- x
Yapı Kredi Kartı Olan Mutlaka Okusun
361 Cevap85644 Görüntüleme29 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1759 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:19:03 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Az önce world kart ekstremi kontrol edeyim dedim birde ne göreyim 50 tl üyelik ücreti yazmışlar ... hemen bankamı aradım 444 0 444 lü no yu arayıp önce 1 i tuşlayın kart nonuzu girin sonra 7 ve ardından 2 yi tuşlayıp kart şifrenizi girin ordan iptal edilir dediler ... ve aynen öyle de oldu 50 tl yi hemen sildiler ... kartı olup ektreyi kontrol etme gereği duymayan arkadaşlara bir uyarı .... durduk yere 50 tl ödemeyin ...

Selamlar ...

Ekteki dosya (1)

3063 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:23:09 

Bilgilendirme için teşekkürler ama bu uygulama her bankada uzun zamandır var, sıcak fırsat değil ama cebimizi koruyan bir sıcak fırsat, kart ücretini hatırlattığınız için teşekkürler

491 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:23:52 

evet bende yapmıştım aynısından.tşk ederim bilgilendirme için

153 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:23:57 

Sağolasın valla hemen ekstre ye baktım daha yansıtmamışlar,herhalde diğer ekstre de eklerler uyardığın iyi oldu

1347 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:25:52 

12 Punto yazılmış sözleşmeyi imzalayanlar belli bir limiti doldurmadıkça hiç çaresi yok ödeyecekler o üyelik ücretini.
1 sene mahkemede boğuştum Yapı Kredi ile, bir sürü ali cengiz oyunu yaptılar ama sonunda avukatları bile kurtaramadı onları.
Tabi o zaman sözleşme 8 puntoydu

Mesajlarıma alıntı yapanlar saygı ve ahlak kurallarına dikkat etsinler !..
Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.
İyiliğe iyilik her kişinin kârı, kötülüğe iyilik er kişinin kârı.

1759 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:26:55 

kardeşim ne sıcağı ne fırsatı ... 50 tl yazık günah çakıl taşı değilki sokaktan mı topluyoruz parayı ... ne üyeliği ... kart ücretinin adını değiştirmişler üyelik ücreti yazmışlar... ben burda en azından çok insan okusun diye yazdım ...milleti sömürmekten bıkmadılar hakkınızı arayın ...

1390 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:29:25 

Geçen benimde Axess kartıma 45 tl almışlardı.Hemen telefon açtım.Kart ücreti almışsınız dedim.Evet dedi sende bir kere alnıyor.
Ben iptal ediyorum kartımı demedin telefondaki bayan bi dakka kontrol ediyorum dedi.Tamam dedi iptal ettim bir dahaki faturanızdan düşülecektir.
Sağolsun beni bağırtmak zorunda bırakmadı :)

Bir dağ bile beni sevse musibete uğrar.Hz.Ali(s.a.)

1295 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:31:30 

Bana zorla verilen worldkart ı bir süre hiç kullanmadım 1 sene sonra eve kağıt geldi 175 tl borcunuz var diye
Ben itiraz ettim kullanmıyorum borcum yok diye, yüksek karekterli ve şerefli banka aidat ücretini ve üzerinede faizi döşemiş olmuş 175
Lanet olsun dedim ödeyip kartı iptal ettim..

Yapı kredi ve world kart mı? çok şerefli bir bankadır herkese tavsiye ederim.
Tüm yakınlarınıza haber verin mutlaka world kart alsınlar

Hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan önce uyanmalısın.

4770 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:34:00 

anladığım kadarıyla arkadaş kartını kullanıyo yani sadece kartını aktif kullanmayan değil herkese bu ücret gelecek

ve hemende iptal edilebilecek bi uygulama yani kime ne kadar sokarsam kardir.YKB

bilgi için teşekkürler

------------- NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ------------

502 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:39:32 

Bu ülkenin bankaları mı...

Corolla Comfort 2008 benzinli Gümüş Gri

1398 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:40:05 

Tekrar bilgilendirme için teşekkürler. Gözden kaçabiliyor bazen. Arada hatırlatmakta fayda var.

