Şimdi Ara

Yapı Kredi Kartı Olan Mutlaka Okusun (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
24
Favori
151.773
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çaylaq

quote:

Orijinalden alıntı: forumix

quote:

Orijinalden alıntı: unknown115

https://store.donanimhaber.com/e0/0a/04/e00a046ea042d32a8c3753f754525a74.jpg
     Yapı Kredi Kartı Olan Mutlaka Okusun

bravo arkadaşım.

beşiktaş taki tüketici hakem heyetinin açıklamalarıda süper. herşeyi olduğu gibi çok net yazmışlar.

kart çıkaran kuruluşun merkez kurup, eleman çalıştırdığı ve hizmet sunduğu için bunun bedelinin tüketiciden talep etmesi yasal olarak olanaksızdır. kart çıkaran kuruluşun, yaptığı yatırıma ortak olmayan tüketiciden bu yatırımın bedelinin tahsil edilmesi düşünülemez.

yazıyor açıklamalarda .

benim anlamadıgım banka sözleşmeyi göndermedigi halde (şikayetçide sunamamış), THH nasıl oluyorda sözleşme tek taraflı düzenlenmiştir kararına ulaşabiliyor , gördün mü sözleşmeyi ki bu sonuca vardın

Belki de Tüketici Hakem Heyetinden biri de aynı bankadan kart almıştır. Belki o sırada ona da şurayı, şurayı ve şurayı imzalayın demişlerdir, dünya küçük

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erakan -- 18 Kasım 2012; 1:29:43 >

• konu eskiymiş bende ilk sayfadakileri okuyup içimden onaylıyordum.bende tecrübelerimi aktarayım tazece,

playkarta bu ay 60tl yansıtıp kendileri iptal etmişler bu ara 800-900tl cıvarı ödediğim için olsa gerek.bende 2013 başı gelsin iptal ederim diye düşünüyordum,gerek kalmadı.ilk mesajdaki yöntem geçerlimi merak ettim bende.
    ancak ykb kesinlikle daha anlayışlı garantiye göre,uzlaşmak daha olası onu biliyorum.

gelelim garanti bonusa,

1 senedir kapalı olan karta 2 kere 50tl yüklediler çeşitli müzakereler ve rest olarak kartı kapatmam sonucunda.
    önceki senelerde aldıkları paraları çıkartmış oldum.daha 1 ay geçmeden ilk ekstrede 49tl kart aidatı görünce 3.kez kapatın dedim ve ebediyen kapadım.artık aramadılar onlarda bezdiler sonuda
    ancak 49 tl yide iade etmişler neyseki.5-6 ay taksit ödeyeceğim kapalı halde.

sözün özü garanti iade yapmayız dedikçe kartı kapatın. mutlaka işe yarar emin olun.

son olarak çözemediğim birşey var.gerek ykb,gerek garantide kart bilgileri kısmından baksam da aidat kesintisinin hangi ay olacağını çıkaramıyorum.detay yok. o kadar eski ekstreye de bakmak hep mümkün olamıyor. var mı ipucu?

• yapı kredide vadesiz bir hesabım var 6 ayda 1 parayı görünce 60 tl çekiyor yıllık 120 buna biri dur demeli deli dumrul vakası gerçekten... çözüm için önerisi olan varsa yazsın:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wizard0 -- 23 Kasım 2012; 0:56:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wizard0

yapı kredide vadesiz bir hesabım var 6 ayda 1 parayı görünce 60 tl çekiyor yıllık 120 buna biri dur demeli deli dumrul vakası gerçekten... çözüm için önerisi olan varsa yazsın:)

