcamadığınız için yeniden koyulmuş diyor. Eee kime danıştın 750 için, kime bilgi verdin diyorum, sistem kendi koyuyor diyor ne sistemi ise artık.

Şikayetar a yazım cvp yok. Bugün bir şubye gittim dilekçe yazdıkm tekrar bakalım ne olacak.

Yapı Krediden kesinlikle uzak durun arkadaşlar.....

BÜYÜK BAŞKAN AZİZ BAŞKAN!

992 Mesaj
19 Aralık 2011; 16:12:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ferfecir06
Yapı Kredi Bankası 5 ay önce yazdığım dilekçe sonucu kart aidatı olan 55 TL yi iaede etmişti. Bu ay 55 TL yi geri koymuş. Aradım müşteri hizmetlerini, 3 aydır 750 TL harcamadığınız için yeniden koyulmuş diyor. Eee kime danıştın 750 için, kime bilgi verdin diyorum, sistem kendi koyuyor diyor ne sistemi ise artık.
Şikayetar a yazım cvp yok. Bugün bir şubye gittim dilekçe yazdıkm tekrar bakalım ne olacak.
Yapı Krediden kesinlikle uzak durun arkadaşlar.....

öyle diyosun da hocam, ben bu hafta tüketici hakem heyetine tüm kartlarım için başvurdum
yapıkrediyi arıyorum, ara ara 10 yıllık ekstrelerde aidat bulamadım, ama inanmadım
başka bi yerden çıkarttılar kesin diye müşteri temsilcisini aradım,
kadın dedi ki sizden bi kere kart bedeli almışız o da 2001 yılında 3 kuruş bişey.
Niye dedim, ben hiç ödememiş miyim kart bedeli, hayır dedi kız.

2010 dan itibaren maaşım ypk ya yatıyor diye kart bedeli almamışlar.
Ondan önce de üniversite hesabım var diye sanırım.
Bende 10 senelik kart bedeli talep edicem diye hesap yapıyodum:D
helal yapıkredi dedim valla
akbankla garanti tam aç

Kia Ceed Concept Plus Manual

253 Mesaj
19 Aralık 2011; 16:26:20 

yapıkredi bu ay 45 tl kredi kartımdan kesinti yapmış. müşteri hizmetlerini aradım iade edemeyiz dediler. geçen hafta müşteri şikayet bölümüne yazmıştım. dedimki iade edin yoksa hem alırım hemde kartı kaptırım. bugün iade etmişler.

geçen yıl telefonla iptal etmişlerdi. bu yıl etmediler. neyseki beni uğraştırmadılar. yoksa hakem heyetindekilere benden gıaa geldi artık :)

SUNGUR BEY

8 Mesaj
19 Aralık 2011; 17:04:18 

arkadaşlar yapı kredi bankasında hesabım vardı ocak ayından beri işlem ücreti kesmesinler diye gelen parayı takip edip saniyseinde başka bankaya aktarıyordum. geçenlerde dalgınlığıma geldi ve adamlar aralık ayında ocak-haziran arası 45 tl, temmuz aralık arası 50 tl hop çekmişler. bağır cağır şikayet ettim hakem heyetine gideceğim dedim sonunda ikisini birden hesabıma nakit olarak iade ettiler. ykb na ve garanti bankasına neredeyse düşman oldum. isteyen arkadaşlara şubelerine göstermeleri için hesabımdan alınan işlem ücreti dekontlarını ve hesabıma geri iade edilen işlem dekontlarını yollayabilirim. beter olsunlar herkes alsın parasını. şimdi sıra ykb için ipotek fek ücreti 350 tl iade alma savasımda. bu arada ykb maaş müsterisi felanda değilim. herkes bağırsın çağırsın şubesine söke söke alsın parasını. bu arada bazı kaymakamlık şikayet hakem heyetleri bankalarla ilgili şikayet başvurusu almıyorlar. banka yandaşları mı oldular ne ama internmetten <http://www.tbb.org.tr/hakemheyeti/default.htm> internet adresinden ve 0 (212)282 09 73 numaralı telefondan şikayet alınıyor ve mücadelenizi kazanıyorsunuz.

