Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hegoatANKARA

Bazı arkadaşlar sormuş ancak cevabını göremedim ilan açan arkadaşa teşekkür ederim bazı eksikleride gözönüne alarak biraz toparlayayım,

*Öncelikle son 2 yıla ait kredi kartı üyelik ücreti ve hesap işletim ücretlerini alabilirsiniz.

*Alabileceğiniz rakam sizden alınan paradır, hakem heyetlerinin faiz, masraf vs. yasal nedenlerden dolayı karar veremez.

*Banka sınırlaması yoktur, sizden para kesintisi yapan her banka bu kapsamdadır.

*Dilekçe örnekleri kaymakamlıklarda mevcut ancak sizde yazıp verebilirsiniz.

*Hazırlanan dilekçe ve evraklar 2 nüsha olmalı.

*Bazı hakem heyetleri pul parası alıyor bu yasal değil, vermek zorunda kalırsanız tüketici derneklerine durumu bildidirin.

*Sözleşmelerde hesabınızdan veya kartınızdan para alınacağı yazması önemli değil, önemli olan rakam yazmasın. Rakam yazıyorsa banka o rakamı sizden öpe öpe büyük bir zevkle alır, sözleşmede yazılan rakamdan fazla almışsa fazla olan kısmı iade alabilirsiniz.

*İkamet ettiğiniz ilçe hakem heyetlerine başvurabilirsiniz.

*Başvuru hesap sahibi tarafından yapılmalı ancak kimlik sormuyorlar dilekçeyi çaktırmadan verebilirsiz.

İstenen evraklar (hepsi 2şer nüsha, orjinal belge olması şart değil fotokopilerde kabul edilir)
    *Dilekçe
    *Sözleşme
    *Kesinti yapıldığını belgeleyen her şey (ekstre, dekont, banka cüzdanı vs)

Hakem heyeti verdiğiniz belgelerden birini karşı tarafa gönderir savunmasını ister. Bankanın gönderdiği belgelere göre (banka cevap vermezse ona göre) karar verir. Heyetler ayda birkeç kere toplanır ve başvurular yaklaşık 2 ayda sonuçlanır.

günesser hesap ekstresinde 2006 üyelik ücerti iptali gözüküyor.
    demekki epey bi geriye dönük...

• BAŞVURULARDAN ÜCRET ALINMAZ
    Hakem heyetlerine yapılan başvurulardan herhangi bir ücret alınmaz.Yalnızca posta giderleri için 5.00 YTL değerinde posta pulu getirilmesi gerekmektedir. Hakem heyetlerince görevlendirilecek bilirkişi ücretleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanır.
    Tüketici Mahkemeleri nezdinde tüketiciler tarafından açılacak davalar her türlü resim ve harçtan muaftır.
  • tüketici heyetini aradım bankalar vermiyor son 1 yıllık veriyor filan dedi. Ama almışlar arkdaşlarım filan dedim getirin bi başvurun diyor heyete sunalım

dünyadan haberi yok insan telefonu kaldırınca "buyrun tüketici heyeti" filan der.
  • Sözleşmeyi nerden bulabiliriz acaba
    Ben 5 sene önce aldığım kredi kartının sözleşmesini attım gitti :)
  • Bankadan iste. Yaptığımız sözleşmenin bi örneğini verin lan de

Haklıyız güçlüyüz verin alın getirin laaan filan dersen yollarlar
  • Kaymakamlığı aradım kadın kendinden emin 5 yıl geçmişe dönük alabilirsiniz dedi...
    Sadece kredi kartı için ekstre yetrmiş. Sözleşmeyede gerek yok.
  • quote:

Bazı arkadaşlar sormuş ancak cevabını göremedim ilan açan arkadaşa teşekkür ederim bazı eksikleride gözönüne alarak biraz toparlayayım,

*Öncelikle son 2 yıla ait kredi kartı üyelik ücreti ve hesap işletim ücretlerini alabilirsiniz.

*Alabileceğiniz rakam sizden alınan paradır, hakem heyetlerinin faiz, masraf vs. yasal nedenlerden dolayı karar veremez.

*Banka sınırlaması yoktur, sizden para kesintisi yapan her banka bu kapsamdadır.