http://www.kuveytturk.com.tr/pages/ozel_cari_hesaplar.aspx

bir gün herkes kuveyt türk ten vadesiz hesap sahibi olacak

• wordkartıma 65 tl üyetlik yansıtmışlardı.Bende aradım iptal edin dedim bana iki seçenek sundular.Ya 3 ay içerisinde 4200 tl lik alışveriş yapacakmışım.Yada 65 wordpuan yükleyeceklermiş.ben her wordpuan kazandığımda o puanlardan düşecekmiş.Bende başka işiniz yokmu dedim sizin.Ben kabul etmiyorum dedim hemen iade edeceksiniz.Karşımdaki bayan efendim bu iki secenekten bir tanesini seçerseniz tabiki aidatı iade ederiz dedi bende yok kardeşim dedim şartsız bir şekilde benden kestiğiniz kart aidatını iade edeceksiniz dedim.Bayan yapamayız dedi bende öylemi dedim lütfen derhal kartımı kapatın dedim.Bayan yok 0,75 tl wordpuanınız var işte kartı kapatsanız bile aidatınız size geri ödenmez gibi laflar etti bende o zaman verin aidatı geri kapatmayayım.Bayan nuh der peygamber demez.Velhasıl bende sinirlenip kartı kapattırdım.O değil limiti yüksek bir kartımdı devamlı wordpuan vs kazanıyordum iyi oluyordu.1 gün sonra ertesi gün sabah tak bir telefon geldi.Kim arar yapıkredi :).Karşımdaki bayan kartınızı kapattırmışsınız.falan filan evet dedim işte efendim neden kapattınız vs sorular sordu bende neden kapatıldığı yazmıyormu dedim.Kart ücretinden dolayı sanırım dedi evet dediğim benim wordkart ile ilgili bir problemim yok dedim ama arkadaşınız ısrarla aidatı iade etmediği için kapattırdım.Bayan efendim biz şartsız koşulsuz aidatı iade edip kartınızı tekrar kullanıma açalım dedim bende kabul ettim.10000 tl limitli kart kapandığına üzülmüştüm.Şimdi açıldığına seviniyorum.Bankalarda artık kapatma blöfünü yemiyor direk kapatıyor 2 gün sonra arayıp tekrar açıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri26

wordkartıma 65 tl üyetlik yansıtmışlardı.Bende aradım iptal edin dedim bana iki seçenek sundular.Ya 3 ay içerisinde 4200 tl lik alışveriş yapacakmışım.Yada 65 wordpuan yükleyeceklermiş.ben her wordpuan kazandığımda o puanlardan düşecekmiş.Bende başka işiniz yokmu dedim sizin.Ben kabul etmiyorum dedim hemen iade edeceksiniz.Karşımdaki bayan efendim bu iki secenekten bir tanesini seçerseniz tabiki aidatı iade ederiz dedi bende yok kardeşim dedim şartsız bir şekilde benden kestiğiniz kart aidatını iade edeceksiniz dedim.Bayan yapamayız dedi bende öylemi dedim lütfen derhal kartımı kapatın dedim.Bayan yok 0,75 tl wordpuanınız var işte kartı kapatsanız bile aidatınız size geri ödenmez gibi laflar etti bende o zaman verin aidatı geri kapatmayayım.Bayan nuh der peygamber demez.Velhasıl bende sinirlenip kartı kapattırdım.O değil limiti yüksek bir kartımdı devamlı wordpuan vs kazanıyordum iyi oluyordu.1 gün sonra ertesi gün sabah tak bir telefon geldi.Kim arar yapıkredi :).Karşımdaki bayan kartınızı kapattırmışsınız.falan filan evet dedim işte efendim neden kapattınız vs sorular sordu bende neden kapatıldığı yazmıyormu dedim.Kart ücretinden dolayı sanırım dedi evet dediğim benim wordkart ile ilgili bir problemim yok dedim ama arkadaşınız ısrarla aidatı iade etmediği için kapattırdım.Bayan efendim biz şartsız koşulsuz aidatı iade edip kartınızı tekrar kullanıma açalım dedim bende kabul ettim.10000 tl limitli kart kapandığına üzülmüştüm.Şimdi açıldığına seviniyorum.Bankalarda artık kapatma blöfünü yemiyor direk kapatıyor 2 gün sonra arayıp tekrar açıyorlar.