973 Mesaj
19 Aralık 2011; 18:04:54 

arkadaşlar ....

2011 yılında kendime ve aileme ait KREDİ KARTLARINDAN kesilen tüm kredi kartları aidatlarını geri aldım, finansbank, yapıkredi , ing ,hcbs

ve finansbank 'tan KREDİ KARTI OLMAYAN , normal boş duran banka hesabımdan içine para konmaya görsün hortum gibi çektikleri için ve bunu 2011-1. dönem hesap işlet, ücreti... 2011-2. dönem....2011 -3. dönem... 2011-4. dönem.... diye çekiyorlar hep normal hesabımdan CARDFİNANS kartından.... yani kredi kartı falan değil...

onunda bu geri almaların dilekçelerini turkiye.gov.tr sanayi bakanlığı tüketici hakları şikayet formu doldururken yapmıştım şikayet... hepsini bölgemin sorumlusu altındağ tük. haklarına teslim ettim KAYMAKAMLIKTA.... nüfüs cüzdanı fotokobisi ve kart aidatı kesim ücreti diye yazan kesilen paraları gösteren dekont ile...

hepsini aldım...

normal banka hesabımdanda kesilen HESAP İŞLETİM ÜCRETİNİDE aldım 2011-1 . döneme ait 15 TL 'yi

10 gün önce yine baktım... 2011-2.dönem ,3. dönem , 4. dönem diye hesap işletim ücretlerini sıralamış finans bank... yine aynı prosedürü yaptım ,ama tük. hak. hakem .heyeti red kararı verdi...

HESAP İŞLETİM ÜCRETİ 'ne onay vermiyoruz... kredi kartına ait KREDİ KART AİDADI FALAN OLUNCA olumlu karar çıkartıyoruz , AMA BANKA HESAPLARINA AİT HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİNE RED VERİYORUZ DEDİ tük. hakları....

AVUKAT ARKADAŞLAR VARSA SORUYORUM, yasa değişikliği olduğu doğrumu? hesap işletim ücretleri için BANKA HESAPLARIMIZDAN ÇEKİLEN PARALARA SES ÇIKARAMIYACAKMIYIZ?

RESİM 1 ... finansbanka ilk 2011-1.dönemin kararını alıp finansbanka faxlayınca bana yolladıkları yazı...
resim 2 .... tüketici hakları heyetinin bugün bana verdikleri RED KARARI

0

Ekteki dosya (1)

Samsung N9005 note 3 + Samsung 46e7000 led tv + sony VAIO + swatch + Wolsvagen GOLF FSi

973 Mesaj
19 Aralık 2011; 18:07:11 

RESİM 2

0

Ekteki dosya (1)

Samsung N9005 note 3 + Samsung 46e7000 led tv + sony VAIO + swatch + Wolsvagen GOLF FSi

1886 Mesaj
19 Aralık 2011; 18:51:23 

İş bankası bana da bu ay 40tl geçirdi bankaya itiraz ettim kabul etmediler. TSHH ine gittim dilekçe vermek için bana önce ptt aracılığı ile bankaya iadeli tahattütlü dilekçe gönderin gelen cevapla başvurun dedi. şimdi onu yapacam

PSN : Onea-54

Film Arşivi Satılıktır
İlgilenenler PM Lütfen

297 Mesaj
19 Aralık 2011; 20:37:20 

bu akbank beni deli edicek 2 defa ücretimi geri aldım en az 3 defa öğrenci belgemi götürdüm hala hesap işletim ücreti kesmeye devam ediyolar bu sefer hesap işletim ücretini geri alır almaz karttaki chip paralarıda harcayıp hesaptaki parayı kuruşu kuruşuna çekip işbankasından öğrenci hesabı açtırmayı düşünüyorum.