*Dilekçe örnekleri kaymakamlıklarda mevcut ancak sizde yazıp verebilirsiniz.

*Hazırlanan dilekçe ve evraklar 2 nüsha olmalı.

*Bazı hakem heyetleri pul parası alıyor bu yasal değil, vermek zorunda kalırsanız tüketici derneklerine durumu bildidirin.

*Sözleşmelerde hesabınızdan veya kartınızdan para alınacağı yazması önemli değil, önemli olan rakam yazmasın. Rakam yazıyorsa banka o rakamı sizden öpe öpe büyük bir zevkle alır, sözleşmede yazılan rakamdan fazla almışsa fazla olan kısmı iade alabilirsiniz.

*İkamet ettiğiniz ilçe hakem heyetlerine başvurabilirsiniz.

*Başvuru hesap sahibi tarafından yapılmalı ancak kimlik sormuyorlar dilekçeyi çaktırmadan verebilirsiz.

İstenen evraklar (hepsi 2şer nüsha, orjinal belge olması şart değil fotokopilerde kabul edilir)
    *Dilekçe
    *Sözleşme
    *Kesinti yapıldığını belgeleyen her şey (ekstre, dekont, banka cüzdanı vs)

Hakem heyeti verdiğiniz belgelerden birini karşı tarafa gönderir savunmasını ister. Bankanın gönderdiği belgelere göre (banka cevap vermezse ona göre) karar verir. Heyetler ayda birkeç kere toplanır ve başvurular yaklaşık 2 ayda sonuçlanır.

Selam,,Yazdıklarınızı okudum tşklr..Biraz bende düzelteyim,,soru işaretleri kalmasın,,
    kartımın açılış tarihi 2006 idi,, ben 2006 yılına kadar geriye dönük aldım,
    Sözleşme olayına gelince,,Başvuru sırasında istendiğini,, ilk defa duydum,,
    Okadar arkadaşım başvurdu,,istendiğini ne gördüm,, ne duydum
    Yazışmalarda Bankalardan isteniyorsa,,Bizlere zamanda kazandırabilir,,Bu sadece fikir jimlastiği

• Verdiğim bilgileri duyumlar veya bir yerlerden okumuşta yazmış değilim. Bizzat yaşdığım bir süreç. Hakem heyetine yaptığım 5 başvuru lehime sonuçlandı 1 tanesini ise kabul etmedi. Red gerekçesi bu konuyla ilgili zaman aşımı süresinin 2 yıl olması. Yani resmi bir karar sözkonusu. Benim istediğim para 4-5 yıl öncesine aitti.

Hakem heyetlerine başvuru ücretsiz, bazı hakem heyetleri 5tl lik pul istiyorlar bu da yasal değil bilginize.

Sözleşmelere gelince benden istediler, şu an istemeyebililer çünkü her bankanın sözleşme örneği elllerinde mevcut. Ancak şunu unutmayın bankalar son birkaç yılda sözleşmeleri gerek içerik ve gerek yönetmelikte istenen şartlar doğrultusunda yeniden hazırladılar ve onları imzalatıyorlar. Sözleşmeniz bu düzenlemelerden eski ise sizin vermenizde fayda var diğer türlü banka savunma yapmazsa sizin sözleşmenizinde ellerindeki ile aynı içerikte olduğu varsayılarak karar verilecektir. Mesela benim yapı kredi ile sözleşmem 2001 yılına ait ama ben yeni sözleşmeyi imzalamadığım için (imzalamayan diğer müşterilerde aynı durumda) hesap cüzdanımı yazdıramıyorm. Banka kendince böyle bir çözüm bulmuş. Eski sözleşmeye göre paramı her türlü geri alabilirim ama yenisi ile zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hegoatANKARA -- 25 Aralık 2009; 13:22:43 >

• arkadaşlar finans bankası 45 tl kart üçreti göndermişti zamanın da bende müşteri hizmetleri nede banka ile hiç ugraşmadım biraz araştırdım
    bir dilekçe buldum ve bankanın genel müdürlügüne posta ile iadeli tahahütlü gönderdim geri iade etmişler dilekçenin örnegi
    bu link de mevcut
    http://rapid***share.com/files/325697124/kredi_karti___creti_iade_dilekcesi.doc
    aradaki yıldız ları silin
  • blinçli tüketici diye buna derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeFFreY.JeY

blinçli tüketici diye buna derim

bana dedin galiba ? tşk ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

Orijinalden alıntı: Opt

Guneser hesapları kontrol ediyorum.
    Şu pos cihaz hizmet bedelleri de bir açıklığa kavuşsa.