Hocam desene sen şuna ALLAH SEVDİĞİ KULUNA EŞEĞİNİ ÖNCE KAYBETTİRİR SONRA BULDURURMUŞ :)

• quote:

wordkartıma 65 tl üyetlik yansıtmışlardı.Bende aradım iptal edin dedim bana iki seçenek sundular.Ya 3 ay içerisinde 4200 tl lik alışveriş yapacakmışım.Yada 65 wordpuan yükleyeceklermiş.ben her wordpuan kazandığımda o puanlardan düşecekmiş.Bende başka işiniz yokmu dedim sizin.Ben kabul etmiyorum dedim hemen iade edeceksiniz.Karşımdaki bayan efendim bu iki secenekten bir tanesini seçerseniz tabiki aidatı iade ederiz dedi bende yok kardeşim dedim şartsız bir şekilde benden kestiğiniz kart aidatını iade edeceksiniz dedim.Bayan yapamayız dedi bende öylemi dedim lütfen derhal kartımı kapatın dedim.Bayan yok 0,75 tl wordpuanınız var işte kartı kapatsanız bile aidatınız size geri ödenmez gibi laflar etti bende o zaman verin aidatı geri kapatmayayım.Bayan nuh der peygamber demez.Velhasıl bende sinirlenip kartı kapattırdım.O değil limiti yüksek bir kartımdı devamlı wordpuan vs kazanıyordum iyi oluyordu.1 gün sonra ertesi gün sabah tak bir telefon geldi.Kim arar yapıkredi :).Karşımdaki bayan kartınızı kapattırmışsınız.falan filan evet dedim işte efendim neden kapattınız vs sorular sordu bende neden kapatıldığı yazmıyormu dedim.Kart ücretinden dolayı sanırım dedi evet dediğim benim wordkart ile ilgili bir problemim yok dedim ama arkadaşınız ısrarla aidatı iade etmediği için kapattırdım.Bayan efendim biz şartsız koşulsuz aidatı iade edip kartınızı tekrar kullanıma açalım dedim bende kabul ettim.10000 tl limitli kart kapandığına üzülmüştüm.Şimdi açıldığına seviniyorum.Bankalarda artık kapatma blöfünü yemiyor direk kapatıyor 2 gün sonra arayıp tekrar açıyorlar.

aynı senaryo benim de başıma geldi ama ben açtırmadım tekrar bitti benim için lanet banka yapı kredi

• bu işlemde müşteri hizmetlerine bağlanmadan mı kart ücretini iptal ediyorlar acaba? yoksa yine müşteri hizmetlerine bağlanıp da mı iptal ettiriyoruz...?
  • yapıkredi harcama sözüyle anca iade ediyor ama adios bokuna kapattıramıyorum işte. akbank bu konuda süper, 2 yıldır telefonla 15 saniyede aidatı iptal ediyorum. iade edilmesini istiyorum diyorum, tamam diyorlar. bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvennet

bu işlemde müşteri hizmetlerine bağlanmadan mı kart ücretini iptal ediyorlar acaba? yoksa yine müşteri hizmetlerine bağlanıp da mı iptal ettiriyoruz...?

Müşteri hizmetlerine bağlanıp iptal ettirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah_Beyaz

quote:

Hocam desene sen şuna ALLAH SEVDİĞİ KULUNA EŞEĞİNİ ÖNCE KAYBETTİRİR SONRA BULDURURMUŞ :)

Aynen dediğiniz gibi oldu gerçekten :) 10000 tl limitli kartımdı.Hem hemen hemen heryerde geçiyor.Kapandığına üzülmüştüm.

• Allah belalarını versin bu şerefsizlerin.3 kere aradım papağan gibi aynı şeyleri tekrarladılar.
  • BENDE YAPI KREDİ BANKASININ ÜÇ KAĞIDINA GELDİM. ÜYELİK AİDATI ALMAMALARI KOŞULUYLA BAŞVURMUŞTUM. ÖZELLİKLE HİÇ KULANMADIĞIM KARTA (PLAY KART) YANSITTIKLARI AİDAT ÇOK MANTIKSIZ. YAŞADIĞIM MAĞDURİYET LİNK TEDİR. PAYLAŞIP BİLGİLENDİRİN
    http://www.youtube.com/watch?v=dV_ws1B2sGk
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_b_68