16 Mesaj
19 Aralık 2011; 21:22:43 

benimde yapıkredi worldcarda 55 tl yıllık ücret geldi geçen hafta...aradım itiraz ettim...3 ay içinde 5700 tl harcayın almayalım/iptal edelim yıllık ücreti dediler...oha çüşşşş falan deyip (içimden) kapatın kartımı dedim...bugün arayıp yok efendim yanlış anlama olmuş kartınızı açalım 2013'e kadarda bidaha yıllık ücret yansıtmayalım falan dediler...baktım burunları sürtmüş tamam ulennnn deyip açtırdım kartı...demem o ki ilk başlarda kapatın deyince tamam diyorlar sonra kuzu olup 180 derece dönüyorlar...taktikleri şu: yerse...

90 Mesaj
19 Aralık 2011; 21:36:06 

Kredi kartı ücretimi iade edin.
Edemiyoruz beyfendi
O zaman kapatın
Tamam kapatıldı...

Denizbank bonus müşteri hizmetleri ile son konuşmam :) Eskisi gibi bonus vs verelim ayağı bile yapmadı adiler:)

by merzer

16 Mesaj
19 Aralık 2011; 21:46:28 

quote:

Orijinalden alıntı: merzer

Kredi kartı ücretimi iade edin.
Edemiyoruz beyfendi
O zaman kapatın
Tamam kapatıldı...

Denizbank bonus müşteri hizmetleri ile son konuşmam :) Eskisi gibi bonus vs verelim ayağı bile yapmadı adiler:)

sabırlı olun biraz...geri dönüş yaparlar...şimdiye kadar bana geri dönüş yapmayan olmadı, keza çevremdeki arkadaşlarımada...

10 Mesaj
19 Aralık 2011; 22:06:26 

Hüküm
TÜK. ŞİK. VE TALEBİNDE HAKLI BULUNDU.

Anladığım kadarıylar karar benim lehime. Bundan sonra sadece beklemem mi gerekiyor arkadaşlar?

1054 Mesaj
19 Aralık 2011; 22:18:28 

thh'den lehime karar çıktı banka kartı ile alakalı (kredi kartının sonucu gelmedi :S) kararı banka şubeme gönderdim ama hala gelişen birşey yok.
ne bu garanti bankasından çektiğimiz yahu..

Nikon D5100 | 18-55mm f/3.5-5.6 VR | 55-200mm f/4-5.6G VR | 50mm f/1.8
rMBP 13"
Sony Xperia Z1
New Ipad 4G 64 GB

973 Mesaj
20 Aralık 2011; 2:27:51 

quote:

Orijinalden alıntı: wiwaldicarlos

Hüküm
TÜK. ŞİK. VE TALEBİNDE HAKLI BULUNDU.

Anladığım kadarıylar karar benim lehime. Bundan sonra sadece beklemem mi gerekiyor arkadaşlar?

o bankanın ana merkezinin fax numarasını bul internetten, sitesindede yazar... kararı iletişim merkezine faxla ...1-2 güne işleniyor hesaba "+" olarak...

1409 Mesaj
20 Aralık 2011; 2:55:11 

birkaç aydır kullanmadığım akbank neo kartıma dün ailemden 50lira havale istedim. İstemez olaydım. 48lira hesap işletim ücretimi ne almşlar . Kaldm parasız. Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet ederek bu parayı ve/veya geçmişte kesilen paraları alabilirmiyim, yoksa illa elden mi başvurmam gerekli?

1259 Mesaj
20 Aralık 2011; 11:02:29 

Agalar mevzuya bakın hani derler ya haydan gelen huya gider hesabı ama ben bu huyun başlicam çarkına!!! Dün iddaa'dan kupon yaptım hesapta kalan 3 tl ile baktım hepsi gelmiş 117tl almışım neyse hemen YKB hesabıma aktardım dedim dolar yapiyim dolar hesabımda biriksin sonra yine yapar atarım dedim 60 dolar yaptım bugün internetten girdim hesabıma bi baktım 30 dolar var!Abiler hemen yıllık 30 dolar hortumlamışlar peki ben aynı zamanda maaş müşterisiyim e bunlar normal hesabımdanda kesiyor!Şimdi son karar nedir arkadaşlar KREDİ KARTLARINDAN KESİLEN AİDATLARI ALABİLİYORUZ FAKAT HESAPLARDAN KESİLEN HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİNİ ALAMIYORMUYUZ?