2604 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:42:20 

quote:

Orijinalden alıntı: thunderace

Bana zorla verilen worldkart ı bir süre hiç kullanmadım 1 sene sonra eve kağıt geldi 175 tl borcunuz var diye
Ben itiraz ettim kullanmıyorum borcum yok diye, yüksek karekterli ve şerefli banka aidat ücretini ve üzerinede faizi döşemiş olmuş 175
Lanet olsun dedim ödeyip kartı iptal ettim..

Yapı kredi ve world kart mı? çok şerefli bir bankadır herkese tavsiye ederim.
Tüm yakınlarınıza haber verin mutlaka world kart alsınlar

gitti güzelim 175TL

ak be hocam insan bi arar müşteri hizmetlerini iki bağırır çağırı baktın olmuyo ondan sonra öderdin.

hemen ne acele etmişsin öle

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi | 2006 |İstanbul Teknik Üniversitesi]
"Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin ve bilmelisin ki küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin.."

2755 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:46:37 

yapı kredi uzun zamandır hesabıma eklesede bır telefonla gelecek döneme siliyorlar bonus'a da aynı telefonu ettık ama sorun degıl kartınızı iptal edin dediler ondan beri sadece yapı kredi kullanıyorum

Sana zarar verme maksadıyla insanların hepsi bir araya gelse,Allah’ın takdirinden başkasını yapamazlar.

414 Mesaj
23 Aralık 2009; 12:51:27 

3 aylığına silerler o ücreti ve kart limitine göre belirledikleri bir harcama tutarını 3 ay içinde yapmanı isterler... Yapmazsan aynı ücret geri yansıtılır. Her ay yüklü harcama yapanlara ise bu koşul koyulmadan kart ücretleri iptal edilir. Arayıp, iptal edin demekle iptal edilmez bu ücretler. En azından bana öyle olmadı, kartın tekine 750 TL, diğerine ise 900 TL harcama yapmamı istediler. Onlar toplamda 1650 TL harca dedi, ben 2100 harcadım ilk ayda, 2 ay beklemeye gerek kalmadan iptal edildi.

179 Mesaj
23 Aralık 2009; 13:05:19 

abi benim bildiğim türk bankaları ise hepsine birden

yalnız şu da varki böle durumlarda adamlar karşına sözleşme-anlaşma-yasa masa
dayayabiliyorlar, işte o zaman çıkaracaksın cıngarı,
bascaksın feryadı, gerek müşteri hizmetlerine gerek ilgili şubeye...
bağırıp çağırmanın her zaman gereksiz olduğunu düşünmüşümdür,
yalnız tecrübelerimle de sabittir ki, gerektiğinde çok iyi bir sorun çözme yolu olabilmekte..

bu arada bilmiyordum konuyu paylaşan arkadaşa taşekkürler..

119 Mesaj
23 Aralık 2009; 13:07:48 

saolasın dostum cok düşünceli bi hareketti

1228 Mesaj
23 Aralık 2009; 13:15:38 

benden de 35 lira kesmişler.şimdi aradım iptal ettiler..önümüzdeki ay 35 liramı geri vereceklermiş.bunu her sene yapmamız gerekiyormuş ama.2010'da tekrar yapacaz yani yoksa iade etmiyorlar.konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum.

"Doğru kulağa hoş gelmez. Kulağa hoş gelen doğru değildir. İyi insanlar tartışmaz. Tartışan insanlar iyi değildir.Bilen kişi öğrenmemiştir. Öğrenmiş kişi bilmez." Lao Tsu

16076 Mesaj
23 Aralık 2009; 13:17:14 

quote:

Orijinalden alıntı: stigmata_

gitti güzelim 175TL

ak be hocam insan bi arar müşteri hizmetlerini iki bağırır çağırı baktın olmuyo ondan sonra öderdin.