BENDE YAPI KREDİ BANKASININ ÜÇ KAĞIDINA GELDİM. ÜYELİK AİDATI ALMAMALARI KOŞULUYLA BAŞVURMUŞTUM. ÖZELLİKLE HİÇ KULANMADIĞIM KARTA (PLAY KART) YANSITTIKLARI AİDAT ÇOK MANTIKSIZ. YAŞADIĞIM MAĞDURİYET LİNK TEDİR. PAYLAŞIP BİLGİLENDİRİN
    http://www.youtube.com/watch?v=dV_ws1B2sGk

Yapı kredi kullanılmayan karttan kesiyor hocam aidatı. 3 yıldır play kullanıyorum, açık limit pek bırakmıyorum deli gibi kullanıyorum ve kesmediler aidat ücreti felan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bednen genelde 1200 civarı bi rakam istiolar, 800 civarına taşıt vergisini ödüyorum, kalanıyla mutfak alışverişi yapıyorum gidiyor.

finans kartım vardı, sağolsular iade etmediler, 16000 tl limiti var, dedim iptal et. ettiler, nası içime oturdu, 16000 tl limitte olduk diye, 2-3 gün sonra aradılar parapuan verdiler de açtık. bu sene aynı tantanalar olacak, nası geçiştiricez bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

yapı kredide vadesiz bir hesabım var 6 ayda 1 parayı görünce 60 tl çekiyor yıllık 120 buna biri dur demeli deli dumrul vakası gerçekten... çözüm için önerisi olan varsa yazsın:)

İngbank Günlük hesap varken gerisi hikaye..

EFT-Havale ücretsiz, hesap ücreti yok, kredi kartı ücretsiz, aylık ödenen faturaların %2'i karta puan olarak geliyor (max 10 TL / aylık) Daha ne olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

İngbank Günlük hesap varken gerisi hikaye..

EFT-Havale ücretsiz, hesap ücreti yok, kredi kartı ücretsiz, aylık ödenen faturaların %2'i karta puan olarak geliyor (max 10 TL / aylık) Daha ne olsun..

katiliyorum. ing günlük süper bir paket

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şimdi arayıp kart aidatı ödemek istemediğimi kartımı kullanıma kapatmalarını istedim ve kız hiç ikilemeden kapattı kartı :)) inşallah kartımdaki borçlarımı toptan istemezler. paraf a geçecem artık.
  • bende 10-15 gün önce aradım müşteri hizmetlerini. Dedim ki ne bu her sene 90 gün içinde yok bu kadar harcama yapın üyelik aidatınızı iade edelim. Her yıl bu kadar harcama yapacağım diye kıçımı yırtıyorum nasıl harcasam diye uğraşıyorum... Ama dedim benim bir tanıdığımdan üyelik aidatı yansıttığınızda hemen silmişsinz. 2 farklı kişiye 2 farklı uygulama yapıyorsunuz dedim ve ayrıca hani herkese aynı standartları uyguluyordunuz da dedim ve kartımı sizinle bu polemiklere girmek istemediğim için kapatın dedim. Tamam kapatalım dediler... Ardından 2-3 gün sonra aradılar. Efendim sizden 2014/haziran tarihine kadar üyelik aidatı almayacağız kartınızı kapatmayalım diye sordular. bende hayır istemiyorum kartınız da sizin olsun dedim...Yani iptal edilebiliyormuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: paez

yapıkredi harcama sözüyle anca iade ediyor ama adios bokuna kapattıramıyorum işte. akbank bu konuda süper, 2 yıldır telefonla 15 saniyede aidatı iptal ediyorum. iade edilmesini istiyorum diyorum, tamam diyorlar. bu kadar basit.

akbank benden de hesap işletim ücreti kesmiş.mevduat hesaptan.50 tl.onu iade etmiyorlar..adamlardan kredi çekiyoz..mevduat hesabı açıyorlar. o hesaptanda 6 aya bir 50 tl kesiyorlar, neymiş 2 tane otomatik ödeme talimatı verecekmişim..ben mecburmuyum sana talimat vermeye..ben kredi ödeme günüm geldiğinde gider bankaya öderim.ne diye hesap açıyorsun bana..tam bi soygunculuk, tam bi tefecilik ve de tam bi kan emiciliği..parayı geri almak için izlememiz gereken yol nedir,? 40 yılda bi hesapta para bıraktık..cart diye girdi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jumaruu -- 4 Ocak 2013; 11:18:24 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.