Şimdi Ara

Mondeo 2,0 TDCİ (2004-2007 arası)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
3.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mondeo Triptonik 2,0 dizel almayı düşünüyorum. 2004-2007 arası aklımdan geçiyor. Bu aracı kullananlar yorum yapabilirler mi? Açıkçası Vectra 1,9 CDTİ ile Mondeo TDCİ arasında gidip geliyorum...

• Bende düz vites 2007 TDCI Ghia var, 2 ay önce aldım. + ve -'lerini yazayım.

+'lar
    1. Geniş ve ferah iç hacim.
    2. Müthiş motor performansı, 3.-4. viteste bile insanı koltuğa yapıştırıyor.
    3. Çok çok iyi yol tutuş, bu arabayı savurtmak için çok zorlamak lazım
    4. Zengin donanım(Ghia'larda Cruise Control, Xenon far, far yıkama, elektrikli koltuk ayarları, far-yağmur sensörü, kararan dikiz aynası, 8 hava yastığı, ESP+TCS (opsiyonel), 6'lı CD changer, ön cam rezistansı(çok az arabada bu özellik var), dijital klima)
    5. İşçilik-malzeme kalitesi oldukça iyi.
    6. Düz viteste makul tüketim değerleri, tiptronik'i bilmiyorum.
    7. Isındıktan sonra dizel'e göre iyi sayılabilecek motor gürültüsü.

-'ler
    1. Motor geç ısınıyor, o yüzden kısa mesafeli kullanımlarda ortalama tüketim artıyor.
    2. Xenon'ların gücü düşük, aydınlatması zayıf kalıyor.
    3. Parça fiyatları pahalı

Ben Mondeo'dan fazlasıyla memnunum. Bu segmentte fiyatına göre alınabilecek en iyi araba bana göre. Ben bütün alternatifleri değerlendirip bu kanıya varmıştım alırken. Aldıktan sonra ilk kullandığımda motorun performansı beni çok etkiledi çünkü böylesine performanslı olacağını beklemiyordum. Rampada 5. viteste bile gaza basınca gayet iyi ivmeleniyor. Bu arabanın en çok öne çıkan özellikleri motor performansı ve yol tutuşu bana göre.

• fiyat çıtasını biraz daha yükseltip 2008 model yeni kasalarada bakmalısınız bence.bende şuan 2009 2.0 tdci var ve her bakımdan çok memnunum araçtan hemde eski kasalara göre 10 hp fazla ve iç hacmi baya bi geniş.benimki sadece bir öneri inşallah içinize en çok sinen aracı seçerssiniz not:vectra asla tavsiye etmem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.