hemen ne acele etmişsin öle

valla ben yapıkrediden çok memnunum

yıllardır ne kart ücreti laır benden nede başka bişey

ki bir senesi bu limit geçme faizi olayı yeni değişmiş

artık limitini geçtiğin anda faiz işletiyorlarmış

telefon açıp limit aşımını kapatman gerekiyormuş

bende bilmiyordum

limiti geçtim

bide hesap erteleme yaptım

1.5 ay boyunca geçen limit için 170 lira faiz işlettiler

bende aradım müşteir hizmetlerini

böyle böyle dedim

bilmiyordum vs

dilrekçe yazın dediler

yazdım

ve o 170 lira aldıkları faizi iade ettiler

sonuçta vermeyebilirlerdi ben dikkat etmemişim ekstrelerde yazana

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

1930 Mesaj
23 Aralık 2009; 13:40:29 

bildiğim kadarıyla 1 tek asya bank yıllık kart aydatı almıyor diğerlerinin hepsi ekstraya yansıtıyor ama itiraz ederseniz belli şartlarda iptali gerçekleştiriliyor. Ben akbank ve hsbc'ye kartı kapatıcam deyince anında yıllık ücreti iptal ettiler. yapı kredi 3 ayda şu kadar harcayın iptal edelim dedi. Bir tek garantiye yıllık ücret ödedim, Blofe blofle karşılık verdiler hemen kapatabiliriz diye. Hoş onlarda 3 ay boyunca her ay 550 tl harcayın yıllık ücretin iptalini gerçekleştirelim dediler ama toplamda 1650 tl.yi harcayınca iptali gerçekleştirin desemde kabul etmediler.

1390 Mesaj
23 Aralık 2009; 13:45:44 

Ben geçenlerde baktım World kartım ile şuana kadar 997 TL world puan harcamışım :)
Kart ücreti geldiğinde de arıyorum 3 ay şu kadar alışveriş yap diyorlar.Onu da yapıyorum iade ediyorlar.
Bence World süper bir kart :)

Bir dağ bile beni sevse musibete uğrar.Hz.Ali(s.a.)

318 Mesaj
23 Aralık 2009; 13:52:20 

iyiymiş...

4257 Mesaj
23 Aralık 2009; 13:56:33 

bu arayıp iptal ettirme olayı mesela garanti bonusta yok böyle şeyler,arıyosunuz kart ücreti yüzünden iptal diye,tamam diyip anında kartı iptal ediyorlar yada üç ayda 1200 lira alışveriş sözü verirseniz kart ücretini geri veririz diyorlar,uzun lafın kısası,bu ülkede bankalar,kanunlardan daha güçlü her sene ödediğim kart ücretide garatniye haram olsun,ferit porschesine binemesin inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 23 Aralık 2009; 13:57:08 >

Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...

2734 Mesaj
23 Aralık 2009; 14:01:08 

Peki iptal ederken şartları nedir.

tuşladığınız 1 vs hangi menünün açılımı nedir bilgi verebilirmisiniz

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

88 Mesaj
23 Aralık 2009; 14:19:46 

quote:

Orijinalden alıntı: 0sedan

Az önce world kart ekstremi kontrol edeyim dedim birde ne göreyim 50 tl üyelik ücreti yazmışlar ... hemen bankamı aradım 444 0 444 lü no yu arayıp önce 1 i tuşlayın kart nonuzu girin sonra 7 ve ardından 2 yi tuşlayıp kart şifrenizi girin ordan iptal edilir dediler ... ve aynen öyle de oldu 50 tl yi hemen sildiler ... kartı olup ektreyi kontrol etme gereği duymayan arkadaşlara bir uyarı .... durduk yere 50 tl ödemeyin ...

Selamlar ...

Kardeş kayıtsız şartsızmi iade ettiler. Aidatın iptali karşılığında Benden 3 ay boyunca toplamda 1200 tllik harcama sözü istiyorlar. Sen nasıl yaptın

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Aralık 2009; 14:26:44 

bankada çalışıyorum kart ucreti konusunda bir çok banka artık taviz vermiyor özelliklede büyük bankalar çünkü kart konusunda pazar payı onların

681 Mesaj
23 Aralık 2009; 14:36:42 

genellikler son 6 aylık harcama tutarınız 5000 tl üzerindeyse iptal ediyolar kart ücretini ..Değilse 3 ayda 1500-2000 falan harcayın gibi diyerek iptal ediyolar