Yapıkredi internetten 2006 ya kadar gösteriyor sanırım.Garantide de kısıtlama var gibi.

Müşt. hizmetlerinden filtreleterek istemek daha iyi olacak gibi.

Keşke o konuda bilgim olsada,,Yardımcı olsam,,
    Ama sen,,Tük.hak.hey. bir git

Eyvallah hocam düşünmen yeter. Virgül konusunda,provakasyon çok,her insan bir değil,sıkma sen canını.
  • quote:

Hakem heyetlerine başvuru ücretsiz, bazı hakem heyetleri 5tl lik pul istiyorlar bu da yasal değil bilginize.

ben bir kere başvurmuştum benden 5lira almışlardı hemde Ankaranın göbeğinde çankaya kaymakamlığında, bu bilgi geçerli ise bu yeni başvurularda para vermeyeceğim pul bedeli olarak?

ekleme:

@gunesser,

konunun öncesini bilmiyorum da bu Türkçemizde daha önceden görmediğim "çift virgül" kullanım sebebin nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMiSeR -- 25 Aralık 2009; 15:16:10 >
  • Bravo, umarım herkes parasını geri alır.
  • Garantiden geri alabilen oldumu..

bence garanti için ayrı bi başlık açmakta fayda var..
  • Sigorta yaptırmayı düşünenler ; hayat,saglık,işsizlik v.b garanti den uzak durun işsizlik sigortası yaptırdık ve aylar sonra istemdışı olarak işsiz kaldım.Garanti işsizlik sigortası ödemesi için gereken tüm şartların oluşmasına rağmen işten çıkmamın üzerinden 3 ay geçmiş ancak hala ödeme yapmamıştır.Son bir aydır aha bugün yok yarın diye diye salladılar burdan onlara diyor ve hiç kimseye bu şirketin sigortasını önermiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaMKaN

quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

Orijinalden alıntı: biri89

14 senelik kredi katımı 5 ay önce kapttırdım, bu konuda yapabileceğim birşey var mı?

Zaman aşımı süresini bilmiyorum,,Çıktıları alıp bir uğra,,
    Aidat ücreti yüzünden kapatmış olduğunu belirt,,yardımcı olurlar

Yardımlaşma duygun güzel de bir de şu çift virgül koyma huyundan vazgeçsen...

Tam içimden geçiyordu benim de. Gerçekten Allah razı olsun yardımın için ama neden çift virgül koyuyorsun ? Çok kötü duruyor :(

• 2 gunde yaklasık 15 dakıka telefonda kaldım ama 6 yılın 3 yıllık aıdat ıceren ekstrelerını kurtardım,buda fınansbanktan 67 tl yapıyor,acaba faızı ıle bırlıktemı kurtarıyoruz paramızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: b_sevki

2 gunde yaklasık 15 dakıka telefonda kaldım ama 6 yılın 3 yıllık aıdat ıceren ekstrelerını kurtardım,buda fınansbanktan 67 tl yapıyor,acaba faızı ıle bırlıktemı kurtarıyoruz paramızı

ne ödediysen onu alırsın dostum faiziyle ödemişsen o şekilde alırsın diye tahmin ediyorum
  • Az önce geldi mailler.. world de 2005-2009 arası 25-30-40-60 tl alınmıs.. son yıl da 55tl alınmıstı onu arayıp iptal ettirdik :D
    Ancak hatırladıgım kadarıyla kartı playcard yaparken kart ücreti asıl kart icin 35 yedek icin 10 tl gibi bir ibare vardı. Bu durumda ben bu 4yıllık 155 tl yi kurtarabilir miyim? Bosuna 50 yasında adamı ugrastırmayayım bilgisi olanlar mesaj atabilir mi bana :?

Konu acan arkadasa da tesekkür ederim ve ilgilenen herkese..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.