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

973 Mesaj
20 Aralık 2011; 11:39:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Murd3R

birkaç aydır kullanmadığım akbank neo kartıma dün ailemden 50lira havale istedim. İstemez olaydım. 48lira hesap işletim ücretimi ne almşlar . Kaldm parasız. Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet ederek bu parayı ve/veya geçmişte kesilen paraları alabilirmiyim, yoksa illa elden mi başvurmam gerekli?

aynı olay ASKERDEYKEN başıma geldi... para yollayın demiştim bizimkilere, garanti bankası NORMAL BANKA HESABIMDAN, pusuya yatmış ÇAKAL GİBİ 96 tL HORTUMLAMIŞ HEMEN ,hesaba para yatmasını dört gözle bekliyormuş.... bakıyom hesapta 4 TL var... ne sövdüydüm garanti bankasına, askerden dönünce hemen kapattıydım garantiyi...

973 Mesaj
20 Aralık 2011; 11:49:08 

quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Agalar mevzuya bakın hani derler ya haydan gelen huya gider hesabı ama ben bu huyun başlicam çarkına!!! Dün iddaa'dan kupon yaptım hesapta kalan 3 tl ile baktım hepsi gelmiş 117tl almışım neyse hemen YKB hesabıma aktardım dedim dolar yapiyim dolar hesabımda biriksin sonra yine yapar atarım dedim 60 dolar yaptım bugün internetten girdim hesabıma bi baktım 30 dolar var!Abiler hemen yıllık 30 dolar hortumlamışlar peki ben aynı zamanda maaş müşterisiyim e bunlar normal hesabımdanda kesiyor!Şimdi son karar nedir arkadaşlar KREDİ KARTLARINDAN KESİLEN AİDATLARI ALABİLİYORUZ FAKAT HESAPLARDAN KESİLEN HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİNİ ALAMIYORMUYUZ?

şans gülmüş yüzüne,ne güzel tutturmuşun, çatır çatır yiyecektin ,yedirecektin yazık etmişin .... bankaya haraç vermişin gibi hissediyon dimi....

1847 Mesaj
20 Aralık 2011; 11:50:05 

arkadaşlar kredi kartına yansıtılan hesap işletim ücretini yatırdıktan sonra mı başvuralım yoksa yatrımadan başvurabilir miyiz?

İNTEL CORE i5-2500K+NOCTUA NH-D14| ASUS P8 Z68-V PRO|ASUS HD 6950 DirectCUII 2GB|2X4096MB G.SKİLL RİPJAXS DDR3 1600 CL8|corsair neutron gtx 240gb ssd+2 TB WD|LG SATA DVD-WR |SAMSUNG 2333T|CORSAİR 600T WHİTE|SEASONİC X760W|3d06=15335