88 Mesaj
23 Aralık 2009; 14:40:25 

quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

bu arayıp iptal ettirme olayı mesela garanti bonusta yok böyle şeyler,arıyosunuz kart ücreti yüzünden iptal diye,tamam diyip anında kartı iptal ediyorlar yada üç ayda 1200 lira alışveriş sözü verirseniz kart ücretini geri veririz diyorlar,uzun lafın kısası,bu ülkede bankalar,kanunlardan daha güçlü her sene ödediğim kart ücretide garatniye haram olsun,ferit porschesine binemesin inşallah

Bonus'ta iki far-klı müşteri temsilcisi iki ayrı teklif sundu. birincisi 3 ay boyunca ayda 400 tl harcama sözü istedi ikincisi karşılığında 100 kontör yada 25 dk teklif etti. Bende 250 isted,m kabul etmedi :)

İşe bak ya kıran kırana bi pazarlık var. Şimdi tekrar arıcam bakalım sırada nasıl bir teklif var.

2211 Mesaj
23 Aralık 2009; 14:47:24 

annemin kullandığı karta 45 lira klart paraı çıkarmışlar. annem gitti bankaya şuydu buydu 3 ay içnide 750 lira harcarsanız kesmeyiz dediler. bende kabul et dedim anneme. zatwen normalde harcıyoz o kadar parayı. world le yaparım dedim. napim annemin de cebinde bi kart olsun istedim. bi de bazen world taksitleri işe yarıyor

1959 Mesaj
23 Aralık 2009; 15:04:07 

Cardfinans bu konuda YKB2den daha iyiye benziyor. Finansbank'ı kart ücretinin geri ödenmesi için aradım. Sadece 6 ay boyunca kartı kapatmamak şartı koşularak geri ödeme yapılmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

393 Mesaj
23 Aralık 2009; 15:09:46 

Ya Kimden ne koparabilirlerse ona bakıyolar artik biçok banka iptal edebiliyor bu tarz ücretleri türlü oyunlarla şartlarla ancak sonuçta hiç aramayıp sormayıp paşa paşa kart ücretini ödeyen "çooook" büyük bir kesim varki milyonlarca TL yapıyor. Bankalarda bunu bir temiz indiriyor ceplerine..

84 Mesaj
23 Aralık 2009; 15:10:35 

Bende Play club üyeliği var. 40 tl üyelik ücreti almışlar.
Acaba onu da alabilir miyiz?
Gerçi 4 ay önce almışlar ama yeni farkettim. Aslında ekstreleri her ay noktasına virgülüne kontrol etmek lazım, böyle bilinçsiz kullanıcı olduğumuz müddetçe daha çok hakkımızı gasp ettiririz...

26 Mesaj
23 Aralık 2009; 15:48:17 

bende aradım benden temmuz ayında kesmişler. kesim tarihinden itibaren 3 ay icerisinde arasaydınız iptal edebilirdik dediler bilginiz olsun...

1270 Mesaj
23 Aralık 2009; 15:52:59 

3 ay 750 TL'lik harcama yapın veya puanınızdan kullanın dediler. Bende iptal ettirmek istiyorum dedim. Geri aramışlar, ama tuvaletteydim.

İMZA FALAN YAZMIYORUM. MİLLETİ RAHATSIZ EDİYOR.

717 Mesaj
23 Aralık 2009; 16:17:34 

oseda sağolasın çok ,i,me yaradı 100 tlden kurtuldum

466 Mesaj
23 Aralık 2009; 16:25:44 

Üç senedir her yıl başında kartımdan kart ücreti adı altında ücret tahsil ediyorlar. Her seferinde de müşteri hizmetlerini arayıp , işlemin sorduğumda dilekçe ile iptal edilmesini istiyorlar. Dilekçeyi gönderdikten bir süre sonra ; iade işlemi oluypr ve her seferinde adresime iade işleminin yapıldığını ancak üç ay içinde şu tutarda harcama yapmazsam ücretin tekrar tahsil edileceğini belirtiyorlar. Bu sene başında belirttikleri tutar 3 ay için 3.000 Tl idi. (Hatta tamamlamak ve 50 TL kart ücreti vermemek için 1.200 Tl taksitle borçlanmıştım javascript:void(AddText('[8\|]')) Yalnız yukarıdaki arkadaşların ifadelerinden bu 3 aylık tutarların hepsinde farklı olduğunu farkettim. Bunu özellikle M.H. ne soracağım.
Eğer telefonda şifre girmek ile bu işlem iptal oluyorsa ; bence bu sıcak fırsat...javascript:void(AddText(' '))

İkincisi; Yapı kredi bankası vadesiz hesabımdan her sene hesap işletim ücreti keser ve ben de itiraz ederek iptal ettirirdim. Ama bu sene iki defa 35 TL kesmelerine ve itiraz etmelerine rağmen ; kabul etmediler. 70 TL fatura ödemesi için kullandığım bir hesap için bence çok... İptal ettiren ya da başka bir yol öneen arkadaşlar varsa önerinizi beklerim.
Saygılar...

