Şimdi Ara

Yapı Kredi Kartı Olan Mutlaka Okusun (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
24
Favori
151.773
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Axess kredi kartımın bu ayki ekstresinde 35 TL üyelik ücreti yansıtmışlar.. bende burada yazılanları okuyunca şansımı deneyeyim dedim ve müşteri hizmetlerini aradım.

bu ücret neyin nesidir neden alıyorsunuz dedim. daha sonra da bu ücreti ödemek istemiyorum ya siz iptal edin yada tüketici mahkemesinde dava açacağım dedim ve eleman kayıtlara bakarak "sizin ödemelerinizde problem yok ben iptal ettim diğer ay iade edilecek" dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKhan

quote:

Orijinalden alıntı: alexxson

Az Önce Aradım Bana seçenek sundu yok 90 gün içinde 750 Tl Harcama Yaparsanız Sileriz Dedi Bende İptal Et Dedim İptal İşlemini Başalattı 3 Gün İçinde Bana Döneceklermiş Bakalım Yiyecek mi İptal Etmek 6 yıllık Faal YKB Müşterisiyim

bana da aynısını dediler, bakalım sana nası dönüş yapacaklar.

iptal etmeyelim devam edin derlerse anında arıyorum ben de bankayı. seni örnek göstericem haberin olsn :)

Tamam Kardeş Bizi Buldu Dik Başlısı Herkes İptal Ettiriyo Bakasana Aslında dün Telefonda dedim baskalarını İptal ediyorsunuz Neden benimkini İptal Etmiyorsunuz Dedim Yok Öle Bişey Dedi İspat Ederim Dumur Ederim Dedim II Mıı Dedi Bende İptal Et Dedim

• quote:

quote:

quote:

Az Önce Aradım Bana seçenek sundu yok 90 gün içinde 750 Tl Harcama Yaparsanız Sileriz Dedi Bende İptal Et Dedim İptal İşlemini Başalattı 3 Gün İçinde Bana Döneceklermiş Bakalım Yiyecek mi İptal Etmek 6 yıllık Faal YKB Müşterisiyim

iptal etmeyelim devam edin derlerse anında arıyorum ben de bankayı. seni örnek göstericem haberin olsn :)

Tamam Kardeş Bizi Buldu Dik Başlısı Herkes İptal Ettiriyo Bakasana Aslında dün Telefonda dedim baskalarını İptal ediyorsunuz Neden benimkini İptal Etmiyorsunuz Dedim Yok Öle Bişey Dedi İspat Ederim Dumur Ederim Dedim II Mıı Dedi Bende İptal Et Dedim

Harikasın.

• Wortexx arkadaş'a teşekkürler !
    Arkadaşın yazısını okuyunca benimde axess extremde 55TL üyelik ücreti adı altında para kestiklerini gördüm. Hemen müşteri hizmetlerini aradım.
    Biraz agresif tavırla lafı fazla uzatmadan isteğimi ifade edince :-) anında iptal edip, bir sonraki extrede iade edeceklerini söyledi.
    Lütfen hakkımızı arayalım.Donanım Forum sitemize de dolayısıyla teşekkürler...
  • quote:

quote:

hocam var mı bi gelişme ? :)

• arkadaşlar vakıfbank world kartdada geçerlimi acaba bu işlem biliyormusunuz...
  • Dün world kartımda limit olmamasına rağmen, mail-order ile 4 adet provizyon vermişler. Her biri için limit aşılmış. Hemen yazı yazdım şikayet için. Dün dönmediler tekrar yazdım şu numaralı şikayetime neden cevap vermediniz diye. 5 dakika içinde müşteri hizmetlerimizi arayın diye cevap geldi. Aradım benim kartım limit aşımına açıkmış. Nasıl böyle bir şey olabilir dedim. Bana bunun hakkında bilgim olduğuna dair bir belge gösterebilir misiniz ya da ispatlayabilir misiniz dedim. ık -mık isterseniz limit aşımına kapatalım dedi. İşin garibi ben de daha önce defalarca limit artırım talebinde bulundum red ettiniz, o zaman ne hakla bana 4 defa limit aşımı uyguladınız dedim? O zaman isterseniz limit aşım ücret ve faizleriide iptal için başvuru yapalım. Peki ne zaman haber verirsiniz dedim bu faiz ve ücreti almadığınıza dair? 3 gün sonra tekrar arayacaksınız dediler. Bu banka eskiden böyle değildi. Koça geçtikten sonra iyice cıvıdı. Suyu ısındı bende de artık bakalım..