395 Mesaj
20 Aralık 2011; 11:54:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

worldcard kredi kartıma bu ay 45 liralık üyelik ücreti masrafı kestiler. en son kestiklerinde 2009 yılının sonlarıydı ve itiraz etmiştim. itirazımı kabul etmediler, ben de kartı iptal ettirdim. 1-2 ay sonra aradılar ve "2011 yılının aralık ayına kadar üyelik ücreti kesmeyeceğiz, yeniden açalım, isterseniz 2011 aralık ayında kestiğimizde kartı iptal için başvurabilirsiniz yine" dediler. kabul ettim. o anki üyelik ücretini iade ettiler. söz verdikleri gibi 2010 yılında da kesmediler.
fakat bu ay günü geldi ve 45 lira kesildi. aradım, itiraz ettim. "dilerseniz worldpuanlarınızdan karşılayın, dilerseniz de 3 ay içerisinde 1050 liralık harcama yapın, o zaman iade edelim dediler". kabul etmedim, çünkü 3 ay içinde 1050 liralık alışveriş yapamam. itiraz talebimi not aldılar, beni bilgilendireceklerini söylediler.
derken bugün, bilgilendirmek için yeniden aradılar. itirazımı kabul edemeyeceklerini söyleyerek, geçenki konuşmamızdaki tekliflerini yinelediler. yine kabul etmedim. kartı iptal edersem ücretin iade edilip edilemeyeceğini sordum. iptal edilirse, kart kullanımda olmayacağı için, 3 gün içerisinde iade edeceklerini söylediler. ben de iptal ettirdim. artık -yeniden- worldcard sahibi değilim.
aslında worldcard'ı seviyordum, lakin 2009 yılından beri benden -belki başkalarından da- almadıkları bu ücret gayet kesilmeyebiliyormuş. yani worldcard benden bu ücreti almadı da battı mı? hayır. tamtersi, kartı kullandığım süre içerisinde hem ben faydalandım, hem de onlar kazandı.
yani kapattırmayabilirdim belki ama teklifleri hiç de inandırıcı olmadı. evet kartı kullanıyorum, ama 3 ay içinde 1050 lira da harcayamam yani. worldpuanlardan karşılamak da çok saçma ki zaten önümüzdeki seneye kadar da 45 lira worldpuan kazanılamaz çok büyük ihtimalle. e biraz da inada bindi tabii...

bende ayrıca, işbankası maximum kart var. bankamatik hesabıma bağlı olduğu ve maaşlar da buraya yattığı, dolayısıyla çalıştığım şirketle anlaşmalı olduğu için kart ücreti kesmiyorlar. yani kart ücretsiz, kafam rahat bir şekilde maximum kartla idare edebilirim. belki ilerde worldcard arayıp -tıpkı 2009 senesinde olduğu gibi- lehime bir teklifle yeniden kartı açarlar. olmazsa da sağlık olsun.

vadaaa'yı özleyeceğim, güle güle worldcard.

edit: imla

7 Aralık günü yazdığım bu mesajdan sonra, mesajın içerisinde belirttiğim kısır döngü bugün itibariyle yeniden yaşandı.
kartımı iptal ettikten sonra, 45 lira olan üyelik aidatı tarafıma iade edilmişti.
bugün yapı kredi'den aradılar. "2013 aralık ayına kadar sizden hiçbir aidat ücreti alınmayacak, dilerseniz kartınızı yeniden açalım" dediler.
ben de kabul ettim... birkaç mesaj yukarıda da bir arkadaş aynısını yazmıştı, bu sabah okumuştum. "eli kulağında beni de ararlar" diye düşünmüştüm..

2013 aralık ayına kadar kısır döngümüzün bu safhasına ara vermiş durumdayız, 2 sene sonra yeniden yaşayacağız büyük ihtimalle :)

253 Mesaj
20 Aralık 2011; 12:03:05 

quote:

Orijinalden alıntı: meganers

ikisinide alabilirsin arkadaşım. hesap işletim ücreti aidat kullanım ücreti vs. hepsi alınabiliryor. denendi alındı tecrübeyle sabit emin olabilirsin.

SUNGUR BEY

1259 Mesaj
20 Aralık 2011; 14:04:08 

quote:

Orijinalden alıntı: baris347

şans gülmüş yüzüne,ne güzel tutturmuşun, çatır çatır yiyecektin ,yedirecektin yazık etmişin .... bankaya haraç vermişin gibi hissediyon dimi....

Hayır bide 50tl'lik kupon yapmıştım o patlamıştı 100lira tutturunca diğerinden iyi dedim bari 50lira kardayım ama onuda yemek nasip olmadı fit oldu yine. Geçen ipotek fek bedelini almıştım(çok kolay oldu forumdaki ilgili konudaki dilekçeyi kopyaladım ingbank müşteri hizmetleri sayfasına yapıştırdım gönderdim 1 hafta sonra aradılar hesabınıza yattı para şikayetinizi geri çekebilirsiniz diye:) ) bunu nasıl bir yolla yapacaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganers -- 21 Aralık 2011; 14:17:22 >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

1409 Mesaj
20 Aralık 2011; 14:20:07 

quote:

aynı olay ASKERDEYKEN başıma geldi... para yollayın demiştim bizimkilere, garanti bankası NORMAL BANKA HESABIMDAN, pusuya yatmış ÇAKAL GİBİ 96 tL HORTUMLAMIŞ HEMEN ,hesaba para yatmasını dört gözle bekliyormuş.... bakıyom hesapta 4 TL var... ne sövdüydüm garanti bankasına, askerden dönünce hemen kapattıydım garantiyi...