Artes D9702 Tablet PS Vita Nintendo Wii
Victor G701 - Victor Gaming Machine
SEG 46'' 46125 LED TV

233 Mesaj
23 Aralık 2009; 16:30:16 

Bütün bankalar çeşitli adlar altımda müşterilerinden para alıyorlar.
Yapı kredinin iyi tarafı, itiraz edince geri veriyorlar. Kimisi telefonla, kimisi dilekçe ile itiraz ediyor. İtiraz yöntemleri farklı sanırım.

Güzel gören, güzel düşünür - Güzel düşünen, hayattan lezzet alır.
Nereye gideceğini bilmiyorsan, Hangi yoldan gittiğinin önemi yoktur.

195 Mesaj
23 Aralık 2009; 16:33:23 

hemen aradım, iptal ettirdim. cok tesekkurler

4 Mesaj
23 Aralık 2009; 16:34:40 

Arkadaşlar bendende 45 tl aldılar...parayı geri yatırılmasını istedim ...eger yatırılmazsa kapattırmak istediğimi söyledim ve bana tamam kapatıyorum onaylıyormusun dedi... Yani yemiyolar.....

2025 Mesaj
23 Aralık 2009; 17:03:35 

quote:

Orijinalden alıntı: zemheri5

Arkadaşlar bendende 45 tl aldılar...parayı geri yatırılmasını istedim ...eger yatırılmazsa kapattırmak istediğimi söyledim ve bana tamam kapatıyorum onaylıyormusun dedi... Yani yemiyolar.....

Sen blöfüne blöf yapmışlar sende yemişsin tamam onaylıyorum diyeceksin, sonra diyeceklerki siz kartı kullanmayn ama kırıp atmayında biz bilgiverecez sonra biri arayacak önce parapuan teklif edecekler onuda red et sonrsaında silecekler ;)

57 Mesaj
23 Aralık 2009; 17:06:04 

quote:

Orijinalden alıntı: metehan_bera

Eğer telefonda şifre girmek ile bu işlem iptal oluyorsa ; bence bu sıcak fırsat...javascript:void(AddText(' '))

Evet kart no ve şifre giriliyor ama sonunda Müşteri temsilcisine bağlanılıyor. Derdinizi ona anlatıyorsunuz :)

1572 Mesaj
23 Aralık 2009; 17:25:38 

garanti bankası hiçbir şekilde iptal etmiyor...

ben de bu sene kartı iptal edeceğim anlaşılan...

IMZANIZI BEĞENMEDİK | | İstediğiniz imzayı kullanabilmek için bize reklam vermelisiniz.

1670 Mesaj
23 Aralık 2009; 17:25:59 

World Kart ilk itilafımızda aynı teklifi bana da sunmuştu 3 ay için 2500 tl olarak sonra bir daha yansıttılar :) sebep olarakta bu harcamanın world üyesi yerlerde yapılması gerekirdi falan diye saçmaladılar sonuç iptal ettim tüm hesaplarımı vs kapattım ki 19 yıldır çalışıyordum ve bir daha da world ile işim olmaz.
Garanti ye bu parayı iade etmiyeceksiniz kartı iptal edin dedim, ücreti ödemeden iptal ettiler o gün bugün ayda bir ararlar sağolsunlar neden iptal edildi tekrar gönderelim vs vs diye hep aynı cevabı alırlar " her sene kart iptal edip yeni kart alacak kadar zamanın yok benim"
Şimdilik problemsiz kullandığım finansbank var ki 6 ay kapattırmama sözü fena bir anlaşma değil zaten kartı kullanacaksanız, hoş kullanmanız gibi bir yaptırımda yok yani sadece kartı iptal ettirmeyecek olmanız kafi.