• 1 saat önce Worldcard aidatını iptal ettirdim ve hiçbir harcama taahütü istemediler.10 gün kadar evvel HSBC kartım içinde aynı talepte bulundum,kabul etmediler.Hemen şubeye gittim ,şubedeki telefondan irtibat kurmamı söylediler,ordan konuştugum MT epeyce yalvardı ama ücreti iptal etmedi(konuşmamız 10 dak dan fazladır,Siz düşünün kaç dereden su getirdiğini).Bende sonunda kartı iptal ettirdim.4 gün sonra aradılar ,size yeni kart verelim limitinizi de yükseltelim ayrıca ödediğiniz kadar aidatı puan yükleyelim v.s. Kabul etmedim zamanında yapacaktınız hersene sizle ugaraşamam dedim ve KURTULDUM, HSBC den
  • quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

Axess kredi kartımın bu ayki ekstresinde 35 TL üyelik ücreti yansıtmışlar.. bende burada yazılanları okuyunca şansımı deneyeyim dedim ve müşteri hizmetlerini aradım.

bu ücret neyin nesidir neden alıyorsunuz dedim. daha sonra da bu ücreti ödemek istemiyorum ya siz iptal edin yada tüketici mahkemesinde dava açacağım dedim ve eleman kayıtlara bakarak "sizin ödemelerinizde problem yok ben iptal ettim diğer ay iade edilecek" dedi.

Aynısını dün gece yaptım,Müşteri hizmetlerindeki bayan ya itiraz dilekçesi verin ya da 35 lira değerinde chip-para yükleyelim dedi.Yok dedim ya kart ücretini iptal et ya da kartı,bayan da kartı iptal etmeyi seçti Yazık oldu,keşke önce 35 lirayı kullanıp sonra iptal ettirseymişim

• HSBC bende sorun yapmadı.
    Hemen iade ettiler extremede yansıtmışlar iade ücretini.
    garanti sorun çıkarıyo bende yarın bonuslarla depoyu fulleyip iptal ettirticem :)
    60 tl kart bedeli alıyo bide.
  • 3 tane kredi kartım mevcut.

Asya Card yıllık ücret almıyor,

Vakıflar Bankası World Card 'da sendikaca çıkarıldığı için üyelik ücretsiz,

Sadece İş Bankası Maximum Card ile her yılın 2. ayında dilekçe diplomasisi yoluyla anlaşıyoruz
  • Bende yapıkredı yı kapattım kurtuldum bı garantı ve ıng kaldı garantıyle ugrasıyorum ama bısey olacak gıbı deıl kapatınca tek ıng ıle calısagım lanet olsun bu fırsatcılara :)
  • ya ben bısey sormak ıstıyorum umarım bılen bırısı vardır yapıkredıden cektıgım kredımın ılk borcunu banka verdıgım otomatık odeme talımatından cekmemıs ve bır gun gecıkmıs bu gecıkmeden dolayı bana 400tl avukat parası yolladı ben bu parayı tekrar alabılırmıyım.burda benım hıc bır sucum yok yapıkredı bankasında olan hesabımdan otomatık odeme talımatı verdım ve hesapta para vardı butun suc onların ama odemedıgım ıcın suclanan benım..
  • En güzeli Hiç Kart almamak :)
  • vakıfbank word kart geçen sene itiraz ettim kart ücretine , incelenecek ona göre size cevap verilecek dendi, bende tamamdır dedim. sonra bir mail geldi iptal edilmemiş kart ücreti. bu sene yine yazmışlar kart ücreti aynı şeyi söyleyince direkt iptal edin kartı dedim.kartı iptal ettirdim. aklınızda bulunsun kart iptal edilince borçlar tek seferde ödenmesi gerekmiyor. aylık taksitelerin ekstrelerin aynı şekilde geliyor. en son taksitten sonra ekste gelmiyor olay bitiyor. o yüzden rahat kartınızı iptal edip birinden bari kurtulun derim. özellikle vakıfbank kartlarından
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminkeskin

Bu ülkenin bankaları mı...