Aradım dedim dağ başındayım paraya ihtiyacım var eve dönecek param yok vs. bağırıp çağırdım yapamayız dediler . Geçmişe dönük hesap extremi istedim mailime gönderdiler . Eee ben yine parasızım :S Peki bu hakem heyetine şikayeti illa ki ikamet adresimin oldugu yere mi başvurmam lazım ?? Okuduğum yerde bana yardımcı olamazlar mı ??

336 Mesaj
20 Aralık 2011; 14:38:37 

[font="Arial"]Arkadaşlar dikkat edin bankalar çığrından çıktı kar payı v.s gibi kandırmaca şeylerini onaylamasamda kuveyt türk hiçbir zaman hesap işletim ücreti almayan ve ilerde de almayacağını tahüt eden tek banka bence kullanın.
Diğer bankalar yukarıda arkadaşın durumu gibi ne yapacakları belli değil adam 50 TL havale istemiş 48 TL hesap işletim ücreti şaka gibi kullanmayın kuveyt türkün şube sayısıda artıyor kısa süre sonra çok rahat işlem yaparsınız zaten internet şubesini kullananlar için sorun yok.

1409 Mesaj
20 Aralık 2011; 14:46:31 

quote:

Orijinalden alıntı: headkoc

[font="Arial"]Arkadaşlar dikkat edin bankalar çığrından çıktı kar payı v.s gibi kandırmaca şeylerini onaylamasamda kuveyt türk hiçbir zaman hesap işletim ücreti almayan ve ilerde de almayacağını tahüt eden tek banka bence kullanın.
Diğer bankalar yukarıda arkadaşın durumu gibi ne yapacakları belli değil adam 50 TL havale istemiş 48 TL hesap işletim ücreti şaka gibi kullanmayın kuveyt türkün şube sayısıda artıyor kısa süre sonra çok rahat işlem yaparsınız zaten internet şubesini kullananlar için sorun yok.

güzel diyorsun da kuveyt türk ü nerden bulucaz da kullanıcaz istanbulda bile bir atmsini görmedim :S

336 Mesaj
20 Aralık 2011; 15:01:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Murd3R

güzel diyorsun da kuveyt türk ü nerden bulucaz da kullanıcaz istanbulda bile bir atmsini görmedim :S

Geçen kağıthanede gördüm şubesi kuruluyordu listesi sitelerinde vardır atm çok zor durumda kalırsan ortak atm olarak kullanırsın ondanda kuruşlar seviyesinde ücret kesintisi var.Genelde internetten işlem yapanlar şubeye uzak olanlar için iadel bana hem şubeler yakın hemde internet şubesini kullanıyorum bana baya avantajlı.

336 Mesaj
20 Aralık 2011; 15:03:31 

Ortak ATM
Kuveyt Türk banka kartınızla başka banka ATM'lerinden işlem yaptığınızda, bankamız diğer bankalara ödediği komisyonu talep eder.

Para Çekme Ücreti: Çekilen Nakit Tutar'ın %1'i + 0.82 TL

Bakiye Sorgulama: 0.22 TL

10 Mesaj
20 Aralık 2011; 23:51:43 

quote:

o bankanın ana merkezinin fax numarasını bul internetten, sitesindede yazar... kararı iletişim merkezine faxla ...1-2 güne işleniyor hesaba "+" olarak...

Cevabın için teşekkürler.