1930 Mesaj
23 Aralık 2009; 17:33:48 

sayın @zemheri5 hangi banka olduğunu belirtmemiş ama sayın @esenlik'in dediği prosedür garantide işliyor. Kapatma nedeni yıllık ücret dolayısıyla dediğinizde tamam o zaman diyorlar. Eskiden amerikan express Akbank'tayken makul bir yıllık ücret karşılığında kullanıyordum. Garantiye geçince gold kartın yıllık ücreti olarak 150 $ taleb edilince hemen kapatın dedim. biz sizi tekrar arıyıcaz dediler. Sonra kampanyayla 120 $ dediler onuda kabul etmeyince kartı iptal ettiler. fakat 3 aylık süre içinde 4-5 sefer aradılar ücret nedeniyle istemediğimi söyleyince tamam diyip kapattılar.

1697 Mesaj
23 Aralık 2009; 17:36:58 

garanti blöfü yemiyor.söliim.

bu seneki ücreti de iade etmesze bonus a bye bye diyeceğim.

gidip başka bankanın bonuslarından almak lazım.ufak bankaların.
garanti tok satıcı olmuş.

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 17:37:54 

Selam,,
Bakın arkadaşlar,,Hepimiz uyanık gibi geçiniyoruz ama değiliz,,
Haklarımızı aramasını bilmiyoruz,,Yapmanız gerekenler,,
Bankanızı Arıyorsunuz,,geçmişe dönük hesap ekstrelerini istiyorsunuz,,email,fax,v.s.
(Kartınızın açılış tarihinden itibaren) ,,ilinizde bulunan tüketici hakem heyetine gidiyorsunuz,,
3-4 tl pul parası verip,,işlemlerinizi başlatıyorsunuz,,1-2 ay sonra banka ücretinizi iade ediyor,,
Ben ilk başta inanmamıştım,,garanti bankası,, yapıkredi kredi kartlarının geriye dönük buraya dikkat geriye dönük,,
aidat ücretllerini,,y.kredi bankamatik kartımın hesap işletim ücretini geri aldım,,
aldığım ücretler şöyle,,
bonus card ,,110 kusur
world card ,,105
yapıkredi bankamatik 110

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunesser -- 23 Aralık 2009; 17:48:41 >

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:03:47 

Diğer sorularınız olursa,,buradan memnuniyetle cevaplarım

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:07:17 

Buda ss
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunesser -- 23 Aralık 2009; 18:12:30 >

266 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:22:07 

işbank maximum vardı bir kez olsun kullanmadım 25 tl kart aidatı yazmışlar 4-5 ay böyle extre geldi en sonunda kendi kendilerine ödemişler

79 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:26:26 

arkadaşlar konu burda kaybolmasın diye hemde genelleştirerek
yeni başlık açtım,,
buradan bakabilirsiniz

9571 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:36:02 

Bende CF ( Cardfinans ) ve WPC ( World Play Card ) var. CF a zaten ekstra bir şey ödemiyorum. Limitimi de otomatik artırmaya almıştım geçen 2500 e çıkmış tekrar ( Bir ara düşürtmüştüm limiti ).

World de de daha ilk senem dolmadı ama yiyorsa da yansıtsınlar.

Zaten kampanyalar ile hiç ekstra masraf yapmadan ( Electroworld %25 puan kampanyasından 100 lira kadar mı ne puan kapmıştım. Tabi kendim bir şey aldım diyemem başkasından nakit aldım parayı o şahsa da taksitle kartımdan aldım ürünü. ) 200-300 lira falan kazanmışımdır. Yani....

1 - O parayı zaten çoktan çıkardım.

2 - Ödemelerimi zamanından önce ve fazla fazla yapıyorum. Hatta bu ayın başında 800 lira limitli kartıma 1500 lira yatırdım. Yani iyi bir müşteriyim.

