Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR TEB BONUS İLE TEB WORLD karttan hangisini tavsiye edersiniz.

Haftaya tüm kartlar iptal oluyor ve tek karta düşeceğiz de ondan soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: syruse

ARKADAŞLAR TEB BONUS İLE TEB WORLD karttan hangisini tavsiye edersiniz.

Haftaya tüm kartlar iptal oluyor ve tek karta düşeceğiz de ondan soruyorum

Hangisine başvurursak limit daha yüksek olur veya limit farketmez mi?

Ayrıca Visa ve Mastercard kampanyalarını da düşünecek olursak, sizce Visa mı alalım yoksa Mastercard mı alalım?

Otomatik ödeme için ikisi de aynı miktarda puan veriyor. Tüm kampanyaları aynı gibi ama kullanırken farkı var mı?

Ayrıca baktım netten ikisi için de 44TL kart ücreti var ama ilk sene var mı yok mu onu göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

maaş kartımda

yapı kredi 48 tl hesap işletım ucretı kesmiş

aradım ykb dedım 10 yıllık mş.

kesınlıkle ıadesı yok muş yasal zorunlugu varmış

anca 2 faturaya 40 tl word puan yuklerım dedı

bende kızdım al o wold puanı...........

yasal zorunlugu varmış ne demek ya mecbur kaldığımız için alıyoruz gibi laf mı olur. teselli olarakta world puan şaka gibi.
  • ING BONUS 40TL kart ücreti alıyor.

Faturalar için 20TL bonus veriyor.

Aylık 750TL harcamaya 75TL bonus veriyor

e- ektreye 5TL bonus veriyor

otomatik fatura ödemeleri için komisyon alıyor mu bilinmiyor?

ama ilk yıl kart ücreti alıyor mu? bu konuda yardımınıza ihtiyacım var

-------------------------------------------------------------------------------------------------

TEB WORLD CARD 44TL kart ücreti alıyor

Faturalar için 50TL worldpuan veriyor

e- ektreye 5TL puan veriyor

otomatik fatura ödemeleri için komisyon alınmıyor.

ilk yıl kart ücreti almıyormuş
    http://www.tebworld.com/sss/sss.aspx

-------------------------------------------------------------------------------------------------

TEB BONUS CARD 44TL kart ücreti alıyor

Faturalar için 50TL Bonus veriyor

e- ektreye 5TL bonus veriyor

Aylık 750TL harcamaya 40TL bonus veriyor

otomatik fatura ödemeleri için komisyon alınmıyor.

ilk yıl kart ücreti almıyormuş
    http://www.teb.com.tr/teb/musteri_sss.aspx

Hangi banka daha yüksek limit verir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syruse -- 9 Aralık 2011; 17:39:37 >
  • ödemeyin arkadaşlar
    her seferinde itiraz edin
    her seferinde iade etsinler
  • bnde şimdi hesapladım arkadaşlar temmuz ve kasım aylarında yılda 2 kere 2008 temmuzda 27 lirayla başlamış, 2010 kasımda 38 lira kesmişler her yıl artırarak yani totalde 160 lira hesap işletim ücreti kesilmiş online işlemlerden hesap özetine baktım ordan teker teker baktım yazdım bu parayı bana geri verirler mi kaymakamlıga gıtsem tuketici haklarına başvursam? yardım edin lütfen. bi de bu hesapladıgım sadece hesaptaki kesintiler, birde kredi kartındaki kesintiler var onları hesaplamadım daha orda hangi kesintilere bakmam lazım? birde dediğim gibi hesap işletim ücreti kesintilerini geri verirler mi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocker35 -- 9 Aralık 2011; 19:31:25 >
  • 26 Nisanda başvurduğum kredi kartı aidatı iadesini yaklaşık 2 hafta öncesinde adım. Normalde bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu, karışıklık oldu 2. kez mahkemeyi beklemek zorunda kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaky

26 Nisanda başvurduğum kredi kartı aidatı iadesini yaklaşık 2 hafta öncesinde adım. Normalde bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu, karışıklık oldu 2. kez mahkemeyi beklemek zorunda kaldım.

hangi banka ve nasıl bir karışıklık oldu acaba? ben de 6 haziranda başvurdum, mahkeme lehimde 23 ağustos'ta sonuçlanmasına rağmen garanti bankası ücret iadesini halen yapmadı.. sözde karara itiraz etmişler de.. onun için yatırmıyorlarmış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

Orijinalden alıntı: yaky

26 Nisanda başvurduğum kredi kartı aidatı iadesini yaklaşık 2 hafta öncesinde adım. Normalde bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu, karışıklık oldu 2. kez mahkemeyi beklemek zorunda kaldım.

hangi banka ve nasıl bir karışıklık oldu acaba? ben de 6 haziranda başvurdum, mahkeme lehimde 23 ağustos'ta sonuçlanmasına rağmen garanti bankası ücret iadesini halen yapmadı.. sözde karara itiraz etmişler de.. onun için yatırmıyorlarmış..

