Şimdi Ara

99 model 1.3 terra nasıldır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
11.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MErhaba arkadaşlar. 12.500 liraya 1.3 terra almak üzereyim.Çift havayastığı,ABS,Klima,Otomatik vites ve LPG var.120 bin km'de temiz bir araba.Ama toyotalar hakkında hiçbir bilgim yok.Aslında aynı fiyata 2002 model Hyundai Accent 1.5 GLS almak üzereydim ama bu araba karşıma çıkınca vazgeçtim.İkisi arasında tercih yapamıyorum.Sizce hangisini tercih etmeliyim? 1.3 terra motorlar nasıldır?Karbüratörlü mü yoksa enjeksiyonlu mu oluyor?Yakıtı falan accent'ten az mıdır?Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim..

• arkadaşlar yardım edecek kimse yok mu?
  • Aracın modelini yazmamışsınzı .
    -sanırım 99-2000 olmalı
    -2 HY-ABS-Klima donanımından emin olmaya çalışın.(Bu donanım Hyundaide bulunmuyor)
    -86HP enjeksiyonlu motor ortalama yakıtı(A/T) 8.0 lt( eğer hyundai 1.5 otomatikse yakıtı toyotadan ortalama1 litre daha fazladır)
    -Uzun yol konforu daha fazladır(corolla)
    -performansı daha iyidir (hyundai)
  • toyota corolla alin.. ben 99 corolla sahibiydim 2 sene kullandim.. cok memnundum..
  • amcamda var 1.3 terra ama onda sadece klima ve tek hava yastığı var zaten terralarda abs yok diye biliyorum ama yanlış olabilir...araç 16 valf enjeksiyonlu ve 1.3 olmasına rağmen yeterli performans sunuyor sıralı sistem lpg li olmasına dikkat edin araç temizse fiyat normal alınabilir...
  • toyotanın sorunsuz araçları arasındadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet

amcamda var 1.3 terra ama onda sadece klima ve tek hava yastığı var zaten terralarda abs yok diye biliyorum ama yanlış olabilir...araç 16 valf enjeksiyonlu ve 1.3 olmasına rağmen yeterli performans sunuyor sıralı sistem lpg li olmasına dikkat edin araç temizse fiyat normal alınabilir...

bahsettiğin tek airbag ve abs olmayan modeller ECO modelleriydi.. sanırım amcanızınki ECO modeli..

Terralarda Çift airbag ve abs standarttı.. klima opsiyoneldi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

Orijinalden alıntı: samet

amcamda var 1.3 terra ama onda sadece klima ve tek hava yastığı var zaten terralarda abs yok diye biliyorum ama yanlış olabilir...araç 16 valf enjeksiyonlu ve 1.3 olmasına rağmen yeterli performans sunuyor sıralı sistem lpg li olmasına dikkat edin araç temizse fiyat normal alınabilir...

bahsettiğin tek airbag ve abs olmayan modeller ECO modelleriydi.. sanırım amcanızınki ECO modeli..

Terralarda Çift airbag ve abs standarttı.. klima opsiyoneldi..

hayır amcamda bundan öncede eco vardı iyi biliyorum eco karbüratörlü motor bu 1.3 terra 16 valf 86 beygir...ecolarda elektrikli cam ve hidrolik direksiyon yok hava yastığıda yok amcamınkinde var bunlar açıkçası 1.3 lerde abs yok diye biliyordum ben 1.6 terralarda belirttiğiniz özellikler var diye biliyorum ancak terralarda çift airbag ve abs kesinlikle standart değil
  • Cevaplar için sağolun arkadaşlar.Ama bir türlü karar veremiyorum.Birde aklımda E36 kasa BMW'ler var.

Çok kararsızım.
  • Olmadı ama masrafsız ekonomik araç arıyorken o yaştaki BMW masraflı hatun gibi kalır.
    Kararlı olun alışverişte ara yollara sapmayın.
  • ne 1.3 corolla, ne 1.5 accent...
    aynı fiyata 1.6 terra bulabilirsin. otomatik viteste 1.3 vitesli araç beklediğini vermeyebilir.
  • bence 2001 1,6 terralar daha mantıklı. Biraz daha fark vermek gerekiyor tabi...
  • Terra modelleri enjeksiyonlu.Ecolar ise karbüratörlüydü.Samet arkadaşın dediğine katılıyorum.Terralarda çift airbag ve abs opsiyondu.
    Ben şiddetle Toyotayla tanışmanızı öneririm.Km.ler yaptıkça aracın konforu ve mekanik sorunsuzluğu takdirinizi kazanacaktır.Başınızı ağrıtmaz.
    Fakat 1.5 accentle performans farkı barizdir.Accent daha üstündür süratte.
  • ben o aracı 2,5 yıl kullandım. Eğer araba temizse kesinlikle tavisye edrim. Yağını suyunu koy başka hiçbir masraf çıkarmaz. Ben 60 bin km kullandım. Ve bu memnuniyetim nedeniyle yeni kasasını aldım Araç temzise kaçırma. '' Bir kere toyota-Her daim toyota''
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.