Not. Biliyorum daha fazla harcayan ya da yatıran var. Benim kasttettiğim o değil düzenli ödeme yapan hatta borcu fazlası ile ödeyen bir müşteri olmam. Bir de kartın 800 lira limiti dolmuştu, markette kasiyer limit yetersiz diyince sinir oldum biraz. O yüzden o kadar fazla yatırdım. Hem 2-3 ay daha rahatım ne güzel ya. Ne yapalım vadeli hesaba koyunca yok işletme ücreti falan vs vs tırtıklıyorlar. Yatırırım karta ohhhhh dert yok tasa yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 24 Aralık 2009; 7:37:00 >

Deneme Bakalım İmza Düzeldi Mi

99 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:40:14 

gecen gün cardfinans yolladılar. mh lerini aradım kullanmıcam kapatın dedim. bayan kullanım ücreti almıycaz kapatmayın 6ay acık kalsın baska ücret almıycaz dedi. ilk alışverişimden sonra 45 lira kullanım ücreti almıslar. mh lerini aradım evet 45liralık kampanyadan faydalanıyorsunuz. ama bu kesilen 45lira başka bi ücret dedi, 3-5gün içinde size döncez dedi kapattılar telefonu. tam dolandırıcı bu bankalar.

480 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:41:39 

Arkadaşlar bu alınan ücretler bir sonraki yıl için peşin alınıyor. Yani "kartı kullanmak istemiyorum, kartı iptal; ücretini de iade edin" dediğiniz zaman sözkonusu tutarı iade etmeliler.

2975 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:48:52 

Bu durum bankadan bankaya değişiyor. 3-4 ay önce Garanti Shop&Miles kartlarını yeniledi. Amex ile birlikte 2 kart çıkartıp bana sormadan gönderdiler. Benim de kart ücreti zamanı yaklaşıyordu. Telefon açtım mh.ne ne kadar aidat istiyorsunuz dedim, eski kartın kullanım dönemi bitene kadar para almayacaz dediler. Benimkinin süresi 2 ay sonra doluyor dedim. O zaman 2 ay sonra 150 lira alacaz dediler. Ben de hemen kapatın o zaman dedim. Onlar da hay hay deyip kapattılar. Geçen sene 55 lira aidatı olan kartı yenileyip 2 karta çeviriyorlar aidatını da 150 liraya çıkartıyorlar. Sonradan bir yetkili aradı. Size fazladan mil verelim dediler. Kart ücretini iade edecekseniz konuşalım yoksa kapattırıcam dedim ve en sonunda kartı kapattırdım. Garanti bu konuda biraz daha sorunlu bir banka. En son aşamaya gelmeden kart ücretinin iptaline veya iadesine yanaşmıyor. Belki kart ücreti yansıdıktan sonra iadesini yapabilirlerdi ama 150 lirayı da riske atmak istemedim.

Kampanyaların tarihlerini hatırlatan uygulama: Fırsatmatik android uygulaması

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Aralık 2009; 18:53:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

garanti blöfü yemiyor.söliim.

bu seneki ücreti de iade etmesze bonus a bye bye diyeceğim.

gidip başka bankanın bonuslarından almak lazım.ufak bankaların.
garanti tok satıcı olmuş.

Yok öyle güzel bir yiyor ki.
Ama onların şöyle bir taktiği var.
Önce iptal edin diyorsunuz."

Cool banka tavırlarıyla "Hay hay hemen edelim ... vs" diyorlar iptal sürecini başlatıyorlar.
Fakat ne hikmetse 1 ay boyunca iptal edemiyorsunuz.

Daha sonra iptal etseler dahi sizi İstanbul'dan bu işin babaları arıyor ve diyorlar ki "Kart ücreti almayacağız, gelin kartınızı açalım."
Bu kadar basit arkadaşlar.

Çünkü kredi kartı sahibine sahip müşteri sayısı bir banka için çok çok önemli.
Seyyar satıcı gibi karda kışta kredi kartı standları kurup satmaya çalışıyorlar, öyle ellerindeki kuşları kaçırmak yapacakları en son iştir.
Çünkü kazandığı her müşterinin maliyeti sizin yıllık ödediğiniz aidattan çok daha fazla.

Ailecek hiçbir kredi kartına para ödemiyoruz. Çekin restinizi.
Bunun yanında Garanti bankası internet bankacılığıyla ufak ufak para alıyor mu alıyor!