Gel sana italya'nın bankaları neler yapıyo onu gösterelimde...Ondan sonra türkiye bankalarına laf söylersin

• Tarafsız olarak bakacak olursak;

Bankalar alışverişler için puan veriyorlar, taksit opsiyonu tanınıyor, cebinde para taşıma derdin olmuyor..

Ben yaklaşık 8 yıldır kart kullanıyorum ve şimdiye kadar 970 tl lik puan kullanmışım, yani 100 tl den fazla puan vermiş banaki, her yıl 50-60 kart ücreti kesse yine kardayım(bu arada ücret alınmıyor..)..

Bunun yanında, platinium kartınız varsa, başka pek çok avantaj da sunuyor size.. Mesela geçen yıl araba ile yolda kaldık(elektronikateşleme ile ilgiliydi), aradım world vip hattını, ücretsiz olarak çekici arabamızı servise götürdü. Havaalnına misafirimiz geldi 40 tl miydi ne, shuttle vip ile aldırdık kapımıza kadar getirdiler.. vs.. bunun gibi pek çok artıları var..

Yıllık puan toplamınız, ödediğiniz kart ücretinden az değilse, şikayetci olmak haksızlık olmuyor mu..? Bence burada tek eleştirilecek nokta, herkese farklı uygulama yapmaları.. Ya herkesten alınsın bu kart ücreti ya da hiç alınmasın.. Ya da, baştan yıllık harcaması şu mikarın altında olandan kart ücreti alınır deyin, boşuna ne vatandaş ne de bankalar meşgul olmasın şu mevzu ile..

• arkadaslar kartın borcu varken kart kapatılabilir mi? yani kullanıma kapatıp borclarını taksitlerini ödemeye devam edebilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruxxx

ya ben bısey sormak ıstıyorum umarım bılen bırısı vardır yapıkredıden cektıgım kredımın ılk borcunu banka verdıgım otomatık odeme talımatından cekmemıs ve bır gun gecıkmıs bu gecıkmeden dolayı bana 400tl avukat parası yolladı ben bu parayı tekrar alabılırmıyım.burda benım hıc bır sucum yok yapıkredı bankasında olan hesabımdan otomatık odeme talımatı verdım ve hesapta para vardı butun suc onların ama odemedıgım ıcın suclanan benım..

Öncelikle şunu belirteyim. Bir banka kredinizin taksitinin ödemesi bir gün gecikti diye hakkınızda yasal takip başlatmaz. Bu nasıl oldu, anlayamadım. Daha çıklayıcı olursanız daha net cevap verebilirim. Eğer birkaç taksit talimatınız olmasına rağmen hesabınızdan tahsil edilmeyerek gecikmeye girdiyseniz ve kredinizden dolayı takibe alındıysanız konuyla ilgili bankanın sizle bağlantı kuran risk yönetimi ile görüşün, daha sonra alacağınız cevaba göre ve tüketici kredinizin tutarına göre tüketici hakem heyetine ye da tüketici mahkemelerine konuyu intikal ettirebilirsiniz.

Dediğim gibi daha açıklayıcı olursanız daha net cevaplar alabilirsiniz.

• Dört bankayla çalışıyorum. Diğer üçü kredi kartı ücreti yansıtıyor ve telefon bankacılığından rahatlıkla iptal ettirebiliyorum. Ancak Yapı Kredi hiçbir şekilde 3 senedir kuruş kart ücreti yansıtmadı. Hatta şüphelenip sorduğumda şubedeki danışmana kart limitinizin büyük bir bölümünü her ay kullandığınızdan dolayı yansıtılmamıştır demişti. O nedenle bu bankayla sorunum yok.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.