Bende anlamıyorum neden bu kadar uzun sürüyor? 5 ay önce başvurdum hakem heyetine hala ses seda yok. Garanti bankası ile mi yoksa heyetle mi ilgili bir durum bilmiyorum! Bu süre zarfında yine yıllık aidat kestiler.
  • Off, akbank hesap işletim ücretini geri almanın kısa bir yolu yok mu? Bana kısaca nereye gidip ne yapacağımı söyler misiniz geri almak için? Ayrıca dosya masrafı falan ne kadar?
  • quote:

quote:

maaş kartımda

benden de 28 kasımda 50 tl alınmış ykb de

şaka gibi tek hizmet almadan yılda 100 tl ücret..

hizmet almadım derken banka ya gidip dekont bile almadığımı kast ediyorum

üstelik hesabımda 2 fatura bağlı + çalışan hesap+en az 10 bin tl düzenli vadesizde dururken+ kredi kartı oto.ödeme varken ücret alınıyor

sözde banka hesaplarında private müşteriyim

müş.tem.aradım kadın ne dese beğenirsiniz

bende diğer bankalarda hesaplarıma ödüyorum

yasal dayanağı var artık diyor

zorla 79 tl ye meşe paketi aldıracaklar işin özeti ödemek istemiyorsanız

ne yapmalı bu lanet bankalara bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer14 -- 11 Aralık 2011; 1:51:09 >
  • Merhaba arkadaşlar, Buradaki bilgiler ışığında Garanti Money Kart Yıllık Kart Aidatını Geri Almak için Hakem heyetine başvuruda bulundum ve burada sonucu yazmak istedim, Başvurudan önce müşteri temsilcisini aradım ve iade etmelerini ricaettim ama olmaz dediler sonra başka bir yolu varmı dedim yok dediler :)

Hakem heyetine başvuru yaptıktan sonra bir süre sonra bildiri geldi onaylandığına dair hakem heyetinden, Bir süre sonrada ekstramda iade edilen tutarı gördüm :)

Son olarakta kart'ı iptal ettirmek için borcumu ödeyip müşteri hizmetlerinden iptalini istedim ve bana iptal etmeyin bonus "50TL" yükleyelim dediler, Ben hayır olmaz iptal etmek istiyorum dedim, Temsilci gereken onayı aldı ve sizi arayacaklar tekrar diyerekten beni bilgilendirdi ve en sonunda neden iptal ettirmek istediğimi sordular bende kart aidatı yüzünden deyince temsilci zaten hakem heyetine başvuruda bulunmuşsunuz ve bundan sonra sizden kart aidatı alınmayacak dedi :) Peki ozaman deyip iptal ettirmekten vazgeçtim.

Şimdide elektrik faturasından haksız alınan paralar için hakem heyetine gidicem İnşallah.
  • Cart Finas eft, Havale almıyor diye biliyorum ama ben hiç yapmadım
    Yıllık kart aidatınıda müşteri hizmetlerinden her seferinde geri iadesini aldım.
  • dostlar garanti bonus card tüketici hakem heyeti kararı ile kart aidatı ücretini iade ediyor mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

dostlar garanti bonus card tüketici hakem heyeti kararı ile kart aidatı ücretini iade ediyor mu acaba?

benim 2007-2008-2009-2010-2011leri iade etti :) karar lehime sonuçlandı 15 gün geçmesini bekledim. Garanti şikayet hattına mesaj attım. Onlarda fakslayın dediler belgeyi. Ben fakslamadım ama yatmıştı 2-3 güne mesaj attıktan sonra.
  • arkadaşlar garanti banka kartı kesintilerini de iade ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

quote:

dostlar garanti bonus card tüketici hakem heyeti kararı ile kart aidatı ücretini iade ediyor mu acaba?

benim 2007-2008-2009-2010-2011leri iade etti :) karar lehime sonuçlandı 15 gün geçmesini bekledim. Garanti şikayet hattına mesaj attım. Onlarda fakslayın dediler belgeyi. Ben fakslamadım ama yatmıştı 2-3 güne mesaj attıktan sonra.

ben herşeyi yaptım, kararı faksladım, hatta bankalar birliğine şikayet bile ettim. ama hala 23 ağustos'ta lehime sonuçlanan mahkeme kararının gereği olarak 70 TL. iademi yapmadılar.. sözde karara itiraz etmişler.. 15 gün değil 75 gün geçti üzerinden... hala yatırmadılar paramı...
  • Belirtilen sürede yatırmak zorundalar. Ondan sonra istedikleri yere itiraz etsinler. Siz THH kararı ile icraya verin Garanti Bankası'nı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer14

quote:

quote:

maaş kartımda

benden de 28 kasımda 50 tl alınmış ykb de

şaka gibi tek hizmet almadan yılda 100 tl ücret..

hizmet almadım derken banka ya gidip dekont bile almadığımı kast ediyorum

üstelik hesabımda 2 fatura bağlı + çalışan hesap+en az 10 bin tl düzenli vadesizde dururken+ kredi kartı oto.ödeme varken ücret alınıyor

sözde banka hesaplarında private müşteriyim

müş.tem.aradım kadın ne dese beğenirsiniz

bende diğer bankalarda hesaplarıma ödüyorum

yasal dayanağı var artık diyor

zorla 79 tl ye meşe paketi aldıracaklar işin özeti ödemek istemiyorsanız

ne yapmalı bu lanet bankalara bilemiyorum

aynı şekilde benden de 50tl kesmişler, hemen bu konuyu okuyunca gitim bankaya,parayı geri yatırın dedim. olmaz bu sefer biz şubeden ypamıyoruz dediler.eskiden olsa itiraz edeni yatıryorduk ama şimdi olmuyor dediler.meşe paketi verelim 50tlyi geri verelim birde 20tl word puan dediler. istemedim 5 yıllık hesap özeti çıktısı istedim. en kısa zamanda tük. hak. gideceğim sonrada elvada ykb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

quote:

Normal yoldan gidip dilekçe ile başvurayim o halde, teşekürler
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.