O da başka yeni bir terbiyesizlik.
Garanti bankasında hesabı olan herkesi senelik 35 TL sigortalı filan yapıyor. Sormadan etmeden!
Türkiye'de bankacılık işi resmen rezalet!

2975 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:59:28 

quote:

Orijinalden alıntı: fatih.089

Yok öyle güzel bir yiyor ki.
Ama onların şöyle bir taktiği var.
Önce iptal edin diyorsunuz."

Cool banka tavırlarıyla "Hay hay hemen edelim ... vs" diyorlar iptal sürecini başlatıyorlar.
Fakat ne hikmetse 1 ay boyunca iptal edemiyorsunuz.

Daha sonra iptal etseler dahi sizi İstanbul'dan bu işin babaları arıyor ve diyorlar ki "Kart ücreti almayacağız, gelin kartınızı açalım."
Bu kadar basit arkadaşlar.

Çünkü kredi kartı sahibine sahip müşteri sayısı bir banka için çok çok önemli.
Seyyar satıcı gibi karda kışta kredi kartı standları kurup satmaya çalışıyorlar, öyle ellerindeki kuşları kaçırmak yapacakları en son iştir.
Çünkü kazandığı her müşterinin maliyeti sizin yıllık ödediğiniz aidattan çok daha fazla.

Ailecek hiçbir kredi kartına para ödemiyoruz. Çekin restinizi.
Bunun yanında Garanti bankası internet bankacılığıyla ufak ufak para alıyor mu alıyor!

O da başka yeni bir terbiyesizlik.
Garanti bankasında hesabı olan herkesi senelik 35 TL sigortalı filan yapıyor. Sormadan etmeden!

Valla ben dediğinin aynısını yaptım ama ücreti iade edelim diyen olmadı Garanti'den. Kartı MH'yi arayarak kapattırdım, 2-3 gün sonra aradılar. Kart ücretini almamız lazım ama fazladan mil verelim dediler. Ben de kabul etmedim. Ne de olsa 150 lira ücret az değil (Shop&Miles Platinum ve Shop&Miles Amex için toplam 150 lira istiyorlar). Bir hafta içinde eğer kullanmazsanız kartınız kapanacak dediler. Ben de internet ve mail order işlemlerine kapattım ki birisi benim haberim olmadan işlem yapmasın diye. Bir hafta sonra kart kapandı, aradan 2-3 ay geçti, bir daha da arayan soran olmadı. Bir daha da Garanti'den kart mart almam.

Kampanyaların tarihlerini hatırlatan uygulama: Fırsatmatik android uygulaması

537 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:41:02 

ben yapıkrediyi tuketici mahkemesıne şıkayet ettım çunki paramı iade etmediler...bunun uzerıne ykb bankası benı mahkemeye verdı!!!
bende gittim kendımı savundum ornek kararları çıkardım ve paramı geri aldım:)
avukat ve dıger masraflar yapıkrediye kar kaldı:) afiyet olsun yapıkredi..
ornek mahkeme kararı var ykb için arkadaşlar....
soyle daha fazla zarar ettırmek istiyosanız bankalara lutfen tanıdgınız avukat varsa onun aracılığıyla bu işi yapın ki oda bir kaç kuruş kazansın....
ben yaptıktan sonra aklıma geldi uzuldum:(
çunki avukat masraflarınıda ykb ödüyor kazandığınız takdirdeki zaten örnek kararlar var......

ADANA FOREVER

1670 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:53:17 

quote:

Orijinalden alıntı: fatih.089

Bende buna takıldım şimdi nasıl anladınız ?
Hangi tür hesap sahipleri için bu habersiz rezillik?

176 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:10:47 

Bunları bizler bu hale getirdik o yüzden hiç kimse bu bankalara kızmasın. Şimdi herkes kartlarını iptal edip Bankasya gibi kart ücreti almayan bankalara yönelse seyredin bakın nasıl burunları sürtüyor, eminim bırakın kart ücretini üzerine onlar hersene extra bonus vermeye başlar Ama bizde nerdeee o toplumsal hareket..

1277 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:21:57 

Yapı kredi kartının Play özelliğine geçiş yapmıştım
Genç Program pr ti 10 TL
Bunu arayıp iptal ettirebilir miyim?