172 Mesaj
22 Aralık 2011; 21:00:41 

bende garantiden 88 lira
akbanktanda 35 civarı paramı geri aldım... güzel bir andı..
biraz bekleddik 2-3 ay kadar ama değdi

Uzaklaştırılmış
22 Aralık 2011; 21:35:44 

Yaklaşık 2007 den beri garanti bankası kullanmaktayım sürekli havale eft trafiğim olduğu için bu bankayı tercih etmiştim etmez olaydım. Tahminim benden bu kadar zaman boyunca en az 500 liraya yakın kesinti yapmışlardır, sikayetvar'a yazdım sağolsunlar standart maillerini gönderip yapamayacaklarını belirttiler ama benim en uyuz olduğum nokta tam paranın lazım olduğu zamanlarda kesiyorlar bir kere markette sigara alırken kalmıştım :) bir keresinde de askerden tezkere aldığımda biletimi almak için terminale gittim 60 lira vardı 30 küsür lira kesmişler. Telefon açtım durumumu anlattım resmen bizi enterese etmez dediler garantiyle çalışmak isteyen arkadaşlar bir kez daha düşünsünler derim neyseki o gün komutanımdan para alıp dönmüştüm :) son bomba ise 40 gün önce kredi kartım kuryenete teslim edilmiş hala gönderilcek bana haftada 3 gün telefon açıyorum kuryenetede garantiyede adresim güncellenip duruyor ama kart gelmiyor kartın dün extresini bile ödedim :D bu bankaya dikkat edin arkadaşlar. Eğer hesap işletim ücretini bu bankadan geçmişe dönük kurtarabilen varsa banada yol gösterirse sevinirim.

795 Mesaj
22 Aralık 2011; 21:56:32 

quote:

Orijinalden alıntı: R1Tech

Yaklaşık 2007 den beri garanti bankası kullanmaktayım sürekli havale eft trafiğim olduğu için bu bankayı tercih etmiştim etmez olaydım. Tahminim benden bu kadar zaman boyunca en az 500 liraya yakın kesinti yapmışlardır, sikayetvar'a yazdım sağolsunlar standart maillerini gönderip yapamayacaklarını belirttiler ama benim en uyuz olduğum nokta tam paranın lazım olduğu zamanlarda kesiyorlar bir kere markette sigara alırken kalmıştım :) bir keresinde de askerden tezkere aldığımda biletimi almak için terminale gittim 60 lira vardı 30 küsür lira kesmişler. Telefon açtım durumumu anlattım resmen bizi enterese etmez dediler garantiyle çalışmak isteyen arkadaşlar bir kez daha düşünsünler derim neyseki o gün komutanımdan para alıp dönmüştüm :) son bomba ise 40 gün önce kredi kartım kuryenete teslim edilmiş hala gönderilcek bana haftada 3 gün telefon açıyorum kuryenetede garantiyede adresim güncellenip duruyor ama kart gelmiyor kartın dün extresini bile ödedim :D bu bankaya dikkat edin arkadaşlar. Eğer hesap işletim ücretini bu bankadan geçmişe dönük kurtarabilen varsa banada yol gösterirse sevinirim.

Ben kendi kredi kartı aidatlarımı aldım. Arkadaşımın 5 yıllık kredi kartı ücretini aldık, üstelik son kart ücreti kesintisinden sonra kartı dahi kapattırdığı halde...

3 - 4 sayfa geriye doğru giderseniz yazdıklarımı orada da görürsünüz.

SEVGİYİ EKRANA TAŞIYAN DİZİ => 7 NUMARA

Uzaklaştırılmış
22 Aralık 2011; 22:01:50 

quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

Ben kendi kredi kartı aidatlarımı aldım. Arkadaşımın 5 yıllık kredi kartı ücretini aldık, üstelik son kart ücreti kesintisinden sonra kartı dahi kapattırdığı halde...

3 - 4 sayfa geriye doğru giderseniz yazdıklarımı orada da görürsünüz.

hesap işletim ücreti hocam benim dediğim çünkü kredi kartım daha yeni geldi kullanmıyordum garantiden kredi kartı eğer hesap işletimler geri alınabiliyorsa herşeyi yapmaya hazırım parasından değil ama onlarada yar olsun istemiyorum.